Veselý, Pavlásek – Erlich, Oliel 2:1 (kon.) | Martin, Zelenay – Bašić, Brkić 0:2 (kon.)
Šafránek – Oliel 0:2 (kon.) | Pavlásek – Lešem 0:0 (zruš.)
Kližan – Džumhur 2:0 (kon.) | Kovalík – Bašić 1:2 (kon.)
Martin Kližan
2
6 7
Damir Džumhur
0
3 63
sk Sobota 07.04.2018, 15:48 • NTC Bratislava • Davis Cup (krytá antuka) • 2. kolo

7:6
    GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Teraz hralo s našom tenistom aj veľké šťastie a prasiatkom napokon ukončil tento zápas a druhý set teda vyhráva pomerom 7:6 (3)! Po jednoznačnom prvom sete sme sledovali parádny tenis v druhom sete, hra bola veľmi vyrovnaná ale Kližo podal v tomto zápase naozaj famózny výkon a spravil nám určite veľkú radosť. Martin Kližan teda zvíťazil v tomto zápase 2:0 na sety po hrách 6:3, 7:6 (3)!

6-1
    Skvelý úder od Martina a náš tenista získava 5 mečbalov!

6:6
    Martin napálil loptičku len do siete a tak sa Džumhur po využití brejkbalu udržal ešte v druhom sete! Stav v druhom dejstve je teda 6:6 a o jeho osude tak rozhodne tajbrjek.

30-40
    Kližov bekhend končí znova v aute a tak sa Džumhur dostáva k brejkbalu!

6:5
    Nádherný úder od nášho tenistu z bekhendu a tak tento brejkbal už Kližo využíva a dostáva sa do vedenia 6:5! Martin tak pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase.

40-15
    Kližo ukázal skvelý prechod na sieť a dostáva sa tak k dvom brejkbalom!

5:5
    Výborne! Martin zvládol tento veľmi ťažký gem a presným bekhendom na čiaru ukončil túto výmenu a vyrovnáva tak na 5:5 v druhom sete. Uvidíme, ako sa to celé bude vyvíjať ďalej.

40-40
    Martin teraz pokazil jednoduchý úder, sám tomu nemôže uveriť. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!

4:5
    Džumhur napokon potvrdil brejk a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 5:4 čo znamená, že Martin ide podávať na udržanie sa v druhom sete. Celé sa to zrazu otočilo a tak nás čaká poriadna dráma!

40-40
    Džumhur sa previnil zároveň aj prvou dvojchybou v tomto zápase a tak sa dostávame na zhodu 40:40! Zaujímavý zápas tak teda teraz sledujeme.

4:4
    Džumhurovi teraz pomohla aj páska a tak využíva veľmi dôležitý brejkbal, ktorým vyrovnáva na 4:4 a má teraz všetko vo svojich rukách. Pôjde teda podávať na potvrdenie brejku a tak to ešte vyzerá na poriadnu drámu.

40-A
    Kližo sa však teraz prezentoval nepresným bekhendom a tak je tu ďalší brejkbal pre Džumhura!

40-A
    Znova sme boli svedkami takej zaujímavej prestrelky a Martin poslal loptičku do siete. Džumhur tak získava brejkbal!

4:3
    Martin posiela loptičku len do siete a tak Džumhur znižuje na 4:3! Na podanie však teraz pôjde náš tenista a po kvalitnom podaní sa môže priblížiť k víťazstvu v tomto zápase. Ale ešte nepredbiehajme.

40-40
    Aj druhý gembal je odvrátený, divokú prestrelku zvládol napokon lepšie náš tenista a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

4:2
    Krásny bekhend od nášho tenistu dopadol presne na čiaru a tak sa Martin dostáva v druhom sete do vedenia 4:2!

3:2
    Ďalšiu možnosť však už Džumhur využíva po priamom bode z podania a znižuje tak na 3:2! Stále je však vo výhode náš tenista, už to len dotiahnuť do úspešného konca.

3:1
    Krásny kraťas znova ukázal náš tenista a tak sa dostáva do vedenia 3:1 v druhom sete! Džumhur sa tak už pomaly dostáva do komplikovanej situácie.

40-A
    Víťazný úder po čiare od Džumhura a dostáva sa tak k brejkbalu.

40-15
    Kližo vytiahol presný bekhend a dostáva sa tak k dvom gembalom.

2:1
    Tento kraťas však už Martinovi nevyšiel a tak druhý gembal už Džumhur využil a znižuje stav v druhom sete na 2:1!

