Finsko – Česko 4:2 (kon.) | USA – Bělorusko 8:0 (kon.) | Švédsko – Kanada 2:3 (po pr.)
Rusko – Slovensko 6:5 (2:0 po s.n.)
Švédsko
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Kanada
Úterý 24.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

60:47
    Jonatan Berggren vyfasoval dvě minuty za držení a nabídl Kanadě možnost rozhodnout.

58:08
    Cameron Hillis zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostává dvě minuty za hákování.

57:23
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lukas Wernblom – 2 min., hrubost).

50:52
    Vyloučení v týmu Švédsko (Albin Grewe – 2 min., hákování).

44:36
    Bude se vylučovat! Dvě minuty za vysokou hůl dostává Oskar Bäck.

38:00
    Kanada si v závěru druhé třetiny zahraje přesilovou hru! Adam Ginning totiž dostává dvě minuty za podražení.

24:25
    Počet hráčů na ledě se vyrovná! Filip Johansson totiž dostává dvě minuty za hrubost.

23:17
    Jack McBain trefil soupeře hokejkou do obličeje a vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

14:38
    První přesilovou hru si zahraje také Kanada! Marcus Westfält dostává dvě minuty za sekání.

09:18
    Vyloučení v týmu Švédsko (Adam Ginning – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Kanada (Cameron Hillis – 2 min., sekání).

04:28
    Další přesilovka pro Švédsko! Serron Noel vyfasoval dvě minuty za faul loktem.

00:31
    Švédsko si zahraje první přesilovku dnešního utkání! Kanadský kapitán Ty Smith dostává dvě minuty za držení.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 11. A. Boqvist (Olofsson, Fagemo), 59. A. Boqvist (Lundkvist) – 27. Lavoie (McIsaac, Dellandrea), 49. Wouters (Lafreniere, Merkley), 63. Lafreniere (Merkley, Veleno)

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – Ginning (C), A. Boqvist, Lundkvist, Björnfot, Johansson, Granberg, Andersson – Pašić, Berggren, D. Gustafsson – Westfält, Nässén, Lilja – Wernblom (A), Hoglander, Bäck – Jakobsson, Grewe, Olofsson (A) – Fagemo.
    Kanada: Rodrigue (Ellis) – Smith (C), Byram, Merkley, Bahl, McIsaac, Tychonick, Robertson – Dellandrea (A), Lafreniere, Thomas – Noel, McShane, Veleno (A) – Dudas, Foudy, Hillis – Lavoie, Wouters, McBain.

Rozhodčí: Andersson, Hope – Kovacs, Muller