Finále SP - sprint mužů, 10 km, Ťumeň | Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) |
Kvalifikace HS240, Planica | Vítěz: J. Forfang (NOR) (kon.) |
Švýcarsko - Česko | 6:9 (kon.) | | | Německo - Česko | 3:2 (kon.) |
Daryl Gurney - Mensur Suljovic | 7:3 (kon.) | | | Michael Van Gerwen - Michael Smith | 7:2 (kon.) |
Gary Anderson - Simon Whitlock | 7:4 (kon.) | | | Peter Wright - Raymond Van Barneveld | 1:7 (kon.) |
Rob Cross -Gerwyn Price | 7:1 (kon.) |
Muži - krátký program | Vítěz: N. Chen (USA) (kon.) | | | Sportovní dvojice - volné jízdy | Vítěz: A. Savčenková, B. Massot (GER) (kon.) |
konec
Muži - krátký program
Vítěz: N. Chen (USA)
Jan Vojkůvka
Pořadí
1. Nathan Chen (USA) 101,94 Q
2. Michajl Koljada (RUS) 100,08 Q
3. Vincent Zhou (USA) 96,78 Q
4. Po-jang Ťin (CHN) 95,85 Q
5. Šoma Uno (JPN) 94,26 Q
6. Keegan Messing (CAN) 93,00 Q
7. Alexej Byčenko (ISR) 90,99 Q
8. Miša Ge (UZB) 86,01 Q
9. Deniss Vasiljevs (LAT) 84,25 Q
10. Alexander Majorov (SWE) 82,71 Q
11. Kazuki Tomono (JPN) 82,61 Q
12. Paul Fentz (GER) 82,49 Q
13. Dmitrij Alijev (RUS) 82,15 Q
14. Keiji Tanaka (JPN) 80,17 Q
15. Max Aaron (USA) 79,78 Q
16. Romain Ponsart (FRA) 79,55 Q
17. Michal Březina (CZE) 78,01 Q
18. Matteo Rizzo (ITA) 77,43 Q
19. Brendan Kerry (AUS) 74,99 Q
20. Daniel Samohin (ISR) 72,78 Q
21. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43 Q
22. Phillip Harris (GBR) 68,59 Q
23. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18 Q
24. Donovan Carrillo (MEX) 68,13 Q
25. Nam Nguyen (CAN) 67,79
26. Morisi Kvitelašvili (GEO) 67,01
27. Stephane Walker (SUI) 65,79
28. Burak Demirboga (TUR) 65,43
29. Ivan Pavlov (UKR) 64,18
30. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
31. Larry Loupolover (AZE) 61,82
32. Abzal Rakimgalijev (KAZ) 61,19
33. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
34. Nicholas Vrdoljak (CRO) 59,74
35. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
36. Igor Rezničenko (POL) 51,70
37. Javier Raya (ESP) 50,00
Startovní listina
1. Slavik Hajrapetjan (ARM)
2. Brendan Kerry (AUS)
3. Javier Raya (ESP)
4. Burak Demirboga (TUR)
5. Čchih-i Cao (TPE)
6. Phillip Harris (GBR)
7. Romain Ponsart (FRA)
8. Valtter Virtanen (FIN)
9. Julian č' ťie Jie-e (MAS)
10. Jin-seo Kim (KOR)
11. Igor Rezničenko (POL)
12. Kazuki Tomono (JPN)
13. Abzal Rakimgalijev (KAZ)
14. Nicholas Vrdoljak (CRO)
15. Donovan Carrillo (MEX)
16. Larry Loupolover (AZE)
17. Paul Fentz (GER)
18. Stephane Walker (SUI)
19. Ivan Pavlov (UKR)
20. Keegan Messing (CAN)
21. Michal Březina (CZE)
22. Morisi Kvitelašvili (GEO)
23. Matteo Rizzo (ITA)
24. Alexander Majorov (SWE)
25. Nam Nguyen (CAN)
26. Daniel Samohin (ISR)
27. Vincent Zhou (USA)
28. Max Aaron (USA)
29. Deniss Vasiljevs (LAT)
30. Keiji Tanaka (JPN)
31. Miša Ge (UZB)
32. Michajl Koljada (RUS)
33. Alexej Byčenko (ISR)
34. Nathan Chen (USA)
35. Dmitrij Alijev (RUS)
36. Po-jang Ťin (CHN)
37. Šoma Uno (JPN)
1. Nathan Chen (USA) 101,94 Q
2. Michajl Koljada (RUS) 100,08 Q
3. Vincent Zhou (USA) 96,78 Q
4. Po-jang Ťin (CHN) 95,85 Q
5. Šoma Uno (JPN) 94,26 Q
6. Keegan Messing (CAN) 93,00 Q
7. Alexej Byčenko (ISR) 90,99 Q
8. Miša Ge (UZB) 86,01 Q
9. Deniss Vasiljevs (LAT) 84,25 Q
10. Alexander Majorov (SWE) 82,71 Q
11. Kazuki Tomono (JPN) 82,61 Q
12. Paul Fentz (GER) 82,49 Q
