Petřkovice – Hlučín 3:1 (kon.) | Mohelnice – Uh. Brod 0:2 (kon.) | Vyškov – Hulín 2:4 (kon.)
Líšeň – Zlínsko 2:1 (kon.) | Kroměříž – Prostějov 2:6 (kon.) | Hodonín – Rýmařov 3:0 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
2:6 (0:4)
1. SK Prostějov
Sobota 26.05.2018, 17:00 • Fotbalový areál SK Hanácká Slavia Kroměříž, Kroměříž • Moravskoslezská fotbalová liga • 27. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:13:58)

Je konec. Prostějov nakonec vyhrál vysoce 6:2. Začátek utkání byl pod jasnou kontrolou Kroměříže, která ale dvakrát nastřelila pouze brankovou konstrukci a následně se rozjel vlak hostů, který během sedmnácti minut vstřelil čtyři branky. Začátek druhé půle opět patřil domácím, kteří vstřelili branku, ale následně hosté vstřelili další dvě branky, kdy si Koudelka připsal hattrick. V poslední minutě se domácí fanoušci mohli těšit, alespoň z druhé branky Kroměříže. Prostějov je tak dál na prvním místě, Kroměříž rovněž zůstává na čtvrtém.

90
    90. MOTAL - 2:6

90
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    Domácí přece jen dávají druhou branku! Kroměříž získala volný kop, který rozehrála nakrátko, následně přišla střela z dálky, kterou Neoral vyrazil pouze před sebe a LUKÁŠ MOTAL dorazil míč do sítě Prostějova!

89
    Po rohovém kopu následuje ještě jeden, ale ani po něm se domácí nedostali ke střele.

89
    Nyní domácí získali rohový kop z levé strany.

88
    A další centr hostů z pravé strany, na která už vyskakoval Kroupa, ale Kofroň míč vyrazil do bezpečí.

87
    Střela domácího hráče skončila vysoce nad bránou Prostějova.

86
    Hosté se dostali dopředu, ale následný centr z pravé strany do vápna nikoho nenašel.

85
    Poté se ve středu hrací plochy dopustil Prostějov faulu.

84
    Následně skončil míč jen vedle hostující svatyně a Dominik Neoral se tak postará o odkop.

83
    Domácí drží míč na polovině soupeře, ale ke střele se zatím nedostali.

82
    Hosté nyní získali autové vhazování na své polovině.

80
    Martin Hirsch se nyní provinil faulem ve středu hrací plochy, za který dostal žlutou kartu.

79
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Pančochář, přichází Langer.

76
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Stratil, přichází Vyhlíd.
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Sedláček, přichází Dvořák.

76
    Domácí se dostali do šance, ovšem útočník Kroměříže neprošel přes dva obránce.

74
    Střela domácího hráče šla jen nad bránou Neorala.

73
    Domácí obránce odhlavičkoval nebezpečný centr Prostějova.

Dnešní utkání sleduje 234 diváků.

71
    Rozhodčí necelých dvacet minut před koncem nařídil opět občerstvení.

70
    Jan Šteigl se nyní provinil faulem ve středu hrací plochy a obdržel žlutou kartu.

69
    Nyní míč skončil jen za bránou Prostějova a Neoral tak má odkop od své svatyně.
    67. Neoral předvedl skvělý zákrok.

67
    Domácí získali přímý kop, ovšem následně z něj přišla střela, když Neoral očekával centr, ale nakonec skvěle zasáhl a tuto ránu zneškodnil!

66
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Hosté dávají už třetí branku! Prostějov rozehrál volný kop na levé straně nakrátko, následně přiletěl centr do vápna z nohy Koudelky, po kterém se dostal do zakončení hlavou KAREL KROUPA a zamířil přesně k levé tyči!

