Česko – Švýcarsko 5:2 (2:3 po s.n.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:0, 0:1, 2:1) Stav série: 3:0
HC Škoda Plzeň
Středa 04.04.2018, 18:30 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

59:29
    Plzeňská střídačka si vzala oddechový čas.

59:03
    Plzeň to zkouší vabank a zkouší power play.
    59:03 Martin ERAT - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

59:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    Klobouk dolů předtím, co teď předvedl MARTIN ERAT. V poslední minutě třetího semifinále se rozjel proti dvěma hráčům Plzně, prohodil puk mezi nimi, šikovně se přes ně vnější stranou protáhl a následně tváří v tvář bekhendem překonal Svobodu. Hosté jsou opařeni a budou to mít velmi těžké. Asistence: Tomáš Vincour, Ondřej Němec.
    49:25 Milan GULAŠ - 2:2

49:25
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Bleskurychlá reakce Plzně, která neskládá zbraně! Moravčíkovu střelu z levého kruhu vyrazil Čiliak před sebe a číhající MILAN GULAŠ dorazil puk za záda slovenského gólmana Komety. Asistence: Michal Moravčík, David Stach.
    48:51 Tomáš VONDRÁČEK - 2:1

48:51
    Domácí se vrací do vedení! Mallet vyslal do brejku dalekonosným pasem TOMÁŠE VONDRÁČKA a brněnský forvard, jenž nemá v popisu práce střílení gólů, chladnokrevně svůj výpad zakončil střelou k zadní tyči, kterou překonal Svobodu. Asistence: Alexandre Mallet, Jan Štencel.

45:50
    Dobrá příležitost Holíka, jenž potáhl puk z mezikruží na levý kruh a odtud vypálil, Svoboda vyrazil kotouč nad bránu.

42:53
    Přesilovka pro Plzeň. Tomáš Malec totiž poslal puk z obranného pásma na ochrannou síť a dostal dvě minuty za zdržování hry.

41:57
    Hruškova velká šance gólem nekončí. Brněnskému odchovanci první pokus nevyšel, ale dostal v mezikruží možnost na reparát. Jeho zakončení Svoboda pokryl a podržel své mužstvo.

39:07
    Třetí přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Kubalík.

36:35
    Domácí si mohli ztracené vedení vzít zpět. Bartejsovu střelu zpoza pravého kruhu Svoboda vyrazil před sebe, dorážející Vondráček měl gól na hokejce, ovšem poslal puk těsně mimo bránu.
    35:39 Michal MORAVČÍK - 1:1

35:39
    Rozhodčí branku uznal, i když fanoušci v DRFG Areně reklamují faul jednoho z hráčů Plzně, který měl předcházet gólu. Ačkoliv hosté v prostřední části příliš brankáře Čiliaka neohrožovali, srovnávají. MICHAL MORAVČÍK překonal brněnského fantoma střelou od modré čáry mířenou pod víko.

31:19
    Početní převahu si pro změnu zahrají hosté. Dvě minuty za držení dostal Ondřej Němec.

29:04
    Brněnský obránce Štencel si navíc vykoledoval faul, který se snažil reklamovat Gulaš. Miroslav Indrák dostal dvě minuty za sekání.

22:24
    Svou první přesilovku v zápase si zahrají domácí. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Kubalík.
    19:21 Hynek ZOHORNA - 1:0

19:21
    Erupce radosti v DRFG Areně! Talentovaný útočník Martin Nečas předvedl svůj dynamit v bruslích, přebruslil posledního bránícího hráče Plzně, vybruslil Svobodu a předložil puk před odkrytou svatyni HYNKU ZOHORNOVI, jenž měl velmi jednoduchou práci. Asistence: Martin Nečas.

13:53
    Dvouminutový trest za hru vysokou holí obdržel Michal Barinka. První přesilovku zápasu si zahraje Plzeň.

11:58
    Série obrovských šancí Plzně a v nich aktivní Denis Kindl. Ten nejprve poslal při přečíslení puk po Schleissově přihrávce obloučkem nad břevno. Následně dostal přihrávku do výhodné pozice do mezikruží, ale forhendovou kličkou do bekhendu si na Čiliaka nepřišel.

07:37
    Erat nabil do mezikruží Radimu Zohornovi, jenž zblízka Svobodu nepropálil.

05:52
    Na druhé straně první důležitý zákrok Čiliaka proti jedovaté dorážce Kubalíka z levého kruhu.

04:44
    Hynek Zohorna poslal od modré hodně nebezpečnou střelu, kterou Svoboda jen s problémy vyrazil.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 20. H. Zohorna (Nečas), 49. Vondráček (Mallet, Štencel), 60. M. Erat (Vincour, O. Němec) – 36. Moravčík, 50. Gulaš (Moravčík, Stach)

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák, Vondráček.
    HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec, D. Sklenička, Pulpán – Gulaš, Mertl, Kantner – Indrák, Kratěna, Stach – Schleiss, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

Rozhodčí: Hradil, Pešina – Gebauer, Lhotský

Diváci: 7700 (vyprodáno)