Pittsburgh – Calgary 4:3 (po pr.) | Buffalo – Toronto 5:3 (kon.) | Dallas – Ottawa 2:3 (po pr.)
Edmonton – Arizona 4:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 4:3 (po pr.)

Jaroslav Halák (NYI) 63 minut, 19 zákroků, 4 góly, 82,6%

Vypadalo to, že domácí celek vyhraje již v základní hrací době, pak se ale nechal vyloučit Brendan Leipsic. Jeho faul dokázal soupeř při hře bez brankáře potrestat, a tak se šlo do prodloužení. V něm po velké chybě Anthony Beauvilliera rozhodl právě Brendan Leipsic.

62:47 Brendan LEIPSIC - 4:3

62:47
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Anthony Beauvillier přišel o kotouč před vlastní brankou, získal ho BRENDAN LEIPSIC. Ten oklamal brankáře a měl prázdnou branku, počkal si na správný moment a rozhodl zápas. Druhý gól v tomto zápase a třetí bod. První tříbodový zápas pro tohoto hráče.

62:15
    Jaroslav Halák si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Jake Virtanen.

61:47
    Nikdo se nyní nemůže dostat do střelecké pozice, sledujeme klidnější pasáž hry.

61:30
    Domácí celek rozehrává od své branky.

61:20
    Hraje se zejména ve středním pásmu.

60:55
    John Tavares se dostal do zakončení, s jeho bekhendovou ránou si gólman poradil.

60:14
    Nick Leddy se pokoušel dostat do zakončení, ale ke střele se nepropracoval.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla, a tak o vítězi musí rozhodnout prodloužení případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, pravděpodobně uvidíme prodloužení.

59:32
    Brock Boeser tvrdě narazil do mantinelu, za asistence lékařů a spoluhráčů opouští ledovou plochu.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
    58:56 Jordan EBERLE - 3:3

58:56
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno. Hostující celek se prosazuje v přesilovce a při hře bez brankáře. Puk do branky po pěkné akci dostal JORDAN EBERLE. Asistence: John Tavares a Mathew Barzal.

58:50
    Delší dobu již hrají hosté bez brankáře.

58:48
    Jacob Markström má na svém kontě důležitý zákrok, poradil si se střelou, kterou vyslal Jordan Eberle.

58:01
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brendan Leipsic – 2 min., sekání).

58:00
    Jordan Eberle zakončoval a jeho projektil kryje Jacob Markström.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí dostali kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

56:23
    Daniel Sedin dobře napadal rozehrávku hostů, ti tak neměli potřebný klid na vytvoření útočné akce.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají ze třetí třetiny, Canucks stále vedou.

55:33
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Islanders.

55:20
    Jacob Markström si poradit s pokuse, který vyslal z dobré pozice Mathew Barzal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí Vancouver stále vede o jednu branku.

54:49
    Ryan Pulock se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil ale zblokoval Henrik Sedin.

54:18
    Komerční přestávka. Čas, který zbývá hostům na vyrovnání, se hodně rychle krátí.

53:40
    Hosté se snaží něco vymyslet před domácí brankou, zatím ale marně.

52:50
    Hra je nyní přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:30
    Hosté mají kotouč pod kontrolou, snaží se rychle dostat do zakončení, zatím ale marně.

52:15
    Michael Del Zotto rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

51:53
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

51:20
    Další šance Islanders. Nyní to zkoušel Mathew Barzal, ale brankáře nedokázal prostřelit. Komerční přestávka.

50:50
    Cal Clutterbuck pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil brankář domácích.
    50:31 Jake VIRTANEN - 3:2

50:31
    Domácí celek se k velké radosti publika dostává do vedení. Po krásé Leipsicově přihrávce se prosazuje JAKE VIRTANEN. Asistence: Brendan Leipsic.

49:24
    Jacob Markström nyní musel zasahovat proti střele, kterou na jeho branku vyslal hostující Andrew Ladd.

