Toronto – Buffalo 2:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 0:3 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:1 (kon.)
Tampa – Arizona 1:4 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:4 (kon.) | Montreal – Detroit 4:2 (kon.)
Chicago – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Vegas – Colorado 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Ottawa Senators
Úterý 27.03.2018, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL, dnes se spolu podíváme na zápas mezi Carolina Hurricanes a Ottawa Senators.

Ottawa nezažívá dobré období. Po 3 výhrách v řadě přišla krutá sprcha a hosté si táhnou 4 zápasovou šňůru porážek. Senators podlehli Columbusu, Floridě, Edmontonu a v minulém kole Carolině 2:5. V tabulce Východní konference najdeme Senators na 15. místě s 63 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Stone – 20 + 42
    2. Karlsson – 8 + 49
    3. Hoffman – 22 + 30

Carolina je na tom o poznání lépe. Z posledních 5ti zápasů dokázala 3x vyhrát, když si poradila s Islanders, Arizonou a v minulém kole s dnešním soupeřem – Ottawou. Naopak pořaženi odcházeli domácí po zápasech s Flyers a Edmontonem. V tabulce Východní konference najdeme domácí tým na 10. místě s 77 body.
    1. Aho – 26 + 36
    2. Teravainen – 23 + 38
    3. Williams – 15 + 31

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Dahlbeck, Slavin, T. van Riemsdyk, Hanifin, McKeown, H. Fleury – Williams, J. Staal, B. McGinn – Di Giuseppe, E. Lindholm, Skinner – T. Teräväinen, Aho, Zykov – Nordström, D. Ryan, Foegele.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, Ceci, Claesson, Borowiecki, Wolanin, Harpur – B. Ryan, Duchene, Dzingel – Hoffman, Pageau, Z. Smith – Pyatt, Chlapík, Pääjärvi – Burrows, M. McCormick, Sexton.

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Heyer, Racicot.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro hostující tým.

00:40
    Hra se zatím odehrává ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině.

01:03
    Warren Foegele právě zažívá své první střídaní v NHL!

01:30
    Valentin Zykov se dostal do přečíslení 2 na 1, celou akci se rozhodl vyřešit střelou, ale jeden z obránců se skvěle vrátil a střelu zablokoval.

01:49
    Ward podržel nahození ze středního pásma a následuje vhazování po jeho pravici.

02:20
    Jeff Skinner si počkal na Borowieckiho a uštědřil mu pořádný hit ve středu hřiště.

02:50
    Carolina vysunula napadání a Senátoři mají problémy s rozehrávkou.

03:20
    Sebastian Aho hraje ve skvělé formě, dokázal bodovat v posledních 8 zápasech!

03:58
    Valentin Zykov vypálil od modré, Andersen za sebou má první zákrok.

04:20
    Tom Pyatt zavezl kotouč do třetiny a trochu nečekaně vypálil backhandem, Ward předvedl pěkný zákrok ramenem!

04:37
    Derek Ryan trefuje tyč!

04:50
    Trevor van Riemsdyk si krásně počkal, objel ležícího obránce a vypálil na druhou tyč, Anderson vyrazil kotouč vyrážečkou!

05:20
    Hosté se dostali po delší době s pukem do třetiny domácích, ale jejich snaha končí špatnou nahrávkou.

06:20
    Brock McGinn přetlačil Ceciho a získal kotouč za vlastní brankou.

06:40
    Bobby Ryan zachytil nahrávkou soupeře, vyvezl kotouč do třetiny domácích a uklidnil hru.

07:10
    Senators zavezli kotouč do třetiny, ale nepřesná nahrávka celou akci pokazila a Hurricanes jsou znovu u puku.

08:20
    Magnus Pääjärvi vypálil od modré čáry, Ward si připsal jednoduchý zákrok a následuje komerční přestávka.

08:39
    Elias Lindholm vyzkoušel pozornost Andersona, hostující brankář uspěl a vyrazil kotouč.

