Česko – Kanada 9:2 (kon.)
Česko
9:2 (6:2, 3:0)
Kanada
Sobota 19.05.2018, 18:00 • MEO Aréna, Přerov. • MS v inline hokeji – kategorie Masters • Utkání o bronz

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný sobotní podvečer z Přerova! V MEO Aréně si to o třetí místo na mistrovství světa v inline hokeji – kategorii Masters, rozdají týmy Česka a Kanady.

Český tým v semifinále turnaje narazil na Francii. V úvodu inkasoval jako první, pak ale skóre dokázal dvěma brankami v krátkém časovém sledu otočit. Francie ještě do přestávky ovšem srovnala. Ve druhé půli se země galského kohouta prosadila dvakrát, zatímco Češi jen jednou. V utkání tak padli 3:4, soupeř triumfoval hlavně díky dobré organizaci hry. Češi tak loňské zlato obhájit nemohou a čeká je „jen" boj o bronz.

Kanada se v semifinále střetla se Švýcarskem. Skóre sice otevřela hned v první minutě, dál už se ale neprosadila. Zato Švýcaři se trefili hned sedmkrát, třikrát přitom vměstnali dva góly do jedné minuty. Druhou půli dokonce javorové listy prohrály 0:5 a celkově na Švýcarsko nestačily 1:7.

Oba týmy se rozcvičují na hrací ploše, Kanada v červených dresech, Češi v modrých trikotech.

Česko: Pavlíček (Toman) – Vích, Würtherle, Kubiš, Tvrzník, Feledík – Vozdecký, Balász (A), Hanák, Korhoň, Plášek (A), Schubert (C), Vorel, Veselý.

Kanada: Servos (Cobb) – Bennet, Melton, Blundy, Larocque, Corbeil, Vardon, Csontala, Jones, Gentes, Leggat, Howald, Piercey, Hunt (C), Visser.

Rozhodčí: Scheibner (GER), Coutant (FRA).

00:31
    Leggat zavezl puk do pásma, jeho nahození nikdo na branku neusměrnil.

00:54
    Nahození Schuberta na Hanáka neprošlo, puk získala Kanada.

01:11
    Kanada drží puk za svou klecí.

01:30
    Češi zatím neúspěšně napadají rozehrávající Kanaďany.

02:01
    Bennett měl dost místa u modré čáry, z jeho akce nic nebylo.

02:26
    Přihrávka Vozdeckého, velmi prudká, se na další českou hůl nedostala.

02:52
    Korhoň chtěl udělat stahovačku soupeři u branky, tento záměr mu nevyšel.

03:11
    Česko právě vstřelilo branku!
    Vorel nahrál mezi kruhy LUBOMÍRU KORHOŇOVI, který se nerozpakoval a svou dělovkou, která ještě cinkla o brankovou konstrukci, otevřel skóre utkání.
    Asistence: Marek Vorel.

04:23
    Tyč zvoní nyní za Pavlíčkem!

04:30
    Český tým zvyšuje na 2:0. PAVEL HANÁK vypálil zprava a jeho vskutku utěšená rána zapadla za záda bezmocmého Servose.
    Bez asistence.

05:33
    Kanada operuje s pukem, střela zprava šla vedle.

05:50
    Z pravého kruhu vypálil Tvrzník, Servos puk schoval do své výstroje.

05:53
    Češi zaváží puk za svou klec.

06:13
    Vorel viděl na ose hřiště najetého Vícha, tak mu předal puk a český hráč s číslem 20 vyprášil Servosovu vyrážečku.

06:56
    Znovu zafungovala spolupráce Vorel – Korhoň. LUBOMÍR KORHOŇ si s pukem najel mezi kruhy a krásnou střelou tahem zavěsil do pravého vinku.

06:56
    Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Servos, přichází Cobb.

08:23
    Vyloučení v týmu Kanada (Bennett – 2 min, držení).

08:36
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada podnikla brejk, který přesně pod horní tyč zakončuje JAMIE VISSER.
    Asistence: Danny Larocque.

08:53
    Český tým si rázem tříbrankové vedení bere zpátky. Krásnou ranou z osy hřiště se po nahrávce Vozdeckého prezentuje ONDŘEJ VESELÝ.
    Asistence: Martin Vozdecký.

10:51
    Würtherle rozjel pěknou kombinace si RONALDEM SCHUBERTEM a český kapitán zavěsil v podstatě do odkryté branky. Jedná se o pátý český gól v tomto utkání.
    Asistence: Pavel Würtherle.

11:52
    Buly v obranném pásmu Kanady.

12:30
    Marek Vorel projel po levím křídle a zkoušel překvapit Cobba na bližší tyči nahozením bekhendem. Kanadský gólman zasáhl betonem sice s potížemi, ale puk se za brankovou čáru nedošoural.

13:06
    Ránu Corbeila z levé strany vyrazil hřbetem lapačky pozorný Pavlíček.

13:57
    Pěkná česká kombinace na jeden dotek, jeden z Čechů ale po ní u pravé tyče křížem těsně minul.

14:17
    Cobb zasahuje proti ráně z osy hrací plochy.

14:31
    O puk se bojuje ve střední třetině.

15:24
    Hanák si poodstoupil na levém kruhu a vyslal těžkou dělovku, jež rozduněla Cobbův beton.

16:18
    Češi drží puk ve středním pásmu.

16:28
    Nádherná samostatná akce v podání MARTINA VOZDECKÉHO. Ten si z levého křídla najel do prostoru mezi kruhy a krásnou ranou do vinklu překonal zkoprněle hledícího Cobba.

17:53
    Würtherle jel sám na branku, střelou na betony ale neuspěl!

18:05
    Další česká rána z bezprostřední blízkosti končí těsně nad kanadskou brankou. Kanadský muž s maskou nyní může být rád, že zase neinkasoval.

18:15
    Rána Schuberta z levé strany šla vedle.

18:40
    Kanadská střela byla ztečovaná nad českou klec.

18:40
    Buly před Pavlíčkem.

19:07
    Češi to sehráli hezky skoro na jeden dotek, nalevo pálil zcela volný Vorel, ale přestřelil.

19:45
    Corbeil vypálil velmi tvrdě z osy hřiště. Pavlíček puk neudržel, čehož si všim DARRIN GENTES a došťoural hlavní herní náčinní za brankovou čáru.
    Asistence: Frederick Corbeil.

20:00

První půle utkání je u konce, český tým v ní měl více za hry a po zásluze tak vede. A sice rozdílem čtyř gólů 6:2.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Pavlíček, přichází Toman.

20:32
    Würtherle se opřel do puku na levém křídle, mířil mimo.

20:55
    Schubert kroužil s kotoučem kolem modré čáry, nakonec se rozhodl nestřílet a nahrát Hanákovi.

21:39
    Teď bude asi Plášek hodně Veselý. Karel Plášek totiž nabil mezi kruhy ONDŘEJI VESELÉMU, který nádherně z nápřahu umístil puk do horního růžku nad lapačku Cobba.
    Asistence: Karel Plášek.

22:50
    Čeiš kombinují ve vlastním pásmu.

23:29
    Víchova rána zápěstím po přiťuknutí Korhoně minula kanadskou klec.

23:54
    Další nebezpečný pokus Vícha, který rovněž kanadskou branku o chloupek netrefil.

24:04
    Buly před Cobbem.

24:30
    Hanák ujel s kotoučem podstatnou část hřiště, z pravého křídla švihem o kousek minul vzdálenější tyč kanadské klece.

25:23
    Český tým vymýšlí další útočné kejkle. Zajíždí přitom i do střední třetiny.

26:19
    Huntova rána z mezikruží letěla nad českou branku, Toman lapačkou zasahovat nemusel.

26:41
    Vorlovu střelu na poslední chvíli zblokoval nohou vracející se hráč Kanady. Ránu z pravé strany chytá Cobb.

27:22
    Vorel našel na ose hřistě LUBOMÍRA KORHONĚ, který i s přispěním nohy kanadského bránícího hráče zkompletovává hattrick.

28:50

29:22
    Pěknou českou kombinaci zakončoval na levé straně Balász, trefil Cobbův beton.

30:12
    Rána Corbeila z levé strany lízla vnější stranu české branky!

30:30
    Kubiš na levé straně přenechal kotouč LUBOMÍRU KORHOŇOVI, který přízemní a milimetrovou střelou procpal puk přes brankářovy betony do sítě.
    Asistence: Milan Kubiš.

32:00
    Před brankou stál volný Bennett, ranou z těsné blízkosti trefil jen betony nachystaného Tomana.

33:19
    Hanák jel sám branku. Zvolil ránu na lapačku, nechal však jen vyniknout Cobba.

33:40
    Ostrá střela Vissera přes hráče rozduněla hrazení za českou brankou.

33:51
    Buly v českém obranném pásmu.

34:14
    Ránu u levé tyče zastavil dobře postavený Toman, na druhé straně si podobný zákrok připsal také Cobb.

35:21
    Kanada operovala v českém obranném pásmu, nic podstatného v něm ale neudělala.

36:13
    Vyloučení v týmu Česko (Kubiš – 2 min, držení).

36:39
    Český tým se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

36:53
    Buly před Tomanem.

37:12
    Hanák ustál souboj hned se třemi Kanaďany, posléze nahrál spoluhráčům k vlastní bráně.

37:41
    Plášek šel sám na Cobba, zvolil lehkou žabičku k tyči, ta šla těsně vedle!

38:11
    Vozdecký předjel svého posledního soka a také si zkusil nájezd na Cobba, trefil špičku jeho pravého betonu.

38:55
    Výteečný zákrok Tomana, který zastavil průnik Kanaďana z pravé strany pohotovým skokem k zemi.

39:26
    Běží poslední minuta utkání.

39:54
    Toman ještě vyrážečkou likviduje ránu Vissera.

Český tým poráží Kanadu jasně 9:2 na domácím šampionátu v Přerově tak získává broznové medaile. Kanaďané ve druhé půli s výsledkem vůbec nepohnuli, naopak Češi se ještě prosadili třikrát. Vítězí zcela zaslouženě.

Ode mne je to pro dnešek z Přerova vše, pěkný zbytek dne! (19:21:57)

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 4. Korhoň (Vorel), 5. Hanák, 7. Korhoň (Vorel), 9. Veselý (Vozdecký), 11. Schubert (Würtherle), 17. Vozdecký, 22. Veselý (Plášek), 28. Korhoň (Vorel), 31. Korhoň (Kubiš) – 9. Visser (Larocque), 20. Gentes (Corbeil)

Česko: Pavlíček (21. Toman) – Vích, Würtherle, Kubiš, Tvrzník, Feledík – Vozdecký, Balász (A), Hanák, Korhoň, Plášek (A), Schubert (C), Vorel, Veselý.
    Kanada: Servos (7. Cobb) – Bennet, Melton, Blundy, Larocque, Corbeil, Vardon, Csontala, Jones, Gentes, Leggat, Howald, Piercey, Hunt (C), Visser.

Rozhodčí: Scheibner (GER), Coutant (FRA)