Žďár n/S – Warriors Brno 3:2 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 4:3 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 5:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:4 (0:0, 0:2, 0:2) Stav série: 0:1
HC Plzeň 1929
Neděle 25.03.2018, 16:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

Poslední dvacetiminutovce jednoznačně kralovala Plzeň, stejně jako v předchozí třetině se jí podařilo dvakrát skórovat. V 49. minutě si připsal svou druhou branku v dnešním utkání Přikryl, z mezikruží prostřelil Kašpara, asistenty mu byl Lang a Altrichter. Dvacet sekund před koncem zápasu se prosadil Lang, který po přihrávce s klidem trefil prázdnou klec Karlových Varů a zpečetil tak dnešní dominanci svého týmu. Děkuji, že jste sledovali dnešní onlajn a přeji vám hezký zbytek dne. Loučí se Jakub Mahr. (18:29:08)

59:26
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Do prázdné klece se trefuje MARTIN LANG a potvrzuje tak dnešní úplnou dominanci Plzně. Asistence: Filip Přikryl.

59:23
    Energie už nemá prakticky co ztratit a tak odvolává brankáře.

58:45
    Křemen dorážel střelu svého spoluhráče, bohužel pro karlovarské hokejisty neúspěšně.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Běží poslední dvě minuty utkání.

57:40
    Princl ze vzduchu zasáhl puk a nasměroval ho na Kašpara, ten si další z pokusů o gól pohlídal a dává tak svému týmu ještě naději.

56:58
    Černý se dostal ke střele, Altrichter vyrazil a kotouč u mantinelu přebírají hosté.

55:40
    Přikryl zkusil vyšší střelu, kterou musel Kašpar vyrazit ramenem, Tureček si ale ze vzduchu málem sklepl kotouč do vlastní branky.

54:33
    Mužík vystřelil z ostrého úhlu na Kašpara, ten kotouč vyrazil betonem za svojí klec kde ho berou na hole jeho spoluhráči.

52:58
    Přikryl se snažil vleže dorazit kotouč za Kašpara, nepodařilo se mu však ani trefit kotouč a tak tentokrát nezpůsobil karlovarskému brankáři žádný problém.

51:43
    Zelenobílí se dostávají do útočného pásma a kombinují, plzeňští hráči se ale snaží o získání kotouče zpět.

50:44
    Hosté se stále tlačí do útočné třetiny obírá karlovarské hráče o mnoho energie svými šancemi.

49:49
    Domácí jsou jako po studené sprše, polevili v osobních soubojích a hra už nemá takový náboj.

48:54
    Hostů se podařilo využít přesilovku, krásnou kombinací Langa a FILIPA PŘIKRYLA se podařilo Plzni o další gól navýšit své vedení. Podíl na této brance má i hostující gólman Altrichter. Asistence: Martin Lang, Martin Altrichter.

48:41
    Plzeň se snaží svou početní výhodu využít a drží se v útočném pásmu, energetici se ale osvobozují vyhozením.

47:01
    V obranném pásmu Energie se dopustil faulu po útočné akci Plzně Klejna, ten si odsedí dvě minuty za držení hole.

46:54
    Šiller se snažil doklepnout puk mezi Kašparovy betony, neúspěšně.

45:33
    Karlovarští si drží útočné pásmo a snaží se o zúročení své snahy.

44:59
    Energetici nahazují kotouč do útočného pásma, Altrichter hru pozastavuje svým přikrytím kotouče.

43:48
    Kořán střílel od modré, kotouč však Altrichterovu nulu neohrozil.

43:41

43:34
    Záruba si najel před Altrichtera zleva a následně vypálil, Altrichter ale ani s touto střelou problém neměl.

42:34
    Maydl ujížděl s kotoučem dvěma plzeňským hráčům, dostal se i k zakončení, Altrichter byl však připraven a tuto střelu zastavil.

41:26
    Do útoku se pouštějí i domácí na opačné straně hřiště.