09:10
    Jean-Gabriel Pageau zavezl kotouč, ale špatně nahrál a Ottawa je znovu bez kotouče.

09:26
    Ben Harpur tísněn protihráči odpaluje kotouč na zakázané uvolnění.

09:58
    Carolina využila zakázaného uvolnění soupeře a vytvořila si tlak ve třetině Sens. Bohužel pro domácí Anderson kotouč po střele od modré vyrazil.

10:15
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší tlak.

11:40
    Klas Dahlbeck se ocitl sám s pukem pře brankářem, ale kotouč mu poskakoval a nedokázal zamířit přesně.

12:10
    Tom Pyatt se skvěle vrátil a vystihl nahrávku na protihráče, který mohl střílet ze středu hřiště! Skvělá obranná činnost!

12:50
    Senators napadají rozehrávku domácích, ale těm to nečinní větší problém a bez problému rozehrávají.

12:59
    Bobby Ryan prosvištěl s pukem skrz střední pásmo a vstřelil mezi obránci, Ward viděl kotouč na poslední chvíli, ale dokázal zasáhnout lapačkou!

13:10
    Jeff Skinner vypálil od mantinelu, Anderson jeho pokus vyrazil před sebe, ale tam čekal připravený Ceci, který odpálil kotouč.

13:46
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., sekání).

13:46
    Elias Lindholm sice vyhrál buly, ale kotouč napálil tak prudce, že doklouzal za modrou.

14:20
    Domácí jsou s pukem ve třetině a kombinují.

14:30
    Střela TeuvA Teräväinena od modré minula branku.

15:10
    Na ledě je druhá přesilovková formace domácího týmu.

15:37
    Klas Dahlbeck vypálil od mantinelu, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců.

16:05
    Senators jsou v plném počtu, domácím se přesilová hra příliš nepodařila.

16:30
    Hosté se po delší době dostali s pukem do středního pásma.

16:59
    Domácí fanoušci se probrali a povzbuzují svůj tým.

17:20
    Sebastian Aho prokličkoval přes 2 hráče, ale jeho následná střela minula branku.

17:42
    Senators se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

18:10
    Bobby Ryan se dostal k puku a vyhodil ho do středního pásma. Hosté tak mohou po delší době vystřídat.

18:30
    Derek Ryan se pukem prohnal kolem obránců,ale při střele nakonec minul puk!

18:52
    Carolina právě vstřelila branku!
    Skvělý moment pro domácího hráče WARRENA FOEGELEA, který si při svém debutu v NHL připisuje branku! Warren Foegele ustál osobní souboj v rohu kluziště, obtočil se kolem obránce a střelou na první tyč překvapil Andersona! Parádní noc pro domácí třicet sedmičku! Asistence: Derek Ryan, Noah Hanifin
    18:52 Warren FOEGELE - 1:0

19:15
    Brock McGinn vypálil od modré, ale hostující brankář předvedl povedený zákrok.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

A máme za sebou první třetinu. Úvodní dějství patřilo domácímu týmu, který byl aktivnější. Carolina dostala výhodu přesilové hry, ale ta se domácím vůbec nepovedla a do vedení je dostala až premiérová trefa Warrena Foegelea. Senators tak dostali nepopulární gól do šatny a budou se muset poprat s nepříznivým vývojem.
    Střely po první třetině: Domácí – 11, Hosté – 5.
    Druhá třetina začne přibližně v 02:00.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

20:30
    Jeff Skinner vyzkoušel Andersona pěknou střelou na vzdálenější tyč, hostující brankář si poradil.

21:10
    Craig Anderson si připsal parádní zákrok lapačkou proti střele Justina Williamse!

21:40
    Hurricanes se usadili ve třetině soupeře, ale za brankou si Mark Borowiecki počkal na soupeře, sestřelil ho a sebral mu puk.

22:15
    Sebastian Aho vypálil na druhou tyč, Anderson nic neviděl, ale dokázal intuitivně zasáhnout!