13. Dmitrij Alijev (RUS) 82,15 Q
14. Keiji Tanaka (JPN) 80,17 Q
15. Max Aaron (USA) 79,78 Q
16. Romain Ponsart (FRA) 79,55 Q
17. Michal Březina (CZE) 78,01 Q
18. Matteo Rizzo (ITA) 77,43 Q
19. Brendan Kerry (AUS) 74,99 Q
20. Daniel Samohin (ISR) 72,78 Q
21. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43 Q
22. Phillip Harris (GBR) 68,59 Q
23. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18 Q
24. Donovan Carrillo (MEX) 68,13 Q
25. Nam Nguyen (CAN) 67,79
26. Morisi Kvitelašvili (GEO) 67,01
27. Stephane Walker (SUI) 65,79
28. Burak Demirboga (TUR) 65,43
29. Ivan Pavlov (UKR) 64,18
30. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
31. Larry Loupolover (AZE) 61,82
32. Abzal Rakimgalijev (KAZ) 61,19
33. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
34. Nicholas Vrdoljak (CRO) 59,74
35. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
36. Igor Rezničenko (POL) 51,70
37. Javier Raya (ESP) 50,00
Startovní listina
1. Slavik Hajrapetjan (ARM)
2. Brendan Kerry (AUS)
3. Javier Raya (ESP)
4. Burak Demirboga (TUR)
5. Čchih-i Cao (TPE)
6. Phillip Harris (GBR)
7. Romain Ponsart (FRA)
8. Valtter Virtanen (FIN)
9. Julian č' ťie Jie-e (MAS)
10. Jin-seo Kim (KOR)
11. Igor Rezničenko (POL)
12. Kazuki Tomono (JPN)
13. Abzal Rakimgalijev (KAZ)
14. Nicholas Vrdoljak (CRO)
15. Donovan Carrillo (MEX)
16. Larry Loupolover (AZE)
17. Paul Fentz (GER)
18. Stephane Walker (SUI)
19. Ivan Pavlov (UKR)
20. Keegan Messing (CAN)
21. Michal Březina (CZE)
22. Morisi Kvitelašvili (GEO)
23. Matteo Rizzo (ITA)
24. Alexander Majorov (SWE)
25. Nam Nguyen (CAN)
26. Daniel Samohin (ISR)
27. Vincent Zhou (USA)
28. Max Aaron (USA)
29. Deniss Vasiljevs (LAT)
30. Keiji Tanaka (JPN)
31. Miša Ge (UZB)
32. Michajl Koljada (RUS)
33. Alexej Byčenko (ISR)
34. Nathan Chen (USA)
35. Dmitrij Alijev (RUS)
36. Po-jang Ťin (CHN)
37. Šoma Uno (JPN)
1. Nathan Chen (USA) 101,94 Q
2. Michajl Koljada (RUS) 100,08 Q
3. Vincent Zhou (USA) 96,78 Q
4. Po-jang Ťin (CHN) 95,85 Q
5. Šoma Uno (JPN) 94,26 Q
6. Keegan Messing (CAN) 93,00 Q
7. Alexej Byčenko (ISR) 90,99 Q
8. Miša Ge (UZB) 86,01 Q
9. Deniss Vasiljevs (LAT) 84,25 Q
10. Alexander Majorov (SWE) 82,71 Q
11. Kazuki Tomono (JPN) 82,61 Q
12. Paul Fentz (GER) 82,49 Q
13. Dmitrij Alijev (RUS) 82,15 Q
14. Keiji Tanaka (JPN) 80,17 Q
15. Max Aaron (USA) 79,78 Q
16. Romain Ponsart (FRA) 79,55 Q
17. Michal Březina (CZE) 78,01 Q
18. Matteo Rizzo (ITA) 77,43 Q
19. Brendan Kerry (AUS) 74,99 Q
20. Daniel Samohin (ISR) 72,78 Q
21. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43 Q
22. Phillip Harris (GBR) 68,59 Q
23. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18 Q
24. Donovan Carrillo (MEX) 68,13 Q
25. Nam Nguyen (CAN) 67,79
26. Morisi Kvitelašvili (GEO) 67,01
27. Stephane Walker (SUI) 65,79
28. Burak Demirboga (TUR) 65,43
29. Ivan Pavlov (UKR) 64,18
30. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
31. Larry Loupolover (AZE) 61,82
32. Abzal Rakimgalijev (KAZ) 61,19
33. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
34. Nicholas Vrdoljak (CRO) 59,74
35. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
36. Igor Rezničenko (POL) 51,70
37. Javier Raya (ESP) 50,00
Třetí skončil Vincent Zhou ze Spojených států, za kterým se ale v rozmezí necelých čtyř bodů těsní Po-jang Ťin, Šoma Uno a Keegan Messing.
