Real Sociedad – Leganés 3:2 (kon.) | Girona – Valencia 0:1 (kon.) | Alavés – Ath. Bilbao 3:1 (kon.)
La Coruňa – Villarreal 2:4 (kon.) | Getafe – Atlético 0:1 (kon.) | Real Betis – Sevilla 2:2 (kon.)
Eibar – Las Palmas 1:0 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 6:0 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:2 (2:1)
CD Leganés
Sobota 12.05.2018, 16:15 • Estadio Municipal de Anoeta (Donostia-San Sebastián) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s vámi a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (18:09:26)

Dnešní utkání nabídlo pohledný fotbal včetně peti gólů, které padly rozprostřeně během celého zápas. Tři hned v první půli, kdy vedl domácí celek 2:1, od začátku druhého poločasu ale tahal za kratší nitky. Díky tomu také v 53. minutě Canales vyrovnal a i několik dalších minut se snažili hosté o vstřelení branky, která by je poslal do vedení. To se jim ale nepovedlo a deset minut před konce utkání byla proti nim odpískána penalta, jejíž úspěšné proměnění zpečetilo osud tohoto utkání a potvrdilo tak tři body pro domácí San Sebastian.

90+3

90+2
    San Sebastian je stále na obranné polovině soupeře a ještě se snaží vymyslet něco směrem dopředu. Jak se říká – nejlepší obranou je útok.

90+1
    Domácí si drží míč na svých kopačkách a nevypadá to, že by zvažovali možnost, ve které nebudou bodovat naplno.

90
    Nastavovat se budou 3 minuty.

89
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Álvaro Odriozola Arzallus, přichází Carlos Martínez.

88
    Do konce utkání zbývá i s nastevným časem něco málo okolo pěti minut, pokud chtějí hosté přemýšlt o bodech, museli by vyrovnat každou chvíli.

87
    Velká šance domácích! Téměř sám na bránu se řítil levé záložník San Sebastianu, v přímém souboji ho ale skvěle vychytal Champagne!

86
    Žlutou kartu dostává Diego Rico (CD Leganés).

85
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Xabi Prieto.

84
    Přímý kop nebyl zahrán vůbec špatně, po centru, který doletěl do vápna domácích, nastal velký zmatek!

83
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Omar, přichází Claudio Beauvue.

82
    Faulu se dopustil jeden z hráčů v modrém dresu, Leganés bude zahrávat volný přímý kop. Ještě před tím ale dojde ke střídání.

81
    Tak tohle je velká smůla pro hostující tým! Dlouho to vypadalo, že by to mohli být zrovna oni, kdo vstřelí rozhodující branku, realita je ale jiná.
    80. Willian JOSÉ - 3:2

80
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je WILLIAN JOSÉ, který zamířil k levé tyči, kam sice skákal soupeřův brankář, jeho rána ale byla přesná a on s přehledem proměňuje.

79
    Žlutou kartu dostává Unai Bustinza (CD Leganés).

79
    Je to tak! Přichází žlutá karta a domácí tým bude zahrávat pokutový kop!
    78. Penaltový zákrok.

78
    Velký zmatek v šestnáctce hostů! Vypadá to, že bude nařízen pokutový kop!

77
    Leganés se stihli včas vrátit, díky tomu se nic vážného nestalo. Přicház pouze střela z asi dvaceti metrů, kterou ale bez problémů kraje Champagne.

76
    Guerrero necentroval vůbec přesně a jeho tým teď musí dávat velký pozor. Sociedad se ženou do rychlého kontru.

75
    Ten šel přes Canalese po pravé straně a nekonec končí až v zámezí. Na své cestě byl ale tečován, proto budou hosté zahrávat rohový kop.

74
    Eraso se snažil projít okolo několika protihráčů středem hřiště, to se mu ale nepodařilo. Jeho tým i přesto zůstává u míče.

73
    Další taktická změna na střídačka hostujícího celku, uvidíme, na kolik ještě do konce zápasu pomůže.

72
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Raúl García.

71
    Juanmi se dostal až do pokutového území, zde ale byl čistě odzrojen a s míčem bude pokračovat soupeř.

69
    Posledních asi deset minut se v zápase téměř nic neděje – žádná šance, žádná střela na bránu. Uvidíme, jestli se vůbec do konce zápasu dočkáme ještě nějaké branky.

68
    Žlutou kartu dostává Asier Illarramendi (Real Sociedad San Sebastian).

67
    Tak tohle byl velmi tvrdý zákrok. Po něm nemůže přijít nic jiného, než první žlutá karta v tomto utkání. Hříšník se zlobí naprosto zbytečně.