40:17
    Plzeň se pokoušela navýšit své vedení a po úvodním buly se vrhla do útočné třetiny.

40:01

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako ta první avšak s jediným rozdílem a tím byla změna skóre. Plzeň se snažila více než v první třetině vyneslo jí to dva góly, první z nich v 23. minutě zásluhou Procházky, ten doklepl odražený puk za Kašparova záda a plzeňští dorostenci se radovali poprvé, ve 34. se bez asistence prosadil Přikryl, tomu se podařilo bekhendovou střelou přesně trefit odkrytý kus branky pod Kašparovou lapačkou. Energie do druhého dějství také vložila mnoho, bohužel z něj nedokázala vytěžit ani jednu branku. Uvidíme co se odehraje v posledních dvaceti minutách. Poslední dějství začne v 17:30.

40:00

39:30
    Křemen se střelou a mnoha dorážkami snažil překonat Altrichtera, betony brankáře hostí ale zůstali bez skuliny a Altrichter tak nedovolil Křemenovi skórovat.

39:00
    Běží poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:52
    Procházka byl i s kotoučem zastaven ve středním pásmu a energetici s kotoučem míří do útočného pásma.

37:33
    Zelenobílí se vzchopili a znovu se odhodlávají k útoku na Altrichtera a kombinaci v útočné třetině.

36:48
    Až z daleké středové čáry se Plzeň odhodlala vystřelit, kotouč dojel pomalu až ke Kašparovi, ten s vidinou hostujících útočníků puk přikryl svou lapačkou.

35:43
    Po Holubově vyhození karlovarští hráči míří na střídačku v předklonu a konečně si po několika minutovém presu odpočinou.

34:21
    Plzeň se po druhé vstřelené brance stále a neúnavně tlačí do útočného pásma a to dělá domácím velké problémy.

33:57
    FILIP PŘIKRYL sebral po své první střele odražený puk a druhým bekhendovým pokusem přesně trefil odkryté místo pod Kašparovou lapačkou. Bez asistence.

32:54
    Krýner po překročení modré čáry s kotoučem čelil kolizi s připraveným karlovarským obráncem.

31:36
    Hosté byli zahnáni do vlastního pásma kde ve dvou kombinují.

30:53
    Prošek se po střídání uvolnil a karlovarští hráči tak měli šanci vysunout Proška samotného do útočného pásma, přihrávku ale ve středním pásmu zablokovali hosté a hra se přesouvá na opačný konec ledové plochy.

29:47
    Přikryl bojoval za Kašparem o kotouč, ho i získal, svou šanci ale zazdil střelou mimo Kašparovu bránu.

28:59
    Na druhé se znovu dostali ke kombinaci energetici, vysoký puk ale zkrotit nedokázali a přihrávka rukou je vykazuje až za modrou čáru.

27:33
    Kolda vystřelil z mezikruží, Kašpar sice puk zasáhl, ale i poté se kotouč sunul nebezpečně blízko brankové čáře, domácí si tuto hrozbu ale pohlídali a druhá plzeňská radost z toho není.

26:53
    Domácí se snažili kombinovat v útočné třetině, Kořán ale svou přihrávkou od mantinelu nenašel spoluhráče a tak je útočná akce domácích zastavena.

25:30
    Hasman se po přihrávce snaží i o vstřelení branky, najel si zleva ke Kašparovi a vystřelil, Kašpar kotouč vyrazil betonem, puk se ale dostal znovu na hokejky Plzně a ta udělala v útočném pásmu několika dorážkami pěkně dusno.

24:29
    Lang v rychlosti vystřelil před brankou na Kašpara, ten si ale tento pokus ohlídal.

23:43
    Plzeň se nepovedenou přihrávkou dopouští zakázaného uvolnění.

22:17
    Hasman sám vjel do útočného pásma a vcelku zblízka vystřelil na Kašpara, puk se od domácího gólmana odrazil a JAKUB PROCHÁZKA ho doklepl za Kašparova záda. Asistence: Josef Hasman.

