Pittsburgh – Calgary 4:3 (po pr.) | Buffalo – Toronto 5:3 (kon.) | Dallas – Ottawa 2:3 (po pr.)
Edmonton – Arizona 4:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 4:3 (po pr.)

Jaroslav Halák (NYI) 63 minut, 19 zákroků, 4 góly, 82,6%

Vypadalo to, že domácí celek vyhraje již v základní hrací době, pak se ale nechal vyloučit Brendan Leipsic. Jeho faul dokázal soupeř při hře bez brankáře potrestat, a tak se šlo do prodloužení. V něm po velké chybě Anthony Beauvilliera rozhodl právě Brendan Leipsic.

62:47 Brendan LEIPSIC - 4:3

62:47
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Anthony Beauvillier přišel o kotouč před vlastní brankou, získal ho BRENDAN LEIPSIC. Ten oklamal brankáře a měl prázdnou branku, počkal si na správný moment a rozhodl zápas. Druhý gól v tomto zápase a třetí bod. První tříbodový zápas pro tohoto hráče.

62:15
    Jaroslav Halák si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Jake Virtanen.

61:47
    Nikdo se nyní nemůže dostat do střelecké pozice, sledujeme klidnější pasáž hry.

61:30
    Domácí celek rozehrává od své branky.

61:20
    Hraje se zejména ve středním pásmu.

60:55
    John Tavares se dostal do zakončení, s jeho bekhendovou ránou si gólman poradil.

60:14
    Nick Leddy se pokoušel dostat do zakončení, ale ke střele se nepropracoval.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla, a tak o vítězi musí rozhodnout prodloužení případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, pravděpodobně uvidíme prodloužení.

59:32
    Brock Boeser tvrdě narazil do mantinelu, za asistence lékařů a spoluhráčů opouští ledovou plochu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 35. Leipsic (Virtanen, Horvat), 36. Archibald (TS), 51. Virtanen (Leipsic), 63. Leipsic – 10. Jo. Bailey (Lee, Leddy), 23. Tavares (Hickey, Barzal), 59. Eberle (Tavares, Barzal)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot – Leipsic, Horvat, Boeser – H. Sedin, D. Sedin, J. Jokinen – Goldobin, Gagner, Virtanen – Archibald, B. Sutter, Motte.
    New York Islanders: Halák (Gibson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Davidson – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Fritz – Clutterbuck, Cizikas, Wagner.

Rozhodčí: Morton, McIsaac – Devin Berg, Camero

Diváci: 17 307