49:09
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

48:48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale střel na branku je málo.

48:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canucks. Ti nyní špatně rozehráli.

47:39
    Chris Wagner pálil od modré čáry, branku ovšem vůbec netrefil.

47:00
    Nikolaj Goldobin se pokoušel propracovat do střelecké pozice, jeho rána ovšem postrádala přesnost. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

46:53
    John Tavares měl šanci na druhé straně, ale jeho rána z levéhu kruhu postrádala přesnost.

45:52
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Islanders.

45:32
    Darren Archibald mohl dostat své barvy do vedení dvou brankou v zápase, ale tentokrát se vyznamenal hostující brankář.

45:00
    Pět minut ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

44:43
    Jake Virtanen obkroužil branku a pokoušel se kotouč rychle zasunout za brankáře, což se mu nepodařilo.

43:26
    Z pravého kruhu vypálil domácí Brock Boeser, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

42:58
    Nikolaj Goldobin měl další šancí domcích, tento útočník ale minul branku.

42:53
    Jaroslav Halák je pozorný, nyní si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Brock Boeser.

42:39
    Brandon Davidson se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus poměrně snadno kryje gólman domácího celku.

41:38
    Hra je nyní přerušena, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

41:00
    Bo Horvat zakončoval a jeho projektil zblokoval Johnny Boychuk.

40:45
    Hostující celek začal třetí třetinu velmi aktivně, domácí se musí bránit.

40:12
    Mathew Barzal se jako první dostal ke střele ve třetí třetině, jeho rána ale končí nad brankou.

40:01

Ve druhé třetině hostující celek navýšil své vedení. Postaral se o to John Tavares. Domácí ale dokázali vyrovnat. Nejprve snížil Brendan Leipsic, který vstřelil třetí gól v sezóně a první v dresu Canucks, a pak nájezd proměnil Darren Archibald.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48
    Brock Boeser se propracoval do šance, ale jeho pokus zastavil brankář.

39:02
    Alexander Edler vypálil z bezprostřední blízkosti, vhazovat se bude před brankou Jaroslava Haláka.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:44
    V poklidném tempu se dohrává druhá část hry.

38:24
    Hra je nyní přerušena, po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Islanders.

37:28
    Henrik Sedin minul branku z dobré pozice mezi kruhy.

37:17
    John Tavares dobře vypálil, jeho pokus hokejkou vyrazil domácí brankář.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:40
    Jacob Markström kryje kotouč, který vyslal od modré čáry Mathew Barzal.

36:20
    Nyní se do útočného pásma dostali hosté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
    35:59 Darren ARCHIBALD - 2:2

35:59
    První samostatný nájezd ve své kariéře jel DARREN ARCHIBALD. Žádnou velkou kličku nezvolil, počkal si na pohyb brankáře, a pak poslal kotouč tam, kde bylo místo. Je vyrovnáno.

35:59
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Johnny Boychuk – trestné střílení, hákování).

35:48
    Darren Archibald se propracoval do střelecké pozice, ale byl hákovaný, domácí mají ponechanou výhodu.

35:10
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek se pokouší vyrovnat, hosté se nyní musí bránit.
    34:25 Brendan LEIPSIC - 1:2

34:25
    Vancouver zvýšil aktivita a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Nyní se prosazuje z předbrankového prostoru BRENDAN LEIPSIC, který střelou zápěstím zaznamenal svou třetí braku v sezóně a první v dresu Canucks. Asistence: Jake Virtanen a Bo Horvat.

33:26
    Jacob Markström byl pozorný a dokázal si snadno poradit s pokusem, který vyslal Casey Cizikas.

33:00
    Sedm minut hry zbývá do konce druhé třetiny, hostující celek navýšil své vedení. Domácí na střelecký úspěch čekají.

32:40
    Troy Stecher vedl útočnou akci, Henrik Sedin pokračoval, ale rychlý kontr dokázala obrana soupeře zastavit.

