Chodov – Liberec 12:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 13:4 (kon.) | Vítkovice – Bulldogs 5:1 (kon.)
Česká Lípa – Sparta 4:11 (kon.) | Florbal Ústí – Bohemians 2:8 (kon.) | Střešovice – Ostrava 4:11 (kon.)
Pardubice – Otrokovice 0:6 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
13:4 (4:2, 4:1, 5:1)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Neděle 04.03.2018, 17:00 • MSH, Mladá Boleslav • Livesport Superliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké odpoledne, vítám Vás u 26. kola florbalové Tipsport Superligy. V tomto textovém přenose se podíváme na zápas mezi lídrem z Mladé Boleslavi a Znojmem, které stále bojuje o klidný střed tabulky. Buly je naplánováno na 17:00 a já Vás k tomuto utkání srdečně zvu.

Technology Florbal MB
    Domácí výběr letos hraje opravdu výborně. Už s předstihem si dokázalo zajistit postup do play-off, takže zbylé kola může hrát bez stresu. Navíc MB táhne sérii čtyř vyhraných zápasů po sobě. Poslední prohra se datuje na 20. 1., kdy na domácí palubovce prohráli vysoko 3:10 s Vítkovicemi.

Poslední zápasy Technology MB
    Bulldogs Brno – MB 4:9
    Chodov – MB 3:5
    Liberec – MB 2:7
    MB – Sparta 14:6
    MB – Vítkovice 3:10

Naopak Znojmo si letos připsalo zatím pouze šest výher, což momentálně stačí na umístění ve spodku tabulky. Znojemští ovšem nemusí zoufat, pořád mají reálnou šanci se dostat mimo skupinu o udržení. Před posledním kolem ztrácí na desáté místo, které zaručuje záchranu pouhý bod. Desátý je momentálně Liberec, který bude hrát s Chodovem.

Rozhodčí
    Toto utkání bude řídit František Pangerl s Jiřím Šedivým. Jako delegát utkání byl nominován Jan Zima.

Technology Florbal MB: Rytych (Bauer) – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Bína, Rožnovják, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Krajcigr, Natov.

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Hándl (Skácelík) – Horák, Procházka, Virgl, Martinek, Krejčíř – Salava, Palát, Číhal – Procházka II, Sláma, Novák – Juříček, Kriš, Šindelář – Kucharič.

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí celek, kterému bude patřit úvodní akce v utkání.

00:32
    Domácí hráči se snaží držet míček na svých hokejkách. Znojmo ovšem skvěle napadá a dostává soupeře pod tlak.

01:20
    V první větší příležitosti byl Tomáš Chroust, ale jeho projektil z pravé strany branku netrefil.

02:47
    Začátek utkání je takový, jak jsme mohli predikovat. Domácí tým tvoří, naopak hosté jsou zalezlí na své polovině a brání.

03:40
    Rychlý brejk domácích skončil až na pozorném brankáři Znojma, který dvojku Curney-Natov parádně vychytal.

04:48
    Kološ zachyboval a hned z toho byla šance pro Znojmo, ale ani Juříček netrefil branku.

05:53
    Domácí Gruber vystrašil hostujícího brankáře střelou z nulového úhlu. Nakonec tento brankář si připsal úspěšný zákrok.

06:51
    V obrovské šanci opět duo Natov-Curney, kteří to teď překombinovali. Skácelík byl opět připraven.

07:25
    Křížná přihrávka na Natova, který vypálil bez přípravy na branku. Míček skončil mimo branku.

08:30
    Znojmo má vysunutého útočníka na domácí polovině, který je vždy ve správný čas skvěle obsazen.

09:15
    Další závar před znojemskou brankou, Gruber nedotlačil míček za hostujícího Skácelíka v brance Znojma.

10:20
    První znojemské přečíslení ukázkově zablokovat domácí Řehoř.

10:26
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Jozef Kriš – 2 minuty, Bránění ve hře).

10:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku a jdou poprvé do vedení. JAN JELÍNEK dostal od kolegy Tomášíka skvěle nabito a vymetl šibenici znojemské branky. Asistence: Milan Tomášík.
    10:43 Jan JELÍNEK - 1:0

12:26
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Petr Novotný – 2 minuty, Sekání).

12:42
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Hosté také využívají svou první přesilovku. VOJTĚCH PROCHÁZKA byl okolo branky nejdůraznější a poprvé v zápase překonal Rytycha. Asistence: Tomáš Kucharič.
    12:42 Vojtěch PROCHÁZKA - 1:1

13:32
    MILAN TOMÁŠÍK si skvěle naběhnul do střední části hřiště, dostal míček na hokejku a rychlou střelou poslal svůj tým do opětovného vedení. Asistence: Petr Krzyžanek.
    13:32 Milan TOMAŠÍK - 2:1

14:12
    Domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení. RADEK KRAJCIGR se dostal do samostatného úniku, který bezpečně proměnil. Asistence: Tomáš Novák.
    14:12 Radek KRAJCIGR - 3:1

14:34
    Znojmo se dostává do šancí, ale jejich finální střely končí na domácích obráncích, kteří pozorně blokují.

