sk Úterý 05.06.2018, 11:09Challenger Bol - Croatia Bol Open (antuka) • 1. kolo

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.

Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (12:40:57)

Koniec zápasu

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Anna Karolína Schmiedlová! Naša tenistka teda ovláda druhý set, kde sa jej lepšie darilo na kurte, dokázala potvrdzovať získané podania a svoju súperku dostávala pod veľký tlak. Napokon tak po výhre 2:0 na sety a po hrách 7:5 a 6:2 postupuje do ďalšieho kola.

0-15
    Úvod dôležitého podania jej však nevychádza.

2:5
    Aj sa tak stáva, čistou hrou ide Anna Karolína Schmiedlová v druhom sete do vedenia 5:2 a to znamená, že Marta Kostjuková ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!

0-40
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Annu Karolínu, jej súperka posiela loptičku len do pásky.

0-30
    Druhá loptička v rade pre slovenskú tenistku.

0-15
    Naša tenistka si na úvod pomohla skvelým podaním a tak získava fiftín na svoje konto.

2:4
    Hneď ten prvý sa jej aj podarilo využiť, takže znižuje stav v druhom sete na 2:4!

40-15
    Dva gembaly pre ukrajinskú tenistku.

30-15
    Loptu získava Schmiedlová.

30-0
    Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.

15-0
    Úvod tohto podania Kostjuková zvládla a tak získava fiftín.

1:4
    Čistou hrou napokon Kostjuková berie našej tenistke podanie a tak znižuje stav v prvom sete na 1:4! Ukrajinka tak ešte bojuje a snaží sa zvrátiť tento nepriazniví stav.

40-0
    Sú tu tri brejkbaly pre ukrajinskú tenistku!

30-0
    Tento servis našej tenistke zatiaľ nevychádza a stráca aj druhú loptičku.

15-0

0:4
    Do tretice všetko dobre! Teraz to už našej tenistke vyšlo a tak berie aj toto podanie svojej súperke a v druhom sete sa dostáva do vedenia 4:0! Anna Karolína Schmiedlová je tak už blízko k celkovému víťazstvu, ale ešte nepredbiehajme.

40-A
    Tretí brejkbal v tomto geme pre Annu Karolínu.

40-40
    Aj ten však ostáva nevyužitý, naša tenistka poslal po svojom údere loptičku von z kurtu.

40-A
    Ďalší brejkbal pre našu tenistku!

40-40
    Ten sa jej však po chybnom údere nepodarilo využiť a tak sme na zhode 40:40!

30-40
    Je tu brejkbal pre našu tenistku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.

0-15
    Ukrajinskej tenistke znova nevychádza úvod podania a tak tu je fiftín pre našu hráčku.

0:3
    Teraz to už našej tenistke aj za prispenia chyby súperky vyšlo a tak sa po potvrdení brejku dostáva do vedenia 3:0 v druhom sete a pre jej súperku už nastávajú komplikácie.

40-A
    Výhoda a gembal pre slovenskú tenistku.

40-40
    Zhoda.

40-A
    Kostjuková napálila loptičku len do pásky, ďalší gembal pre slovenskú tenistku.

40-40
    Ale ani ten sa jej nepodarilo využiť a tak sme späť na zhode.

40-A
    Ďalší gembal pre Annu Karolínu.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sne späť na zhode 40:40.

40-A
    Výhoda a gembal pre našu tenistku.

40-40
    A podarilo sa jej aj tú druhú! Dostávame sa tak na zhodu 40:40 a v dramatickom geme budeme pokračovať ďalej.

40-30
    Následne však naša tenistka umiestnila loptičku presne na čiaru a tak prvú hrozbu odvracia.

40-15
    Dvojchyba našej tenistky prináša jej súperke dve brejkbalové možnosti!

30-15
    Ukrajinská tenistka po chybe našej tenistky opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod podania jej však nevychádza podľa predstáv a tak stráca túto loptičku.

0:2
    Nevynútená chyba od Kostjukovej, takže naša tenistka už tento brejkbal využíva a dostáva sa v druhom sete do vedenia 2:0! Anna Karolína teraz pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Druhá brejkbalová možnosť pre našu tenistku!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť, keď poslal loptičku len von z kurtu. Dostávame sa teda na zhodu 40:40.

30-40

30-30
    Úder našej tenistky zastavila páska a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Nevynútená chyba od Kostjukovej, takže Anna Karolína vyhráva o jednu loptiťku.

15-15

15-0
    Aj Kostjuková zvládla začiatok podania a pripisuje si fiftín.

0:1
    Hneď ten prvý sa jej aj podarilo využiť a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 1:0!

