Skalica – Michalovce 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Detva 0:3 (kon.)
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HK Detva
sk Neděle 01.04.2018, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • O udržení

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní nedeľnajšieho hokejového zápasu 8. kola Playout, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HC 07 Detva. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Liptáci v predošlom kole playout odohrali zápas proti Skalici, s ktorou si poradili jednoznačným výsledkom 7:0. Domáci už po prvej tretie viedli trojgólovým rozdielom, keď sa v rozmedzí troch minút presadili Uram, Žiak a Piatka. V druhej tretine najprv na 4:0 zvyšoval v 27. minúte Piatka a o šesť minút sa v rýchlom protiútoku osamotený pred brankárom presadil aj Uhrík. V záverečnom dejstve ešte kozmeticky výsledok upravili Jakub Sukeľ so Žiakom a Liptáci tak zaslúžene zvíťazili nad svojim súperom 7:0. Liptovský Mikuláš je lídrom tabuľky playout so 16 bodmi o dva body pred dnešným súperom z Detvy.

HC 07 Detva
    Hostia sa v poslednom zápase na vlastnom ľade potrápili s Michalovcami. Michalovce v prvej tretine dokonca viedli dvojgólovým rozdielom, keď sa dvakrát presadil Mašlonka. Detve sa ale tesne pred koncom úvodného dejstva podarilo znížiť na 1:2 zásluhou Gašpara. Na začiatku druhej tretiny Michalovce opäť svojmu súperovi odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď bol úspešným strelcom Halás, no dlho sa z gólu netešili, lebo o tri minúty Detva opäť znížila gólom Videlku. Domáci sa nevzdávali a v tretej tretine sa im podarilo otočiť stav zápasu po góloch Videlku a Murčeka. Už vyzeralo, že si Detva svoje víťazstvo postráži, no tri minúty pred koncom vyrovnal Balko a poslal zápas do predĺženia. O víťazstvo Detvy sa napokon postaral Belluš a domáci si do tabuľky pripísali dva body.

Posledný vzájomný zápas:

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
    Góly: 1. Gašpar (Mar. Chovan), 3. Ščurko (Belluš, Kuklev), 28. Gašpar (Surovka, Kuklev), 50. Videlka (Ščurko), 54. Surovka (Mar. Chovan, Sitnikov) – 36. J. Sukeľ (Kriška, M. Sukeľ)
    Strely: 25:20
    Vylúčenia: 6:6

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Nitriansky, Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Piatka, Vybíral – B. Rapáč, Uhrík, Lištiak – Nechaj

HC 07 Detva: Hacket – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, Gachulinec, Macejko, Šimon, Jendroľ, Fekiač – Sitnikov, Surovka, Gašpar – Belluš, Mat. Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Tibenský, M. Surový, Róth

Rozhodca: Snášel, Lauff – Bogdaň, Smrek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:19
    Po Sitnikovovej prihrávke sa do streleckej pozície dostal Gašpar, ale jeho strela Košarišťana neprekvapila a ten hru prerušuje.

00:49
    Detva stratila puk v útočnom pásme a hráči oboch mužstiev išli vystriedať.

01:29
    Macejkovu strelu od modrej čiary Košarišťan veľmi dobre videl a puk skryl v lapačke.

01:32
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme a k strele spomedzi kruhov sa okamžite dostal Gašpar. Jeho strelu brankár vyráža. Liptáci vyrazili do rýchleho protiútoku, kde si vypracovali obrovskú príležitosť v neprehľadnej situácii pred Hackettom, no hostia sa zorientovali najrýchlejšie a puk poslali mimo nebezpečenstva.

02:46
    Bellušovu strelu spoza obrancu domáci zblokovali a puk skončil na ochrannej sieti.

02:52
    Videlka dostal prihrávku medzi kruhy a z otočky vystrelil. Košarišťan bol pozorný a puk vyrazil do rohu ľadovej plochy.

03:39
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Liptáci buly vyhrali, no o puk rýchlo prišli a Detva môže v pokoji rozohrávať.

04:24
    Rýchla akcia hostí. Medzi kruhy sa s pukom dostal Surovka, no aj túto strelu brankár likviduje.

05:08
    Nemcova prudká strela od modrej čiary len veľmi tesne minula Hackettovu bránu.

05:24
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Belluš – 2 min., vrazenie na mantinel).

