Liberec – Florbal Ústí 5:3 (kon.) | Znojmo – Bulldogs 4:7 (kon.)
FBC Liberec
5:3 (0:0, 2:1, 3:2) Stav série: 1:0
Florbal Ústí
Sobota 10.03.2018, 17:00 • SH ZŠ Dobiášova Liberec • Play-down Livesport Superligy florbalu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování prvního kola play-down Tipsport Superligy! V této sérii se proti sobě postaví FBC Liberec a Florbal ústí. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Liberec do posledního kola bojoval o to, aby nemusel hrát play-down nicméně díky výsledků v v posledním kole se nakonec zachránila Česká Lípa, tedy nováček ligy. Z 26 utkání získali 24 bodů za čtyři výhry čtyři výhry v prodloužení a čtyři prohry v prodloužení. Skóre měli záporné 153:190. Z posledních pěti utkání získali čtyři body za dvě výhry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem byl s 54 Radek Valeš.

Florbal Ústí zakončilo základní část na posledním čtrnáctém místě. Na předposlední Brno ovšem ztratil pouze dva body. Z 26 utkání získali 15 bodů za dvě výhry, tři výhry v prodloužení a tři prohry v prodloužení. Skóre měli záporné 101:190. Měli nejhorší útok a druhou nejhorší obranu, společně s Libercem. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem byl s 42 body Mikuláš Krbec.

Poslední dvě vzájemná utkání:
    09.12.17 Liberec-Ústí nad Labem 9 : 5
    28.09.17 Ústí nad Labem-Liberec 8 : 10

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Mikuláš Krbec.

00:26
    Ústí na míčku a snaží se založit útok.

01:27
    Kopecký sám před Vaníčkem,ale střílí mimo bránu.

01:43
    Hned od začátku můžeme vidět, že utkání nebude probíhat v rukavičkách.

02:42
    Petr Salát se krásně uvolnil, vystřelil, jenže tento pokus byl zblokovaný.

03:13
    Veselého střela z půlky letěla pouze do masky Fibigera.

04:44
    Oba celky se střídají v útocích, nicméně zatím se ani jeden celek nemohl radovat ze vstřelené branky.

05:01
    Vaníček v klidu chytá střelu z půlky.

06:33
    Liberec držel balonek na své polovině hřiště, kde si obránci přihrávají ze strany na stranu.

07:06
    Domácí Liberec se radoval z branky, nicméně rozhodčí Jiří Dolanský branku neuznává.

08:19
    Po aktivním úvodu utkání můžeme sledovat velice opatrný florbal.

09:57
    Strobach trefil prvního hráče před sebou.

10:23
    Menší přestávka. Na hřišti leží jeden z libereckých hráčů.

11:15
    Na míčku jsou tentokrát hráči Ústí nad Labem. Co vymyslí?

11:42
    Nevymysleli nic velkého. Na balonku jsou opět domácí florbalisté.

12:34
    Vaníček vytáhl střelu konečku prstů.

13:07
    Už teď jde vidět, že tato série bude velice napínavá a vyhrocená a nikdo nebude mít nic jistého.

14:34
    O střelu se pokusil nejlepší hráč Liberce Radek Valeš, jenže Fibiger bez problémů chytá.

15:29
    Markova střela letěla vysoko nad hostující bránu.

15:57
    Novák si vystřelil mimo hřiště.

16:35
    První velká šance utkání! Adam Balatka ovšem trefuje pouze levou tyč Fibigerovy brány.

17:58
    Fibiger chytá bez větších problémů střelu od Veselého.

18:30
    Stále můžeme sledovat nerozhodný stav utkání. To se snaží změnit Ferdan s Valešem, jenže neuspěli.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:32
    Vypadá to ta. že hráči dohrají konec první třetiny v poklidu.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu prvního utkání play-down mezi Libercem a Ústí končí nerozhodným výsledkem 0:0. Aktivnější byli domácí, jenže toho nedokázali využít.

Střely po první třetině: Liberec: 9 ; Ústí: 5

20:01

20:01
    Ve druhé třetině vyhrál buly domácí tým.

20:48
    Další střela Nováka letěla mimo bránu i hřiště.

21:09
    Domácí borci jsou opět aktivnější, na hřišti je už druhá lajna v čele s Markem a Hrůzou.

22:42
    Valeš trefuje boční síťku.

23:29
    Ke střele se dostal Kolstrunk, nicméně Vaníček bez problémů chytá.

24:24
    Menší závar před libereckou brankou nedokázalo Ústí proměnit v gól.

25:57
    Ferdan zablokoval ústeckou střelu.

26:47
    Stále bezbrankový stav utkání. Kdo by to čekal?

27:15
    Liberec pálí jednu střelu za druhou, ale né a né se trefit mezi tři tyče.

28:52
    Na míčku se delší dobu drží domácí tým.

