Real Sociedad – Leganés 3:2 (kon.) | Girona – Valencia 0:1 (kon.) | Alavés – Ath. Bilbao 3:1 (kon.)
La Coruňa – Villarreal 2:4 (kon.) | Getafe – Atlético 0:1 (kon.) | Real Betis – Sevilla 2:2 (kon.)
Eibar – Las Palmas 1:0 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 6:0 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:2 (2:1)
CD Leganés
Sobota 12.05.2018, 16:15 • Estadio Municipal de Anoeta (Donostia-San Sebastián) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s vámi a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (18:09:26)

Dnešní utkání nabídlo pohledný fotbal včetně peti gólů, které padly rozprostřeně během celého zápas. Tři hned v první půli, kdy vedl domácí celek 2:1, od začátku druhého poločasu ale tahal za kratší nitky. Díky tomu také v 53. minutě Canales vyrovnal a i několik dalších minut se snažili hosté o vstřelení branky, která by je poslal do vedení. To se jim ale nepovedlo a deset minut před konce utkání byla proti nim odpískána penalta, jejíž úspěšné proměnění zpečetilo osud tohoto utkání a potvrdilo tak tři body pro domácí San Sebastian.

90+3

90+2
    San Sebastian je stále na obranné polovině soupeře a ještě se snaží vymyslet něco směrem dopředu. Jak se říká – nejlepší obranou je útok.

90+1
    Domácí si drží míč na svých kopačkách a nevypadá to, že by zvažovali možnost, ve které nebudou bodovat naplno.

90
    Nastavovat se budou 3 minuty.

89
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Álvaro Odriozola Arzallus, přichází Carlos Martínez.

88
    Do konce utkání zbývá i s nastevným časem něco málo okolo pěti minut, pokud chtějí hosté přemýšlt o bodech, museli by vyrovnat každou chvíli.

87
    Velká šance domácích! Téměř sám na bránu se řítil levé záložník San Sebastianu, v přímém souboji ho ale skvěle vychytal Champagne!

86
    Žlutou kartu dostává Diego Rico (CD Leganés).

85
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Xabi Prieto.

84
    Přímý kop nebyl zahrán vůbec špatně, po centru, který doletěl do vápna domácích, nastal velký zmatek!

83
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Omar, přichází Claudio Beauvue.

82
    Faulu se dopustil jeden z hráčů v modrém dresu, Leganés bude zahrávat volný přímý kop. Ještě před tím ale dojde ke střídání.

81
    Tak tohle je velká smůla pro hostující tým! Dlouho to vypadalo, že by to mohli být zrovna oni, kdo vstřelí rozhodující branku, realita je ale jiná.
    80. Willian JOSÉ - 3:2

80
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je WILLIAN JOSÉ, který zamířil k levé tyči, kam sice skákal soupeřův brankář, jeho rána ale byla přesná a on s přehledem proměňuje.

79
    Žlutou kartu dostává Unai Bustinza (CD Leganés).

79
    Je to tak! Přichází žlutá karta a domácí tým bude zahrávat pokutový kop!

Daniel Juráš

Branky: 18. Oyarzabal, 25. Canales (José), 80. José (pen.) – 27. Rico (Guerrero), 53. Guerrero

Karty:   68. Illarramendi (RSC) – 79. Bustinza (LGS), 86. Rico (LGS)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 8:12.
    Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Rodrigues, Navas, H. Moreno, Odriozola Arzallus (89. Carlos Martínez) – Pardo (66. Zurutuza), Illarramendi – Oyarzabal, Canales, Juanmi (85. Prieto) – José.
    Náhradníci: Moyà – Carlos Martínez, D. Llorente, Prieto, Zurutuza, Bautista, de la Bella.

CD Leganés: Champagne – Rico, Muňoz, dos Santos, Bustinza – Gumbau (72. Carnero García), R. Pérez – El Zhar (47. Brašanac), Eraso, Omar (83. Beauvue) – Guerrero.
    Náhradníci: Serantes – Tito, Beauvue, Carnero García, Brašanac, De Camargo.

Rozhodčí: Medié – Hernandéz, Cerdán, Fuente.