21:10
    Holub vystřelil z pravého kruhu, Altrichter měl problém se zásahem a byl dlouho mimo klec, k odraženému kotouči se ale žádný z domácích hráčů neměl a tak nepřišla dorážka ani možný gól.

20:12
    Mužík vystřelil od modré, puk skončil až u Kašpara, který ho vyrazil vysoko do ochranné sítě.

20:01

Velmi vyrovnaná a zároveň divácky zajímavá, taková byla první třetina prvního ze série čtvrtfinálových utkání mezi karlovarskou Energií a Plzní 1929. V prvních minutách si byli na ledě jistější spíše hosté, kteří se po úvodním vhazování uchýlili do útočné třetiny kde zásobovali Kašpara mnoha střelami. Zhruba po sedmi minutách hry se ale do dění začala zapojovat i domácí Energie. Jako první se i dostali domácí k zakončení a byli pár milimetrů od prvního gólu, Šik prokličkoval přes plzeňskou obranu a následně i dostal puk za Altrichterova záda, kotouč se však odrazil těsně před gólovou čárou o tyč a z brankoviště vyjel, západočeši i jejich fanoušci byli značně pobouřeni a někteří z nich už slavili. I přes to, že v této části hry nepadla ani jedna branka, věřím tomu, že to změní perioda druhá, která začne v 16:47.

20:00

19:56
    Kořán ještě stihl pár sekund před koncem sám vyjet do útočné třetiny a dělovkou přinutil Altrichtera ještě naposledy v této třetině zasáhnout. Altrichter si obhájil svou prozatimní 100% úspěšnost a bude se ještě naposledy vhazovat.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:36
    Karlovy Vary krátce po vhazování úspěšně vyhazují a nedávají tak hostům příležitost využít jejich početní výhodu.

17:40
    Plzenští vyvíjejí tlak na domácí a snaží se vymyslet jak přemoci Kašpara, to se jim zatím nedaří a energetici vyhazují.

16:43
    Energie už zná také svého prvního hříšníka, Adam Křemen zasáhl vysoko svou holí jednoho z modrobílých hráčů a půjde si za to odsedět dvě minuty.

15:46
    Lang se snažil přejít ze středního pásma přejít do útočného, puk který nahodil ale zachytili energetici kousek od Langa a snažili se hru přesunout opačným směrem, Plzeň se dostala zpět k puku ale zastavil je úmyslný ofsajd a následné vykázání hry do plzeňského obranného pásma.

14:56
    Energii sice vypršela přesilovka, útočného pásma se ale vzdát nechtějí a drží se co jim síly stačí.

13:51
    Tureček nahrával Kořánovi na modrou, Kořán ale pouze promáchl a Energie tak musí opustit útočnou třetinu.

12:57
    A je tu první dnešní vyloučení, Houdek si po podražení půjde odpykat dvě minuty a energetici tak mají šanci v početní výhodě skórovat.

11:33
    Po zásahu vypadl z Altrichtera kotouč a ten dorážel Křemen, Altrichter však ale na tento pokus viděl a tak i podruhé během pár vteřin parádně zasáhl.

10:59
    Karlovy Vary znovu zavářejí v útočném pásmu Plzni a snaží se vyzrát na Altrichtera.

09:48
    Domácí fanoušci jsou pobouřeni neodpískaným podražením na jednoho z energetiků a dávají to hlasitě najevo. Hra bude pokračovat vhazováním v obranném pásmu hostů.

08:30
    Hajšman měl před sebou několik zelenobílých hráčů, avšak i přesto vystřelil, jeho rána byla podle očekávání zblokována a domácí ujíždí s pukem na Altrichtera.

07:58
    S vědomím, že to jde se karlovarští pouštějí do dalšího útoku a kombinují v úročné třetině.