31:17
    Erik Gudbranson jen nahodil kotouč do útočného pásma, a tak šel střídat.

30:40
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

30:12
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál, sledujeme aktivní hru hostujícího celku a domácí hokejisté se pokouší vypracovat si první výraznější šanci.

30:07
    Jaroslav Halák kryje kotouč po střel Gagnera. Hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.

29:06
    Troy Stecher se musel vracet za svou branku, odkud rozehrává akci, ve které pokračoval Nikolaj Goldobin.

28:51
    Daniel Sedin byl volný před brankou, ale nedokázal se přes dobrou obrannou hru soupeře propracovat k zakončení.

28:35
    Henrik Sedin se pokoušel narušit rozehrávku Islanders, což se mu nepodařilo.

28:12
    Thomas Hickey rozehrává akci od své branky, propracoval se do střelecké pozice, ale jeho projektil postrádal přesnost.

27:20
    Po zákroku domácího brankáře je hra přerušená a bude se vhazovat před brankou Vancouveru. Následně nepřesně pálil Nick Leddy.

26:43
    Sledujeme rychlý hokej, hostující hráči mají lepší pohyb, naopak domácím se příliš nedaří.

25:57
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka. Hostující celek má převahu, vstřelil druhou branku a hraje aktivněji.

25:49
    Thomas Hickey vypálil a jeho tvrdou ránu z kruhu zblokoval Erik Gudbranson .

24:34
    Chris Wagner ani Johnny Boychuk nedokázali své střelecké pozice proměnit. Vypálili, ale jejich ránu zblokovali domácí obránci.

24:06
    Domácí se dostlali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sledujeme rychlý hokej.

23:29
    Daniel Sedin se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho projektil ale kryje brankář.
    22:59 John TAVARES - 0:2

22:59
    Přesilovou hru sice hostující celek neproměnil, ale tlak v útočném pásmu pokračoval dál. Barzal přes Hickeye dostal puk na JOHNA TAVARESE, který kotouč poslal pod horní tyčku. Domácí brankář nedokázal zasáhnout. Asistence: Thomas Hickey a Mathew Barzal.

22:52

22:50
    Přesilovka se příliš nedaří, nyní pálil nepřesně Nick Leddy.

21:26
    Nyní se dostal hostující celek do střelecké pozice, Anthony Beauvillier pálil mimo.

20:52
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brendan Leipsic – 2 min., vysoká hůl).

20:01

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku. V polovině prvního dějství se prosadil Josh Bailey. Hosté, střelecky aktivnější tým, mají více ze hry a zaslouženě vedou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Vhazovat se bude před domácí brankou, Jacob Markström zastavil kotouč po střele hostujícího hráče.

18:51
    Brandon Sutter dobře vypálil, jeho projektil zastavil brankář Islanders.

18:27
    Anthony Beauvillier vypálil od modré čáry, na zakončení měl dostatek času, ale jeho projektil mířil jen do středu branky, kde byl pozorný gólman.

18:10
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, na výraznější šanci čekáme.

17:20
    Sledujeme rychlý hokej, konec první třetiny se blíží.

17:05
    Troy Stecher vyrazil do útočného pásma a zakončil od modré čáry. Jaroslav Halák přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

16:43
    Josh Bailey znovu vystřelil, nyní už lépe a jeho projektil kryje brankář domácího celku.

16:41

16:14
    Josh Bailey vypálil a jeho ránu dokázal zblokoval před vlastní brankou Alexander Edler.

15:36

15:12
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy.

14:46
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři, fanoušci jsou s vyloučením hodně nespokojení.

14:41
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Daniel Sedin – 2 min., podražení).

14:12
    Brock Boeser pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

13:48
    Alexander Edler dobře zakončoval, ale jeho ránu vyrazil brankář před sebe.

13:36
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., sekání).