15:25
    Hostující akci na jeden dotek zakončil Šindelář, který Rytychovu branku netrefil.

15:47
    Opět v akci Šindelář, který ještě hledal kolegu před brankou. Jeho přihrávka neměla potřebné parametry.

16:34
    Ke střele se také dostal hostující Sláma. Tuto střelu si vychutnul domácí Rytych.

17:16
    Mladá Boleslav se snaží uklidnit hru. To se vzápětí daří a navíc se domácí dostávají do šancí.

18:10
    Řehoř málem využil zaváhání hostující obrany. Všechno musel řešit až pozorný Skácelík v brance Znojma.

19:05
    Znojmo dokázalo využít svůj tlak a snížit zásluhou PAVLA PALÁTA, který skvěle tečoval míček za Rytychova záda.
    19:05 Pavel PALÁT - 3:2

19:29
    Jenže domácí míří opět do dvoubrankového vedení. MILAN TOMÁŠÍK trefil přesně šibenici hostující branky. Skácelík byl bez šance. Asistence: Tadeáš Chroust.
    19:29 Milan TOMAŠÍK - 4:2

20:00

Výsledek v první třetině odpovídá tomu, co probíhalo ba hrací ploše. Mladá Boleslav si jednoznačně počínala vedle, avšak Znojmo měl také dosti světlých momentů. Po první třetině tedy 4:2 pro domácí celek.

Další třetina začne přibližně v 17:45 .

20:01

20:15
    Výhru v úvodním vhazování si připisuje hostující tým, který momentálně drží míček na svých hokejkách.

20:48
    Jenže tento stav netrval příliš dlouho, jelikož záhy se míček stěhuje na hole hráčů Mladé Boleslavy.

21:44
    Hráči v černých dresech se nyní vyhnali sami z útočné poloviny a kombinují u své brány.

22:44
    Nahození Tomašíka zpracoval Kološ, který se náramně uvolnil a snažil se najít některého ze svých spoluhráčů avšak neúspěšně.

23:34
    Hostující hráči zatím toho příliš ze hry nemají, od začátku třetiny brání a nevypadá to, že by se na tomto faktu mělo v dalších minutách cokoliv změnit.

24:32
    Curney jen těsně nedosáhl na odražený míček, který k němu mířil. To je velká škoda pro domácí, jelikož v opačném případě by zakončoval do prázdné brány.

25:28
    Nyní se dostali hráči Znojma k míčku, avšak útočník hráčů v bílo-červené kombinaci místo postupu vřed raději zvolil střelu od půlky hřiště.

25:48
    Střílená přihrávka Tomáše Chrousta našla přesně hokejku TADEÁŠE CHROUSTA, který se v jednoduché pozici nemýlil. Asistence: Tomáš Chroust

27:06
    JAKUB GRUBER natáhl skoro z půlky hřiště a jeho pumelice dokonale zaskočila hostujícího brankáře. Asistence: Bína
    27:06 Jakub GRUBER - 6:2

28:02
    Cíhalovi sjel při střelbě míček po čepeli.

28:29
    TOMÁŠ KUCHARIČ dopravil míček po přihrávce od Procházky do prázdné brány a snižuje na rozdíl tří branek! Asistence: Procházka
    28:29 Tomáš KUCHARIČ - 6:3

29:04
    Skácelík si teď připsal úspěšný zákrok proti střele jednoho z hráčů domácího týmu.

30:00
    Domácí stále pokračují v tlaku, ovšem střely co produkují jsou zatím rutinní záležitostí pro brankáře Znojma.

30:57
    Domácí budou mít k dispozici standardní situaci z velmi zajímavé pozice.

30:59
    Ta ale ničím zajímavějším nekončí, i tak ale hráči v černém zůstávají u míčku.

31:55
    I když se nyní zmocnilo Znojmo míčku, tak nedokázal moravský celek s ním nic vymyslet.

32:23
    Krejčířovi ujel míček, a proto nedokázal zakončit poměrně dobrou šanci ke skórování.

33:13
    Střela Tomašíka pořádně prozkoušela reflexy Skácelíka.

34:02
    Kolotoč přihrávek domácího týmu stále nekončí, ovšem ke střelbě dochází jen výjimečně.

35:11
    Srážka dvou hostujících hráčů zapříčinila, že o míčku zůstanou znova hráči Boleslavy.

35:40
    Křižná přihrávka, kterou vyslal Jiří Curney, našla přesně JANA ŘEHOŘE, jenž dopravil míček do prázdné brány.

36:26
    MILAN TOMAŠÍK se ocitl naprosto osamocený, a tohoto momentu využil, když prudkou ranou překonal Skácelíka. Asistence: Krzyžanek
    36:26 Milan TOMAŠÍK - 8:3

38:00
    Dnešní utkání sleduje 280 diváků.

