Spiš. N. Ves – Podbrezová B 0:1 (kon.) | Sereď – KFC Komárno 3:0 (kon.) | Šamorín – Skalica 1:1 (kon.)
Pohronie – MFK Zvolen 3:0 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
3:0 (0:0)
MFK Zvolen
sk Středa 11.04.2018, 18:00 • Žiar nad Hronom • MONACObet liga • 19. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z dohrávaného odloženého zápasu 19. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy.
    V dnešnom súboji si zmerajú sily FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a MFK Zvolen.

Stretnutie sa začne o 18:00.

MFK Zvolen

Jarná časť sa pre Zvolen ideálne nevyvíja. Z piatich stretnutí získalo MFK iba štyri body. Víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou a remíza s Liptovským Mikulášom popri prehrách s rezervou Podbrezovej, Popradom a Interom Bratislava odsunuli Zvolen na priebežné jedenáste miesto so ziskom 26 bodov z 22 zápasov. Hranica medzi udržaním a zostupom o ligu nižšie je úzka, aktuálne iba jednobodová. Skóre tímu zo stredného Slovenska je navyše riadne negatívne – 21:36.

Pohroniu patrí po 22 odohraných stretnutiach priebežná ôsma pozícia. Môžu za to aj remízy so Spišskou Novou Vsou, Trebišovom a naposledy aj víťazstvo nad Liptovským Mikulášom. Forma by tak mala hrať v prospech FK, ktoré získalo v doterajšom priebehu ligy 28 bodov, čo je o dva viac ako Zvolen. Skóre celku, ktoré hrá svoje domáce merania síl v Žiari nad Hronom, je nasledovné – 31:25.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Župa, Nosko, Tesák, Jacko, Pelegríni (C), Kosorin, Frimmel, Kovařík, Paraj, Bartoš
    Náhradníci: Rejdovian, Pavúk, Lukáč, Sojka, Blahút, Packo, Pidruchnyi

MFK Zvolen: Gábriš – Šimko, Dubeň, Kotora (C), Lupčo, Slovák, Jamrich, Mádel, Jackuliak, Bencz, Gregáň
    Náhradníci: Jovanović, Budinský, Hamšík, Bolf, Tóth, Sekereš

Rozhodca: Igor Kozák – Martin Špivák, Martin Vitko.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Prvý roh zápasu bude patriť domácim.

3
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

4
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

5
    Stopéri domáceho tímu sú pozorní a odvrátili rozvíjajúci sa atak hosťujúcich záložníkov.

7
    Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

8
    Premyslený atak domácich záložníkov sa končí faulom v strede súperovej polovice.

9
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

11
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

12
    Bleskový protiútok sa končí zákrokom gólmana hostí. Skvelý prechod do útoku, to musíme pochváliť.

13
    Pohronie jasne lepšie v úvodných minútach, čo sa ozrkadľuje aj na držaní lopty.

15
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa hostia nemuseli obávať. Lopta končí za bránou.

16
    Šanca hostí, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou domáceho mužstva.

17
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

18
    Vôbec nie zlý pokus domáceho hráča, koncovka narobila gólmanovi hostí výrazné problémy.

20
    Dvadsať minút jasnej dominancie Pohronia gól neprinieslo, pri lopte Zvolenčania.

21
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Roh pre hosťujúci celok.

22
    Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

23
    Po jednom zo súbojov sa píska faul. Hostia iba nechápavo krútia hlavami a nechápu, prečo sa toto pískalo.

27
    Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

29
    Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

30
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop domácich.

30
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

31

32
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

33
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

35
    Sme svedkami množstva striel na bránu hostí, domáci ale zakaždým v posledných okamihoch mierili vedľa, respektíve nad.

36
    Domáci sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z pohľadu hostí nebude.

37
    MFK rýchlo stráca loptu a musí sa bleskovo vrátiť pred Gábriša.

38
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

39
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

40
    V poslednej tretine ihriska Pohronie zakombinovalo, hostia sa ubránili len za cenu rohového kopu.

41
    Avšak ani šiesty rohový kop stretnutia nič nezmenil na priebežnom výsledku.

42
    Až zastávka postranného rozhodcu ukončila nádejnú akciu futbalistu hosťujúceho celku.

44
    Píska sa ofsajd, jeden z domácich hráčov bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

45
    V prvom polčase sa nebude ani nadstavovať, Igor Kozák sa už pozerá na hodinky.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Jacko, prichádza Pavúk.