12:47
    Anthony Beauvillier dobře vypálila a maskovaný domácí muž má na svém kontě další zákrok.

12:38
    Po delší době musel zasahovat domácí brankář. Z dobré pozice na kruhu vypálil John Tavares, a tak musel zasahovat Jacob Markström. Ten si na nedostatek práce naříkat nemůže.

11:33
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

10:49
    Komerční přestávka. Vhazovat se bude před domácí brankou.
    09:51 Josh BAILEY - 0:1

09:51
    Hostující celek se dostává krátce před polovinou zápasu do vedení. Střelu Leeho vyrazil domácí brankář jen před sebe, kde byl neobsazený JOSH BAILEY, jehož pokus byl do odkryté branky. Asistence: Anders Lee a Nick Leddy.

09:29
    Nyní se do zakončení dostal hostující hráč. Johnny Boychuk vedl dobrou akci, jeho rána ale končí mimo branku.

08:11

07:16
    John Tavares ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře domácího celku. Islanders hrají hodně aktivně není. Branka domácích vypadla ze svého postavení.

07:02
    Až nyní se hosté dostali k zakončení, John Tavares tečoval kotouč před brankou, ale gólman byl pozorný.

06:35
    Početní výhoda se nedaří podle představ, sledujeme dobrou hru bránícího se celku.

06:11
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brendan Leipsic – 2 min., podražení).

05:54
    Cal Clutterbuck zakončoval z předbrankového prostoru, jeho projektil byl zblokovaný.

05:20
    Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

04:29
    Hra je nyní přerušena, hostující branka vypadla ze svého postavení, vhazovat se tak bude před brankou.

03:33
    Johnny Boychuk zakončoval útočnou akci svého týmu, kotouč končí mimo branku.

03:11
    Sledujeme klidnější pasáž hry, kotouč mají pod kontrolou hostující hokejisté.

02:41
    Jussi Jokinen se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti postrádal přesnost.

02:32
    Jake Virtanen zakončoval od modré čáry, jeho ránu dokázal před brankou zblokoval Josh Bailey.

02:04
    Josh Bailey posílal kotouč na branku, ale jeho rána od modré čáry neměla nárok na úspěch.

01:29
    Jacob Markström byl pozorný a dokázal si poradit se střelou soupeře. Vhazovat se bude před brankou Vancouveru.

00:24
    Jako první se do střelecké pozice dostal Brendan Leipsic, jehož pokus poměrně snadno vyrazil brankář Jaroslav Halák.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks odehrál 65 zápasů s bilancí 21-3-9-32 a získal 57 bodů. V tabulce Západní konference je na předposlední pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Arizonou Coyotes 3:1. Nestačil na Vegas 3:6, Colorado Avalanche 1:3, v prodloužení s New Yorkem Rangers 5:6 a Nashvillem Predators 3:4 v prodloužení.

New York Islanders odehrál 66 zápasů s bilancí 20-9-8-29 a získal 66 bodů. V tabulce Východní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů prohrál všechny. Nestačil na Toronto Maple Leafs 3:4 v nájezdech, New Jersey Devils 1:2, Montreal Canadiens 1:3 a 3:6 a Pittsburgh Penguins 2:3 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 35. Leipsic (Virtanen, Horvat), 36. Archibald (TS), 51. Virtanen (Leipsic), 63. Leipsic – 10. Jo. Bailey (Lee, Leddy), 23. Tavares (Hickey, Barzal), 59. Eberle (Tavares, Barzal)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot – Leipsic, Horvat, Boeser – H. Sedin, D. Sedin, J. Jokinen – Goldobin, Gagner, Virtanen – Archibald, B. Sutter, Motte.
    New York Islanders: Halák (Gibson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Davidson – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Fritz – Clutterbuck, Cizikas, Wagner.

Rozhodčí: Morton, McIsaac – Devin Berg, Camero

Diváci: 17 307