2:0
    Džumhur poslal loptičku len do siete a tak Kližo potvrdzuje brejk a dostáva sa v druhom sete do vedenia 2:0! Martin to má teda rozohrané veľmi dobre, ale ešte nie je o ničom rozhodnuté.

1:0
    Výborne! Kližo predviedol presný úder z forhendu a hneď v úvode druhého setu berie svojmu súperovi podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0 a ide podávať na potvrdenie brejku.

A-40
    Džumhur však poslal následne loptičku do autu a Martin tak získava druhý brejkbal v tomto sete.

40-40
    Džumhur si však teraz pomohol kvalitným servisom a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Presný return od Kliža a tak sa náš tenista dostáva k brejkbalu!

15-15
    Džumhur si vyžiadal prestávku na ošetrenie, má niečo s prstom na ruke.

6:3
    Víťazným úderom ukončil Kližo prvý set! Prvé dejstvo vyhráva náš tenista pomerom 6:3 a predviedol naozaj skvelú hru len s minimálnymi výkyvmi. Úvod setu však náš tenista prehral 0:2, ale Martin sa dokázal schopiť a dotiahnuť prvý set do víťazného konca. Uvidíme teda, čo nám prinesie druhý set, ktorý musí Džumhur vyhrať.

40-15
    Martin Kližan získava po dobrom servise dva setbaly!

5:3
    Napokon sa Damir Džumhur udržal v prvom sete a znižuje tak po presnom údere na čiaru na 2:5! Kližo však ide teraz podávať na víťazstvo v prvom sete.

5:2
    Krásny kraťas od Kliža a náš tenista tak ide po potvrdení brejku do vedenia 5:2 a to znamená, že Damir Džumhur ide podávať na udržanie sa v prvom sete!

4:2
    Výborne! Kližan predviedol úspešný winner po čiare a využíva tak tento brejkbal, po ktorom sa dostáva do vedenia 4:2! Otočil tak stav z 0:2 na 4:2 a po potvrdení brejku sa môže dostať blízko k zisku prvého setu.

40-30
    Džumhur posiela loptičku do autu a Kližo tak získava brejkbal!

3:2
    Hneď prvú možnosť náš tenista aj vďaka chybe súpera využíva a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 3:2! Kližo hrá teraz vo veľkej pohode, snáď mu to vydrží čo najdlhšie.

2:2
    Čistou hrou po skvelom returne berie Kližo podanie svojmu súperovi a vyrovnáva tak stav v prvom sete na 2:2! Martin tak pôjde podávať na potvrdenie brejky, čím môže strhnúť vedenie na svoju stranu.

40-0
    Tri brejkbaly pre nášho tenistu! Martin predviedol skvelý kraťas a má šancu zobrať svojmu súperovi podanie.

1:2
    Náš tenista sa teraz prezentoval esom na záver a tak znižuje stav v prvom sete na 1:2! Martin to mal v tomto geme veľmi ťažké, musel odvrátiť brejkbaly, ale nakoniec si svoj servis úspešne podržal.

40-A
    Opäť brejkbal pre Džumhura. Martinovi nevyšiel úder z forhendu a opäť sa tak dostáva do nepríjemnej situácie.

40-40
    Túto hrozbu však Martin odvracia po presnom voleji na sieti a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Vynikajúci return od Džumhura, ktorý tak teda získava brejkbal!

0:2
    Džumhur vytiahol presný forhend a tak po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 2:0! Na podanie teraz pôjde Martin a potrebuje si už svoje podanie udržať.

0:1
    Tento úder už nášmu tenistovi nevyšiel a loptička skončila len tesne v aute. Náš tenista tak stráca hneď svoje prvé podanie, čo určite nie je najlepší začiatok. Džumhur podáva za stavu 1:0 na potvrdenie brejku.

0-40
    Hneď v úvode sú tu tri brejkbaly pre Džumhura. Martin sa snažil prelobovať súpera, čo sa mu však vôbec nepodarilo.

Štvorhra napokon dopadla lepšie pre nášho súpera, keď Andrej Martin a Igor Zelenay podľahli bosnianskej dvojici 2:0 na sety po hrách 2:6 a 4:6 a Bosna a Hercegovina sa teda dostáva v sérii do vedenia 2:1! Martina Kližana teda čaká náročná úloha, musí zaznamenať víťazstvo, aby sme ostali späť v hre o baráž v svetovej skupine.