Pohronie dalo gól!
    Čo sa nepodarilo domácim za celé prvé dejstvo, to sa im podarilo za necelé tri minúty toho druhého zásluhou RICHARDA ŽUPU. Teraz sa musia ukázať hostia, ktorí dnes ešte ani raz nevystrelili!

50
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Mádel, prichádza Hamšík.

50
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

51
    Hostia sa nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

52
    Ani po góle neustáva nápor domácich, Zvolen je blízko toho, aby prehrával o dva zásahy.

53
    Hostia si môžu vydýchnuť. Obrovskú príležitosť domácich zastavil až postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd.

54
    Centrovaná lopta adresáta nenašla, domáca obrana pozorná.

56

57

59
    Domáci futbalista vypálil projektil na bránu súpera, brankár hostí loptu vyráža na roh!

60
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Gregáň, prichádza Budinský.

60
    Čo k tomu dodať? Rohový kop sa domácim vôbec nevydaril.

61
    Do štatistík zapisujeme piaty ofsajd Pohronia.

62
    Medzičasom sme sa prehupli do záverečnej polhodiny stretnutia, Pohronie naďalej dominuje všetkým štatistikám.

64
    Aj druhý gól visel na vlásku, Gábriš len rozhadzuje rukami. Domáci si idú pevným krokom za tromi bodmi. Na 2:0 navyšuje JAKUB KOSORIN.

65
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

66
    Dobrá lopta do ohňa, avšak domáci gólman si túto situáciu postrážil.

67
    Rohový kop s poradovým číslom osem pre FK.

68
    Nechýbalo veľa a mohlo to byť ešte veselšie, domácemu krídelníkovi ale lopta ušla v poslednej chvíli.

68
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Frimmel, prichádza Pidruchnyi.

69
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Tóth, prichádza Bolf.

70
    Dvadsať minút a nadstavený čas. Toľko zostáva Zvolenčanom na to, aby sa aspoň raz pokúsili o zakončenie.

71
    Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

73
    A je po akcii. Útočník hostí stál v čase prihrávky v ofsajde.

74
    Zvolen čiastočne zlepšil hru, no nie je to dostatočné.

75
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

75
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Kosorin, prichádza Blahút.

77
    Čas plynie rýchlo a my sa nachádzame už v záverečnej štvrťhodine.

79
    Hosťujúci brankár mal plné ruky práce s touto strelou. Nakoniec sa bude kopať rohový kop.

80
    Po deviatom rohu prichádza aj jubilejný desiaty.

81
    Gól po ňom síce nepadol, no lopta je ďaleko od Jenča, ktorý zažíva pokojný zápas.

83
    Čo nebolo pred chvíľou, to je teraz realitou. Definitívny klinec do rakvy MFK pridáva kapitán LUKÁŠ PELEGRÍNI, Pohronie neprehrá ani dnes.

85
    Zvolen sa ešte musí obávať, aby mu domáci hráči nepribalili na cestu ďalšie kúsky.

86
    Pohronie pohodlne kontroluje zvyšok duelu a získava jedenástu štandardku spoza rohovej zástavky.

87
    Gábriš vyskočil do vzduchu a center chytá do náručia.

88
    Žltú kartu dostáva Jackuliak (MFK Zvolen).

89
    Dnešné stretnutie sleduje 498 divákov.

90
    Nachádzame sa už v poslednej minúte riadnej hracej doby, pravdepodobne sa nebude ani nadstavovať.

90+1

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 8:0. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 13:15.

Maximálna dominancia Pohronia, Zvolen dnes nemal šancu. Domáci si šli za gólmi od prvých minút, no vytúžený zásah priniesla až zmena strán. Tri góly v druhom dejstve znamenajú tri body do tabuľky a posun Pohronia na šiestu pozíciu. Na druhej strane MFK padá hlbšie a ocitá sa v zóne zostupu. Strata na prvú nezostupovú pozíciu činí dva body. (19:50:25)