Liberec – Ostrava 4:6 (kon.) | Bohemians – Vítkovice 3:7 (kon.) | Panthers – Ne 4:8 (kon.)
Panthers Praha
4:8 (1:5, 2:0, 1:3) Stav série: 0:4
Ne
Neděle 18.03.2018, 18:00 • STODOLA Aréna Střešovice • Play-off Extraligy žen • Čtvrtfinále

To je ode mě vše na shledanou! (19:53:33)

Jižní Město tedy vítězí i ve čtvrtém utkání a postupují do semifinále! Pantzerky dnes měly světlé chvilky a chvílemi i přehrávaly své soupeřky, ale pokaždé, když se zdálo, že by mohly ohrozit rozdílový výsledek, tak udeřily soupeřky z Jižního Města.

Dominika Steinbachová hvězda utkání za hostující celek a Kristýna Lochmannová pak za domácí tým.

59:19
    V závěru zápasu to domácí ještě zkouší, ale čas jde proti nim a dát čtyři branky je nadlidský úkol.

58:22
    Oddechový čas pro domácí.

58:06
    Hostující hráčky mají pořád snahu útočit, i když ví, že dnešní utkání již má pro ně šťastnou tečku.

57:01
    Střela domácí hráčky šla hodně mimo a hostující hráčka bude rozehrávat.

55:57
    Dagmar Surá dostala přihrávku do samostatného úniku a snažila se po zemi překonat brankářku, ta míček zastavuje a vyráží před sebe. Surá ani na podruhé nedokázala přehodit ležící brankářku, následně jí pomáhá obrana.

54:35
    Nyní jsme byli svědky tří branek v krátké době, uvidíme další?

54:08
    Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
    Ale co naplat, když vám soupeř opět dává branku. Hra je nyní hodně otevřená na obou stranách a otevřenosti obrany nyní využila ALENA MACHAČOVÁ. Asistence: Dominika Steinbachová.

53:25
    Tým Panthers právě vstřelil branku!
    Domácí se snaží vykřesat ještě nějakou naději. IVANA LAMKOVÁ se nevzdala v souboji se svou protihráčkou a nakonec v tísni a mimo střeleckou osu ještě dokázala plácnout do míčku, který skončil v brance. Asistence: Veronika Zittová.

52:07
    Avšak teď již tak pozorná nebyla, kdy obdržela sedmou branku. Branku vstřelila IVETA HYRŠLOVÁ. Asistence: Dagmar Surá.

51:43
    Další zajímavá střela, snad odražený míček se zjevil před brankářkou domácího celku, ale ta je pozorná.

50:23
    Pohotovou střelu ze střední vzdálenosti má ve své moci Horňáková.

49:02
    Naopak hráčky z Jižního Města rázem ožily a snaží se útočit.

48:35
    Po obdržené brance domácí trochu vypadli z tempa a ta neproměněná přesilovka na začátku třetí třetiny je nyní musí trochu i mrzet.

46:46
    Tři vteřiny po návratu z trestné lavice, Šusterové, se hosté prosazují. Autorem branky je DENISA BILLÁ. Asistence: Martina Čapková.

46:25
    Denisa Billá se snažila brankářku nachytat z pravého úhlu, ale ta měla svou tyčku dobře pokrytou.

45:34
    Špatná rozehrávka a míček utíká do obranného pásma hostů...

45:04
    Kombinační kolotoč roztočen...střela z pravé strany, brankářka domácího celku připravena!

44:43
    Vyloučení v týmu Panthers Praha (Petra Šusterová – 2 min., Sekání).

43:15
    Lucie Pilíková střílela z otočky, ale pouze do bráníc hráčky.

42:20

41:46
    Domácí hrají přesilovku velmi dobře a dlouho drželi své soupeřky na jejich polovině, ale nepřicházela žádná nebezpečná střela. následně se hostující hráčky dokázaly osvobodit a také zaútočit.

40:50
    Domácí hráčky si přihrávají dlouhé přihrávky mezi sebou a motají tak hlavy svým soupeřkám.

40:20
    Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Martina Kleinová – 2 min., Sekání).

40:01

Druhá třetina daleko lépe vyzněla pro Pantherky, které se dvěma brankami přiblížily výsledkově svým soupeřkám. Pokud budou ve své hře pokračovat i ve třetí třetině, můžeme se dočkat ještě zajímavého závěru zápasu, jestli i série? To uvidíme za deset minut, kdy začne poslední část.

