0
2 2
sk Středa 06.06.2018, 13:54Challenger Poznaň - Enea Poznan Open (antuka)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Mitchell Krueger. Zápas je predbežne naplánovaný na 13:30.

V Poľsku na antuke štartuje tenisový turnaj Challenger Poznaň. Na tomto podujatí sa predstaví aj slovenský tenista Martin Kližan, ktorý zabojuje o postup do ďalšieho kola proti americkému tenistovi Mitchellovi Kruegerovi.

Slovenský tenista sa momentálne v rebríčku ATP nachádza na 117. mieste. Čo sa týka jeho poslednej formy, tak tá je celkom priaznivá. Nezadarilo sa mu len na French Open, kde vypadol v druhom kole. Na turnaji v Poľsku má však šancu vylepšiť si svoju formu a môžme zabojovať aj o veľmi dobré umiestnenie.

Jeho náprotivok sa v rebríčku ATP nachádza na 230. mieste. Jeho posledná forma je celkom kolísavá, naposledy to však dotiahol až do semifinále na turnaji v Taliansku. Uvidíme, ako sa mu bude dariť na tomto turnaji, ale hneď v úvode bude čeliť silnejšiemu súperovi.

Úloha favorita teda pripadá nášmu tenistovi. Uvidíme, či Martin Kližan potvrdí dobrú formu a podarí sa mu postúpiť ďalej. Toto stretnutie vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.

Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obaja aktéri tohto stretnutia sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke, po ktorej sa už toto stretnutie môže začať. Favoritom zápasu je náš tenista, tak pevne verme, že sa mu podarí postúpiť do ďalšieho kola. Práve Martin Kližan bude ako prvý začínať na servise.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Úvod podania Martin zvládol a pripisuje si fiftín na svoje konto.

30-0
    Druhá loptička v rade pre slovenského tenistu.

40-0
    Tretím fiftínom v rade získava Martin šancu na čistú hru.

40-15
    Tú mu však Krueger berie prvým fiftínom v tomto zápase.

1:0
    Druhý gembal už slovenský tenista využíva a tak sa dostáva do vedenia 1:0!

0-15
    Aj Krueger zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Kruegerov bekhend doputoval do autu, Martin tak získava druhý loptičku za sebou.

30-30
    Americký tenista predviedol úspešný prechod na sieť a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Presným úderom na čiaru získava Krueger gembal.

40-40
    Kruegerov bekhend doputoval do autu, takže tu je zhoda 40:40!

A-40
    Úder amerického tenistu zastavila páska, takže Martin sa dostáva k prvému brejkbalu v tomto zápase!

40-40
    Martin však svoj úder posiela von z kurtu a tak sa dostávame na ďalšiu zhodu 40:40.

40-A
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak tu je gembal pre podávajúceho hráča.

1:1
    Slovenskému tenistovi sa nevydaril úder z bekhendu a tak je stav v prvom sete vyrovnaný 1:1!

15-0
    Martin už predviedol presný bekhend a tak získava na svoje konto fiftín.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

30-15
    Martin sa však teraz previnil dvojchybou!

40-15
    Slovenský tenista predviedol úspešný kraťas a tak sa dostáva k dvom gembalom.

40-30
    Prvú možnosť však nevyužíva, dopustil sa nepresného úderu.

40-40
    Martinov úder zastavila páska a tak tu je zhoda 40:40!

A-40
    Kruegerov bekhend doputoval do autu, takže Martin získava ďalší gembal.

2:1
    Náš tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a tak už tento gembal využíva, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 2:1!

0-15
    Martinovi nevyšiel prechod na sieť a loptičku posiela len do autu.

0-30
    Slovenský tenista posiela loptičku do pásky, Krueger teda vyhráva o dve loptičky.

15-30
    Dvojchyba podávajúceho hráča.

15-40
    Krueger umiestnil loptičku presne na čiaru a tak sa dostáva k dvom gembalom.

30-40
    Prvú možnosť však nevyužíva, pretože jeho úder putoval len do autu.

40-40
    Kruegerov úder skončil v páske, takže tu je zhoda 40:40!

40-A
    Priamy bod z podania pre Kruegera, ktorý teda získava ďalší gembal.

2:2
    Po chybe nášho tenistu využíva americký tenista tento gembal a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

0-15
    Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevychádza a tak stráca túto loptičku.

15-15
    Aut z rakety amerického tenistu, po 15 na oboch stranách.

30-15

40-15
    Po presnom údere na čiaru získava slovenský tenista dva gembaly.

3:2
    Martin úspešne zapracoval na sieti a tak využíva hneď prvý gembal. Slovenský tenista tak vyhráva v prvom sete 3:2!

0-15
    Americký tenista zahajuje svoj servis úspešne.

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča.

0-40
    Krueger získava šancu na čistú hru.

15-40
    Slovenský tenista berie svojmu súperovi šancu na čistú hru.

30-40
    Martin odvracia aj druhý gembal, jeho súper má poslednú šancu ukončiť túto hru.

40-40
    Výborne! Martin získava tretí fiftín v rade a tak to doťahuje na zhodu 40:40!

40-A
    Gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Krueger sa prezentoval nevynútenou chybou a tak je tu ďalšia zhoda.

40-A
    Americký tenista ukázal parádny úder na sieti a tak získava opäť gembal.

40-40
    Martin však ukázal presný bekhend a tak sa opäť dostávame na zhodu.

A-40
    Slovenský tenista získava brejkbal!

4:2
    Výborne! Martin opäť ukázal svoj presný úder z bekhendu a tak využíva tento brejkbal. Dostáva sa teda do vedenia 4:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Úvod podania nášmu tenistovi vyšiel a získava tak fiftín.

