Lok. Moskva – Groznyj 0:0 (kon.) | Zenit – Dynamo 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Perm 3:0 (kon.)
FK Zenit Petrohrad
2:1 (0:0)
Dynamo Moskva
Středa 18.04.2018, 18:30 • Petrovskij, Petrohrad • Ruská Premier Liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V dohrávce 23. kola se proti sobě utkají týmy FK Zenit Petrohrad a FK Dinamo Moskva. Poslední vzájemný zápas dopadl smírně 0:0 na půdě Dinama. Zenit se momentálně nachází na pátém místě se čtyřiceti pěti body a skóre 35:16. V posledním zápase přivítal na své půdě Anži. Ve 36. minutě poslal domácí do vedení Driussi. Poté už branka nepadla a Petrohrad vyhrál těsně 1:0. Nejlepším střelcem je s deseti góly Kokorin. Dinamo Moskva se nachází na jedenáctém místě s třiceti body a skóre 24:27. V posledním utkání přivítal Lokomotiv Moskva. Po prvním poločase ovšem hosté vedli 2:0 a to ještě neproměnili pokutový kop. Ve druhé půli Lokomotiv přidal další dvě branky a nakonec vyhrál vysoce 4:0. Nejlepším střelcem je s deseti góly Farfan.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Ivanović, M. Mevlja, Criscito (C), Žirkov – Kuzjajev, Kranevitter, Jerochin, Paredes – Poloz, Driussi.
    Náhradníci: Baburin – Skrobotov, Nabiullin, Kakkojev, Ozdojev, Pletnjov, Rigoni, A. Zabolotnyj.

FK Dinamo Moskva: Šunin (C) – Morozov, T. Šunjić, Holmén, Kozlov – Tetteh – Rausch, S. Sow, Pančenko, Tašajev – Lucenko.
    Náhradníci: Leščuk – N. Kalugin, Grulev, Temnikov, Sosnin, Markov, Obolskij, Černych..

Zenit ve světle modrých dresech, Dinamo v bílomodrých dresech.

1

1
    Zenit se nedostal dopředu přes velmi zhuštěný střed hřiště.

2
    Dlouhý pas Ivanoviče skončil nepřesnou narážečkou.

3
    Criscito si pomohl nedovoleným přestupkem.

4
    Criscito se snažil dobrým pasem vysunout Driussiho, ten si však v souboji s Holménem pomohl útočným faulem.

5
    Odraženého míče se sice zmocnili hráči Dinama, nicméně po chvilce útočí opět Zenit.

6
    Samba Sow již neudržel míč plným objemem na hrací ploše.

7
    Ivanovičův pas byl velmi nepřesný ve snaze přenést hru na druhou stranu hřiště.

8
    Akce Zenitu byla nejprve zbržděna, poté jeho hráči na pravé straně hřiště přišli o míč definitivně.

9
    Nepřesná koncovka domácích.

10
    Sow se snaží založit útok Dinama.

11
    Criscito předvedl ukázkový skluz v defenzivní činnosti.

12
    Domácí převaha je sice zřejmá, ale také zároveň i jalová.

13
    Criscito bude rozehrávat přímý kop z pravé strany hřiště.

14
    Centr byl odvrácen a zenit opět začíná ze své poloviny hřiště.

15
    Rohový kop pro domácí Zenit.

15
    Šunin perfektně zasáhl proti hlavičce Erokhina, které moc nescházelo!
    15. Driussi trefuje břevno hostující branky!

16
    Driussi svou bombou trefuje břevno hostující branky zřejmě s malou tečí protihráče!

17
    Nepřesná kombinace domácích na jeden dotek.

18
    Holmén byť s potížemi ubránil Driussiho.

19
    Centr od brankové čáry a míč bere brankář Šunin.

20
    Obrana Dinama se brání s vypětím všech sil.

21
    Míč už byl v autu, autové vhazování pro Dinamo.

22
    Po kiksu Tetteha, skvělou ránu Leandra Paradese vytahuje perfektním zákrokem na rohový kop brankář Šunin!
    22. Utěšenou střelu Paredese skvěle likviduje brankář Šunin!