40:00

39:34
    Avšak hostující hráčky se útoku soupeřek ubránily a podnikají rychlý výpad.

38:59
    Horňáková má míček ve svých rukou a ihned rozehrává na své spoluhráčky, které by rády ještě do konce druhé třetiny daly branku.

37:43
    Tereza Hubáčková se dostala po levé straně až za branku, ale odsud se domácí nedostali k ničemu.

36:29
    Domácí hráčky jsou nyní živější a najednou mají více ze hry. Nicméně nyní se musí bránit útoku soupeřek.

35:25
    Pantherky se nám poněkud rozjely a dávají v krátkém sledu třetí branku a již prohrávají jen o dvě trefy! Autorem branky je KRISTÝNA LOCHMANNOVÁ. Asistence: Anežka Slaná.

35:01
    Domácí dávají svou druhou branku, kteoru si za menší aktivitu v posledních minutách zcela jistě zaslouží. Postarala se o ni ANEŽKA SLANÁ. Bez asistence.

34:34
    Střelu z obranného pásma výskokem sráží Horňáková, to byla vcelku dobrá pumelice.

33:33
    V bezprostřední blízkosti nyní neuspěla hráčka domácího celku a brankářka hostů nyní provedla dobrý zákrok.

32:47
    Sledujeme rychlý florbal, kdy oba celky se snaží ihned přejít do útoku bez nějakých dlouhých kombinací.

30:25
    Tereza Syslová se dostala po přihrávce k míčku a ihned ze středu pole vystřelila, míček končí blokovaný a nedostal se k brankářce.

29:34
    Hráčky Jižního Města tvoří hru a provádí jeden útok za druhým. Hrají v klidu a zápas si pravděpodobně užívají.

27:32
    Po střele se snažila dorážet Dagmar Surá, ale nesedl jí míček a nedokázala zakončovat do poloodkryté klece. Stačilo jen míček nadzvednout a mohla se jít radovat.

26:21
    Další pokud domácích již byl o něco lepší a děravý nástroj končí v rukou brankářky Tigers.

26:09
    Rychlý útok v podání domácích, ale ta střela z levé strany se hodně nepovedla a míček končí hodně mimo tři tyče.

25:11
    Adéla Polívková chtěla vystřelit, ale přes bránící hráčky neměla kudy a tak podržela míček. Nicméně nakonec jej ztrácí.

23:58
    Jižní Město je od začátku druhé třetině opět aktivnějším týmem. Nyní sražená střela ze střední vzdálenosti.

21:00
    K první střele ve druhé třetině se dostala Lucia Košturiáková, ale neuspěla.

20:01

Co říci k první třetině? Snad jen to, že hostující tým si pohodlně kráčí za dalším vítězstvím a taktéž za postupem do semifinále! Hostující hráčky své sokyně nepustily skoro k ničemu, Pantherky se dokázaly prosadit jen v rámci přesilové hře.

20:00
    18:12 Lucie PILÍKOVÁ - 1:5

18:12
    A následuje v krátkém sledu další zásah za záda Horňákové. Tentokrát se prosazuje LUCIE PILÍKOVÁ. Bez asistence.
    17:52 Lucia KOŠTURIÁKOVÁ - 1:4

17:52
    Jižní Město se prosazuje v závěru první třetiny. Branku střílí LUCIA KOŠTURIÁKOVÁ. Asistence: Dagmar Surá.

17:32
    Přihrávka zpoza branky a střela z levé strany...Horňáková úspěšná!

16:52
    Pantherky nakonec ztrácí míček v rohu a nyní jsou na tahu hostující hráčky.

16:29
    Střela Billé nesedla a míček se odrazil od bránící hráčky. Domácí útočí...

15:53
    Horňáková předvádí další úspěšný zákrok a chystá se ihned rozehrávat. Pantherky se jen těžko dostávají přes obranu svých soupeřek.
    14:59 Veronika ZITTOVÁ - 1:3

14:59
    A nakonec se jim daří využít přesilovou hru ve svůj prospěch a dávají svou první branku, o kterou se postarala VERONIKA ZITTOVÁ. Asistence: Petra Šusterová.

14:42
    Pantherky se nyní dokázaly dostat ke kombinaci...

14:14
    A je tu příležitost pro domácí korigovat výsledek. Avšak na začátku přesilové hře musela opět zasahovat Horňáková.

