Kazachstán – Polsko 6:1 (kon.) | Slovinsko – Itálie 3:4 (kon.) | Maďarsko – Velká Británie 2:3 (1:2 po s.n.)
Slovinsko
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Itálie
Sobota 28.04.2018, 16:00Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

59:58
    Slovinci dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

57:01
    Prvního faulu ve třetí třetině se dopouští Felicetti, který se hodně zlobí na rozhodčího za odpískanou hru vysokou holí.

29:36
    Opět se vylučuje, tentokrát na italské straně. Dvě minuty za podražení obdržel Markus Gander.

27:27
    Přesilovku si zahrají Italové. Dvě minuty za podražení obdržel Drozg.

23:40
    Slovinsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění musí odsedět Hochkofler.

13:21
    Vylučuje se znovu na obou stranách. Ital Traversa za držení a Slovinec Pavlin za simulování, respektive přehrávání.

09:24
    Slovinci jsou v pořádných problémech. Do oslabení je posílá hra vysokou holí Mušiče.

04:00
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Za krosčeky jsou shodně vyloučeni Ital Gander a Slovinec Kranjc.

00:47
    Hned v první minutě zápasu se Slovinci dopouští faulu. Dvě minuty za držení obdržel Bostjan Goličič.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 18. Podlipnik (Mušič, Kovačevič), 24. Tičar (Urbas, Verlič), 39. Kovačevič (Tičar, Magovać) – 2. Gander (D. Kostner, McMonagle), 30. Sullivan (D. Kostner, Deluca), 34. Trivellato (Deluca, Lambacher), 60. D. Kostner (Sullivan, Scandella)

Slovinsko: Krošelj (Stojanović) – Magovać, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Pavlin, Kranjc (A), Vidmar – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Verlič, Urbas (C), Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Bašič, Ž. Pance, Hebar – Ropret.
    Itálie: De Filippo Roia (And. Bernard) – Trivellato (A), McMonagle, Hofer, Helfer (C), L. Zanatta, Pavlu, Sullivan, T. Larkin – Deluca, Felicetti, Lambacher – Gander, Insam (A), D. Kostner – Traversa, S. Kostner, Goi – Scandella, Hochkofler, Andergassen.

Rozhodčí: Hejduk, Piragič – Nemeth, Progin