Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Kontiolahti | Vítěz: J. Eberhard (AUT) (kon.) | | | Závod s hromadným startem žen, 12,5 km, Kontiolaht | Vítěz: V. Hinzová (GER) (kon.) |
Tirreno Adriatico - 5. etapa | Víťaz: Adam Yates (MTS) (kon.) |
SuperG mužů, Kvitfjell | Vítěz: K. Jansrud (NOR) (kon.) |
Přehled událostí na Paralympiádě 2018 - 3. den | (kon.) |
Muži HS134, Oslo | Vítěz: D.A. Tande (NOR) (kon.) |
Ženy 30 km volně s hromadným startem, Oslo | Vítěz: M. Bjørgenová (NOR) (kon.) |
konec
SP - SuperG mužů, Kvitfjell
Vítěz: K. Jansrud (NOR)
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:33,21
2. Beat Feuz (SUI) +0,22
3. Brice Roger (FRA) +0,33
4. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +0,34
5. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +0,44
6. Mauro Caviezel (SUI) +0,45
7. Hannes Reichelt (AUT) +0,47
8. Max Franz (AUT) +0,57
8. Thomas Dressen (GER) +0,57
10. Andreas Sander (GER) +0,58
11. Stian Saugestad (NOR) +0,60
12. Adrien Théaux (FRA) +0,66
13. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,67
14. Christof Innerhofer (ITA) +0,68
15. Emanuele Buzzi (ITA) +0,72
16. Jared Goldberg (USA) +0,80
17. Gilles Roulin (SUI) +0,82
18. Christian Walder (AUT) +0,83
19. Maxence Muzaton (FRA) +0,86
20. Romed Baumann (AUT) +0,87
21. Benjamin Thomsen (CAN) +1,02
22. Blaise Giezendanner (FRA) +1,05
22. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
24. Dustin Cook (CAN) +1,17
25. Urs Kryenbühl (SUI) +1,18
25. Josef Ferstl (GER) +1,18
27. Florian Schieder (ITA) +1,20
28. Nils Allegre (FRA) +1,21
29. Christoph Krenn (AUT) +1,23
29. Klemen Kosi (SLO) +1,23
..........
Martin Bendik (SVK) nedokončil
Startovní listina:
1. Dominik Paris (ITA)
2. Thomas Dressen (GER)
3. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
4. Boštjan Kline (SLO)
5. Hannes Reichelt (AUT)
6. Christof Innerhofer (ITA)
7. Aksel Lund Svindal (NOR)
8. Thomas Tumler (SUI)
9. Kjetil Jansrud (NOR)
10. Christian Walder (AUT)
11. Matthias Mayer (AUT)
12. Andreas Sander (GER)
13. Vincent Kriechmayr (AUT)
14. Blaise Giezendanner (FRA)
15. Beat Feuz (SUI)
16. Mauro Caviezel (SUI)
17. Max Franz (AUT)
18. Josef Ferstl (GER)
19. Adrien Théaux (FRA)
20. Dustin Cook (CAN)
21. Ralph Weber (SUI)
22. Romed Baumann (AUT)
23. Gilles Roulin (SUI)
24. Martin Čater (SLO)
25. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
26. Stian Saugestad (NOR)
27. Urs Kryenbühl (SUI)
28. Ryan Cochran-Siegle (USA)
29. Andrew Weibrecht (USA)
30. Manuel Osborne-Paradis (CAN)
31. Mattia Casse (ITA)
32. Klemen Kosi (SLO)
33. Christoph Krenn (AUT)
34. Nils Allegre (FRA)
35. Bjørnar Neteland (NOR)
36. Gian Luca Barandun (SUI)
37. Jared Goldberg (USA)
38. Emanuele Buzzi (ITA)
39. Otmar Striedinger (AUT)
40. Johannes Kröll (AUT)
41. Matteo Marsaglia (ITA)
42. Marc Gisin (SUI)
43. Broderick Thompson (CAN)
44. Stefan Rogentin (SUI)
45. Felix Monsen (SWE)
46. Maxence Muzaton (FRA)
47. Miha Hrobat (SLO)
48. Mils Mani (SUI)
49. Brice Roger (FRA)
50. Roy Piccard (FRA)
51. Rasmus Windingstad (NOR)
52. Victor Schuller (FRA)
53. Christoffer Faarup (DEN)
54. Florian Schieder (ITA)
55. Manuel Schmid (GER)
56. Andreas Romar (FIN)
57. Johan Clarey (FRA)
58. Bryce Bennett (USA)
59. Michał Klusak (POL)
60. Martin Bendik (SVK)
61. Benjamin Thomsen (CAN)
62. Wiley Maple (USA)
63. Arnaud Alessandria (MON)
64. Juhan Luik (EST)
1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:33,21
2. Beat Feuz (SUI) +0,22
3. Brice Roger (FRA) +0,33
4. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +0,34
5. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +0,44
6. Mauro Caviezel (SUI) +0,45
7. Hannes Reichelt (AUT) +0,47
8. Max Franz (AUT) +0,57
8. Thomas Dressen (GER) +0,57
10. Andreas Sander (GER) +0,58
11. Stian Saugestad (NOR) +0,60
12. Adrien Théaux (FRA) +0,66
13. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,67
14. Christof Innerhofer (ITA) +0,68
15. Emanuele Buzzi (ITA) +0,72
16. Jared Goldberg (USA) +0,80
17. Gilles Roulin (SUI) +0,82
18. Christian Walder (AUT) +0,83
19. Maxence Muzaton (FRA) +0,86
20. Romed Baumann (AUT) +0,87
21. Benjamin Thomsen (CAN) +1,02
22. Blaise Giezendanner (FRA) +1,05
22. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
24. Dustin Cook (CAN) +1,17
25. Urs Kryenbühl (SUI) +1,18
25. Josef Ferstl (GER) +1,18
27. Florian Schieder (ITA) +1,20
28. Nils Allegre (FRA) +1,21
29. Christoph Krenn (AUT) +1,23
29. Klemen Kosi (SLO) +1,23
..........