23
    Pískot doprovází dotek hostujících hráčů s míčem.

25
    Lucenko zblízka poznal tvrdost místního trávníku.

26
    Nepřesný míč končí v poklidu u brankáře Šunina.

27
    Ivanovič s Kuzjajevem si pod tlakem společně moc nemohli a míč získává soupeř.

28
    Centr Kozlova sražen zády protihráče za postranní čáru.

29
    Nepřesná křižná střela Driussiho končí vedle branky Dinama.

30
    Criscito poslal v souboji k zemi Sowa, který to zatím bere s úsměvem.

31
    Holménův centr skončil až za brankovou čáru což značí výkop od branky Lodygina.

32
    Morozov sestřelil Ivanoviče u postranní čáry a může být rád, že rozhodčí netasí žlutou kartu, ale vystačí si se slovní s domluvou.

33
    Criscito bezpečně uhlídal Lucenka.

34
    Rohový kop pro hostující celek.

35
    Dlouhá kombinace Dinama je doprovázena ohlušujícím pískotem tribun.

36
    Tetteh ukázal svou tvrdost vůči Kuzjajevovi.

37
    Tetteh opět fauloval, opravdu to nebylo rameno jak ukazoval rozhodčímu jeho spoluhráč Sow.

38
    Kombinace Zenitu v pokutovém území nebyla vůbec špatná, rozhodčí celou akci končí kvůli údajnému faulu Źirkova.

40
    Další útok domácích skončil nepřesně a slabě zakončen.

41
    Zenit opět zakládá útok na své polovině do plné obrany Dinama.

42
    Criscito u postranní čáry dostal naloženo od Holména.

43
    Souboj Morozova s Ivanovičem byl opravdu podezřelý, hlavní rozhodčí to vyhodnotil jinak, hra pokračuje a Ivanovič se po delší době zvedl a kulhá.

44
    Po sraženém centru obráncem, má Zenit rohový kop k dispozice, který však s přehledem zvládá brankář Šunin.

45
    Rozhodčí nastaví minutu!

45+1
    Přímý kop Dinama končí nepřesným centrem za brankovou čárou.

45+1

Ačkoliv je Zenit jasně lepší nedokáže zatím prostřelit výtečného Šunina. Druhý poločas začne cca v 19:31 hodin.

46

46
    Po vzdušném souboji bere míč hostující obrana.

47
    Sow pochytil tvrdost přes přestávku od spoluhráče Tetteha a zle zajel do Paredese, ten se logicky netváří nadšeně.

48
    Erochinův centr byl odvrácen, další centr bere do náručí brankář Šunin ve spolupráci s jedním svým obráncem Šunjičem.

49
    Morozov se s Rauschem dostali přesně na polovinu a tam jejich výlet také vcelku rychle skončil.

50
    Ivanovič vyslal Driussiho a ten centrem od brankové čáry vybojoval alespoň rohový kop.

51
    Žirkov si vypomohl drobným, ale viditelným faulem.

53
    Faul domácího celku.

54
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Jurij Žirkov, přichází Anton Zabolotnyj.

55
    Zabolotnyj po zemi odcentroval, ale míč v pokutovém území nikdo z jeho tří spoluhráčů netrefil.

56
    Další zásah si připisuje Šunin.

56
    Pokutový kop pro Zenit!

57
    Žlutou kartu dostává Grigori Morozov (FK Dinamo Moskva).

57
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    DOMENICO CRISCITO zvolil krátký rozběh a přesnou střelou po zemi dostává Zenit do vedení – 1:0!
    57. Domenico CRISCITO - 1:0

58
    Centr Rausche byl pohodlně odvrácen domácí obranou.

59
    Driussiho centr byl z kategorie nepovedených.

61
    Polozova akce k úspěchu nevedla.

62
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kirill Pančenko, přichází Jevgenij Markov.

62
    Rohový kop Zenitu byl odvrácen.

63
    Následně hráč Dinama si při zpracování míče pomohl rukou.

64
    Dinamo se stěží snaží dostat před branku Zenitu.

65
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Jevgenij Lucenko, přichází Fjodor Černych.

66
    Domácí kontroluje hru a úspěch dnešního utkání má tak ve svých rukách.

67
    Akce Dinama končí na pravé straně hřiště.

68
    Nyní byli slyšet i fanoušci moskevského Dinama.

68
    Tetteh v souboji pořádně naložil Kranevitterovi.

69
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Elmir Nabiullin.