06:39
    Šik prokličkoval plzeňskou obranou a přelstil svým blafákem Altrichtera, puk se dostal za záda hostujícího brankáře ale jen o kousek trefil tyč která jej odrazila ven z brankoviště, domácí hráči i fanoušci se však již radovali, ale sudí razantně ukázal, že gól neplatí.

05:56
    Souboj o kotouč a následné nahození na Altrichtera dává možnost oběma celkům vystřídat.

04:49
    Po nepovedené kombinaci Plzně ujíždí puk na druhou stranu, ve středním pásmu je však znovu přebrán hostujícími hráči a ti se s ním přesunují do útočné třetiny.

03:12
    Přikryl se snažil dorazit nastřelený kotouč za Kašpara, ten měl ale beton přitlačený k tyči a nedal tak plzeňskému útočníkovi šanci.

02:14
    Novák prokličkoval přes obranu hostí a dostal se i k bekhendové střele, ta šla ale mimo Altrichterovu klec.

01:08
    Za Kašpar vznikla menší tlačenice o kotouč, z které nakonec vyšli vítězně hosté, puk na holích jim ale dlouho nevydržel a energetici s ním míří do útoku.

00:30
    Po úvodním vhazování se s pukem přesunula Plzeň do útočného pásma a k první střele se dostal Šiller, jeho pokus byl však zblokován.

00:01

I na svém nástupu si karlovarská Energie dala záležet a posílila tak ještě více atmosféru v KV Areně, každopádně jsou již obě mužstva připravena na ledové ploše i s trojicích sudí a první čtvrtfinálové utkání brzy začne.

Domácí si dokáží vytvořit atmosféru, při rozbruslení se naskytl divákům pohled na video ukazující přípravy karlovarských hráčů před sezónou, tréninky a také zrod vítězství v osmifinále proti Jihlavě. Do začátku utkání nám zbývá necelých pět minut. Přeji příjemnou počtenou.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Zavřel (A), Tureček, Kořán, Klejna, Novák (A), Cankov, Stejskal, Záruba – Karbulka, Křemen, Jiskra, Holub (C), Šik, Prošek, Maydl, Novotný, Černý, Hudečka, Šťastný, Fečo

HC Plzeň 1929: Altrichter (Pilc) – Šilhán, Šiller, Kovářík, Lokajíček (A), Houdek (A), Kaňák, Novák, Staněk – Lang, Přikryl, Mužík, Princl, Kolda (C), Hajžman, Hasman, Procházka, Hajšman, Krýner, Rohla, Šeba

Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Kokrment.

Plzeň na rozdíl od energetiků odehrála v osmifinále o jeden zápas navíc, když ve Zlíně jeden zápas prohrála. Oproti domácím se ale podařilo Plzni porazit doma Zlín dvakrát vysoko 8:5 a 8:2. V kanadském bodování bere druhou příčku Filip Přikryl s 10 body (3+7) a špatně na tom není ani brankář Martin Altrichter, který je na třetí příčce s počtem zákroků.

1. Martin Altrichter – 4 zápasy, 91,55% úsp., 3,00 góly/zápas, 0 ČK

HC Energie Karlovy Vary Energie v osmifinále převálcovala v nejkratším možném čase Jihlavu třemi výhrami. Výhodou pro domácí může být i velká podpora v brankovišti, kde kraluje statistikám celé základní části i play-off Jakub Kašpar. S nejvyšší procentuální úspěšností i průměru gól/zápas je jedním z nejlepších gólmanů z extraligy staršího dorostu a dokonce si zahrál i v reprezentaci. První z čtvrtfinálových zápasů se odehraje v domácím prostředí Karlových Varů a trenér Eismann od svého mužstva očekává odvážný výkon a v tomto duelu bude určitě na co koukat.

1. Jakub Kašpar – 3 zápasy, 96,63% úsp., 1,00 gól/zápas, 1 ČK

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 23. Procházka (Hasman), 34. Přikryl, 49. Přikryl (Lang, Altrichter), 60. Lang (Přikryl)

Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Kokrment