14:01
    Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Vendula Beránková – 2 min., Sekání).

13:12
    Červová opět chytá míček a rozehrává jej rychle a daleko do útočné poloviny domácího celku.

11:27
    Nahozený míček kryje Červová, která si zatím příliš míčku neužila v dosavadním průběhu zápasu.
    11:00 Dominika STEINBACHOVÁ - 0:3

11:00
    Převaha hostů je korunována další brankou a tentokrát v podání DOMINIKY STEINBACHOVÉ. Asistence: Denisa Billá.

09:56
    Souboj v rohu nakonec zvládla Veronika Zittová a rozehrála úspěšně.

08:47
    Hostující hráčky stále v tlaku a Pantherky se do útoku vůbec nedostávají. Stěží se zmohou na vyhození míčku.

07:35
    Denisa Billá chtěla něco vymyslet na středu hřiště, ale bylo kolem ní hodně soupeřek a nakonec se u kličkovala.
    06:36 Adéla POLÍVKOVÁ - 0:2

06:36
    A z tohoto tlaku pramení další branka ve prospěch hostujícího týmu. Autorem branky je ADÉLA POLÍVKOVÁ. Asistence: Dominika Kubišová.

06:31
    Tigers stále v tlaku a domácí mají nyní problém se ubránit.
    05:24 Lucia KOŠTURIÁKOVÁ - 0:1

05:24
    Hosté se prosazují po rychlé akci, kdy LUCIA KOŠTURIÁKOVÁ dostala míček na střed a zamířila přesně pod břevno. Asistence: Iveta Hyršlová.

04:35
    Pantherům se nyní podařilo uzmout míček a nyní kombinují, avšak následně jejich kombinace končí nepřesností a míček opět u hráček Jižního Města.

04:01
    Hostující hráčky nyní zatlačily své soupeřky na jejich polovině.

03:45
    Nikola Hermannová podruhé, ale tentokrát jí míček nesedl a ustřelila jej do zámezí.

03:19
    Střelu Hermannové brankářka Pantherů likviduje a sráží do rohu.

02:50
    Tereza Pitterlingová se snaží napadat svou soupeřku, ale nedaří se jí to a Jižní Město již na útočné polovině soupeře.

02:10
    Eliška Machková a její pokus o střelu, avšak minula míček a promáchla na pravé straně.

01:40
    Kristýna Vranová to zkusila ze střední vzdálenosti a na tuto střelu velmi dobře viděla Červová a chytá míček do rukou.

00:38
    Podruhé zasahuje Horňáková, tentokrát po pobídce z levé strany.

00:22
    Jako první se do útoku dostali hosté a byla z toho střela nad branku.

00:01

Favorit této série, tedy Jižní Město, vede dle očekávání již 3:0 na zápasy. V prvním zápase porazili svého soka jednoznačně 9:3. V tom druhém dokázaly Panterky pozlobit Tigers a nakonec padly po boji 4:5! Třetí zápas skončil výsledkem 6:3 pro Jižní Město, ale opět Panterky sehrály důstojnou partii se svým soupeřem.

Rozhodne Jižní Město v tomto čtvrtém utkání a postoupí do semifinále nebo budou Panthers Praha vzdorovat a pošlou sérii do dalšího utkání? To sledujte v online přenose!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Hledáme zpravodaje pro tým Ne. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 15. Zittová (Šusterová), 36. Slaná, 36. Lochmannová (Slaná), 54. Lamková (Zittová) – 6. Košturiáková (Hyršlová), 7. Polívková (Kubišová), 11. Steinbachová (Billá), 18. Košturiáková (Surá), 19. L. Pilíková, 47. Billá (Čapková), 53. Hyršlová (Surá), 55. Machačová (Steinbachová)

Panthers Praha: Horňáková (Topolová) – Vranová, Kučerová, Syslová, Kalinová, Pitterlingová, Klvaňová, Šusterová – Vesecká, Lochmannová, Škvorová – Lamková, Slaná, Hubáčková – Miklíková, Jelínková, A. Nováková – Zittová.
    Ne: Christiánová (Červová) – Hermannová, Billá, V. Beránková, Šulanová, Bobotová, Machková, Kleinová – L. Pilíková, Pisárová, Hyršlová – Steinbachová, Surá, Kubišová – Košturiáková, Čapková, Polívková – Machačová.

Rozhodčí: Václav John a Lukáš Starý