38:26
    Slámova střela z první jen těsně minula levou tyčku domácí branky.

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

39:20
    Velká šance hostí na závěr této třetiny! Domácí brankář musel vyhodit míček z brankové čáry!

40:00

V druhé třetině odskočila Mladá Boleslav díky skvělému výkonu na rozdíl pěti branek. Domácí tým prakticky celou třetinu tlačil své soupeře, kteří se nedokáží tomuto tempu hru přizpůsobit. Po druhé třetině tedy 8:3 pro Mladou Boleslav.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

40:01

40:13
    A hned po třinácti vteřinách tu máme úvodní branku třetí třetiny! Curney vyslal na milimetr přesnou přihrávku na RADKA KRAJCIGRA, který doklepl míček do brány Znojma.

40:41
    Tak to zavání velkým debaklem! MILAN TOMÁŠ je při chuti, a to prokázal i teď, když svou pohotovou střelou prostřelil brankáře hostí. Asistence: Chroust Tomáš

41:50
    Bína se prosmýkl kolem bránícího hráče a prudce vystřelil, jeho pokus ale pouze trefil brankáře Znojma.

43:11
    Tlak Boleslavy ani s již takřka rozhodnutým výsledkem neustává, stále to je tým v černých dresech, co udává tempo hry.

44:03
    Střela Slámy, ani následná dorážka jeho spoluhráče v bráně neskončila.

04:45
    Bude se vylučovat! Na lavici si půjde odpočinout jeden z hráčů Znojma.

44:50
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Jan Novák – 2 minuty, Sekání).

45:30
    Přesilová hra domácího celku zatím není příliš úspěšná, hosté se brání dobře a vypadá to, že oslabení přečkají.

46:35
    Střelu Tadeáše Chrousta chytil Skácelík.

46:50

47:42
    Po navrácení hráče z trestné lavice jsme svědky poněkud chaotické hry, ve které vidíme spoustu chyb na obou stranách.

48:50
    A tento trend pokračuje i v další minutě, kdy se podařilo vystřelit obou celkům.

49:43
    A změny stylu hry domácího celku okamžitě využívá PAVEL PALÁT, ke kterému se dostal po mnoha odrazech míček, který zkušeně poslal do horní poloviny brány. Asistence: Číhal

50:40
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Martin Šindelář – 2 minuty, hra rukou).

51:30
    Domácí již nejsou tak aktivní jak tomu bylo při přesilových hrách jako tomu bylo doposud, i přes to ale zkušeně drží míček na svých hokejkách a v klidu kombinují.

51:53
    JAN NATOV se otočil kolem své osy a pěknou střelou překonal hostujícího brankáře. Asistence: Jelínek

52:18
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Jakub Gruber – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

53:15
    Domácí zatím dobře brání oslabení. Dost tomu napomáhá i hra Znojma, které není nikterak nebezpečná.

54:18

55:00
    Novákova střela neznamenala pro Rytycha sebemenší problém.

55:27
    FILIP ZAKONOV se trefuje do odkryté brány poté, co mu výstavní přihrávkou nachystal tuto příležitost Curney. Asistence: Curney

56:13
    Závěr utkání je jasně jako celé zápas v režii domácího celku, který se bude ještě určitě snažit o navýšení skóre.

57:23
    Skvělý zákrok teď předvedl Rytych proti střele jednoho z hráčů Znojma.

58:00
    Dvě minuty do konce utkání.

58:30
    Kryžanek zakončoval u pravé tyče z voleje, jeho pokus těsně minul bránu Znojma!

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Hosté to zkoušeli bez brankáře, to se jim ale vymstilo, když si odražený míček našel JÍŘÍ CURNEY. Asistence: Tomáš Chroust

59:00
    Minuta do konce utkání.

59:17
    Oddechový čas pro domácí.

Je dobojováno! Domácí hráči si i přes ne tolik dominantní výkon v závěrečné třetině pohlídali vedení a odnáší si z tohoto utkání zisk tří bodů. Hrdinou tohoto zápasu se stal jednoznačně Milan Tomašík, kterému se povedla nastřílet hned čtyři branky.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (18:56:33)

Jan Mládek

Michal Hladký

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 11. Jelínek (Tomašík), 14. Tomašík (Krzyžanek), 15. Krajcigr (Novák), 20. Tomašík (Tadeáš Chroust), 26. Tadeáš Chroust (Tomáš Chroust), 28. Gruber (Bína), 36. Řehoř (Curney), 37. Tomašík (Krzyžanek), 41. Krajcigr (Curney), 41. Tomašík (Tomáš Chroust), 52. Natov (Jelínek), 56. Zakonov (Curney), 59. Curney (Tomáš Chroust) – 13. Procházka (Kucharič), 20. Palát (Sláma), 29. Kucharič (Procházka), 50. Palát (Číhal)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych (Bauer) – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Bína, Rožnovják, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Krajcigr, Natov.

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý