Skalica – Detva 1:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 6:0 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Úterý 27.03.2018, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • O udržení

Liptovský Mikuláš tak zaslúžene s prehľadom zvíťazil v dnešnom stretnutí, keď Michalovce zdolal výsledkom 6:0. V záverečnom dejstve sa ešte presadili Matúš Sukeľ, Vybíral, Uhrík a Branislav Rapáč. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:09)

59:40
    Moravčíkovu strelu od modrej čiary brankár vyrazil do rohu klziska.

59:30
    Liptáci sú v útočnom pásme, ale prihrávajú si len okolo mantinelu.

58:57
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci buly vyhrali, no s pukom sa už dopredu moc neponáhľajú.

58:20
    Obrovská šanca hostí na zníženie počas oslabenia. Linet išiel sám proti brankárovi, no Košarišťan predviedol parádny zákrok a Linetove zakončenie vyrazil.

58:10
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., sekanie).

57:27
    Domáci v plnom počte.

56:42
    Meliško sa pekne uvoľnil a dostal sa až medzi kruhy. Jeho strelu brankár vyráža. Následnú neprehľadnú situáciu hostia taktiež zúžitkovať nedokázali.

56:07
    Tomovu strelu spoza obrancu Košarišťan chytá a domáci puk poslali mimo nebezpečenstvo.

55:34
    Piatka vyviezol puk do útočného pásma, kde ho ešte chvíľu podržal a nazbieral tak cenné sekundy.

55:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., hákovanie).

54:34

53:59
    Po Meliškovej prihrávke sa k prudkej strele dostal Rusina. Jeho zakončenie Košarišťan chytá a hra sa prerušuje.

53:20
    Halásovi sa nepodarilo prejsť modrú čiaru a hostia sa po puk musia opäť vrátiť do vlastnej tretiny.

52:50
    Valečkovu prihrávku Brezniak nezachytil a Piatka mohol v pokoji puk vyhodiť cez všetky čiary.

52:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (B. Rapáč – 2 min., hákovanie).

51:40
    Hostia sú po gólovej sprche poriadne otrasení a kopia veľké množstvo nepresností a strát puku.

50:42
    Dolgošov nahodený puk dobre tečoval pred brankárom Cútt, ale Košarišťan si na dva razy s pukom poradil a hra sa prerušuje.

50:28

49:55
    Puk je opäť až pri brankárovi Juríčkovi.

49:18
    Michalovce sa do útočného pásma zatiaľ nedostali. Liptáci sa veľmi dobre bránia.

48:53
    Liptáci sa po nepresnej prihrávke zmocnili puku v obrannom pásme a poslali ho cez všetky čiary.

48:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Gründling – 2 min., nedovolené bránenie).

48:00
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po obrovskej šanci Michaloviec sa Liptáci dostali do protiútoku. BRANISLAV RAPÁČ sa sám proti brankárovi nemýlil a presnou strelou zvyšuje na 6:0. Asistencia: Maroš Piatka.

47:03
    Hančákova strela zo stredného pásma letela mimo Košarišťanovej brány. K puku sa dostávajú domáci.

46:30
    Michalovce vybojovali puk v útočnom pásme. Strelu Lineta dokázali obrancovia domácich zastaviť a poslať puk mimo nebezpečenstva.

44:16
    Liptáci tentokrát vybojovali puk za bránou Michaloviec. MICHAL UHRÍK stál osamotený pred bránou a po prihrávke Vybírala poslal puk do odkrytej brány. Asistencia: Vladimír Vybíral.

43:19
    Striedanie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce: z ihriska odchádza Trenčan, prichádza Juríček.

43:19
    Nádherná akcia domácich. Langhammer a Vybíral išli 2 na 1. Langhammer prihral VLADIMÍROVI VYBÍRALOVI, ktorý si blafákom položil brankára na ľad a do odkrytej brány poslal puk. Asistencie: Jakub Langhammer, Lukáš Žiak.

42:27
    Michalovce vyhrali buly v útočnom pásme. K puku sa dostal Halás a okamžite vystrelil. Jeho zakončenie domáci dokázali zneškodniť.

41:57
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Trenčanom. Buly vyhrali domáci, no hostia puk okamžite vybojovali naspäť. Po ich nepresnej prihrávke rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie.

40:51
    MATÚŠ SUKEĽ išiel najprv sám na brankára, no neuspel. Následnú príležitosť pred odkrytou bránou po Žiakovej prihrávke už využil a posiela svoj tím do trojgólového vedenia. Asistencie: Lukáš Žiak.

40:30
    Hostia sú v útočnom pásme, no prihrávajú si len okolo mantinelov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine hrali oba tímy viacero presilových hier. Využiť jednu z nich sa podarilo Liptovskému Mikuláša, ktorý zásluhou Mareka Urama navýšil svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. Uvidíme, či sa Michalovciam v záverečnom dejstve podarí niečo urobiť s nepriaznivým stavom zápasu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:06
    Pekná individuálna akcia Jakuba Sukeľa. Ten sa dostal s pukom až pred Trenčana, no jeho prihrávku na osamoteného Matúša Sukeľa dokázali hostia zastaviť.

38:10
    Lištiak bol v rýchlom protiútoku. Jeho strela spoza obrancu bola zrazená a puk skončil v rohu klziska.

36:45
    Hamráčekova prudká strela z uhla letela len ponad bránu Liptovského Mikuláša.

36:06
    Linet sa uvoľnil v strednom pásme a dostal sa až do útočnej tretiny. Jeho prihrávka na Brezniaka bola ale veľmi nepresná.

35:17
    Hostia v plnom počte.

34:42
    Uram pred bránou parádne našiel Langhammera, ale ten pod tlakom nezakončil ideálne a puk netrafil bránu.

34:13
    Hostia puk opäť vyhadzujú aspoň do stredného pásma. Liptákom sa v tejto presilovej hre zatiaľ nedarí.

33:44
    Do Nemcovej strely od modrej čiary sa obetavo hodil Cútt a puk sa od neho odrazil do stredného pásma.

33:20
    Michalovce vyhrali buly v obrannom pásme a okamžite puk poslali až za Košarišťanovu bránu.

33:17
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

32:35
    Hostia boli v obrovskej príležitosti. Jokeľ perfektne našiel pred bránou osamoteného Lineta. Košarišťan vytiahol parádny zákrok a puk vyrazil.

31:33
    Balko bol s pukom v dobrej pozícii a z otočky zakončil. Košarišťan bol pozorný a puk chytá.

31:09
    Matúš Sukeľ dostal prihrávku v strednom pásme. Dostal sa do ľavého kruhu a prudko vypálil. Trenčan puk chytá a hra sa prerušuje.

30:41

29:57
    Langhammer sa krásne uvoľnil stredom ľadovej plochy a dostal sa až pred Trenčana. Jeho zakončenie už bolo z uhla a skončilo na ochrannej sieti.

29:26
    Po nepresnej prihrávke Jakuba Sukeľa sa dostali k puku hostia a puk poslali za Košarišťanovu bránu.

28:58
    Michalovce sa zatiaľ dobre bránia a nechcú pustiť domácich cez modrú čiaru.

28:38
    Liptáci majú ďalšiu príležitosť na navýšenie svojho vedenia.

28:37
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Solomonchak – 2 min., podrazenie).

27:43
    Opäť bleskové využitie presilovej hry v podaní Liptovského Mikuláša. Po nahodenom puku nastala pred Trenčanom neprehľadná situácia v ktorej sa najrýchlejšie zorientoval MAREK URAM a poslal puk do odkrytej brány. Asistencie: Branislav Rapáč, Tomáš Nádašdi.

27:36
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Toma – 2 min., údery).

27:01
    Linet bol v rýchlom protiútoku. Medzi kruhmi našiel prihrávkou Brezniaka, ktorého zakončenie letelo len ponad Košarišťanovu bránu.

26:27
    Branislav Rapáč spoza brány našiel v dobrej streleckej pozícii Krišku. Jeho strelu z prvej Trenčan chytá a hra sa prerušuje.

26:26

25:43
    Liptáci zachytili prihrávku hostí a vyhodili puk cez všetky čiary.

25:13
    Uhrík sa po chybe hostí ocitol v protiútoku. Jeho strela spoza obrancu bola nepresná a puk skončil na hokejkách Michaloviec.

24:45
    Hančákov nahodený puk pred bránou nikto netečoval a ten skončil v rohu klziska.

24:25
    Hostia tak budú pokračovať v početnej výhode. Uvidíme, či sa im tentokrát podarí niečo v útočnom pásme vymyslieť.

24:25
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (J. Sukeľ – 2 min., hákovanie).

23:35
    Hostia sú dnes v presilových hrách zatiaľ bezzubí a nevedia sa na dlhšiu dobu usadiť v útočnom pásme.

22:54
    Michalovce sa na chvíľu usadili v útočnom pásme, no po nepresnej prihrávke sa po puk musia opäť vrátiť za vlastnú bránu.

22:27
    Liptovský Mikuláš po vhadzovaní zostal pri puku a okamžite ho poslal až za brankára Trenčana.

22:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Pacalaj – 2 min., držanie).

21:37

21:19
    Domáci napokon o puk prišli a hostia ho vyhodili cez všetky čiary.

20:55
    Liptáci sa usadili v útočnom pásme, ale recept na Trenčana zatiaľ v presilovej hre nájsť nevedia.

20:30
    Hostia vybojovali puk v rohu klziska a poslali ho cez všetka čiary.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine dnešného stretnutia bol aktívnejší domáci celok. Stav zápasu sa podarilo tvoriť Branislavovi Rapáčovi, keď tečoval Nádašdiho nahodený puk. Michalovce zatiaľ gólovo odpovedať nedokázali aj napriek dvom tyčkám. Do druhej tretiny tak tímy naskočia za stavu 1:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:37
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Banovský – 2 min., držanie + osobný trest do konca zápasu, údery).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – osobný trest do konca zápasu, údery).

19:10
    Po buly sa dostal k strele od modrej čiary Pacalaj. Jeho delovku brankár vyrazil betónmi do rohu klziska.

19:03
    Langhammer sa dostal s pukom do útočného pásma. Jeho zakončenie z uhla Trenčan vyrazil na ochrannú sieť.

18:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

18:31
    Strelu Matúša Sukeľa tečoval pred brankárom ešte Jakub Sukeľ, no puk tesne minul bránu.

17:35
    Vhadzovanie v útočnom pásme Michaloviec. Hostia buly vyhrali. Puk na modrú čiaru dostal Rusina. Jeho strelu Košarišťan bez problémov chytá a hra sa opäť prerušuje.

17:10

16:54
    Puk je opäť za Trenčanovo bránou. Početná výhoda hostí sa pomaly končí.

16:17
    Hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme. Liptáci sa zatiaľ dobre bránia a puk neustále vyhadzujú.

15:37
    Valečkov nahodený puk letel iba ponad bránu, k puku sa dostali domáci, ktorý ho poslali cez všetky čiary a môžu ísť vystriedať.

15:14
    Liptáci vyhrali buly a okamžite puk poslali cez všetky čiary.

15:10
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., krosček).

13:50
    Hostia bojujú o puk v útočnom pásme. Napokon boli úspešný a Cúut našiel pred bránou osamoteného Halása. Ten vo výbornej príležitosti triafa iba tyčku Košarišťanovej brány.

13:37
    Michalovce sa po nepresnej rozohrávke domácich dostávali do protiútoku, no ich útočné snaženie zastavil rozhodca kvôli ofsajdu.

11:43
    Obrovská šanca Matúša Sukeľa, ktorého spoza brány našiel Jakub Sukeľ. Jeho prudké zakončenie letelo tesne nad Trenčanovu bránu.

11:16
    Na druhej strane nahodil puk na brankára Gründling. Trenčan nemal dobrý výhľad, ale s pukom si poradila a hra sa prerušuje.

10:40
    Valečko vybojoval puk v útočnom pásme. Jeho nahodenie na Košarišťana nikto netečoval a brankár puk pohodlne ukryl v lapačke.

09:40
    Hostia buly vyhrali, no ohroziť bránu súpera nedokázali a o puk napokon prišli.

09:37
    Hra je v posledných minútach rozkúskovaná a vhadzovať sa bude pred Košarišťanom.

08:07
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Košarišťanom. Domáci buly vyhrali, puk poslali do stredného pásma a môžu ísť vystriedať.

07:00
    Žiak s Vybíralom sa ocitli v rýchlom protiútoku. Vybíralovu strelu Trečan betónmi vyráža do rohu klziska.

06:22
    Hančák sa dostal k odrazenému puku v dobrej pozícii, no jeho delovka tesne minula bránu Liptovského Mikuláša.

05:22
    Lištiakov nahodený puk nedokázal nikto z jeho spoluhráčov tečovať a tak končí v lapačke bankára Trenčana.

04:40
    Liptáci napokon o puk prišli, no hra sa po ofsajde Michaloviec opäť prerušuje.

04:24
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Domáci zostávajú pri puku, no hostia ich dobre napádajú.

03:10
    Liptáci svoju početnú výhodu využili rýchlo. Uram na modrú čiaru nahral Nádašdimu, ktorého nahodený puk tečoval pred brankárom BRANISLAV RAPÁČ a otvoril tak stav zápasu. Asistencie: Tomáš Nádašdi, Marek Uram.