15-40
    Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

15-30
    Po chybe súperky vyhráva naša tenistka opäť o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Úvod podania v druhom sete naša tenistka zvládla a tak si na svoje konto pripisuje fiftín.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:7
    Kostjuková napálila loptičku len do pásky a tak druhú možnosť už dokázala naša tenistka premeniť, takže sa stáva víťazkou prvého setu pomerom 7:5! Celkovo sme sledovali veľmi dramatické prvé dejstvo, obe tenistky si navzájom brali podania, ale nedokázali ich potvrdiť. Väčšie šťastie sa napokon usmialo na Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá tak do druhého setu vstupuje v lepšej pozícii.

15-40

0-40
    Tri setbaly pre slovenskú tenistku!

0-30
    Opäť chyba podávajúcej hráčky a tak Anna Karolína vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Začiatok dôležitého podania jej však nevychádza, fiftín pre našu tenistku.

5:6
    Hneď ten prvý sa jej podarilo aj využiť a tak ide v prvom sete do vedenia 6:5! Marta Kostjuková tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto sete a vynútenie si tajbrejku.

15-40
    Kostjuková znova posiela loptičku len do pásky, naša tenistka teda získava dva gembaly.

15-30

0-30

0-15
    Na úvod podania začína úspešne a pripisuje si tak fiftín.

5:5
    A ten sa jej aj podarilo využiť! Anna Karolína Schmiedlová sa tak udržala v prvom sete a vyrovnáva jeho stav na 5:5! Dramatický prvý set tak pokračuje ďalej, na servis pôjde naša tenistka.

30-40
    Kostjuková posiela loptičku do pásky, takže tu je brejkbal pre našu tenistku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme čo teda bude nasledovať ďalej.

30-15
    Kostjuková vytiahla presný forhend na čiaru a tak vyhráva o jednu loptičku pri dôležitom podaní.

15-15
    Následne však prichádza chyba od slovenskej tenistky a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    V úvode geme posiela Kostjuková loptičku do pásky, takže tu je fiftín pre našu tenistku.

5:4
    A ten sa jej aj podarilo využiť, čo môže byť dôležitým momentom prvého setu. Kostjuková ide do vedenia 5:4 a tak pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-30
    Napokon je tu brejkbal pre ukrajinskú tenistku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-15
    Naša tenistka musela ísť cez druhé podanie, čo napokon zvládla a po chybe od súperky získava fiftín.

30-0
    Druhá loptčika v rade pre ukrajinskú tenistku.

15-0
    Začiatok podania našej tenistke nevyšiel, loptička doputovala do autu.

4:4
    Ukrajinská tensitka už túto možnosť premenila a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4! Prvé dejstvo je tak stále veľmi vyrovnané a všetko je ešte otvorené.

A-40
    Kostjukovej úder padol presne na čiaru a tak získava opäť gembal.

40-40
    Aj ten ostáva nevyužitý a tak sme späť na zhode 40:40.

A-40
    Gembal pre Kostjukovú.

40-40
    Ale ani ten sa jej nepodarilo využiť, takže dramatický gem pokračuje ďalej.

A-40
    Ďalší gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40
    Kostjuková taksito neukončuje tento gem, Annda Karolína predviedla úspešný prechod na sieť.

A-40
    Výhoda a gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť, keďže tento jej úder zastavila páska a tak sa dostávame na zhodu 40:40.

30-40
    Brejkbal pre našu tenistku!

30-30

30-15
    Ukrajinská tenistka po chybe súperky vyhráva znova o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Úder našej tenistky putoval do pásky, takže je tu fiftín pre podávajúcu hráčku.

3:4
    No a ten sa jej aj podarilo využiť, takže znižuje na 3:4 a znova sa tak nepodarilo tenistke potvrdiť získaný brejk. Prvý set sa teda zatiaľ vyvíja veľmi zaujímavo.

40-30
    Kostjuková predviedla úspešný prechod na sieť a kraťasom získava brejkbal!

30-30
    Nevynútená chyba ukrajinskej tenistky. Po 30 na oboch stranách a sme tak zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Forhend našej tenistky putoval do autu, takže Kostjuková znova vyhráva o jednu loptičku.

15-15
    Znova posiela ukrajinská tenistka svoj úder do pásky a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod podania však našej tenistke nevychádza.

2:4
    Podobná situácia sa opakovala aj teraz, takže Anna Karolína Schmiedlová si znova berie späť svoje podanie a tak ide do vedenia 4:2! Snáď sa jej už teraz podarí potvrdiť brejk.

30-40
    Úder ukrajinskej tenistky skončil na páske, takže naša tenistka získava brejkbal.

30-30

30-15
    Našej tenistke nevyšiel prechod na sieť, kde z jej strany prišiel neúspešný pokus o skrátenie hry a tak Kostjuková vyhráva o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Kostjuková nevychádza úvod podania a tak tu je fiftín pre našu tenistku.

