Slovensko – Finsko 2:5 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francie 7:1 (kon.)
Švédsko
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 19.04.2018, 12:40 • Arena Metallurg, Magnitogorsk, Rusko • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou! (14:52:14)

Utkání je u konce, Švédsko v prvním zápase v Magnitogorsku dnes odpoledne potvrdilo roli favorita a po výhře 3:1 nad Švýcarskem si do tabulky připisují první tři body.

Statistické okénko
    Střely na branku: 33 – 22
    Trestné minuty: 20 – 6
    Využití přesilovek: 0/3 – 0/5

58:10
    Luca Hollenstein míří na střídačku, Švýcaři už nemají co ztratit a zkusí své štěstí v power-play šest na čtyři!

57:00
    Adam Ginning (SWE) v dnešním utkání dohrál. Za úder do oblasti hlavy nebo krku dostává k menšímu trestu ještě desetiminutový osobák a jde tak do sprch.

43:17
    Přesilová hra pro Švýcarsko. Na dvě minuty na trestnou lavici míří Lukas Wernblom (SWE), který se provinil krosčekem.

40:01

Po dvou třetinách zatím v Magnitogorsku Švédsko potvrzuje roli favorita a vede nad švýcarským outsiderem o dvě branky. Obrovský podíl na skandinávském náskoku má útočník Jonatan Berggren, jenž je autorem všech tří zásahů svého týmu.

Střely na branku: 27 – 15
    Trestné minuty: 6 – 6
    Využití přesilovek: 0/3 – 0/3

40:00

37:56
    Matthew Verboon (SUI) dostává dvouminutový trest za podražení, švýcarský výběr stráví téměř celý zbytek druhé třetiny v oslabení.

32:31
    Nico Gross (SUI) hákoval, což neušlo bystrému oku sudích. Švýcarský kapitán dostává dvouminutový trest, Švédové mají šanci se prosadit už počtvrté.

31:46
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    S brankami se v půlce druhé třetiny roztrhl pytel, ani ne minutu po Sopově trefě Hollensteina potřetí překonává JONATAN BERGGREN a uzavírá tak svůj hattrick! Asistence: Adam Boqvist.

30:59
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Dvougólový náskok Švédsku moc dlouho nevydržel – o necelou minutu později se totiž prosazuje KYEN SOPA a seveřané tak opět vedou o pouhopouhý jeden zásah! Asistence: Gian-Marco Wetter.

30:00
    Skandinávci přesně v polovině utkání odskakují do dvoubrankového vedení! I pod druhý zásah se podepisuje JONATAN BERGGREN. Asistence: David Gustafsson.

23:15
    A pozor, Švédsko jde do tří! Na dvě minuty si jede nuceně odpočinout Lukas Wernblom (SWE), který se dopustil podražení a nepříjemně tak oslabil svůj tým.

22:08
    Papíroví hosté si podruhé v dnešním utkání zahrají hru v početní výhodě. Menší trest za sekání dostává David Gustafsson (SWE).

20:01

První třetina je u konce, po dvaceti minutách vedou v Areně Metallurg seveřané nad svým soupeřem o jednu branku. Tu vstřelil v šestnácté minutě Jonatan Berggren.

Střely na branku: 11 – 6
    Trestné minuty: 2 – 2
    Využití přesilovek: 0/1 – 0/1

20:00

16:07
    Celek ze země helvetského kříže má ideální příležitost ještě před přestávkou vyrovnat, za nedovolené bránění si jede zchladit hlavu David Lilja (SWE).

15:39
    Na úvodní zásah utkání jsme čekali až do šestnácté minuty, kdy se prosadit JONATAN BERGGREN a vstřelil tak první gól Tre Kronor na letošním mistrovství. Bez asistence.

09:54
    Na trestnou lavici míří Guillaume Anex (SUI), jenž je z kluziště vykázán za držení hole. Čeká nás tedy první přesilovka, kterou si vyzkouší Švédsko.

09:39
    Polovina první třetiny je za námi, na první branku zápasu stále čekáme. Na střely zatím překvapivě vede outsider ze Švýcarska, a to 4 – 2.

Z technických důvodů vám momentálně nejsme schopni přinášet plný komentář, budeme vás prozatím informovat pouze o důležitých událostech. Děkujeme za pochopení.

00:01

Start utkání se pravděpodobně o pár minut posune, v Magnitogorsku se ještě nehraje.

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – A. Boqvist, Ginning (C), Johansson, Andersson, Granberg, Lundkvist, Björnfot – Bäck, Lilja, Wernblom (A) – Fagemo, Hoglander, Olofsson (A) – D. Gustafsson, Berggren, Pašić – Nässén, Westfält, Jakobsson – Grewe.

Švýcarsko: Hollenstein (A. Schmid) – Gross (C), Barandun, Henauer, Anex, Moser, Villa, Prysi – Barbei, Weibel (A), Wüest – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, Nussbaumer (A), Kohler – Tanner, de Nisco, Vouillamoz – Verboon.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), O'Connor (USA).
    Takový byl dopoledne pohled do švýcarské kabiny.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři se proti sobě naposledy postavili v rámci srpnového Memoriálu Ivana Hlinky. Před zraky kolem sta diváků v břeclavské ICE BORS Areně skandinávský favorit zdolal outsidera 4:2.

9. srpna 2017 – ICE BORS Aréna, Břeclav
    Švédsko U18 – Švýcarsko U18 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Ginning (Berggren), 9. Berggren (Gustafsson), 22. Fagemo (Boqvist), 34. Hållander (Wernblom, Boqvist) – 4. S. Schmid (Gerber, Patry), 35. Vouillamoz (Nussbaumer)
    Střely na branku: 34 – 28
    Trestné minuty: 6 – 2
    Využití přesilovek: 0/1 – 0/3

Švédsko: Hellsten – Johansson, Ginning, Boqvist, Sandin, Fransson, Andersson, Granberg – Hållander, Bäck, Wernblom – Jakobsson, Olofsson, Fagemo – Eriksson, Gustafsson, Berggren – Westfält, Nässén, Lilja – Olsson.

Švýcarsko: Charlin – Henauer, Gross, Kälin, Berni, Moser, Prysi, Wyss, Aebischer – Patry, Schmid, Gerber – Calzimiglia, Wetter, Oana – Vouillamoz, Nussbaumer, Verboon – Schwab, Wüest, Kiener.

ŠVÝCARSKO

Až na čtvrté místo z roku 2015 najdeme v historickém přehledu umístění švýcarského výběru na mistrovství samá sedmá a osmá místa. V loni tým vypadl ve čtvrtfinále, když podlehl Spojeným státům 2:4.

Celek ze země helvetského kříže letos do Ruska vyrazil hned se třemi zámořskými posilami na soupisce – jsou jimi útočník Stéphane Patry a obránce Nico Gross, oba působící v elitní ontarijské OHL, ke kterým se přidal ještě forvard Gilian Kohler, který letošní ročník strávil v týmu Kootenay Ice z ligy WHL.

Zároveň se ale bude muset vyrovnat se ztrátou dvou výborných hráčů, jmenovitě Nica Hischiera a Philippa Kurasheva. Tahouni Švýcarska na loňském mistrovství jsou totiž už moc staří a nemohou svůj národ reprezentovat, nehledě na to, že první jmenovaný je momentálně zapletený do litých bojů o Stanleyův pohár.