05:30
    Hostia vyhrali buly a puk okamžite poslali až na druhú stranu ľadovej plochy.

06:14
    Kriškovu delovku po Nádašdiho prihrávke Hackett vyráža. Liptáci zostávajú v útočnom pásme.

06:52
    Liptáci teraz obstreľujú bránu hostí, no Hackett zostáva neporazený aj naďalej.

07:25
    Hostia v plnom počte.

08:07
    Vhadzovať sa bude po Hackettovej pravici. Detva buly vyhrala a okamžite založila protiútok, no v strednom pásme o puk po nepresnej prihrávke rýchlo prišla.

09:30
    Tempo hry mierne upadlo, výsledkom čoho je aj viacero nepresností na oboch stranách.

09:56
    Gründlingov nahodený puk hostia zastavili a puk poslali mimo ohrozenia brány.

10:10
    Vhadzovať sa bude pred Hackettom. Liptáci buly vyhrali, ale o puk v rohu klziska rýchlo prišli.

11:29
    Obrovská šanca domácich. Po peknej kombinácii Žiak spoza brány našiel osamoteného Piatku, no ten nedokázal trafiť odkrytú bránu.

12:29
    Po zakázanom uvoľnení Liptovského Mikuláša sa bude vhadzovať pred Košarišťanom. Detva buly vyhrala ak strele od modrej čiary sa okamžite dostal Sládok. Jeho strelecký pokus Košarišťan chytá a hra sa opäť prerušuje.

12:38
    Nasledovala takmer identická situácia. Sládokovu strelu brankár skryl do lapačky.

13:24
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Sitnikov – 2 min., podrazenie).

13:55
    Liptáci sa usadili v útočnom pásme. Kriška nahodil puk na bránu hostí, kde ho ešte tečoval Jakub Sukeľ. Puk napokon tesne minul priestor brány.

14:25
    Hostia puk vyhadzujú a môžu ísť prestriedať.

15:06
    Liptáci sú teraz v útočnom pásme, ale k strele sa dostať nevedia.

15:24

16:14
    Detva dala gól!
    Nenápadná akcia hostí. Po Gachulincovej prihrávke z obrovského uhla vyskúšal Košarišťanovu pozornosť MATÚŠ CHOVAN a puk prepadol za brankárov chrbát. Asistencie: Daniel Gachulinec, David Videlka.

17:27
    Liptáci majú puk na svojich hokejkách, no v útočnom pásme si prihrávajú len okolo mantinelov.

18:19
    Detva teraz kombinuje v útočnom pásme a obstreľuje Košarišťana.

18:40
    Murček nespracoval puk na modrej čiare ideálna a Liptáci hru vytlačili aspoň do stredného pásma.

19:08
    Vhadzovanie v strednom pásme vyhrali Liptáci, ale cez modrú čiaru sa im dostať nepodarilo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po vyrovnanej prvej tretine stretnutia je stav zápasu 0:1. Hostia sa po nenápadnej akcii dostali do jednogólového vedenia zásluhou Matúša Chovana. Liptáci aj napriek viacerým veľmi dobrým príležitostiam svoj strelecký účet otvoriť nedokázali.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:30
    Strela Martina Chovana od modrej čiary bola nepresná a puk minul priestor brány.

21:03
    Milý v obrovskej príležitosti. Sám proti brankárovi bol neúspešný a Košarišťan puk skrýva v lapačke.

21:47
    Rýchla akcia Detvy. Videlka perfektne pred bránou našiel MICHALA MURČEKA, ktorý nemal problém puk poslať do odkrytej brány. Asistencie: David Videlka, Ladislav Ščurko.

22:38
    Strelu Matúša Chovana z pravého kruhu Košarišťan likviduje a hra sa prerušuje.

22:59
    Detva je v doterajšom priebehu druhej tretiny zatiaľ aktívnejším tímom a robí domácim v obrane problémy.

23:24
    Pri Gründlingovej delovke Hackett zasahovať nemusel. Puk zastavili už obrancovia Detvy.

24:15
    Po Rapáčovej prihrávke sa k strele dostal Uhrík. Puk Hackettovi vypadol a dorážať mohol Lištiak, no hostia stihli puk poslať mimo nebezpečenstva.

25:06
    Matúš Sukeľ sa v strednom pásme uvoľnil a dostal sa s pukom až medzi kruhy. Jeho strela minula ľavú tyčku Hackettvoej brány.

