Lev Litvínov – Dukla 6:5 (kon.) | Litoměřice – Most "B" 6:5 (po pr.) | Nordics Most – Dandy Malé Březno 4:6 (kon.)
Děčín – Ještěři 1:4 (kon.)
HBC Lev Litvínov
6:5 (1:1, 2:1, 3:3) Stav série: 2:1
HSÚ Dukla Ústí nad Labem
Sobota 05.05.2018, 10:00 • Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov • Play-off 2. Ligy - Čechy Sever • Čtvrtfinále

Parádní třetina, která přinesla dohromady šest branek. Úspěšnějším týmem nakonec byl Litvínov, který rozhodl třináct sekund před koncem. Velmi produktivní byl dnes Lukáš Varníček, jenž zaznamenal tři branky a na jednu branku přihrál. Zítra série pokračuje čtvrtým duelem, uvidíme, zda si Lvi zajistí postup do semifinále či zda Dukla vrátí sérii do Ústí nad Labem.

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek soboty. (11:57:24)

44:47
    Dukla odvolává brankáře.

44:47
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Kapoun našel nahrávkou Horu, který jedovkou od modré donutil Vydru k zákroku a následně se prosazuje z dorážky LUKÁŠ VARNÍČEK. Asistence: Daniel Hora a Tibor Kapoun.

44:37
    Oddechový čas pro domácí.

44:37
    Vyloučení v týmu HSÚ Dukla Ústí nad Labem (Petružálek – 2 min., napadení).

44:01
    Započala poslední minuty hry ve třetí třetině. Dočkáme se prodloužení?

42:47
    Dukla právě vstřelila branku!
    JIŘÍ PETRUŽÁLEK nahodil míček těsně za modrou čárou a prostřelil Soukupa. Máme tu opět vyrovnáno. Asistence: Jan Trončinský a Michal Chmelina.

41:22
    Saska střílel ale úplně nepřesně.

40:29
    Dukláckou akci zastavuje ofsajd.

40:14
    Chmelina rozehrál středem a litvínovští donutili Vydru k zákroku.

39:10
    To je blázinec! Devět sekund stačilo Litvínovu na dvě branky. Linhart našel SVATOPLUKA NĚMEČKA, který se dostal za obranu a překonal Vydru. Asistence: Karel Linhart.

39:01
    Koval vyhrál buly na LUKÁŠE VARNÍČKA, který trefil litvínovské vyrovnání. Asistence: Jakub Koval.

38:32
    Jirkovský nahrál míček na JANA GROSSE, který ho zpracoval shaftem hokejky a následně trefil balónek ze vzduchu mezi Soukupovy betony. Asistence: Václav Jirkovský, Lukáš Bezděkovský.

36:39
    Jirkovský si obhodil obránce ale nahrávkou na druhou tyčku nenašel svého spoluhráče.

34:53
    Petružálek vystřelil, míček se odrazil před branku, kde ho důrazem dostal do sítě VÁCLAV JIRKOVSKÝ. Asistence: Jiří Petružálek.

34:30
    Kapoun udělal pásmo a nahrál Varníčkovi, jehož střela zápěstím prověřila Vydru.

33:31
    Baxa je aktivní. Nyní opět střílel na litvínovskou klec.

33:14

32:48
    Baxa posílal míček do brankoviště, kde se snažil protlačit míček za čáru Bezděkovský. Soukup si to pohlídal.

31:56
    Varníček pošetřil vteřinky v útočném pásmu Dukly.

31:14
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Linhart – 2 min., sekání).

30:01

Litvínovští byli opět aktivnějším celkem a díky brankám Šarvaice s Varníčkem získali dvoubrankový náskok. Následně ubránili dvojnásobné oslabení. Dukla ale přeci jen snížila. Minutu před koncem třetiny překonal Soukupa Miroslav Vinš.

Střely ve druhé třetině: 20:6.
    Střely celkově: 34:12.

30:00

29:32
    Baxa byl aktivní v útočné pásmu, ale při zakončení byl odebrán o míček, ale zřejmě nedovoleně, což se nelíbili hostující střídačce ale píšťalky sudích jsou němé.