02:31
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min., podrazenie).

02:15
    Obrovská šanca hostí. Hamráček medzi kruhmi perfektne našiel Banovského. Ten vo výbornej príležitosti trafil iba hornú tyčku Košarišťanovej brány.

01:57
    Meliškove zakončenie spoza obrancu nemalo dostatočnú razanciu a Košarišťan si s pukom poradil. Hra sa prerušuje.

01:14
    Lištiak spoza brány hľadal Laca, no ten bol dobre bránený a zakončiť sa mu nepodarilo.

00:40
    Vybíral sa s pukom takisto dostal do útočného pásma, no nedokázal nič vymyslieť a v rohu ľadovej plochy ho hostia odzbrojili.

00:19
    Do útočného pásma sa bleskovo s pukom dostal Solomonchak. Jeho strela spoza obrancu bola zrazená a puk skončil na ochrannej sieti.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Nitriansky, Pacalaj, Moravčík, Nemec, Gründling, Nechaj – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Langhammer, Vybíral – Lištiak, Uhrík, Laco – B. Rapáč, Piatka, Uram

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Dolgoš, Mesaroš – Solomonchak, Cútt, Halás – Balko, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Jokeľ – Hamráček, Toma, Banovský

Rozhodca: Snášel, Orolin – Gajan, Gavalier.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní utorňajšieho hokejového zápasu 6. kola Playout, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne Michalovce. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Je v doterajšom priebehu playout zatiaľ lídrom tabuľky s deviatimi bodmi o jeden bod pred Detvou. V 5 kole Liptáci zaznamenali prvú prehru v playout, keď odohrali zápas na ľade Detvy. Už po prvej tretine domáci viedli o dva góly zásluhou Gašpara a Ščurka. V 27. minúte Gašpar zvýšil na 3:0, no hosťom sa podarilo ešte znížiť na 3:1 gólom Jakuba Sukeľa, ktorý strelil jediný gól Liptovského Mikuláša v zápase. Detva si víťazstvo v tretej tretine ešte postila dvoma gólmi. Najprv sa v 50. minúte presadil Videlka, ktorého o štyri minúty nasledoval Surovka. Domáci tak v zápase zaslúžene zvíťazili a v tabuľke znížili náskok Liptovského Mikuláša na jediný bod.

HK Dukla Michalovce
    Michalovce svoj posledný zápas odohrali na domácom ľade proti Skalici. Po prvej tretine stretnutia bol stav zápasu nerozhodný, 1:1, keď prvý gól zápasu strelil Kolba, no vyrovnať sa podarilo Okoličánymu. Tesne po začiatku druhej tretiny poslal do vedenia Skalicu Hujsa, ale hostia sa dlho netešili a o tri minúty bolo Halásovým gólom opäť vyrovnané. V 34. minúte sa opakovala podobná situácia ako na začiatku tretiny, keď do vedenia hostí opäť poslal Hujsa, no tentokrát bol proti Cútt, ktorý dokázal vyrovnať za menej ako pol minúty. Skalica napokon do šatní odišla s jednogólovým vedením, o ktoré sa postaral svojim tretím gólom Hujsa. V tretej tretine Michalovce dokázali otočiť stav stretnutia vo svoj prospech. V 41. minúte vyrovnal Linet a šesť minút pred koncom stretnutia ich do vedenia poslal Halás. Skalica už gólovo odpovedať nedokázala a tak si Michalovce zo zápasu odniesli plný bodov zisk.

Posledný vzájomný zápas:
    HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 sn (1:1, 2:0, 0:2, 0:0)
    Góly: 14. Piatak (Balko, Hančák), 28. Piatak (Mašlonka, Rusina), 31. Mašlonka (Hančák, Piatak), rozh. nájazd Piatak – 6. Vybíral (Laco), 46. M. Sukeľ (Kriška), 56. Laco (Piatka, Vybíral)
    Strely: 30:26
    Vylúčenia: 8:8

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 4. B. Rapáč (Nádašdi, Uram), 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi), 41. M. Sukeľ (Žiak), 44. Vybíral (Langhammer, Žiak), 45. Uhrík (Vybíral), 48. B. Rapáč (Piatka)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Korenko, Rusina, Meliško, Dolgoš, Mesaroš – Solomonchak, Cútt, Halás – Balko, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Jokeľ – Hamráček, Toma, Banovský

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Gajan, Gavalier