29:07
    Ústí je po dlouhé době dlouhodobě na míčku. Tauber se poté snažil prohnat přes Veselého, jenže ten byl v obranné činnosti bezchybný.

30:00
    Přesně polovině utkání je stav stále nerozhodný 0:0!

31:08
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je VIKTOR KOPECKÝ, který konečně střílí první branku v utkání. Asistence: Jiří Horák.

32:55
    Po dlouhé odmlce jsou na míčku hosté.

33:33
    Liberec se snaží o vyrovnání, nicméně Ústí dnes opravdu skvěle brání.

34:09
    Balatkova střela zablokována.

35:24
    Kopeckého střela pouze do boční síťky.

36:28
    Další nepřesná střela, tentokrát v podání Valeše.

36:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PETR SALÁT, který konečně ukončuje domácí trápení.

37:26
    Veselý nepropasíroval míček za záda Fibigera.

38:20
    Autorem branky je PROKOP FERDAN, který parádně zakončil krásnou rychlou kombinaci. Asistence: Radek Valeš.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    I druhá třetina se odehraje v klidu.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, ve které konečně začaly padat branky. Nejprve se v 32.minutě prosadil hostující Kopecký. Poté domácí zabrali a za dvě minuty otočili průběh utkání zásluhou Saláta a Ferdana. Uvidíme, co přinese třetina třetí.

Střely po druhé třetině: Liberec: 10 ; Ústí: 6

40:01

40:01
    Úvodní buly opět vyhráli hosté.

41:28
    Kroupova střela z půlky hřiště šla vedle tyčky.

42:29
    Liberec kontroluje utkání. Na hřišti je první lajna, která kombinuje na útočné polovině.

43:01
    Valeš zablokoval střelu Kolstrunka.

44:26
    Do rychlého brejku šel Kopecký, přihrál na Pavelku, jenže ten míjí bránu Vaníčka.

45:41
    Autorem branky z trestného střílení je MIKULÁŠ KRBEC, který si krásným způsobem poradil s Vaníčkem.

46:13
    Liberec je mírně ochromen, ústí je na míčku a pomalu sbírá síly k útoku.

47:19
    Autorem branky je JAKUB KOLSTRUNK, který posílá hostující Ústí do vedení 2:3! Asistence: Mikuláš Krbec.

48:09
    Liberec je hodně utlumen. Hráči Ústí jsou na střelecké vlně, nicméně domácí se snaží co nejrychleji odpovědět.

49:29
    Ústí blokuje jednu střelu za druhou.

50:26
    Autorem branky je JAN BAUDISCH., který krásnou ranou vyrovnává na 3:3! Asistence: Jakub Kopecký.

50:43
    Autorem branky je RADEK VALEŠ, který dostává Liberec do vedení 4:3. V třetí třetině můžeme vidět dost svižný florbal. Asistence: Jíří Strobach.

51:59
    Liberec se snaží rozehrát.

52:36
    Kužel zahnal Kroupu až skoro k vlastní bráně.

53:35
    Liberec drží míček pod svojí kontrolou

54:11
    Liberec si hlídá nejtěsnější možné vedení díky neustálému držení balonku.

55:37
    Tento zápas je pořád v tempu a pořád hodně vyhrocený.

56:58
    Liberec uzamkl hosty na jejich polovině.

57:29
    Domácí nedokázali doklepnout míček mezi tři tyče.

57:31
    Timeout Florbal Ústí

57:32
    Ústí jde do šesti, pokusí se o vyrovnání.

58:15
    Autorem branky je TOMÁŠ MAREK., který jistí vítězství střelou do opuštěné klece. Asistence: Radek Valeš.

Střely celkem: Liberec: 29 ; Ústí: 16

První utkání play-down mezi Libercem a Ústí končí výhrou domácích 5:3. Za Liberec se prosadil Salát, Ferdan, Valeš, Baudisch a Marek. Za Ústí rozvlnilo síť Kopecký, Krbec a Kolstrunk. Utkání bylo velice bojovné a nic nebylo rozhodnuté. Tato série bude hodně náročná pro obě dvě strany. Druhé utkání se odehraje zítra od pěti hodin.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:03:03)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 37. Salát, 39. Ferdan (Valeš), 51. Baudisch (Kopecký), 51. Valeš (Strobach), 59. Marek (Valeš) – 32. Kopecký (J. Horák), 46. Krbec (TS), 48. Kolstrunk (Krbec)

FBC Liberec: Vaníček (Janota) – Bitman, Veselý, Strobach – Kopecký, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Baudisch, Ferdan, Kořínek – Šoltys, Hrůza, Balatka – Kroupa.
    Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Stummer, Semerád, Täuber, Esterka, J. Horák, Kühnel – Kolstrunk, Procházka, Kužel – Josef Novák, Vavruška, Kopecký – Vl. Štorek, Chudina, Pavelka – Fuchsig, Täuber, Krbec.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora