6 6
Anna Karolína Schmiedlová
0
4 4
sk Pátek 08.06.2018, 13:07Challenger Bol - Croatia Bol Open (antuka) • Čtvrtfinále

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (14:50:05)

Koniec zápasu

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Tamara Zidanšeková! Slovinská tenistka ukončila tento zápas bekhendovým winnerom po čiare a tak vyhráva druhý set takisto pomerom 6:4 a tak vyhráva toto stretnutia 2:0! Anna Karolína Schmiedlová tak končí na tomto turnaji, dnes sa jej nedarilo podľa predstáv a nenaplnila tak papierové predpoklady. Jej súperka Tamara Zidanšeková zo Slovinska tak postupuje do semifinále.

40-30
    Prvú hrozbu sa podarilo našej tenistke odvrátiť.

40-15
    Dva mečbaly pre Tamaru Zidanšekovú!

30-15
    Loptu získava Schmiedlová.

30-0
    Druhá loptička v rade pre slovinskú tenistku.

15-0
    Ďalší nepresný bekhend našej tenistky a loptička znova opustila kurt.

5:4
    Úder našej tenistky putoval von z kurtu a tak Zidanšeková berie opäť ďalšie podanie našej tenistke a tak ide v druhom sete do vedenia 5:4 a získava servis na ukončenie tohto zápasu!

A-40
    Nevynútená chyba našej tenistky prináša jej súperke brejkbal!

40-40
    Po nepresnom údere stráca naša tenistka aj druhý gembal a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Loptu získava Zidanšeková.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku pre Annu Karolínu.

15-30
    Úder slovinskej tenistky doputoval do pásky, takže naša hráčka vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Svoje podania však nezačína úspešne.

4:4
    Zidanšeková posiela svoj bekhend do autu a tak si Anna Karolína berie späť svoje podanie, čím vyrovnáva stav v dramatickom druhom sete na 4:4 a pôjde podávať na potvrdenie brejku!

40-A
    Ďalší brejkbal pre slovenskú tenistku.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

A-40
    Presný forhend slovinskej tenistky a tak tu máme gembal.

40-40
    Tento úder slovenskej reprezentantky však putuje von z kurtu a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Aj tento úder našej tenistky bol úspešný a tak získava brejkbal!

30-30
    Úspešný bekhend našej tenistky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.

15-0
    Anna Karolína posiela loptičku len do pásky a tak tu je fiftín pre jej dnešnú súperku.

4:3
    Ten napokon aj využíva a tak si znova berie späť stratené podanie a ide v druhom sete do vedenia 4:3! Uvidíme, ako ďalej sa bude toto dejstvo uberať, ale lepšie vyhliadky má určite Tamara Zidanšeková.

40-30
    Je tu brejkbal pre slovinskú tenistku!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.

15-15

15-0
    Ani úvod tohto podania našej tenistke nevychádza a tak stráca fiftín.

3:3
    Ktorý sa jej podarilo aj využiť a tak si berie svoje stratené podanie a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete. Dramatické druhé dejstvo tak pokračuje aj naďalej, rozhodovať budú určite maličkosti.

30-40
    Ani tento úder tenistke zo Slovinska nevyšiel a loptičku posiela opäť von z kurtu, takže naša hráčka získava brejkbal.

30-30
    Zidanšeková posiela svoj bekhend von z kurtu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Slovinská tenistka posiela loptičku len do pásky.

30-0

15-0
    Zidanšeková zahájila úspešne cestu za potvrdením brejku.

3:2
    Túto možnosť dokázala Zidanšeková premeniť v zisk gemu a tak si berie späť svoje stratené podanie. Dostáva sa teda do vedenia 3:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-30

30-30
    Zidanšeková nevyšiel úder z voleja a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Ďalšia nevynútená chyba našej tenistky, takže Zidanšeková vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Forhend našej tenistky putuje do pásky.

2:2
    Druhú možnosť však už naša reprezentantka využíva a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím vyrovnáva stav druhého setu na 2:2!

30-40
    Prvú možnosť sa jej však nepodarilo využiť, prezentovala sa len úderom do pásky.

15-40
    Anna Karolína získava dva brejkbaly!

15-30

0-30
    Druhá loptička v rade pre našu tenistku.

0-15
    Úvod podania jej však nevychádza a prehráva tak o jeden fiftín.

2:1
    Bekhend našej reprezentantky putoval do autu, takže stráca toto svoje podanie a Tamara Zidanšeková ide do vedenia 2:1 v druhom sete a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-30
    Nevynútená chyba našej tenistky prináša brejkbal pre jej súperku.

30-30

15-30
    Priamym bodom z podania ide Anna Karolína do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Tej však teraz nevyšiel prechod na sieť a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod tohto podania slovenskej tenistke nevyšiel a tak fiftín putuje na konto jej súperky.

1:1
    Túto možnosť už Zidanšeková po presnom údere využíva a tak vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

A-40
    Ďalší gembal pre tenistku zo Slovinska.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa tento gem presúva na zhodu 40:40!

40-30
    Gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30

30-15
    Zidanšeková opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Zidanšekovej volej zastavila páska.

15-0
    Zidanšeková zahajuje úvodné podanie druhého setu úspešne a získava tak fiftín.

0:1
    Anna Karolína predviedla víťazný bekhend po čiare a tak si udržala svoje úvodné podanie v druhom sete a ujíma sa vedenia 1:0!

30-40
    Tretí fiftín v rade pre slovenskú tenistku, takže získava gembal.

30-30

30-15
    Úvodný fiftín pre našu tenistku v druhom sete.

30-0
    Zidanšeková predviedla úspešný prechod na sieť a tak vyhráva pri podaní našej súperky o dva fiftíny.

15-0
    Bekhend slovenskej tenistky putuje von z kurtu a tak jej úvod podania v druhom sete nevychádza podľa predstáv.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:4
    Tamara Zidanšeková využíva setbal a tak sa stáva víťazkou prvého setu pomerom 6:4 a ide v tomto zápase do vedenia 1:0! Sledovali sme celkom vyrovnané prvé dejstvo, ale v rozhodujúcej chvíli stratila naša tenistka dôležité podanie, ktoré si už nedokázala vziať späť a tak bude vstupovať do druhého setu v nevýhodnejšej pozícii.

A-40
    Setbal pre slovinskú tenistku!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť, dramatický gem tak pokračuje ďalej.

30-40
    Opäť tá istá chyba slovinskej tenistky a tak Anna Karolína získava brejkbal na udržanie sa v prvom sete.

30-30
    Zidanšeková napálila loptičku len do pásky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Druhý fiftín v rade pre súperku našej tenistky.

15-0
    Úvod dôležitého podania Zidanšeková zvládla a získava tak fiftín.

5:4
    Anna Karolína posiela svoj bekhend von z kurtu a tak stráca toto svoje podanie. Jej súperka Tamara Zidanšeková ide do vedenia 5:4 a pôjde tak podávať na víťazstvo v prvom sete!

A-40
    Naša tenistka posiela loptičku len do pásky, takže jej súperka získava brejkbal.

40-40
    Jej súperka však vytiahla presný úder na čiaru a tak sme späť na zhode.

40-A
    Priamym bodom z podania získava naša tenistka gembal.

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa dostávame na zhodu 40:40.

30-40

30-30
    Zidanšeková posiela loptičku len do pásky, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Nepresný úder našej hráčky a tak jej súperka vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Slovenskej tenistke nevychádza úvod tohto podania.

4:4
    Čistou hrou potvrdila Zidanšeková brejk a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 4:4! Dramatické prvé dejstvo teda pokračuje ďalej, uvidíme, čo všetko nám ešte ponúkne.

40-0
    Tri gembaly a šanca na čistú hru.

30-0

15-0
    Úvod podania slovinskej tenistke vyšiel.

3:4
    Aut z rakety našej tenistky, takže jej súperka využíva tento brejkbal a tak si berie späť svoje podania, čím znižuje stav prvého setu na 3:4!