2:3
    Túto možnosť sa už podarilo Kostjukovej využiť a tak si berie späť svoje podanie. Stav v prvom sete je znížený 2:3!

A-40
    Ďalší brejkbal pre Kostjukovú.

40-40
    Túto hrozbu sa však Anne Karolíne podarilo odvrátiť, takže v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

A-40
    Brejkbal pre ukrajinskú tenistku!

40-40
    Naša tenistka nevyužíva ani druhý gembal, pretože Kostjuková umiestnila svoj forhend presne na čiaru a tak sa dostávame na zhodu 40:40.

30-40
    Kostjuková si pomohla skrátením hry a tak odvracia prvý gembal našej tenistky.

15-40
    Anna Karolína Schmiedlová získava dva gembaly, aj tento úder ukrajinskej tenistky skončil na sieti.

15-30

0-30
    Kostjuková úder zastavila páska a tak naša tenistka vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Našej tenistka vyšiel úvod podania a tak získava fiftín.

1:3
    Kostjuková posiela loptičku von z kurtu a tak si naša tenistka berie späť svoje stratené podania a ujíma sa vedenia 3:1 v prvom sete!

15-40
    Anna Karolína Schmiedlová získava dva brejkbaly!

15-30
    Po nevynútenej chybe Kostjukovej za naša tenistka vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Následne však už ukrajinská tenistka umiestnila loptičku presne na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kostjuková musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej však nevydarilo a tak tu je fiftín pre našu tenistku.

1:2
    Ten sa jej po úspešnom prechode na sieť podarilo využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie. Marta Kostjuková tak pôjde za stavu 1:2 podávať na potvrdenie brejku.

A-40
    Aut zahlásený z rakety našej tenistky, takže Kostjuková sa dostáva k brejkbalu!

40-40
    Naša tenistka napálila loptičku len do pásky a tak sa dostávame na zhodu 40:40.

30-40
    Prvú hrozbu však jej súperka odvracia, Anna Karolína má však k dispozícii ešte jeden gembal.

15-40
    Kostjukovej bekhend putoval do autu, takže sa naša tenistka dostáva k dvom gembalom.

15-30

0-30
    Druhá loptička v rade pre našu tenistku.

0-15
    Úvod podania našej tenistke vyšiel a tak na svoje konto získava fiftín.

0:2
    Výborne! Túto možnosť sa už podarilo našej tenistke využiť a tak sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete. Anna Karolína Schmiedlová pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-A

40-40
    Ukrajinke však nevyšiel bekhend a loptičku poslal mimo kurtu. Dostávame sa tak znova na zhodu.

A-40
    Kostjuková ukázala parádny volej na sieti, takže sa dostáva k výhode.

40-40
    Naša tenistka poslal svoj bekhend von z kurtu, takže sa dostávame na zhodu 40:40 a v dramatickom geme tak pokračujeme ďalej.

30-40
    Prvý sa jej nepodarilo využiť, Kostjuková umiestnila loptičku presne na čiaru.

15-40
    Dvojchyba od Kostjukovej, naša tenistka sa tak dostáva k dvom brejkbalom!

15-30
    O to isté sa teraz snažila aj podávajúca hráčka, ale napokon posiela loptičku len do pásky a tak naša tenistka vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Anna Karolína Schmiedlová predviedla úspešný prechod na sieť.

15-0
    Kostjuková musela na úvod ísť cez druhé podanie, ale napokon po chybe našej tenistky získava fiftín.

0:1
    A hneď ten prvý sa jej podarilo aj využiť, takže si podržala svoje úvodné podanie a v prvom sete ide do vedenia 1:0!

15-40
    Forhend od Kostjukovej doputoval do autu, naša tenistka tak získava dva gembaly.

15-30

0-30
    Tento úder ukrajinskej tenistky zastavila páska, Anna Karolína Schmiedlová vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Hneď v úvode sme sledovali dlhú výmenu, ktorú Kostjuková zakončila do autu a tak naša tenistka získava prvý fiftín v tomto zápase.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Ako prvá začne na servise Anna Karolína Schmiedlová.

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke. Po nej sa už toto stretnutie môže začať, držme teda našej tenistke palce, aby sa jej podarilo postúpiť do ďalšieho kola.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemný dopoludnie všetkým priaznivcom tenisu. Dnes je na programe šestnásťfinále tenisového turnaja Challenger Bol v Chorvátsku, ktorý sa odohrá na antuke. V ňom sa predstaví aj slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá bude bojovať s Martou Kostjukovou z Ukrajiny o postup do ďalšieho kola. Podľa postavenia v rebríčku ATP je favoritkou tohto zápasu práve naša tenistka, ale určite ju čaká neľahká úloha. Sme tak určite zvedaví, ako toto stretnutie dopadne, sledovať ho môžte prostredníctvom nášho online textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.