Švýcarsko – Francie 5:2 (kon.) | Finsko – Bělorusko 5:2 (kon.) | Švédsko – Slovensko 6:1 (kon.)
Rusko – USA 1:5 (kon.) | Kanada – Česko 1:2 (kon.)
Kanada
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Česko
Čtvrtek 26.04.2018, 16:40Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

59:46
    Dellandrea z levého kruhu přestřelil, puk zmizel ve skrumáži u mantinelu, Češi tohle zvládnou!

59:42
    Neskutečný závěr pokračuje! Dostál podržel puk v lapačce a Češi si berou oddechový čas. Bude se vhazovat po Dostálově pravici.

59:24
    Pekař mohl rozhodnout, ale z poloviny hřiště trefil levý oblouk brány!

58:49
    Noel měl na holi vyrovnání, ale z mezikruží jen nastřelil Dostálův beton!

58:28
    Kanada hraje v šesti bez gólmana!
    57:54 Dostálův zákrok

57:54
    Dostál výtečně drží Čechy! Teď ani neví jak, ale povedlo se mu ukrýt puk před třemi dotírajícími Kanaďany.

57:25
    Rozhodnout mohl Střondala, který ale v samostatném nájezdu nedokázal zakončit bekhendový blafák!

56:59
    McShane nastřelil z mezikruží levou tyč!

55:02
    Po dlouhé kanadské výhodě si jede na trestnou lavici sednout Jakub Adámek (CZE) na dvě minuty za sekání.
    53:19 Ty DELLANDREA - 1:2

53:19
    Kanada právě vstřelila branku!
    To je velká škoda. Jeník s Pekařem se srazili na pravém kruhu a odevzdali tím puk Kanaďanům, kteří se proti třem zbývajícím Čechům prosadili. Od pravé tyče nahrál na levou stranu před prázdnou branku TYLANU DELLANDREOVI McShane. Střelec mířil do prázdné klece. Asistence: Allan McShane a Jonathan Tychonick.

50:47
    Tohle vypadá pro českou reprezentaci dobře! Cameron Hillis (CAN) si počínal nedovoleně v útočném pásmu a dostává dvě minuty za sekání.
    50:03 Petr ČAJKA - 0:2

50:03
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak to je fantazie! Češi vedou 2:0! Po dlouhém tlaku se kotouče zmocnil mezi kruhy PETR ČAJKA, který si pohrál s obráncem, najel si s pukem na levou stranu a odtud zamířil přesně mezi beton a lapačku kanadského brankáře. Asistence: Matěj Pekař a Matěj Blümel.

45:49
    Kanaďané jsou frustrovaní a opět dělají zbytečný faul v útočné třetině. Cameron Hillis (CAN) dostává dvě minuty za podražení.

41:15
    Dostál měl teď velké štěstí! Puk po střele od modré čáry neudržel ve výstroji, ale nakonec mu pomohli obránci.

36:15
    Serron Noel (CAN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Češi budou hrát přesilovku.
    35:01 Českému brankáři pomohla branková konstrukce

35:01
    McBain napřáhl ke střele od modré čáry a dnes podruhé orazítkoval levou tyč!

33:58
    Obrovská šance Česka! Lauko našel křižným pasem z pravé strany na levé Klejnu, který ale ve vyložené příležitosti promáchl!

32:17
    Zbytečný faul i na druhé straně. Chase Wouters (CAN) si v souboji ve středním pásmu nepohlídal hokejku a dostává menší trest za vysokou hůl.
    30:42 Česká obrana měla plné ruce práce

30:42
    Dostál teď zachránil Česko! Kanaďané se dostali k zakončení z hranice brankoviště, ale český gólman měl připravený beton.

29:28
    Hodně zbytečný faul Matěje Blümela (CZE). Ten v útočném pásmu podrazil soupeře a dostává dvouminutový trest.

27:05
    Libor Zábranský (CZE) inkasuje dvouminutový trest za zdržování hry, když vystřelil puk mimo hrací plochu.

26:54
    Veleno v obrovské šanci! Dostal se s pukem před Dostála z levé strany, ale český gólman se zaskvěl výborným zákrokem.

18:59
    McBain nastřelil z levého kruhu bližší tyč!

14:16
    A Česko bude mít přesilovku! Serron Noel (CAN) si nedal v souboji pozor na hokejku a trefil čepelí jednoho z Čechů do obličeje. Dostává menší trest.
    11:30 Matěj BLÜMEL - 0:1

11:30
    Co se nepovedlo v přesilovce, to zvládli Češi o chvilku později! Čajka vyřešil přečíslení dvou proti jednomu nahrávkou zleva na pravou stranu na MATĚJE BLÜMELA. Ten byl na kruhu úplně osamocený a zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Petr Čajka a Matěj Pekař.

08:39
    Tylan Dellandrea (CAN) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění, Češi budou mít přesilovku.

06:30
    Foudy se ocitl ve veliké příležitosti, když se na brankovišti dostal k dorážce, ale Dostál výtečně vykopl puk betonem mimo!

03:54
    Bude se hrát ve čtyřech. Ryan Merkley (CAN) dostává dvě minuty za nafilmovaný pád a Matěj Blümel (CZE) dvě minuty za držení.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 54. Dellandrea (McShane, Tychonick) – 12. Blümel (Čajka, Pekař), 51. Čajka (Pekař, Blümel)

Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac (A), Robertson – Lafreniere, Dellandrea (A), Lavoie – Veleno, McShane, Noel – Hillis, Foudy, Dudas – Fonstad, McBain, Wouters.
    Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodčí: Mollard (SUI), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), Shishlo (RUS)