Poprad – Nitra 2:4 (kon.) | Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Detva – Žilina 1:4 (kon.)
Zvolen – Trenčín 4:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 4:2 (kon.)
konec
HK Poprad
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HK Nitra
sk Pátek 09.03.2018, 17:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) • 53. kolo
Předzápasové kurzy: 2.71 4.6 2.0
Partner:
   
  V posledne časti hry ešte kamzíci hrali o dobrý výsledok a takmer sa im podarilo aj vyrovnať. Nitra však udrela v 49. minúte, keď sa presadil Henrich Ručkay a zavŕšil víťazstvo Nitry pod Tatrami. Hokejisti spod Zobora si teda postrážili prvé miesto v tabuľke. Popradčania ostávajú na šiestom mieste.

  Ďakujeme za pozornosť. (19:50:31)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:41
  Marcel Petran vypálil príklepom z ľavého kruhu, lenže trafil iba priamo do brankára Lawsona. Buly po jeho pravej ruke.
   
  59:22
  Brankár Corbeil ide na striedačku a ešte to domáci nejako takto skúsia.
   
  58:58
  Macík už v tejto chvíli je na ľadovej ploche a Nitra sa pokojne ubránila. A už sa zdá, že aj dovedie tento zápas do víťazného konca.
   
  58:22
  Ani Königovi to teraz veľmi nevyšlo. Puk do pásma síce zaviezol výborne, ale potom to skončilo na prihrávke, ktorá smerovala do korčule Mezeia.
   
  57:52
  Štrauchovi prihrávka cez Jakuba Ručkaya nevyšla, trafil priamo do nitrianskeho útočníka a kamzíci sa zase museli vrátiť o niečo dozadu.
   
  57:21
  Blackwaterovi sa podarilo získať puk na vlastnej modrej čiare a vyjsť s ním aj dopredu, lenže cez Petrana už neprešiel.
   
  56:56
  Poprad získava presilovku a ešte sa pokúsi o zdramatizovanie záveru zápasu. Radoslav Macík dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  56:21
  Bondra nahadzoval puk bekhendom z pravého kruhu. Lawson popradského útočníka s prehľadom videl a vyrážačkou pohodlne odrazil túto strelu.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 1 142 divákov.
   
  55:20
  König mierne zaváhal za bránkou a puk mu uchmatol Jakub Ručkay, ktorý ho do ideálnej pozície nasmeroval pred bránku, kde mal brata Henricha, lenže jeho strelu Corbeil dokázal pokryť.
   
  54:48
  McDowellovo nahodenie zo stredného pásma sa odrazilo od hráča Nitry a puk skončil na striedačke hostí.
   
  53:58
  Dávid Bondra získal puk od Henricha Ručkaya a prekorčuľoval po ľavom krídle až do pásma. Vystrelil z ľavého kruhu, no mieril iba do Lawsona.
   
  52:52
  Tak toto bola obrovská šanca pre Poprad! Štrauch prihral k zadnému mantinelu Svitanovi, ktorý chvíľu počkal a uvoľnenému Štrauchovi puk vrátil. Následná Štrauchova strela z prvej zazvonila na ľavej žrdi!
   
  51:49
  Buc krížnou prihrávkou našiel na modrej čiare Petrana, ktorý poslal okamžitú strelu na bránu. Nathan Lawson ju však bez väčších problémov pokryl.
   
  50:17
  Mikúš sa pokúšal individuálne dostať cez Königa, ktorý sa však ľahko nenechal oklamať a puk mu rázne vypichol z hokejky.
   
  49:05
  Poprad sa ihneď snažil o rýchle zníženie. Štrauch vyrazil do útoku s Bjalončíkom, dostali sa až pred bránku, Štrauch prihrával k žrdi, no Bjalončík dal do prihrávky hokejku neskoro.
   
  48:40
  Nitra dala gól!
  Nitra strieľa štvrtý gól a opäť sa od Popradu vzďaľuje. Macíkovi nevyšla kľučka cez Ježeka na pravom kruhu. Puku sa však hneď zmocnil HENRICH RUČKAY, ktorý šikovnú strelu švihom ideálne umiestnil pod hornú žrď!
  Asistencia: Radoslav Macík.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 22. Bjalončík (Svitana), 40. Štrauch (Svitana) – 16. Mikúš (Paulovič, Krištof), 27. Mikúš (Krištof), 33. Paulovič (Mikúš), 49. H. Ručkay (Macík)


  HK Poprad: Corbeil (Ivanov) – Brejčák (A), König, McDowell, Petran, Fabian (C), Dinda, Ježek, Česánek – Štrauch, Bjalončík, Svitana (A) – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Vašaš, M. Nagy, Hvila
  HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei (C), Rais, J. Milam (A), Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Korím – Mikúš, Krištof (A), Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Lantoši, Kovacs, Csányi

  Rozhodčí: Lokšík, Müllner – Krajčík, Smrek

  Diváci: 1 142