15-15
    Tento úder slovenského tenistu však putuje do autu, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Martin znova vyhráva o jednu loptičku, jeho súpera sa prezentoval iba chybným úderom.

40-15
    Po presnom údere na čiaru sú tu dva gembaly pre nášho tenistu.

40-30
    Prvú možnosť sa mu však nepodarilo využiť.

40-40
    No a ani tú druhú, pretože jeho úder zastavila páska. Dostávame sa teda na zhodu 40:40!

A-40
    Ďalší gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Krueger však opäť ukázal úspešný prechod na sieť, takže je tu ďalšia zhoda.

A-40
    Výhoda a gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Krueger vytiahol presný úder z forhendu a tak v dramatickej hre pokračuje ďalej.

A-40
    Prichádza však presný úder na čiaru od nášho tenistu, takže sa dostáva k ďalšiemu gembalu.

40-40
    Ale ani ten sa mu nepodarilo využiť. Dramatický gem tak pokračuje ďalej.

A-40
    Je tu prvé eso nášho tenistu v tomto zápase.

40-40
    Ďalší nevyužitý gembal slovenského tenistu.

A-40
    Úspešný prechod na sieť od nášho tenistu, takže získava ďalší gembal.

5:2
    Bolo to náročné, ale predsa len Martin potvrdil získaný brejk a tak ide v prvom sete do vedenia 5:2! To znamená, že Mitchell Krueger ide podávať na udržanie sa v prvom sete.

15-0
    Kruegerov úder putuje do autu a tak tu je fiftín pre nášho tenistu.

15-15

30-15
    Americký tenista posiela svoj úder len do pásky, takže Martin vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

40-30
    Je tu setbal pre slovenského tenistu!

6:2
    Krueger posiela loptičku len do autu, takže Martin využíva prvú setbalovú možnosť a vyhráva prvý set pomerom 6:2! Slovenský tenista bol v tomto dejstve lepším hráčom a tak zaslúžene ide do vedenia 1:0 na sety a do druhého dejstva vstupuje v lepšej pozícii.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

0-15
    Martinovi nevychádza úvod tohto podanie, jeho bekhend doputoval len do autu.

15-15
    Slovenský tenista sa prezentoval ukážkovým kraťasom, takže to je po 15 na oboch stranách.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Aut z rakety nášho tenistu, Krueger teda získava brejkbal!

40-40
    Martin však presným úderom na čiaru túto hrozbu odvrátil a tak sa dostávame na zhodu 40:40.

40-A
    Je tu však druhý brejkbal pre Kruegera!

40-40
    Aj túto hrozbu však slovenský tenista odvracia, takže v úvodnom geme druhého setu pokračujeme ďalej.

A-40
    Martin získava gembal na svoju stranu.

1:0
    Slovenský tenista si pomohol kvalitným podaním a tak si udržal svoje prvé podanie v druhom sete a dostáva sa do vedenia 1:0!

0-15
    Krueger zahajuje svoje úvodné podanie v druhom sete úspešne.

0-30

0-40
    Americký tenista predviedol skvelý bekhend na sieti a tak získava šancu na čistú hru.

1:1
    Čistou hrou si napokon Mitchell Krueger udržal prvé podanie v druhom sete a tak vyrovnáva na 1:1!

15-0
    Presným úderom na čiaru zahajuje Martin toto podanie.

30-0
    Martin získava druhý fiftín v rade.

40-0
    Esom získava Martin šancu na čistú hru.

2:1
    Druhé eso v rade nášho tenistu, takže sa aj on prezentuje čistou hrou a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete.

0-15
    Krueger zahajuje podanie ziskom fiftínu.

15-15

15-30
    Po chybe nášho tenistu ide Krueger znova do vedenia o jeden fiftín.

30-30

40-30
    Napokon je tu brejkbal pre nášho tenistu!

3:1
    Výborne! Túto možnosť slovenský tenista využíva a tak berie prvé podanie v druhom sete svojmu súperovi. Dostáva sa teda do vedenia 3:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

0-15
    Úvod podania mu však nevychádza a fiftín putuje na konto amerického tenistu.

0-30
    Dvojchyba nášho tenistu!

15-30
    Loptu získava Kližan.

30-30

40-30
    Kruegerov úder zastavila páska a tak Martin získava gembal.

4:1
    Úder z rakety amerického tenistu putuje do autu, takže Martin potvrdzuje brejk a tak ide do vedenia 4:1 v druhom sete!

15-0
    Úvod podania americkému tenistovi nevychádza.

15-15

30-15
    Po úspešnom prechode na sieť získava Martin ďalší fiftín na svoje konto.

30-30

40-30
    Brejkbal pre slovenského tenistu, Kruegerov úder skončil len na páske.

40-40
    Martinov bekhend putuje do autu, takže sa gem dostáva na zhodu 40:40!

A-40
    Ďalší brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40
    Ani ten sa mu však nepodarilo využiť a tak je tu opäť zhoda.

40-A

4:2
    Martin zahral loptičku len do autu, takže Krueger vyhráva tento gem a tak znižuje stav v druhom sete na 2:4!

15-0
    Slovenský tenista zahajuje svoje podanie ziskom fiftínu.

15-15

30-15
    Po presnom údere sa Martin vracia späť do vedenia o jednu loptičku.

40-15
    Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

5:2
    Hneď prvú možnosť slovenský tenista využíva, takže sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:2 a to znamená, že jeho súper Mitchell Krueger ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!

15-0
    Americkému tenistovi však nevychádza úvod dôležitého podania.