66
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází David Zurutuza.

65
    Nejspíše je na čase na nějaké to střídání, které podle rozcvičujících se náhradníků přijde velmi brzy.

64
    Domácí tým nehraje nyní vůbec dobře a od inkasovaného gólu ve druhé poločaseje jejich hra velmi ledabylá.

63
    Nyní už byl roh zahrán o poznání kvalitněji, Gerard Gumbau se díky tomu dostal k zajímavé šanci. Jeho hlavička ale letí asi metr vedle levé tyče, a proto se bude nyní hrát jen od brány.

62
    Ten je okamžitě poslán opět za brankovou čáru jedním z obránců, kopat se bude z té stejné strany ještě jednou.

61
    Po dlouhé době je San Sebastian zase v útoku, po zajímavé akci vedené po pravé straně hřiště bude rozehrát rohový kop.

60
    To samé se stalo několik desítek vteřin po rozehrání i na druhé straně, tentokrát byl ale ofsajd naprosto očividný.

59
    Diego Rico se ocitl v ofsajdu, kdyby si své postavení pohlídal, mohla by z toho být velmi zajímavá šance!

58
    Juanmi byl tvrdě faulován a rozhodčí na to okamžitě reaguje, přímý kop pro San Sebastian.

57
    San Sebastian se téměř nedostává k míči a jejich fanouškům se to evidentně nelíbí. Ozývá se pískot téměř ze všech tribun.

56
    Přichází další jejich povedená akce, po které došlo k zakončení, po nepřesné střele Erasa z toho ale bude pouze odkop od brány Rulliho.

54
    Hosté jsou nyní v ráži! Druhý gól je evidentně nabudil, jsou u míče a rozjíždějí další akci ve snaze dát gól, který by je poslal do vedení!
    53. Miguel Ángel Guerrero - 2:2

53
    Leganés právě vstřelili branku! Další gól naprosto zadarmo, po nedůsledné obranné činnosti se k míči dostal osamocený MIGUEL GUERRERO, který opět neměl problém s tím, aby míč uklidit do prázdné brány. Je srovnáno! Bez asistence.

52
    Diego Rico se neúspěšně snažil o centr z hranice pokutového území, obrana soupeře reagovala dostatečně rychle.

50
    Faul na polovině hřiště, došlo ke srážce dvou hráčů. Míč ale získávají do své moci domácí fotbalisté.

49
    Míč se postupně dostal až k vrankáři Champagnemu, který jej zpracovává a posílá přihrávkou do strany na krajního obránce.

48
    U pravé lajny ztratil zbytečně míč Rico, díky tomu budou domácí vhazovat.

47
    Jedna změna přeci jen nastala.

47
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Darko Brašanac.

47
    Podle všeho nedošlo v poločase k žádným změnám, oba týmy by proto měly poračovat ve stejném složení jako v první půli.

46
    První poločas začíná aktivněji hostující celek, který zakládá akci po levé lajně hřiště.

46

Dnešní utkání sleduje 19981 diváků.

První poločas nabídl útočný i opatrný fotbal z obou stran. Začalo se velmi zlehka, poté ale přišel první gól domácích, který charakter hry změnil. Začalo se hrát otevřeněji, což vyústilo v druhou branku domácího celku. Na ni soupeř odpověděl prakticky okamžitě, když Rico dorazil míč do prázdné branky. Od tohoto momentu se toho už moc neudálo, San Sebastian začal hrát opět opatrněji, aby nepřišel vyrovnávající gól. Jestli padne sledujte s námi i ve druhém poločase, který začne přibližně v 17:16.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    O jeho pokyrtí se postaral Champagne, který okamžitě bere míč a rozehrává jej na svého krajního beka. Běží poslední minuta první půle.

44
    Nyní z rychlého brajku chtěli zahrozit soupeři, to se ale nestane, protože byl Oyarzabal faulován a domácí budou rozehrávat přímý kop.

43
    San Sebastian si drží soupeře od těla a vypadá to, že jejich snahou už budou pouze dobránit první půli do konce.

42
    Dlouhý míč proletěl nad hlavami všech hráčů, tento pas ale nikoho v bílomodrém dresu nenašel.

41
    San Sebastian nechává soupeři míč, na dosah dostřelu jejich brány je ale nepouští za žádnou cenu.

40
    Pět minut do konce prvního poločasu, domácí celek je zatím jasně lepší a po zásluze vede 2:1. U míče obrana Sociedad.