28:27
    Dukla je na kontakt! Míček za Soukupova záda dostal MIROSLAV VINŠ. Asistence: Roland Baxa a Jiří Petružálek.

28:16
    Baxa trefil Kopýtka do holeně a Dukla zůstala v pásmu.

27:00
    Karel Linhart si nyní za brankou poradil s produktivním hráčem Dukly Rolandem Baxou.

26:25
    Hra nahoru dolů se šancemi ale převážně na litvínovské straně.

25:26

24:58
    Schnaubelt zblokoval střelu a dostal se do úniku, který zakončil střelou mezi Vydrovy betony. Ústecký brankář si to ale pohlídal.

24:14
    Litvínovští vystřelují míček pryč z pásma a dokonce donutili Vydru k zákroku.

23:26
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Rus – 2 min., držení protihráče).

22:44
    Litvínovští vyhazují míček za ústeckou branku.

22:31
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Hora – 2 min., podražení).

22:14
    Kapoun zavezl míček do pásma předložil ho do mezikruží LUKÁŠI VARNÍČKOVI, který konečně korunuje svůj dnešní výkon brankou. Litvínov rázem vede 3:1. Asistence: Tibor Kapoun a Karel Linhart.

21:59
    Vydra nyní s problémy zachránil svůj celek od další inkasované branky.

21:12
    Skala nyní zblokoval střelu Baxy a vzápětí otočil hru směrem na dukláckou branku.

20:01
    Tak nyní už to padlo. Litvínovští využívají výhodu. Vydru překonává MARTIN ŠARVAIC. Asistence: Lukáš Varníček a Jakub Koval.

19:43
    Od úvodu třetiny se Dukla jen brání. Litvínov ale svůj tlak zatím nepřetavil ve vyloženou brankovou příležitost.

19:01
    Pokorného střelu Vydra raději drží ve své moci.

17:42
    Dukly vyhazuje míček raději na zakázané uvolnění.

15:58
    Litvínov vstoupil do utkání aktivně a opět svírají svého soupeře.

15:01

Litvínovští měli po většinu první třetiny mírný tlak, ale skóre otevřeli hráči Dukly. V polovině třetiny využil přesilovku Jiří Petružálek. Lvi srovnali sedm vteřin před sirénou díky Radku Kopýtkovi.

Střely na branku v 1.třetině: 14:6.

15:00

14:53
    Tři vteřin po vhazování stačili Lvům na srovnání skóre. Daniel Hora vyhrál buly na RADKA KOPÝTKA, jenž prostřelil Vydru. Asistence: Daniel Hora.

14:50
    V závěru třetiny ještě buly před ústeckou brankou.

14:12
    Mohlo být srovnáno! Martin Šarvaic na dvakrát prověřil Vydru, zejména dorážka byla velmi nebezpečná.

13:39
    Varníčkovu střelu opět kryje Michal Vydra.

12:22
    Grosseho střelu Vydra vyrazil až mimo hrací plochu. Buly po pravici litvínovského brankáře.

11:20
    Varníčkova střela Vydrovi vypadla, ale gólman Dukly situaci zachránil a podržel míček ve své moci.

10:29
    Linhart našel Němečka, který byl za ústeckou obranou, jenže rozhodčí pískl postavení mimo hru a litvínovskou akci zastavil.

08:49
    Linhart ranou ze středního pásma trefil bránícího ústeckého hráče, i tak zůstávají Lvi před brankou.

07:53
    Litvínov nyní sevřel svého soka v okolí branky. Hora hledal spoluhráče, který ovšem trefil pouze Vydru.

06:11
    První početní výhoda končí gólem. JIŘÍ PETRUŽÁLEK dostal nahrávku mezi beky a následně prostřelil Soukupa. Litvínovští obránci drobně zaspali, čímž ústecký střelec získal výhodu. Asistence: Milan Janák a Michal Vydra.

05:31

05:17
    Hora předložil míček Pokornému, který z první minul ústeckou klec.

04:14
    Horova střela mířená na zadní tyčku udělala šmouhu na mantinelu.

03:35
    Varníček vystřelil a ještě si doběhl míček. Vydra opět připraven.

03:29
    Michal Vydra opět pokryl nahození od modré čáry a přerušil hru.