70
    Černychova střela se nevešla mezi tři tyče.

71
    Sow se srazil na středovém kruhu s Paredesem.

72
    Hlavičku Criscita vytěsnil zmenším úhlu výborně Šunin!

73
    Rohový kop byl zle, nedobře rozehrán.

73
    Střídání v týmu FK Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Grigori Morozov, přichází Ivan Temnikov.

74
    Ofsajd domácího celku hatí další útok.

75
    Hlavička Černycha z mírného záklonu šla nad branku, kterou hájí Lodygin.

76
    Akce tři na tři, ale Zabolotnyj z ní nedokázal vytěžit vůbec nic.

77
    Centr Dinama sražen na rohový kop.

78
    Černych odevzdal míč lacině soupeři a je z toho rychlý brejk.

79
    Rychlý kontr končí nepřesnou střelou Zabolotného ke vzdálenější tyči.

81
    Snaha hostí je viditelná, ale zároveń také marná aspoň doposud..

82
    Akce Dinama je skončena pro útočný faul .

83
    Poloz ukázal své technické dovednosti v souboji jeden na jednoho, ale centr z jeho kopačky nenašel u spoluhráčů žádné pochopení.

84
    Zenit zazdil další rychlý postup a raději zdlouhavě kombinuje na polovině hřiště.

85
    Povedená narážečka dvojice Rausch a Tašajev, kdy druhý jmenovaný převzal míč a ze slibné pozice přestřelil domácí branku!

86
    Rohový kop Dinama, hlavou odvrací Jerochin na další roh, tentokráte z druhé strany hřiště.

87
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sebastián Driussi, přichází Ilja Skrobotov.

88
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    A trest pro Zenit za pasivitu přichází. Tašajev zatočil míč z rohového kopu výtečně, ačkoliv byl TONI ŠUNJIČ zády k brance hlavou dokázal umístit míč přesně pod břevno, kam se nedostal marně se natahující Lodygin – 1:1!
    88. Toni ŠUNJIĆ - 1:1

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

90+2
    Žlutou kartu dostává Ivan Temnikov (FK Dinamo Moskva).

90+3
    Rohový kop pro Zenit, napodobí Dinamo gólem z rohu?

90+3
    Ano je to tak! Leandro Paredes rozehrál rohový kop jednoduše na první tyč, kde si vyskočil zcela volný ILJA SKROBOTOV a umisťuje míč do sítě – 2:1!
    90+3. Ilja SKROBOTOV - 2:1

90+4

Ve druhém poločase začali padat i branky. Zenit dostal do vedení Criscito v 57. min. z penalty Od 70. minuty začal hrát Zenit pasivně. Dinamo vycítilo šanci a vyrovnání mu přinesla hlavička Šunjiče v 88. minutě po rohovém kopu a když už se zdálo, že zápas skončí remízou, Zenit udeřil stejnou mincí, na roh Paredese si vyskočil čerstvý Skrobotov, který byl na hřišti 5 minut a rozhodl o třech bodech pro zenit v nastaveném čase! Zenit tedy připisuje důležité vítězství 2:1! Čtenářům přeji hezký zbytek večera. (20:24:32)

Rostislav Králik

Branky: 57. Criscito (pen.), 90+3. Skrobotov (Paredes) – 88. T. Šunjić (Tašajev)

Karty:   57. Morozov (DMO), 90+2. Temnikov (DMO)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:13.
    FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Ivanović, M. Mevlja, Criscito (C), Žirkov (54. A. Zabolotnyj) – Kuzjajev (69. Nabiullin), Kranevitter, Jerochin, Paredes – Poloz, Driussi (87. Skrobotov).

Dynamo Moskva: Šunin (C) – Morozov (73. Temnikov), T. Šunjić, Holmén, Kozlov – Tetteh – Rausch, S. Sow, Pančenko (62. Markov), Tašajev – Lucenko (65. Černych).
    Náhradníci: Leščuk – N. Kalugin, Grulev, Temnikov, Sosnin, Markov, Obolskij, Černych, Moskvičev.

Rozhodčí: Vilkov – Dančenko, Kološkov

Diváci: 32793