39
    Rodrigues centroval z pravé strany do vápna soupeře, u míče ale byl první Rulli, který si pro něj důrazně křikl.

38
    U míče je obrana Leganés a bude u něj ještě nějakou chvíli, protože není téměř vůbec dostupována.

37
    Nakonec z celé akce vzešlo zakočení, o které se postaral Canales, jeho střela z první ale letí hodně vysoko nad hostující branku.

36
    Akce soupeře končí odkopem na aut poblíž rohového praporku, vhazování bude provedeno za malou chvíli.

35
    Ten si ale ukousl příliš velké sousto, klička proti soupeřovému beku mu nevyšla a celý jeho tým se nyní musí vydat bránit.

34
    Zbytečná ztráta míče na půlce může znamenat rychlý brejk pro hoty, míč po levé lajny nyní vede Omar.

33
    Vysoký pressing hostů donutil San Sebastian rozerát až zpět ke svému brankáři.

32
    Ze středu hrací plochy letěla na nabíhajícího Juanmiho další skvělý pas, ten byl ale tentokrát zastaven hostující obranou.

31
    Dobrá šance CD, přihrávka na hranici pokutového území nebyla ofsajdová. Následný centr ale končí za brankovou čárou, kopat proto bude Rulli.

30
    Volný kop pro Leganés, El Zhar byl faulován ze zadu a rozhodčí tento přestupek nenechal bez povšimnutí.

29
    Ten ale nepřinesl žándou velkou šanci, a proto míč získává jejich soupeř, který se po levé lajně vydává vstříc další šanci.

28
    Nyní je to ale opět domácí tým, který drží pod tlakem soupeře, budou mít možnost další branky z rohového kopu, který si nyní vybojovali.
    27. Diego RICO - 2:1

27
    Leganés právě vstřelili branku! Autorem branky je DIEGO RICO, který se dostal k míči po přihrávce jednoho ze svých spoluhráčů a jeho prací už bylo jen uklidit míč do prázdné brány. 2:1. Asistence: Miguel Ángel Guerrero.

26
    Druhý gól už vypadá jako velký problém pro hráče týmu Leganés, věřme ale, že v zápase ještě zabojují.
    25. Sergio CANALES - 2:0

25
    A je to 2:0! Po velké chybě obrany se k míči dostal SERGIOS CANALES, který jej potáhl asi dvacet metrů a poté přesně zamířil za záda bezmocného Champagneho. Asistence: Willian José.

24
    Tlak Realu stále pokračuje, kombinace po levé straně byla sice zablokována, ale nebezpečí stále ještě hoří ve vzduchu.

23
    Hráči domácího týmu jsou opět ve svém živlu, kombinují na polovině soupeře a ten je pod opravdu velkým tlakem.

22
    Další zajímavá příležitost Sociedad, tentokrát ale da Silva hlavičkoval dost vedle.

21
    Hra Leganés je bezduchá, po prvním inkasovaném gólu hráči tohoto týmu jednoznačné polevili ve snažení.

20
    Domácí jsou stále u míče, za půlku se ale moc nedostávají. Momentálně kombinují na vlastní polovině hřiště.

19
    Hráči San Sebastianu se radují a jde vidět, že tento gól je pro nich obrovskou odměnou. Teď by se jim mělo hrát lehčeji.
    18. Mikel OYARZABAL - 1:0

18
    Real Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Domácí celek jde do vedení ještě před dvacátou minutou, když se po vyražené střele dokázal do prázdné brány prosadit MIKEL OYARZABAL. Bez asistence.

17
    Míč bohužel neletěl tam, kam si exekutor představovat a hned ze vzduchu jej chytá brankář Champagne.

16
    Teď budou mít domácí skvělou příležitost pro ohrožení branky soupeře, protože dostávají možnost rozehry rohového kopu.

15
    Oba týmy hrají dost opatrně, ani jeden z nich by nechtěl nejspíše dostat gól takhle brzo v zápase.

14
    Nyní se míč dostal opět až k bráně domácích, přivedla jej sem ale pouze nepřesná kombinace tohoto celku.

13
    Canales dostal skvělý míč do běhu, než jej ale stihl zpracovat, tak se před něj nacpal hostující stoper a připravil jej o míč.

12
    Hosté se snaží kombinovat po pravé lajně, jsou ale důrazně dostupováni a je pro těžké vyprodukovat jakoukoliv přesnou přihrávku.

11
    Z obranného pásma domácích přišla velmi nepřesná přohrávka, po které se Leganés naprosto zadarmo dostávají k míči.

10
    Domácí celek má míč ve své moci a mírně soupeře tlačí, nyní je pískán další faul v jejich prospěch.
    9. První velká šance zápasu.

