Plíšková – Giorgiová 0:2 (kon.) | Vondroušová – Putincevová 2:1 (kon.)
4 7 6
Julia Putincevová
1
6 62 3
Středa 11.04.2018, 10:35WTA Lugano - Samsung Open Presented by Corner (antuka) • 1. kolo

6:3
    Putincevová kazí úder, posílá ho za základní lajnu. Vondroušová šňůrou šesti vyhraných gemů v řadě postupuje do osmifinále!

40-0
    Tři mečboly pro Vondroušovou! Putincevová rozbila raketu a musí si ji vyměnit.

5:3
    Vondroušová získala pátý gem v řadě! Výborně umístěným bekhendem do levého růžku nedala soupeřce šanci.

30-40
    Šestnáctá dvojchyba a brejkbol pro Putincevovou.

4:3
    Velké štěstí měla Vondroušová, která v těžké defenzivě dostala míček přes síť. Už to vypadalo, že Putincevová zvládne doběhnout a zakončit do otevřeného kurtu, jenže míček se odrazil do sítě a znemožnil Kazašce hrát. Ta tak přichází podruhé o servis.

40-0
    Riskantní úder k základní lajně Vondroušové vyšel. Putincevová se musela vracet a zahrát lob zády k síti, čehož Češka využila k náběhu a vítězné smeči. Tři brejkboly!

2:3
    Nakonec to Vondroušové vyšlo! Posílala míček forhendem k levé lajně a ustřílela svou soupeřku. Bere si ztracené podání zpět.

A-40
    Vondroušová se na síti dostala do neřešitelné situace, když volejem příliš otevřela kurt. Jenže Putincevová nezvládla křižný prohoz, napálila síť a nabízí další brejkbol.

A-40
    Dvojchyba. Vondroušová má druhý brejkbol.

40-30
    Ale přeci jen je tu brejkbol české tenistky, která stihla zkrácený úder soupeřky a forhendem kros k levé lajně celou výměnu vyhrála.

0:3
    Přímý bod Putincevové, která potvrzuje brejk a vede 3:0.

0:2
    Putincevová proráží své soupeřce servis. Vondroušová příliš přepálila míček a trefila se do pravého autu. Českou tenistku tak i v dohrávce trápí to, co jí dělalo problémy v předchozím průběhu střetnutí – zbytečné chyby.

15-40
    Celkem už patnáctá dvojchyba Vondroušové. A dva brejkboly.

0:0
    Třetí set začíná.

Obě tenistky přichází na kurt. Čeká je dohrávka jednoho setu. Obě tenistky čeká krátká rozehrávka, po které bude servírovat Julia Putincevová.

V Luganu se už v úterý hrát nebude! Utkání by se tedy mělo dohrát někdy během středy. Předpověď počasí bohužel ale není příznivá ani pro následující dny.

Třetí set dnes již nezačne. Zápas byl odložen na úterý, začít by měl krátce po poledni.

0:0
    Utkání je v tuto chvíli přerušeno! Obě hráčky zatím čekají na svých lavicích na další pokyny.

7:6
    Markéta Vondroušová trefila první servis a druhý set končí! Vondroušová se tedy zachraňuje v zápase, který se pro ni nevyvíjel vůbec dobře.

6-1
    Markéta má hned pět setbolů!

6:6
    Výborně! O druhém setu rozhodne až tiebreak! Markéta Vondroušová si vytvořila ve výměně tlak a ukončila ji kraťasem.

5:6
    Julia Putincevová už tuhle šanci využila! Pro závěrečný bod v tomto gemu si došla na síť a opět se tak přiblížila vítězství.

5:5
    Fantazie! Markéta Vondroušová je zpět! Putincevová působí v posledních minutách pasivně a Vondroušová toho využívá. Dostala se až k síti a finální volej trefila na boční lajnu.

40-A
    Vondroušová poslala míček až za základní čáru a čelí druhému mečbolu!

40-A
    Julia Putincevová má k dispozici mečbol!

2:5
    Markéta Vondroušová ji to navíc usnadnila další dvojchybou!

4:6
    Julia Putincevová končí první set čistou hrou!

0-40
    Putincevová teď hrála hodně útočně. Sice se zdálo, že by se Vondroušová mohla nakonec ubránit, ale míček zahrála mimo kurt. Máme tu tři setboly!

2:3
    Páska zastavila forhend Vondroušové. Julia Putincevová ji tak podruhé v zápase sebrala servis!