USA – J. Korea 8:0 (kon.) | Norsko – Švédsko 3:1 (kon.) | Česko – Japonsko 3:0 (kon.)
konec
Norsko
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Švédsko
Úterý 13.03.2018, 07:30 • Hokejový stadion Kangnung, Kangnung, Jižní Korea • Paralympiáda - sledge
Partner:
   
  To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterý. Na počtenou! (09:18:14)
   
  Dohráno, Norové dnes vítězí nad Švédskem 3:1 a do bojů o celkové páté místo půjdou ze třetí příčky ve skupině A. Tři korunky dnes předvedli výborný a bojovný výkon, na výhru to ale nestačilo a skupinovou fázi tak zakončí bez jediného bodu na kontě.
   
  Střely na branku: 9 – 6
   
  Konec zápasu.
   
  44:31
  Bogle chtěl zkompletovat hattrick, jeho rána z hranice brankoviště ale přes připraveného Nilssona neprošla. Do konce zápasu zbývá zhruba půl minuty.
   
  43:45
  Norsko právě vstřelilo branku!
  Je rozhodnuto, Švédové prohrají i poslední zápas v základní skupině! MAGNUS BOGLE se dostal na kotouč, rozjel se do mezikruží a zakončil přímo do opuštěné klece tří korunek. Asistence: Morten Vaernes.
   
  43:14
  Znovu Ingvarsson, tentokrát zkusil své štěstí z pravého kruhu. Jeho střela pod horní tyč končí v lapačce připraveného strážce branky.
   
  42:45
  Další rána Švédů, další zákrok Denga. Norský gólman drží vedení svého celku při životě, tři korunky to teď mají už opravdu hodně těžké.
   
  41:45
  Ingvarssonova rána z velké vzdálenosti končí na betonu Kissingera Denga, který si na své konto připisuje další úspěšný zákrok.
   
  40:13
  Klakegg po vyhraném vhazování před Nilssonem okamžitě vypálil, strážce klece střelu zastavil betonem. Tři korunky se tak stále drží ve hře.
   
  39:55
  Tak tahle přesilovka ale Švédům zatím vůbec nevychází, za celý její dosavadní průběh se nevyhrabali z vlastního pásma. Norsko je tam má pevně sevřené.
   
  38:52
  Oslabení Norové se rychle dostali ke kotouči a vyhazují, soupeř se pro něj teď musí vrátit až za svou klec. Cenné vteřinky z oslabení jsou pryč.
   
  38:28
  Velká šance pro Švédsko, které si bere time-out! Po vyloučení Martina Hamreho (NOR) za faul loktem ho teď totiž čeká dvouminutová přesilovka.
   
  37:54
  Bogle zaváží kotouč zpět do pásma a přihrává Hamrovi, Norové se snaží přihrávkami propracovat zpět před Nilssonovu klec.
   
  36:04
  Norsko se vzpamatovalo a začíná tlačit, chce si co nejdříve pojistit dnešní vítězství. Vaernes teď zblízka zasáhl vnější čast levé tyče.
   
  35:26
  Klakegg zkusil maskovaného muže ve švédské brance překvapit prudkou ranou z prostoru pro vhazování, Nilsson se ale nenechal zaskočit ani tentokrát.
   
  34:17
  Oiseth se dostal ke střele, Ulf Nilsson vyrazil. Švédský gólman dnes podává naprosto excelentní výkon, bez něj by tři korunky byly už dávno ze hry.
   
  32:56
  "Hosté" jsou aktivnějším celkem, jejich soupeři jsou po inkasovaném gólu poněkud opaření. Pokud se hra bude takto vyvíjet i nadále, další gól je jen otázkou času.
   
  31:35
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  No tak pozor, tohle bude možná ještě drama! MAXIMILIAN GYLLSTEN se šikovně dostal přes norskou obranu až před branku, zakončil přímo do sítě a vstřelil tak vůbec první branku Švédska na letošní paralympiádě! Asistence: Per Kasperi, Peter Nilsson.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 14. Nordstoga (Bogle), 25. Bogle (Hamre, Solberg), 44. Bogle (Vaernes) – 32. Gyllsten (Kasperi, Nilsson P.)


  Norsko: Deng (Hamar) – Pedersen, Nordstoga (A), Klakegg, Avdal – Solberg (C), Bogle, Hamre – Bakke, Oiseth, Vaernes (A) – Sorheim, Rivera, Schroederová.
  Švédsko: Nilsson U. (Nejman) – Ingvarsson, Nilsson P. (A), Holm – Kasperi, Gyllsten, Ojala (C) – Meng, Hedberg (A), Rakos – Karlsson, Cederstam.

  Rozhodčí: Jamaguči (JPN) – Chae (KOR), Vaněk (CZE)