25:59
    Liptáci stratili puk v útočnom pásme a Belluš sa dostal do protiútoku. Jeho nebezpečnú strelu spoza obrancu Košarišťan vyráža.

26:50
    Veľká príležitosť domácich. Lištiak pred bránou našiel osamoteného Nemca. Jeho delovka trafila iba brankára a puk skončil v rohu klziska.

27:49
    Liptáci to teraz v útočnom páse prekombinovali a napokon na modrej čiare o puk prišli. Ohroziť bránu hostí sa im nepodarilo.

28:04
    Po ofsajde sa bude vhadzovať v strednom pásme. Liptáci buly vyhrali a okamžite sa nasťahovali do útočného pásma.

28:33
    Moravčík pred bránou hľadal Piatku, no ten pod tlakom zakončiť nedokázal a hostia puk poslali mimo obranné pásmo.

29:20
    Obrovská šanca Detvy. Matúš Chovan našiel pred bránou nikým nebráneného Belluša, no ten minul odkrytú bránu.

29:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

30:36
    Liptáci sa zatiaľ veľmi dobre bránia a svojmu súperovi nechcú dovoliť usadiť sa v útočnom pásme.

31:04
    Detva je s pukom opäť za vlastnou bránou. V tejto presilovej hre ešte bránu Liptovského Mikuláša neohrozila.

31:26
    Domáci v plnom počte.

31:45
    Hostia zostali v útočnom pásme aj po skončení presilovej hry. Gachulincov nahodený puk domáci zachytili a vyviezli ho až do útočného pásma.

32:47
    Piatka sa s pukom dostal až za bránu hostí, no tam o neho v súboji rýchlo prišiel.

33:18
    Obrovská šanca Liptovského Mikuláša. Lištiak pred bránou perfektne našiel Uhríka, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, no Hackett stihol perfektne zakročiť.

33:37
    Ďaľšia veľká príležitosť pre domácich. Lištiak pred bránu prihral osamotenému Rapáčovi, no jeho strela z prvej mierila iba do brankára.

34:10
    Po rýchlom protiútoku Matúša Sukeľa sa k strele z uhla dostal Jakub Sukeľ, ale Hackett bol pozorný, puk chytá a hra sa prerušuje.

34:53
    Rapáč svojou prihrávkou medzi kruhmi našiel korčuľujúceho Piatku. Ten bol pod tlakom protihráča a nezakončil ideálne. Hackett puk vyráža.

35:54
    Liptáci zvyšujú aktivitu. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mal Vybíral. Po Hackettovej chybe obkorčuľoval bránu a zakončil, no triafa iba tyčku odkrytej brány.

36:03
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hackett – 2 min., nedovolené bránenie). Trest odpyká Mat. Chovan.

36:03
    Hostia vyhrali buly a puk okamžite poslali cez všetky čiary.

36:30
    Rapáč medzi kruhmi prihral Piatkovi. Ten vo výbornej príležitosti minul Hackettovu bránu.

37:18
    Prudká strela Matúša Sukeľa Hackettovi vypadla a puk prešiel tesne okolo ľavej tyčky.

38:04

38:12
    Liptáci aj napriek viacerým gólovým príležitostiam nevyužili ďalšiu presilovú hru.

39:00
    Domáci pokračujú v tlaku na bránu hostí, no zatiaľ neúspešne.

39:20
    Lištiak vybojoval puk v útočnom pásme a spomedzi kruhov vystrelil. Puk minul bránu Detvy.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Detva dve minúty po začiatku druhej tretiny dostala do dvojgólového vedenia, keď sa osamotený pred brankárom presadil Murček. Liptáci ku koncu tretiny zvyšovali tempo a vytvorili si veľké množstvo gólových príležitostí, no recept na brankára Hacketta zatiaľ nenašli. Uvidíme, či sa domácim podarí v záverečnom dejstve urobiť niečo so zápasom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Detva sa na začiatku tretiny dostala do útočného pásma. Ohroziť Košarišťana nedokázala a v rohu klziska napokon o puk prišla.

41:05
    Sládokov nahodený puk domáci zachytili a puk vyviezli do útočného pásma.

41:37
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Milý – 2 min., nedovolené bránenie).

41:49
    Kriškovu delovku od modrej čiary Hackett chytá a hra sa prerušuje.

42:00
    Hackett tentokrát likvidoval Nádašdiho strelu a puk vyrazil do rohu klziska.

