Veselý, Pavlásek – Erlich, Oliel 2:1 (kon.) | Martin, Zelenay – Bašić, Brkić 0:2 (kon.)
Šafránek – Oliel 0:2 (kon.) | Pavlásek – Lešem 0:0 (zruš.)
Kližan – Džumhur 2:0 (kon.) | Kovalík – Bašić 1:2 (kon.)
7 2 6
sk Sobota 07.04.2018, 18:19 • NTC Bratislava • Davis Cup (krytá antuka) • 2. kolo

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Mirza Bašič! Bašič vytiahol eso na záver a tak v rozhodujúcom treťom sete víťazí pomerom 6:3 a posúva tak Bosnu a Hercegovinu do baráže o svetovú skupinu. Jojo dnes bojoval čo mu sily stačili, druhý set zvládol bravúrne, ale v tom rozhodujúcom sete sa mu nedarilo a tak nám neostáva nič iné, ako len súperovi pogratulovať.

15-40
    Bašič prešiel na sieť a po presnom údere získava dva mečbaly!

3:5
    Náš tenista úspešne prešiel na sieť, kde sa prezentoval presným volejom a tak znižuje na 3:5! Mirza Bašič ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, snáď mu Jožko prerazí jeho podanie.

40-40
    Výborne! Jojo túto hrozbu odvracia a dostáva tento gem do zhody.

30-40
    Mirza Bašič získava mečbal!

2:5
    Je tu ďalšie eso od Bašiča a tak ide náš súper do vedenia 5:2! To znamená, že Jozef ide podávať na udržanie sa v tomto zápase. Naše nádeje na baráž sa tak vzďaľujú, ale ostáva nám ešte veriť.

2:4
    Výborne! Jožko potvrdil svoje podanie a tak znižuje na 2:4! Podstatné však teraz bude, ako bude podávať Mirza Bašič.

1:4
    Druhé eso za sebou predviedol Bašič a tak sa po využitý gembalu dostáva v treťom sete do vedenia 4:1! Jojo teraz musí zvládnuť všetky svoje podanie a následne aj nejaké svojmu súperovi zobrať.

1:3
    Super! Jojo zvládol toto veľmi dôležité podanie a prvým gemom v treťom sete znižuje na 1:3 a stále nás tak drží v hre o baráž. Aj z tribún sa ozýva veľká podpora.

0:3
    Hneď prvú možnosť Bašič využíva a tak sa dostáva v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 3:0! Nič však ešte nie je stratené, Jojo musí bojovať ďalej.

0:2
    Posledný brejk však Bašič využíva aj keď po chybe nášho tenistu a tak stráca hneď svoje prvé podanie v treťom sete a prehráva teda 0:2!

0-40
    Jozef poslal loptičku len do siete a tak sú tu tri brejkbaly pre Bašiča!

0:1
    Hneď prvú možnosť po presnom údere Bašič využíva a tak sa dostáva v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 1:0!

6:2
    Áno! Bašič sa prezentoval iba nepresným úderom a tak Jozef využíva setbal a stáva sa víťazom druhého setu po výsledku 6:2! O celom osude tejto série teda rozhodne tretí set, v ktorom je všetko otvorené. Držme teda Jojovi palce, aby to zvládol a postúpili sme do baráže.

40-30
    Je tu setbal pre nášho tenistu!

5:2
    Bašič vytiahol presný úder na čiaru a tak sa ešte zachránil v druhom sete. Jozef Kovalík však ide za stavu 5:2 podávať na víťazstvo v druhom sete!

5:1
    Bašič poslal svoj forhend len do autu a tak Jozef potvrdzuje získaný brejk a vyhráva tak v druhom sete 5:1! To zanemená, že Bašič ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-15
    Nádhera! Bašič pokazil svoj úder, ktorý letel príliš vysoko a následne jojo vytiahol správny smeč. Sú tu dva gembaly pre nášho tenistu.

4:1
    Výborne Jozef! Bašič pod tlakom poslal svoj bekhend len mimo vymedzený priestor a tak Jojo berie svojmu súperovi ďalšie podanie a ide do vedenia 4:1! Teraz je potrebné potvrdiť získaný brejk.

40-15
    Skvelý return nášho tenistu a Jojo získava dva brejkbaly! Toto treba využiť.

3:1
    Výborné! Jozef vytiahol víťazný úder po čiare a tak potvrdzuje brejk, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 3:1! Jojo, len tak ďalej!

40-A
    Ani tento forhend nášmu tenistovi nevyšiel a tak tu je tretí brejkbal pre Bašiča!

40-A
    Jozefovi nevyšiel jeho forhend a tak tu je ďalší brejkbal pre jeho súpera!

40-40
    Bašič poslal loptičku do autu a tak sa dostávame po pokazenom bekhende na zhodu 40:40!

