Slovensko – Švédsko 3:4 (po pr.) | Lotyšsko – Německo 3:1 (kon.) | Rakousko – Bělorusko 4:0 (kon.)
Dánsko – J. Korea 3:1 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 4:3 (kon.) | Kanada – Finsko 1:5 (kon.)
Dánsko
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Jižní Korea
Sobota 12.05.2018, 16:15 • Jyske Bank Boxen (Herning) • Mistrovství světa • Skupina B

Přeju pěkný zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:30:17)

Střely na bránu: 28-14.

Sledovali jsme utkání mezi Dánskem a Jižní Koreou, který končí povinnou výhrou 3:1. Dánsko ovšem zápas odchodilo a svého asijského soupeře hodně podcenilo. Jako první se v 23.minutě prosadil domácí Nielsen, jenže v 25.minutě srovnal Kim Ki-song. Dánové opět zabrali, když v 33.minutě poslal domácí do vedení Jensen. Ve třetí třetině už v přesilové hře pojistil výhru domácích Hardt. Korea poprvé byla vyrovnaným soupeřem, jenže ani na šestý pokus to nevyšlo. V posledním utkání budou hrát o setrvání s Norskem. Dánsko bude v posledním utkání bojovat o přímý postup do čtvrtfinále s Lotyšskem.

59:20
    Hosté se snaží, nicméně domácí národní tým postavil dobrou hráz.

58:30
    Korejci to zkouší bez brankáře. Uvidíme, zda dokážou vstřelit korigující branku.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby a nejspíš i celého utkání, i když v hokeji není nic jistého.

57:24
    Oddechový čas pro korejskou střídačku. Jejich trenér to asi ještě nebalí.

56:59
    Dánsko konečně dobře kombinovalo a po zásluze se dočkali třetí branky v utkání. Jižní Korea tak nejspíš vyjde i pošesté na letošním turnaji naprázdno.
    56:35 Nichlas HARDT - 3:1

56:35
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je NICHLAS HARDT, který zakončil přesnou kombinaci Dánska ukončenou střelou Nielsena a chytrou tečí Nicklase Hardta, který využívá čtvrtou přesilovou hru Dánska v utkání. Asistence: Frans Nielsen a Jesper Jensen.

55:50
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Brock Radunske – 2 min., nedovolené bránění).

55:27
    Korejci se opět ubránili. Navíc v útoku byli tak nebezpeční, že domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.

54:57
    Čong-hjun Lee udělal krásnou kličku ve středním pásmu, obešel dva červené dresy. V útočné třetině vypálil, jenže rána jde mimo branku.

54:11
    Po další střele Radunskeho Anderson chytá. Následuje komerční pauza. Střídačka domácího mužstva hovoří o všem.

53:43
    Korejci v plném počtu. Dánsko alespoň je blízko otřesnému utkání.

52:41
    Jižní Korea se bez problémů brání. Dánsko je dnes na políček.

52:00
    Mikkel Bødker nevyzrál na Won-čong Kimovi, neboť ten mu podržel hůl. Mělo se vylučovat, nicméně rozhodčí Gouin s Sjoqvistem je jiného názoru.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 23. Nielsen (Nielsen), 33. Jensen (Bjorkstrand), 57. Hardt (Nielsen, Jensen) – 25. Ki-song Kim (Sang-uk Kim)

Dánsko: Andersen (Dahm) – Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lassen, Larsen, Nicholas Jensen, Nielsen, Kristensen – Bjorkstrand (A), Nielsen, Bødker – Hardt (C), Regin, Storm – Nicklas Jensen, Jensen, Hansen – Jakobsen, Christensen, Russell (A) – Madsen.
    Jižní Korea: Dalton (Song-če Pak) – Won-čon Kim, Young, Regan, Ton-ko I, Jong-čon Seo, Plante, Hjon-ho O – Č-h. Lee, Ki-song Kim, Sang-uk Kim – Radunske, Jin-Hui Ahn, Swift – Won-čong Kim, U-sang Pak, Sang-hun Šin – Hjun-čol Song, Jong-čon I, Sang-u Šin.

Rozhodčí: Oliver Gouin, Mikael Sjoqvist- Gleb Lazarev, Dustin McCrank