02:59
    Díky důrazu v napadání získali Litvínovští další buly před ústeckou klecí.

02:17
    Šarvaicovu střelu Vydra raději vyrazil. Litvínov je nastěhován před gólmanem Dukly.

00:43
    Lehké nahození Hory nedoběhl nikdo ze spoluhráčů a míček končí na zakázaném uvolnění.

00:01

STATISTIKY DRUHÉHO ZÁPASU

Branky a nahrávky: 5. Baxa (Hůja, Štěpánek), 21. Baxa (Štěpánek), 28. Baxa (Štěpánek, Trončinský), 38. Hůja (Janák, Štěpánek) – 12. Kubeš (Kapoun, Král), 35. Bím.

Sestava : Janda – Chmelina, Janák, Trončinský, Jirkovský, Saska, Baxa, Bezděkovský, Grosse, Hůja, Poulíček, Soukup, Štěpánek, Vinš.

Sestava : Soukup, Hurych – Linhart, Král, Rus, Horňáček, Bím, Jirava, Kubeš, Kopýtko, Schnaubelt, Němeček, Pokorný, Kapoun, Valenta.

STATISTIKY PRVNÍHO ZÁPASU

Branky a nahrávky: 13. Baxa (Hůja, Janák) – 26. Koval (Kapoun, Král), 30. Pokorný (Němeček), 38. Linhart (Schnaubelt).

Sestava : Vydra – Chmelina, Janák, Jirkovský, Saska "C", Veselý, Baxa, Bezděkovský, Grosse, Hůja, Petružálek, Vinš.

Sestava : Soukup (Hurych) – Rus "A", Linhart "A", Král "C", Kopýtko, Skala, Kapoun, Koval, Kubeš, Valenta, Němeček, Šarvaic, Schnaubelt, Kovář, Pokorný.

O SÉRII

Obhájci loňského primátu z Litvínova vyzvali ústeckou Duklu. Tu poslal v závěru první třetiny úvodního střetnutí do vedení dělovkou Baxa, jenže to bylo z domácí strany vše. Lvi ve druhé části otočili vývoj zásluhou branek Kovala s Pokorným a ve třetí části si pojistili výhru brankou Karla Linharta.

O den později otevřel brankový účet opět produktivní Baxa. Na jeho trefu zareagoval Kubeš, jenže střelec Dukly byl při chuti a ve druhé části dvěma góly zařídil svému celku rozhodující náskok. Litvínov sice snížil zásluhou Davida Bíma, jenže vyrovnat už nedokázal. Naopak byli to domácí, kdo skóroval. Tečku za druhým kláním obou celků udělal Radek Hůja. Po úvodním víkendu tak platí vyrovnaný stav 1:1 na zápasy.

Dobrý den z chomutovského areálu všem příznivcům hokejbalu! Srdečně Vás vítám u hokejbalového zápasu čtvrtfinále 2.ligy Sever mezi celkem HBC Lev Litvínov a hostujícím týmem HSÚ Dukla Ústí nad Labem. Série je po zápasech v krajské metropoli vyrovnaná 1:1 na utkání.
    Utkáním Vás prostřednictvím textového komentáře bude provázet Marcel Holl.
    Přeji příjemný hokejbalový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 15. Kopýtko (Hora), 21. Šarvaic (Varníček, Koval), 23. Varníček (Kapoun, Linhart), 40. Varníček (Koval), 40. Němeček (Linhart), 45. Varníček (Hora, Kapoun) – 7. Petružálek (Janák, Vydra), 29. Vinš (Baxa, Petružálek), 35. Jirkovský (Petružálek), 39. Grosse (Jirkovský, Bezděkovský), 43. Petružálek (Trončinský, Chmelina)

HBC Lev Litvínov: Soukup (Hurych) – Rus "C", Linhart "A", Skala, Kopýtko, Horňáček – Pokorný, Schnaubelt, Němeček, Kapoun, Koval, Šarvaic, Hora, Varníček, Kovář.
    HSÚ Dukla Ústí nad Labem: Vydra – Trončinský, Chmelina, Saska, Janák, Bezděkovský, Vinš, Petružálek, Jirkovský, Baxa, Grosse.

Rozhodčí: Loskot – Jiskra