30-40
    Po ťažkej situácii poslal Jozef loptičku do siete a tak Bašič získava brejkbal!

2:1
    Bašič napálil loptičku do siete a tak Jojo využíva brejkbal, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:1 a pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

40-30
    Výborne Jojo! Náš tenista skvelo returnoval a dostáva sa tak k brejkbalu.

1:1
    Hneď prvú možnosť napokon Jojo využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1! Na podanie sa už pripravuje Mirza Bašič.

0:1
    Nuž a aj sa tak stáva a Bašič sa čistou hrou dostáva do vedenia 1:0 v druhom sete. Jojo musí teraz jednoznačne zabrať, pretože jeho súper hrá už vo veľkej pohode.

6:7
    Tajbrejk bol napokon jednoznačná záležitosť Bašiča a ten sa dostáva tak v tomto stretnutí do vedenia 1:0! Veľká škoda, pretože Jojo hral veľmi dobre a dlho to už vyzeralo, že môže prvý set aj vyhrať, ale napokon sa Bašičovi začalo výrazne dariť a v tajbrejku mu patrili všetky fiftíny. Verme však, že v druhom sete to vyznie lepšie v náš prospech.

0-6
    Bašič poslal loptičku do protipohybu nášho tenistu a získava šiesty fiftín v rade! Bosniak tak získava 6 setbalov.

6:5
    Skvelé! Jozef čistou hrou ide v prvom sete do vedenia 6:5 a tak ide Mirza Bašič podávať na udržanie sa v prvom sete.

5:5
    Bašičovi išlo veľmi dobre podanie v tomto geme a tak vyrovnáva na 5:5, čím sa teda udržal v prvom sete. V dramatickom prvom sete tak pokračujeme ďalej, na podanie pôjde náš tenista.

5:4
    Bašič poslal loptičku z forhendu do autu a tak sa Jojo dostáva do vedenia 5:4 čo znamená, že Mirza Bašič pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete!

4:4
    Bašič vytiahol eso na záver a tak potvrdil brejk. Tým pádom je stav v prvom sete vyrovnaný 4:4 a všetko je teda stále otvorené. Na podanie teraz pôjde náš tenista.

4:3
    Bašič po ďalšej chybe od nášho tenistu brejkbal využíva a tak znižuje na 4:3! Obaja tenisti si teda teraz berú svoje podania a tak je ešte v prvom sete všetko otvorené.

30-40
    Náš tenista teraz zahral veľmi nedôrazný úder a tak sa Bašič dostáva k brejkbalu!

4:2
    Bašič posiela bekhend len do autu a tak Jozef berie svojmu súperovi druhé podanie a dostáva sa tak do vedenia 4:2! Jojo si tak vzal späť svoje podanie a ide podávať na potvrdenie brejku.

A-40
    Jojo získava po chybe od Bašiča, keď poslal bosniak loptičku len do siete brejkbal!

40-40
    Je tu zhoda 40:40! Jozef vytiahol presný bekhend a tak v tejto výmene budeme pokračovať ďalej.

3:2
    Ani forhend teraz nevyšiel nášmu tenistovi a tak si Bašič berie svoje podanie spať a znižuje na 3:2! Mirza Bašič tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-40
    Jojovi nevyšiel prechod na sieť a loptičku poslal do autu. Bašič sa tak dostáva k dvom brejkbalom!

3:1
    Krásna výmena, ktorá končí v prospech nášho tenistu! Jojo zvládol túto dlhú výmenu bravúrne a po presnom bekhende využíva brejkbal a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:1!

40-0
    Tri brejkbaly pre nášho tenistu! Aj tento úder poslal Bašič len do siete a dostáva sa tak do komplikovanej situácie.

2:1
    Výborne! Jojo sa prezentuje čistou hrou a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 2:1! Náš tenista zatiaľ pôsobí veľmi sebavedomo, ale čaká ho veľmi náročné stretnutie.

1:1
    Bašič ukončil túto výmenu priamym bodom z podania a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1! Svoje úvodné podania si tak obaja tenisti podržali.

1:0
    Bašič posiela loptičku do autu a tak sa Jojo dostáva do vedenia 1:0! Mirza Bašič odohral dnes aj štvorhru a tak sa na ňom môže prejaviť aj únava, ale to je len v rovine teórie.

V našom tíme došlo k zmene! Norberta Gombosa nahradí Jozef Kovalík!

Výborná správa! Martin Kližan po fantastickom výkone a víťazstve 2:0 na sety nad Damirom Džumhurom vyrovnal stav série na 2:2 a tak stretnutie medzi Norbertom Gombosom a Mirzom Bašičom rozhodne o postupujúcom do baráže o svetovú skupinu! Stretnutie sa začne približne o 18:10.