66
    A další faul domácích, tentokrát už na své polovině.

65
    Nyní se domácí hráč provinil faulem na soupeřově polovině.

63
    Nyní Prostějov získal rohový kop, ale ten letěl jen na první tyč, kde míč odhlavičkoval domácí hráč.
    61. - 1:5

61
    Hosté dávají branku, ovšem za nerozhodného stavu by se o ní velmi dlouho diskutovalo. Hosté se dostali do úniku po pravé straně, následně přišla přihrávka před bránu, kde byl Kroupa, ovšem toho skvěle vychytal Kofroň, následně se ale k odraženému míči dostal JAN KOUDELKA a zavěsil do prázdné brány, vypadalo to na ofsajd, ovšem rozhodčí nechal hru plynout a branka je uznána. Koudelka si tak připisuje v dnešním utkání hattrick.

60
    Hodina hry je za námi a Prostějov stále drží velký náskok, ovšem ve druhém poločase je lepší domácí tým, který vstřelil první branku.

58
    Ovšem střela domácího hráče skončila jen nad bránou Dominika Neorala.

58
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Navrátil, přichází Vasiljev.
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Zapletal, přichází Šteigl.

57
    Prostějov se dopouští dalšího faulu blízko své brány a Kroměříž tak může přidat druhou branku po standardní situaci.

56
    Domácí opět drží míč na svých kopačkách a následně se hosté dopustili dalšího faulu.

54
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Píchal, přichází Hapal.
    54. CUPÁK - 1:4

54
    A je to první branka domácích! Následný centr letěl do vápna přesně na hlavu MICHALA CUPÁKA a ten zavěsil za záda Neorala.

54
    A další faul Prostějova, tentokrát u hranice svého vápna. Kroměříž tak získala přímý kop ze solidní pozice.

53
    Hostující hráč se dopustil faulu ve středu hrací plochy.

51
    Slavia Kroměříž se snaží dostat do zakončení a stále drží míč ve své moci, ovšem nemůže projít přes koncetrovanou obranu Prosějova.

50
    Hostující hráč se dostal dopředu a následně vypálil zpoza vápna, ale jeho rána letěla pouze do brankáře Zdeňka Kofroně.

49
    Nyní byli domácí v dobré šanci, ale následná střela skončila jen nad bránou Dominika Neorala.

48
    Kroměříž nyní drží míč na polovině soupeře, ale zatím se nedostala k žádné střele.

47
    Kroměříž získala rohový kop z levé strany.

46
    O výkop se ve druhém poločase postarala domácí Kroměříž.

Fauly: 7:14

První poločas je u konce a Prostějov vede vysoce 4:0. Začátek utkání byl pod jasnou kontrolou Kroměříže, která ale dvakrát nastřelila pouze brankovou konstrukci a následně se rozjel vlak hostů, který během sedmnácti minut vstřelil čtyři branky.

45+2

45+2
    Kroměříž získala rohový kop, ale následně skončil míč jen u hráčů Prostějova.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Následný rohový kop nic nepřinesl a dopředu tak můžou jít dopředu.

44
    Hosté se nyní dostali ke dvěma střelám a vybojovali rohový kop.
    43. PÍCHAL - 0:4

43
    Tak to už zavání debaklem! Kroměříž získala rohový kop, ovšem po něm se dopředu dostal DAVID PÍCHAL, který i s trochu štěstím prošel přes dva obránce ve středu hrací plochy a následně zamířil přesně k pravé tyči!

42
    Prostějov se dopustil dalšího faulu ve středu hrací plochy.

41
    Domácí vybojovali rohový kop, který rozehráli nakrátko a následně vystřelili, ale rána šla pouze do míst, kde byl připraven Neoral.

40
    Nyní se hostující hráč provinil faulem ve středu hrací plochy.

38
    Centr hostů z pravé strany skončil jen u obrany Kroměříže. Ta posléze poslala nákop, který ale skončil jen u brankáře Neorala.
    37. KOUDELKA - 0:3

37
    Naprosto trestuhodné chyby nyní předvádí kroměřížská obrana a Prostějov dává už třetí branku! Opět se po levé straně dostal dopředu JAN KOUDELKA a následně zakončil přesně k pravé tyči!

35
    Karel Kroupa se ocitl ve velmi dobré šanci, ale když se dostal sám před brankáře, tak si míč příliš předkopl a následně už ho nedostihl na hrací ploše!
    33. KOUDELKA - 0:2

33
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Domácí udělali velkou chybu, když se snažili o přihrávku do středu hřiště a JAN KOUDELKA se tak dostal do samostatného úniku, kdy ještě chtěl přihrávat Kroupovi, ovšem skvělým skluzem mu v tom zabránil domácí obránce, ale následná dorážka už skončila za zády Kofroně.

32
    Opět šli hosté dopředu, ale následná přihrávka z pravé strany skončila u domácího obránce.

30
    Kroměříž se po obdržené brance lehce zasekla, ale nyní se hostující hráč provinil faulem.

28
    Rozhodčí nařídil občerstvení a hra je tak na chvíli přerušena.

28
    Žlutou kartu dostává Rus (1. SK Prostějov).
    26. KROUPA - 0:1

26
    Prostějov se ujímá vedení! K pokutovému kopu se postavil kdo jiný než zkušený KAREL KROUPA, který si vybral levou stranu a udělal dobře, jelikož brankář Kofroň šel k pravé tyči.

26
    Žlutou kartu dostává Kofroň (SK HS Kroměříž).

25
    Žlutou kartu dostává Hloch (SK HS Kroměříž).

25
    Byla nařízena penalta pro Prostějov. Domácí hráč se provinil faulem ve svém pokutovém území a hosté jsou velmi blízko k první brance.

24
    Nyní se domácí hráč provinil faulem ve středu hrací plochy a Prostějov tak získal volný kop.

22
    A opět další zakončení domácích, tentokrát to útočník Kroměříže zkoušel hlavou, ale zamířil jen vedle brány.

21
    Karel Kroupa se dostal po skvělé přihrávce dopředu, ale následně předvedl skvělý zákrok skluzem domácí obránce.
    20. Ani další zakončení domácích neskončilo v síti.

20
    Následně Kroměříž získala rohový kop, který letěl na zadní tyč, ale zakončení domácího hráče skončilo jen v boční síti vedle levé tyče! Obrovské šance domácích tak branou neskončily.
    19. Podruhé zachránila Prostějov od obdržené branky tyč

19
    Už podruhé zachránila Prostějov od obdrženého gólu branková konstrukce! Domácí hráč se po skvělé kombinaci dostal až ke střele, ale zpoza vápna napálil jen pravou tyč!

18
    Signál Prostějova málem vyšel skvěle, ale následná střela skončila jen vedle levé tyče!

17
    Hosté získali balón na domácí polovině, ale následná střela byla zblokována a následuje tak rohový kop.

16
    Opět drží míč domácí mužstvo, které zatím předvádí lepší hru od začátku utkání než jeho soupeř.

14
    Střela hostujícího hráče skončila jen nad bránou Kofroně.
    13. Střela domácího hráče skončila jen na horní tyči.

13
    A nyní už to byla mnohem lepší rána, ovšem míč orazítkoval pouze horní tyč Neoralovy brány!

12
    Opět se hosté dopustili faulu velmi blízkou u hranice své šestnáctky a Kroměříž tak má opět velmi dobrou šanci otevřít skóre utkání.

11
    Od začátku utkání se hraje ve velkém a rychlém tempu, ale následná přihrávka domácích za obranu Prostějova nebyla přesná a míč tak skončil pouze u brankáře Neorala.

10
    Prostějovský útočník se po chybě domácího hráče dostal do zakončení, ovšem jeho střela neměla razanci a Zdeněk Kofroň si s ní lehce poradil.

9
    Domácí nakopli míč, po kterém se snažili zakončit, ale míč už odehrál hráč Kroměříže ze zámezí. Následuje tak pouze odkop od brány Neorala.