Martin Bendik (SVK) nedokončil
Startovní listina:
1. Dominik Paris (ITA)
2. Thomas Dressen (GER)
3. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
4. Boštjan Kline (SLO)
5. Hannes Reichelt (AUT)
6. Christof Innerhofer (ITA)
7. Aksel Lund Svindal (NOR)
8. Thomas Tumler (SUI)
9. Kjetil Jansrud (NOR)
10. Christian Walder (AUT)
11. Matthias Mayer (AUT)
12. Andreas Sander (GER)
13. Vincent Kriechmayr (AUT)
14. Blaise Giezendanner (FRA)
15. Beat Feuz (SUI)
16. Mauro Caviezel (SUI)
17. Max Franz (AUT)
18. Josef Ferstl (GER)
19. Adrien Théaux (FRA)
20. Dustin Cook (CAN)
21. Ralph Weber (SUI)
22. Romed Baumann (AUT)
23. Gilles Roulin (SUI)
24. Martin Čater (SLO)
25. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
26. Stian Saugestad (NOR)
27. Urs Kryenbühl (SUI)
28. Ryan Cochran-Siegle (USA)
29. Andrew Weibrecht (USA)
30. Manuel Osborne-Paradis (CAN)
31. Mattia Casse (ITA)
32. Klemen Kosi (SLO)
33. Christoph Krenn (AUT)
34. Nils Allegre (FRA)
35. Bjørnar Neteland (NOR)
36. Gian Luca Barandun (SUI)
37. Jared Goldberg (USA)
38. Emanuele Buzzi (ITA)
39. Otmar Striedinger (AUT)
40. Johannes Kröll (AUT)
41. Matteo Marsaglia (ITA)
42. Marc Gisin (SUI)
43. Broderick Thompson (CAN)
44. Stefan Rogentin (SUI)
45. Felix Monsen (SWE)
46. Maxence Muzaton (FRA)
47. Miha Hrobat (SLO)
48. Mils Mani (SUI)
49. Brice Roger (FRA)
50. Roy Piccard (FRA)
51. Rasmus Windingstad (NOR)
52. Victor Schuller (FRA)
53. Christoffer Faarup (DEN)
54. Florian Schieder (ITA)
55. Manuel Schmid (GER)
56. Andreas Romar (FIN)
57. Johan Clarey (FRA)
58. Bryce Bennett (USA)
59. Michał Klusak (POL)
60. Martin Bendik (SVK)
61. Benjamin Thomsen (CAN)
62. Wiley Maple (USA)
63. Arnaud Alessandria (MON)
64. Juhan Luik (EST)
1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:33,21
2. Beat Feuz (SUI) +0,22
3. Brice Roger (FRA) +0,33
4. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) +0,34
5. Manuel Osborne-Paradis (CAN) +0,44
6. Mauro Caviezel (SUI) +0,45
7. Hannes Reichelt (AUT) +0,47
8. Max Franz (AUT) +0,57
8. Thomas Dressen (GER) +0,57
10. Andreas Sander (GER) +0,58
11. Stian Saugestad (NOR) +0,60
12. Adrien Théaux (FRA) +0,66
13. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,67
14. Christof Innerhofer (ITA) +0,68
15. Emanuele Buzzi (ITA) +0,72
16. Jared Goldberg (USA) +0,80
17. Gilles Roulin (SUI) +0,82
18. Christian Walder (AUT) +0,83
19. Maxence Muzaton (FRA) +0,86
20. Romed Baumann (AUT) +0,87
21. Benjamin Thomsen (CAN) +1,02
22. Blaise Giezendanner (FRA) +1,05
22. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
24. Dustin Cook (CAN) +1,17
25. Urs Kryenbühl (SUI) +1,18
25. Josef Ferstl (GER) +1,18
27. Florian Schieder (ITA) +1,20
28. Nils Allegre (FRA) +1,21
29. Christoph Krenn (AUT) +1,23
29. Klemen Kosi (SLO) +1,23
..........
Martin Bendik (SVK) nedokončil (12:23:11)
Stříbro získal Švýcar Beat Feuz, v boji o bronz jsme viděli neskutečné vzepětí outsiderů. V koutku duše se z medaile možná radoval jeho krajan Caviezel, pak ho k radosti domácích fanoušků s číslem 25 sesadil Sejersted, ale nakonec bere třetí místo závodník s číslem 49 Brice Roger z Francie.