9
    První velká šance zápasu! Po skvělé přihrávce do otevřeného prostoru došlo k centru, po kterém hlavičkoval Juanmi, který se trefil jen kousek vedle pravé tyče!

8
    Canales se snažil o zajímavou přihrávku do levé strany hřiště, jeho záměr byl ale vystižen a zlikvidován obranou soupeře.

7
    Dobrý presing ze strany domácích, brankáře Leganés ale nedohráli. Ten se stihl v klidu podívat a rozehrát na jednoho ze spoluhráčů ve středu hrací plochy.

6
    První střela v zápase, jejím autorem byl Diego Rico. Těžký míč ale trefil naprosto nepřesně a Rullimu se stačilo podívat, jak vysoko míč skončí.

5
    Po něm ale dochází ze strany tohoto týmu taktéž k ofsajdovému postvení, po kterém není možné, aby akce dál pokračovala.

4
    Faul u pravé lajny na jednoho z hráčů v bílém pruhovaném dresu, Real bude kopat volný přímý kop.

3
    Nedorozumění v rozehře domácích způsobilo ztrátu míče, který ale Sociedad vybojovali po chvíli zpět a vrátili jej na svého brankáře.

2
    Dlouhá přihrávka letěla na Zhara nabíhajícího do levé lajny, tento pokus ale končí jasný ofsajdem, po kterém budou u míč opět hosté.

1
    San Sebastian se pustil dopředu hned po rozehrání, jejich akci vedenou po levé lajně ale zastavil jeden z brínících hráčů. Míčbyl tečován, vzhazovat budou hosté.

1

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Rodrigues, Navas, H. Moreno, Odriozola Arzallus – Pardo, Illarramendi – Oyarzabal, Canales, Juanmi – José.
    Náhradníci: Moyà – Carlos Martínez, D. Llorente, Prieto, Zurutuza, Bautista, de la Bella.

CD Leganés: Champagne – Rico, Muňoz, dos Santos, Bustinza – Gumbau, R. Pérez – El Zhar, Eraso, Omar – Guerrero.
    Náhradníci: Serantes – Tito, Beauvue, Carnero García, Brašanac, De Camargo.

Rozhodčí: Medié – Hernandéz, Cerdán, Fuente..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Přeji Vám příjemnou zábavu u přenosu z tohoto utkání, začínáme v 16:15.

Zápas sedmatřicátého kola mezi Real Sociedad San Sebastian a CD Leganés je utkáním jedenáctého a osmnáctého celku španělské ligy, které od sebe dělí šest bodů. Celkově střed tabulky La Ligy je velmi vyrovnaný, protože se deset týmů nachází v osmibodovém rozmezí.

Výše postavený je San Sebastian, který získal šestačtyřicet bodů za třináct výher, sedm remíz a šestnáct proher. Leganés je na tom hůře, na čtyřicet bodů potřebovali jedenáctkrát vyhrát, sedmkrát remizovat a osmnáctkrát prohrát.

Domácí Sociaded hraje v solidní formě, drží si relativně dobré výkony – z posledních šesti utkání prohráli jen dvakrát, na hřišti Sevilly a Malagy. Na domácí půdě jsou jejich výsledky ještě lepší, z posledních sedmi utkání nebodovali pouze jednou a získali skalp Bilbaa či Atlétika Madrid.

Hostující CD je na tom všelijak, z posledních sedmi zápasů vyhráli pouze jeden jediný – doma proti Celtě Vigo. Na hřištích soupeřů je to čistá tragédie, z posledních sedmi zápasů nezískali jediný bod s hrozivým skóre 3:18.

Co se týče posledních vzájemných zápasů – z posledních tří utkání, která je možné vyhledat, vyhrál jednou Real, jedenkrát Leganés a potřetí se týmy rozcházeli nerozhodně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Daniel Juráš

Branky: 18. Oyarzabal, 25. Canales (José), 80. José (pen.) – 27. Rico (Guerrero), 53. Guerrero

Karty:   68. Illarramendi (RSC) – 79. Bustinza (LGS), 86. Rico (LGS)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 8:12.
    Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Rodrigues, Navas, H. Moreno, Odriozola Arzallus (89. Carlos Martínez) – Pardo (66. Zurutuza), Illarramendi – Oyarzabal, Canales, Juanmi (85. Prieto) – José.

CD Leganés: Champagne – Rico, Muňoz, dos Santos, Bustinza – Gumbau (72. Carnero García), R. Pérez – El Zhar (47. Brašanac), Eraso, Omar (83. Beauvue) – Guerrero.

Rozhodčí: Medié – Hernandéz, Cerdán, Fuente.

Diváci: 19981