Wolverhampton – Derby 2:0 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
2:0 (1:0)
Derby County
Středa 11.04.2018, 20:45 • Molineux Stadium, Wolverhampton • Anglická Championship • 42. kolo

Wolves na Molineux porážejí Derby 2:0 díky brankám portugalských opor Dioga Joty a Rubena Nevese. Jota nejdříve pokořil hostující ofsajdovou past, zjevil se zcela osamocen před Carsonem, kterého snadno překonal. Ruben Neves pak po změně stran vstřelil spektakulární branku, která se výrazně hlásí o trefu sezóny.

Hosté za celých 90 minut jen jednou vystřelili mezi tři tyče a to se ještě jednalo o střelu do samého středu domácí branky a Wolves si tak proti pátému celku tabulky připisují snadné vítězství, které je posouvá o další mílový krok do Premier League! (22:40:00)

90+4

90+2
    Když se otevřel prostor na křídle před Helderem Costou, tak domácí fotbalista si to namířil pouze k rohovému praporku a po ušetření několika sekund rozehrál na spoluhráče u středové čáry.

90
    Za vytrvalého deště se už utkání pouze dohrává bez jakéhokoliv nasazení, rozhodčí Robinson ještě nechá fotbalisty moknout čtyři nastavené minuty.

88
    Wolves se ještě vydali do rychlého přečíslení v pěti proti třem zadákům Derby, Costa si ale vůbec neporadil dobře a o míč přišel ještě před pokutovým územím.

86
    Dobrou minutu a půl zabralo ošetřování Rubena Nevese, už se ale může ve hře pokračovat.

85
    Stejně jako jeho spoluhráči, tak ani Matěj Vydra se dnes nijak nepředvedl a na závěrečné minuty jej nahrazuje Jamie Hanson.

85
    Na trávníku zůstal ležet Ruben Neves, jeho případné vyřazení by bývalo mohlo být pohromou pro Wolves, ale připomínám, že Vlkům budou chybět jen dva body k postupu či jakékoliv zaváhání Cardiffu nebo Fulhamu.

84
    Standardní situace pro Wolves, Douglasův centr jen proletěl ve skrumáži před brankou Carsona, ten se poté míče ujal.

83
    Sestavu mění také hosté, David Nugent přepouští místo na hrotu Cameronu Jeromemu. Matěj Vydra mezitím rozchodil lehké zranění třísla a měl by být schopen v zápase pokračovat.

82
    Druhé střídání domácích, Cavaleira nahrazuje teprve osmnáctiletý Morgan Gibbs-White, autor branky ve finále světového šampionátu do 17 let z loňského roku.

80
    Nepříjemnost pro Derby, Matěj Vydra se po nepřesné přihrávce chytil za tříslo a s bolestivými grimasami se snaží rozchodit nepříjemné zranění.

78
    Cavaleiro si vynutil Lawrencův faul na útočné polovině, domácí nadále zůstanou s míčem pod svoji kontrolou. Trenér Espirito Santo mezitím předává u lavičky pokyny svému kapitánovi Coadymu.

77
    Cavaleiro si vyměnil míč s Costou, poté ale přehnal razanci svého centru a překopl všechny fotbalisty před Carsonem.

76
    Zápas v těchto fázích postrádá potřebný náboj, Wolves hrají po většinu času s míčem na kopačkách a byť na útočné polovině, tak daleko od hostující branky.

74
    Zatím to nijak nevypadá, že by Berani z Derby měli utkání nějak zdramatizovat, nadále mají výraznou územní převahu domácí Vlci.

73
    Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Ledley, přichází Palmer.

71
    Helder Costa se protáhl kolem Bairda a v souboji s Ledleym vybojoval maximum možného, rohový kop ve prospěch domácích.

68
    Doherty hledal centrem před brankou překvapivě neobsazeného Jotu, před ním ale ještě dokázal zasáhnout Davies a míč odvrátit z hostujícího pohledu do bezpečí.