22:50
    Filip Chlapík zavezl kotouč do třetiny, ale kousek za modrou byl od kotouče odstaven.

23:10
    Mike Hoffman promáchl puk před prázdnou brankou!

23:37
    Bobby Ryan hledal zadovkou rozjetého spoluhráče, ale před ním kotouč odpálil Hanifin!

24:20
    Do druhé třetiny vstoupily oba týmy s obrovskou energií a hra má spád!

24:43
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes ( Justin Williams – 2 min., hákování).

24:55
    Hosté vyhráli buly a kombinují s pukem ve třetině.

25:30
    Mike Hoffman vypálil od modré ,ale jeho pokus zápěstím minul branku a Aho dokázal vyhodit kotouč.

26:05
    Brock McGinn skvěle obral soupeře o puk a znovu vyhazuje kotouč!

26:30
    Christian Wolanin vypálil od mantinelu, jeho střela minula druhou tyč o milimetry!

26:50
    Ryan Dzingel vypálil z jedničky ze středu hřiště, ale Ward se skvěle přemístil a zasáhl!

27:10
    Phillip Di Giuseppe krásně zavezl kotouč a dostal se ke střele z mezikruží! Jeho pokus zápěstím minul branku!

28:20
    Phillip Di Giuseppe se protáhl s pukem mezi obránci, ale jeho střela byla zablokována.

28:58
    Elias Lindholm vypálil od mantinelu, jeho projektil zkrotil Anderson rukou.

29:10
    Justin Williams se dostal ke střele ihned po buly, ale jeho projektil prolétl nad brankou!

29:30
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 1! Noah Hanifin výborně lehl a zabránil křižné nahrávce, puk tedy putoval do druhé vlny na Jeana-Gabriela Pageaua, který ho posunul na volného Mikea Hoffmana! Ward se skvěle přesunul a chytil kotouč!

29:39
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A máme srovnáno! Carolina vyhrála buly ve vlastní třetině, ale jednomu z obránců se nepodařilo rozehrát po mantinelu, kotouč se dostal k Mattu Duchenovi, který ho poslal na volného BOBBYHO RYANA, který stál před brankou, otočil se kolem obránce a zakončil na druhou tyč! Asistence: Matt Duchene
    29:39 Bobby RYAN - 1:1

30:25
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 2 min., sekání).

30:40
    Domácí vyhráli buly a kombinují s pukem.

30:50
    Jaccob Slavin vypálil od modré, Anderson s problémy, ale zasáhl!

31:20
    Jean-Gabriel Pageau využil zaváhání Aha a vyhazuje kotouč.

31:40
    Zack Smith dobře forčekuje rozehrávku Hurricanes a šetří čas.

32:30
    Po střele od modré se kotouč povaloval před brankářem, ale ani jeden z hráčů v červených dresech ho nedokázal dorazit!

33:10
    Brock McGinn se natlačil s pukem před branku a backhandem zakončil, Anderson si se štěstím poradil!

33:50
    Elias Lindholm vypálil z jedničky od modré, ale jeho pokus postrádal přesnost.

34:10
    Ben Harpur vyhazuje kotouč do středního pásma a přerušuje obrovský tlak domácích.

34:38
    Domácí si berou vedení zpět a znovu u toho byl Warren Foegele! Derek Ryan posunul puk na stranu na volného Warrena Foegelea, který výborně vypálil, Anderson jeho kotouč vyrazil před sebe a před brankou se nejlépe zorientoval VALENTIN ZYKOV, který ho dorazil do branky! Asistence: Warren Foegele, Derek Ryan
    34:38 Valentin ZYKOV - 2:1

35:20
    Na ledě je nyní pouze domácí tým, Ottawa pouze odpaluje kotouče.