8
    Prostějov se opět dostal dopředu po pravé straně, ale následný centr byl zblokován.

7
    Žlutou kartu dostává Pančochář (1. SK Prostějov).

7
    Ovšem následná střela domácího hráče skončila jen nad bránou Dominika Neorala.

6
    Hostující hráč zahrál rukou a Kroměříž tak získala přímý kop z velmi slibné pozice.

5
    Hostující hráč David Píchal se nedostal dopředu po pravé straně, ale vybojoval autové vhazování pro svůj tým.

4
    Nyní skončil míč vedle brány Neorala, který se postará o odkop.

3
    Hostující hráč se ocitl v ofsajdovém postavení a u míče tak bude opět Kroměříž.

2
    Nyní skončil míč jen vedle hostující brány.

1
    Krátce po výkopu se hostující tým dopustil faulu ve středu hrací plochy.

1

Hráči již jdou na hrací plochu a za pár chvil může utkání začít.

SK HS Kroměříž: Kofroň – Hloch, Matoušek (C), Jeleček – Cupák, Blanař, Stratil D., Motal, Sedláček, Navrátil – Kovář
    Náhradníci: Stratil R. – Dvořák, Šmerda, Vyhlíd, Vasiljev

1. SK Prostějov: Neoral – Hirsch, Schuster, Sus – Koudelka, Pančochář, Zapletal, Machynek, Fládr – Kroupa (C), Píchal
    Náhradníci: Jícha – Sečkář, Rus, Hapal, Zhykol, Šteigl, Langer

Rozhodčí: Ivan Vostrejž – Luboš Popelák, Gabriela Hanáková.

Pro Prostějov je dnešní utkání velmi důležité, jelikož se nachází na prvním místě s padesáti osmi body a náskokem dvou bodů na druhé Velké Meziříčí. Kroměříž už nemá šanci na postup a momentálně obsazuje čtvrtou příčku se čtyřiceti sedmi body.

Ve 27. kole se proti sobě utkají týmy SK HS Kroměříž a 1. SK Prostějov. Jejich poslední vzájemný duel byl velmi zajímavý. Okleštěk poslal hosty do vedení ve 22. minutě, ale o deset minut později srovnal Rus. Ve 44. minutě byl z domácího týmu vyloučen Pančochář, ovšem Prostějov šel rovněž do deseti, když červenou kartu obdržel Kovář. V 64. minutě šli hosté opět do vedení, tentokrát po gólu Elšíka. V 76. minute zvýšil náskok Blanař. V 89. minutě šel Prostějov jen do devíti hráčů, jelikož byl vyloučen i Hloch a Kroupa z následné penalty snížil. Poté už branka nepadla a Prostějov tak vyhrál 3:2. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ivan Vostrejž a jeho asistenti Luboš Popelák a Gabriela Hanáková.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Raška

Branky: 54. Cupák, 90. Motal – 26. Kroupa (pen.), 33. Koudelka, 37. Koudelka, 43. Píchal, 61. Koudelka, 66. Kroupa

Karty:   25. Hloch (KRO), 26. Kofroň (KRO) – 7. Pančochář (PRO), 28. Rus (PRO), 70. Šteigl (PRO), 80. Hirsch (PRO)

Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:26.
    SK Hanácká Slavia Kroměříž: Kofroň – Hloch, Matoušek (C), Jeleček – Cupák, Blanař, Stratil D. (76. Vyhlíd), Motal, Sedláček (76. Dvořák), Navrátil (58. Vasiljev) – Kovář

1. SK Prostějov: Neoral – Hirsch, Schuster, Sus – Koudelka, Pančochář (79. Langer), Zapletal (58. Šteigl), Machynek, Fládr – Kroupa (C), Píchal (54. Hapal)

Rozhodčí: Ivan Vostrejž – Luboš Popelák, Gabriela Hanáková