42:14
    Detva vyhrala buly v obrannom pásme a okamžite puk poslala za Košarišťanovu bránu.

42:35
    Tabačekov nahodený puk pred bránou tečoval Piatka, no tesne minul bránu a hostia puk vyhodili.

42:52
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Mat. Chovan.

42:52
    Domáci budú hrať početnú výhodu o dvoch hráčov 45 sekúnd.

43:17
    Tabačekova prudká strela spomedzi kruhov tesne minula bránu.

43:37
    Detvania už hrajú vo štvorici.

43:55
    Hosťom sa podarilo puk poslať na druhú stranu ľadovej plochy a môžu ísť prestriedať.

44:22
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (B. Rapáč – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

44:22
    Početná výhoda domácich sa končí a pol minúty sa bude hrať 4 na 4.

44:51

45:18
    Detve sa zatiaľ nedarí udržať v útočnom pásme. Liptáci sa dobre bránia.

46:03
    Gašpar perfektne vo výbornej pozícii našiel Sitnikova, jeho prudkú strelu Košarišťan chytá do lapačky.

46:22

46:30
    Na konci presilovej hry sa k strele od modrej čiary dostal Sládok, ale puk letel mimo priestoru brány.

47:50
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Košarišťanom. Liptáci buly vyhrali Rapáč sa okamžite nasťahoval s pukom do útočného pásma. V rohu klziska o neho prišiel a hostia puk vyviezli aspoň do stredného pásma.

48:51
    Kriška sa snažil pred bránou nájsť Matúša Sukeľa, ale ten bol dobre bránený a k puku sa nedostal.

49:50
    Tentokrát sa bude vhadzovať pred Hackettom. Liptáci buly vyhrali ak strele sa dostal Niatriansky. Hackett puk betónmi poslal do rohu klziska.

50:13
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (B. Rapáč – 2 min., hákovanie).

50:35
    Do Šimonovej strely od modrej čiary sa hodil obetavo Kriška a Liptáci puk vyhodili cez všetky čiary.

51:30
    Hostia sa zatiaľ v tejto presilovej hre nedokázali usadiť v útočnom pásme. Liptáci dobre bránia modrú čiaru.

52:13

52:55
    Puk teraz posielal pred bránu súpera Lištiak, kde už bol pripravený Rapáč, ale bol dobre bránený a Hackett puk vyrazil.

54:00
    Hostia sa už do útoku moc netlačia a snažia sa najmä ubrániť výsledok.

54:49
    Liptáci už pôsobia bezzubo, no snahu im uprieť nemožno.

55:38
    Uhrík sa s pukom dostal až za bránu hostí, no nepresnou prihrávkou našiel len hokejku hostí a tí puk poslali mimo nebezpečenstva.

56:22
    Gachulinec vyviezol puk do útočného pásma a poslal ho na Košarišťana, ktorý puk chytá a môže v pokoji rozohrávať.

57:21
    Tabačekovu prudkú strelu brankár vyrazil do rohu klziska.

57:43
    Liptáci už hrali bez brankára. Do protiútoku sa dostal LADISLAV ŠČURKO a do prázdnej brány nemal problém poslať puk a zvýšiť na 0:3. Asistencia: David Videlka.

58:08
    Vhadzovať sa bude pred Hackettom. Liptáci buly vyhrali a k strele sa okamžite dostal Nemec. Tento puk brankár vyráža a hostia ho poslali mimo obranné pásmo.

59:05
    Domáci sú opäť v útočnom pásme, ale prihrávkami okolo mantinelov sa do šance zatiaľ nedostali.

59:40
    Zápas sa už len dohráva. Liptáci majú puk na svojich hokejkách v obrannom pásme.

Liptáci v dnešnom zápase doplatili na veľké množstvo nevyužitých šancí a tak Detva zaslúžene víťazí výsledkom 0:3 a do tabuľky si pripíše plný bodový zisk. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:15:23)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 17. Mat. Chovan (Gachulinec, Videlka), 22. Murček (Videlka, Ščurko), 58. Ščurko (Videlka)

HK Detva: Hacket – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, Gachulinec, Macejko, Šimon, Jendroľ, Fekiač – Sitnikov, Surovka, Gašpar – Belluš, Mat. Chovan, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Tibenský, M. Surový, Róth

Rozhodčí: Snášel, Lauff – Bogdaň, Smrek