36:16
    Domácí zaslouženě navyšují skóre! Domácí jsou aktivnější a to jim přináší ovoce! Jordan Staal vybojoval kotouč na mantinelu, nahrál ho na střed na BROCKA McGINNA, který si kotouč v klidu zpracoval a z mezikruží ho vypálil nad rameno Andersona! Asistence: Jordan Staal, Jaccob Slavin
    36:16 Brock MCGINN - 3:1

36:50
    Craig Anderson je hrdinou posledních chvil pro hosty, nyní si připsal další fantastický zákrok a udržel Ottawu ve hře!

36:50
    Domácí jsou aktivní napadání a Ottawa má obrovské problémy s rozehrávkou!

37:20
    Justin Williams si teď nerozuměl se spoluhráčem a odevzdal kotouč soupeři.

37:50
    Mike Hoffman nahazoval kotouč od modré, ale před brankou ho sebral Klas Dahlbeck a založil protiútok.

38:20
    Cam Ward si připsal zákrok po opravdu dlouhé době.

38:40
    Phillip Di Giuseppe se krásnou stahovačkou dostal přes obránce, ale jeho následná střela nebyla přesná a neohrozila branku.

39:10
    Anderson podržel nahození od modré a přerušil tlak domácích. Hostující tým odpočítává poslední chvilky do druhé sirény!

39:30
    Jordan Staal tečoval střelu Williamse od modré těsně mimo branku!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou i druhou třetinu. V této třetině jsme viděli hned 3 branky. Nejprve ve 30. minutě chytrou střelou vyrovnal Ryan, ale to bylo ze strany hostů vše a následně se už radovali pouze domácí hráči. Ve 35. minutě se dokázal prosadit pohotovou dorážkou Zykov a o 2 minuty později parádní bombou pod víko McGinn. Domácí byly ve druhé třetině jasně lepším celkem a vystříleli si zasloužené vedení, naopak Ottawa musí rychle něco změnit, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 22, Hosté – 12.
    Třetí třetina začne přibližně v 2:51.

40:01

40:01
    I třetí úvodní buly pro Hurricanes.

40:20
    Thomas Chabot vypálil od modré, Ward vyráží betonem.

40:50
    Brock McGinn nahrával, ale kotouč srazil k divákům jeden z protihráčů a hra je přerušena.

41:10
    Alexandre Burrows se prokličkoval přes 2 protihráče, ale jeho střela zamířila nad branku.

41:40
    Hosté vstoupili do třetiny aktivněji a nyní jsou to domácí, kteří pouze vyhazují kotouče.

42:10
    Sebastian Aho se vytočil s kotoučem od mantinelu, ale jeho pokus na první tyč Andersona nepřekvapil.

42:15
    Trevor van Riemsdyk vypálil od modré, ale jeho pokus postrádal přesnost.

42:50
    Domácí se usadili ve třetině hostů a vytvořili si několik šancí.

43:05
    Haydn Fleury zavezl kotouč do třetiny,ale neporozuměl si se spoluhráčem a odevzdal kotouč.

43:50
    Jaccob Slavin unikal obránci, ale ten předvedl skvělou práci hokejkou, když mu vyrazil kotouč těsně před střelou.

44:20
    Jordan Staal ztratil kotouč ve středním pásmu, ale Hoffman tuto chybu nedokázal potrestat.

45:10
    Alexandre Burrows dobře vystihl nahrávku soupeře a vyvezl kotouč.

45:50
    Haydn Fleury nahazoval kotouč od modré, jeho spoluhráč ho tečoval těsně před brankou, ale bohužel pro domácí mimo.

46:30
    Zack Smith hledal chytrou zadovkou volného spoluhráče, ale Ward vypíchl kotouč hokejkou.

47:10
    Brock McGinn napálil kotouč golfem od mantinelu, Anderson vyráží betonem.

47:50
    Mark Borowiecki se cpal do střely, ale jeho pokus od modré ztečoval jeden z hráčů mimo branku.

48:20
    Slibně rozjetý útok Senators zastavuje rozhodčí pro offside.