32. Michajl Koljada (RUS)
33. Alexej Byčenko (ISR)
34. Nathan Chen (USA)
35. Dmitrij Alijev (RUS)
36. Po-jang Ťin (CHN)
37. Šoma Uno (JPN)
1. Vincent Zhou (USA) 96,78 Q
2. Keegan Messing (CAN) 93,00 Q
3. Miša Ge (UZB) 86,01 Q
4. Deniss Vasiljevs (LAT) 84,25 Q
5. Alexander Majorov (SWE) 82,71 Q
6. Kazuki Tomono (JPN) 82,61 Q
7. Paul Fentz (GER) 82,49 Q
8. Keiji Tanaka (JPN) 80,17 Q
9. Max Aaron (USA) 79,78 Q
10. Romain Ponsart (FRA) 79,55 Q
11. Michal Březina (CZE) 78,01 Q
12. Matteo Rizzo (ITA) 77,43 Q
13. Brendan Kerry (AUS) 74,99 Q
14. Daniel Samohin (ISR) 72,78 Q
15. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43 Q
16. Phillip Harris (GBR) 68,59 Q
17. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18 Q
18. Donovan Carrillo (MEX) 68,13 Q
19. Nam Nguyen (CAN) 67,79
20. Morisi Kvitelašvili (GEO) 67,01
21. Stephane Walker (SUI) 65,79
22. Burak Demirboga (TUR) 65,43
23. Ivan Pavlov (UKR) 64,18
24. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
25. Larry Loupolover (AZE) 61,82
26. Abzal Rakimgalijev (KAZ) 61,19
27. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
28. Nicholas Vrdoljak (CRO) 59,74
29. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
30. Igor Rezničenko (POL) 51,70
31. Javier Raya (ESP) 50,00
Daniel Samohin (ISR)
27. Vincent Zhou (USA)
28. Max Aaron (USA)
29. Deniss Vasiljevs (LAT)
30. Keiji Tanaka (JPN)
31. Miša Ge (UZB)
1. Keegan Messing (CAN) 93,00 Q
2. Alexander Majorov (SWE) 82,71 Q
3. Kazuki Tomono (JPN) 82,61 Q
4. Paul Fentz (GER) 82,49 Q
5. Romain Ponsart (FRA) 79,55 Q
6. Michal Březina (CZE) 78,01 Q
7. Matteo Rizzo (ITA) 77,43 Q
8. Brendan Kerry (AUS) 74,99 Q
9. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43 Q
10. Phillip Harris (GBR) 68,59 Q
11. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18 Q
12. Donovan Carrillo (MEX) 68,13 Q
13. Nam Nguyen (CAN) 67,79
14. Morisi Kvitelašvili (GEO) 67,01
15. Stephane Walker (SUI) 65,79
16. Burak Demirboga (TUR) 65,43
17. Ivan Pavlov (UKR) 64,18
18. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
19. Larry Loupolover (AZE) 61,82
20. Abzal Rakimgalijev (KAZ) 61,19
21. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
22. Nicholas Vrdoljak (CRO) 59,74
23. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
24. Igor Rezničenko (POL) 51,70
25. Javier Raya (ESP) 50,00
21. Michal Březina (CZE)
22. Morisi Kvitelašvili (GEO)
23. Matteo Rizzo (ITA)
24. Alexander Majorov (SWE)
25. Nam Nguyen (CAN)
1. Keegan Messing (CAN) 93,00 Q
2. Kazuki Tomono (JPN) 82,61 Q
3. Paul Fentz (GER) 82,49 Q
4. Romain Ponsart (FRA) 79,55 Q
5. Brendan Kerry (AUS) 74,99 Q
6. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43 Q
7. Phillip Harris (GBR) 68,59 Q
8. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18
9. Donovan Carrillo (MEX) 68,13
10. Stephane Walker (SUI) 65,79
11. Burak Demirboga (TUR) 65,43
12. Ivan Pavlov (UKR) 64,18
13. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
14. Larry Loupolover (AZE) 61,82
15. Abzal Rakimgalijev (KAZ) 61,19
16. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
17. Nicholas Vrdoljak (CRO) 59,74
18. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
19. Igor Rezničenko (POL) 51,70
20. Javier Raya (ESP) 50,00
16. Larry Loupolover (AZE)
17. Paul Fentz (GER)
18. Stephane Walker (SUI)
19. Ivan Pavlov (UKR)
20. Keegan Messing (CAN)
11. Igor Rezničenko (POL)
12. Kazuki Tomono (JPN)
13. Abzal Rakimgalijev (KAZ)
14. Nicholas Vrdoljak (CRO)
15. Donovan Carrillo (MEX)
1. Romain Ponsart (FRA) 79,55
2. Brendan Kerry (AUS) 74,99
3. Julian č' ťie Jie-e (MAS) 72,43
4. Phillip Harris (GBR) 68,59
5. Slavik Hajrapetjan (ARM) 68,18
6. Burak Demirboga (TUR) 65,43
7. Čchih-i Cao (TPE) 64,06
8. Jin-seo Kim (KOR) 60,72
9. Valtter Virtanen (FIN) 55,49
10. Javier Raya (ESP) 50,00
6. Phillip Harris (GBR)
7. Romain Ponsart (FRA)
8. Valtter Virtanen (FIN)
9. Julian č' ťie Jie-e (MAS)
10. Jin-seo Kim (KOR)
1. Slavik Hajrapetjan (ARM)
2. Brendan Kerry (AUS)
3. Javier Raya (ESP)
4. Burak Demirboga (TUR)
5. Čchih-i Cao (TPE)
1. Slavik Hajrapetjan (ARM)
2. Brendan Kerry (AUS)
3. Javier Raya (ESP)
4. Burak Demirboga (TUR)
5. Čchih-i Cao (TPE)
6. Phillip Harris (GBR)
7. Romain Ponsart (FRA)
8. Valtter Virtanen (FIN)
9. Julian č' ťie Jie-e (MAS)
10. Jin-seo Kim (KOR)
11. Igor Rezničenko (POL)
12. Kazuki Tomono (JPN)
13. Abzal Rakimgalijev (KAZ)
14. Nicholas Vrdoljak (CRO)
15. Donovan Carrillo (MEX)
16. Larry Loupolover (AZE)
17. Paul Fentz (GER)
18. Stephane Walker (SUI)
19. Ivan Pavlov (UKR)
20. Keegan Messing (CAN)
21. Michal Březina (CZE)
22. Morisi Kvitelašvili (GEO)
23. Matteo Rizzo (ITA)
24. Alexander Majorov (SWE)
25. Nam Nguyen (CAN)
26. Daniel Samohin (ISR)
27. Vincent Zhou (USA)
28. Max Aaron (USA)
29. Deniss Vasiljevs (LAT)
30. Keiji Tanaka (JPN)
31. Miša Ge (UZB)
32. Michajl Koljada (RUS)
33. Alexej Byčenko (ISR)
34. Nathan Chen (USA)
35. Dmitrij Alijev (RUS)
36. Po-jang Ťin (CHN)
37. Šoma Uno (JPN)
Krátký program jednotlivců se skládá z požadovaných prvků a dalších spojovacích prvků nebo pohybů, jejichž pořadí v jízdě může být libovolné. Délka krátkého programu je maximálně dvě minuty a padesát sekund. Všechny prvky započaté po uplynutí určeného maximálního času jsou v hodnocení považovány za vynechané. Hudební doprovod může být libovolného žánru, avšak vokální hudba se slovy není dovolena.
Bodování probíhá tradičně ve dvou segmentech. Za body splněné v krátkém programu, kterými jsou jednotlivé skoky, spojovací prvky, piruety, kroková pasáž a další, se uděluje technická známka. Následně se také boduje celkový projev, ze kterého vychází celková známka za jízdu. Hodnotí se kromě bruslařských dovedností také projev, choreografie, plynulost přechodů mezi prvky, interpretace či správné držení těla a celkové předvedení jízdy.