48:40
    Hosté se usadili ve třetině domácích.

48:51
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Derek Ryan – 2 min., vysoká hůl).

49:20
    Kotouč byl volný v brankovišti a hostující hráč se dostal k dorážce, Ward si připsal další fantastický zákrok!

49:48
    Cam Ward si připsal další výborný zákrok proti střele Hoffmana zprvní!

50:10
    Zblokovaná nahrávka Ceciho skončila mezi fanoušky a hra je přerušena.

50:30
    Klas Dahlbeck vyhazuje kotouč do středního pásma a tohle vypadá dobře pro domácí.

51:10
    Sebastian Aho hledal křižnou nahrávkou rozjetého spoluhráče, ale jeho úmysl přečetl Pyatt a sebral kotouč.

51:50
    Magnus Pääjärvi vypálil od modré, ale Hanifin ho dobře pokryl a zblokoval střelu.

52:10
    Matt Duchene vyzkoušel pozornost Warda střelou z úhlu, ale jeho pokus neuspěl.

52:40
    Cody Ceci se dostal ke střele od modré, ale bohužel pro něj při střele zlomil hokejku a střela tak postrádala přesnost.

53:10
    Cam Ward předvedl ukázkový semafor a pouze díky němu je stav stále stejný!

53:40
    Joakim Nordström přišel o kotouč za brankou soupeře a Ottawa spěchá do útoku.

54:10
    Bobby Ryan vypálil téměř z nulového úhlu, Ward měl beton přitisknutý na tyči.

54:50
    Fredrik Claesson nabral rychlost a zavezl kotouč do třetiny, Sens nyní kombinují v pásmu.

55:20
    Valentin Zykov si počkal na Claessona a uštědřil mu pořádný hit!

55:50
    Hostům se čas na vyrovnání hodně krátí.

56:10
    Jordan Staal ukradl kotouč, vyvezl ho ven a šetří čas pro domácí.

56:50
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

57:10
    Jeff Skinner hledal chytrou nahrávkou kolem první tyče spoluhráče, ale kotouč tam sebral protihráč.

57:40
    Anderson je na střídačce, hosté to zkouší v 6ti!

58:01
    Domácí přidávají pojistku! Matt Duchene špatně nahrál, jeho nahrávku vystihl Flerury, od něj se kotouč dostal k modré k SEBASTIANU AHOVI, který zamířil a přes celé hřiště trefil odkrytou klec! Tento mladý útočník tak natáhl bodovou šňůru na 9. zápas! Asistence: Haydn Fleury
    58:01 Sebastian AHO - 4:1

58:50
    Zápas se již pouze dohrává a oba týmy defacto čekají na závěrečnou sirénu.

59:20
    Útok domácích přerušuje offside.

59:40
    Domácí mají kotouč za vlastní brankou a nikam se nehrnou.

A je tu konec! Ve třetí části jsme se dočkali jednoho gólu, když se minutu před koncem střelou do prázdné branky prosadil Aho. Ottawa byla sice aktivnějším týmem v této třetině, ale Ward byl v brance fantastický a podržel svůj tým. Warren Foegele si tak při svém debutu v NHL připsal 2 body za gól a asistenci a na tento večer jistě nezapomene!
    Střely po třetí třetině: Domácí – 30, Hosté – 20.

Tři hvězdy utkání
    1. Warren Foegele (Carolina) – 1 + 1
    2. Cam Ward (Carolina) – 95% úspěšnost, 19 zákroků.
    3. Derek Ryan (Carolina) – 0 + 2

Československá stopa
    Filip Chlapík (Ottawa) – 0 + 0, 1 střela, čas na ledě: 12:01 .

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (03:27:37)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 19. Foegele (D. Ryan, Hanifin), 35. Zykov (Foegele, D. Ryan), 37. B. McGinn (J. Staal, Slavin), 59. Aho (H. Fleury) – 30. B. Ryan (Duchene)

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Heyer, Racicot