40-30
    Úder našej tenistky zastavila páska a tak Zidanšeková získava brejkbal!

30-30

30-15
    Druhý fiftín v rade pre slovinskú tenistku.

15-15

0-15
    Naša tenistka zahajuje podanie úspešne a tak získava fiftín.

2:4
    Zidanšekovej úder putuje von z kurtu a tak tento brejkbal už naša tenistka využíva, čím sa dostáva do vedenia 4:2 a pôjde teda podávať na potvrdenie brejku!

40-A
    Teraz však posiela svoj úder presne na čiaru a získava tak ďalší brejkbal!

40-40
    Naša tenistka sa pokúsila o skrátenie hry, čo jej však nevyšlo a tak sme späť na zhode.

40-A
    Anna Karolína predviedla presný volej a tak získava brejkbal!

40-40
    Slovenská tenistka posiela svoj forhend presne na čiaru a tak sa dostávame v tomto geme na zhodu 40:40!

40-30
    Úder našej tenistky putuje do pásky, takže je tu gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30
    Zidanšeková úspešne zapracovala na sieti a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

15-15
    Nasleduje však chybný úder slovinskej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Zidanšeková zahajuje podanie úspešne a tak získava fiftín na svoje konto.

2:3
    Nevynútená chyba slovinskej tenistky, takže aj s ťažkosťami potvrdila Anna Karolína získaný brejk a ujíma sa vedenia 3:2 v prvom sete!

40-A
    Zidanšeková forhend však putuje von z kurtu a je tu ďalší gembal pre slovenskú tenistku.

40-40
    Bekhend našej tenistky putuje do autu, takže nevyužíva ani tento gembal a tak tu je ďalšia zhoda.

40-A
    Gembal pre Annu Karolínu.

40-40
    Túto hrozbu sa však podarilo našej tenistke odvrátiť a tak v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

A-40
    Po úspešnom prechode na sieť získava Zidanšeková brejkbal.

40-40
    A nevyužíva ani tú, kedže tento úder jej súperky padol presne na čiaru a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Slovinská tenistka predviedla úspešný prechod na sieť a tak našej hráčke ostáva posledná možnosť na ukončenie tohto gemu.

15-40
    Zidanšekej bekhend putoval do protipohybu našej tenistky, prvý gembal je už teda minulosťou.

0-40
    Aj tento úder slovinskej tenistky putuje do pásky, takže Anna Karolína získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30
    Zidanšeková posiela svoj úder do pásky a tak naša tenistka vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Úvod podania jej vychádza a tak získava fiftín na svoje konto.

2:2
    Hneď ten prvý aj využíva a tak berie svojej súperke prvýkrát podanie, čím vyrovnáva na 2:2 a tak ide podávať na potvrdenie brejku!

0-40
    Úder Zidanšekej putuje do pásky, takže naša tenistka získava tri brejkbaly!

0-30
    Druhá loptička v rade pre slovenskú tenistku.

0-15
    Zidanšekovej forhend putuje do autu, takže fiftín získava naša tenistka.

2:1
    Ktorý sa jej už podarilo aj využiť a tak získava prvý gem v tomto zápase, ktorým znižuje na 1:2!

40-A
    Našej tenistke vyšiel pokus o skrátenie hry a tak získava ďalší gembal.

40-40
    Zidanšeková ukázala presný bekhend na sieti a tak posiela tento gem na zhodu 40:40!

30-40
    Slovenská tenistka predviedla presný úder na čiaru a tak získava gembal.

30-30

30-15
    Zidanšeková ukázala presný prechod na sieť a tak sa vracia späť do vedenia o jednu loptičku.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Anna Karolína si teraz pomohla kvalitným podaním.

15-0
    Úvod tohto podania takisto našej tenistke nevychádza a tak fiftín putuje na konto jej súperky.

2:0
    Bekhend našej tenistky putoval do autu, takže Zidanšeková potvrdzuje získaný brejk a tak ide v prvom sete do vedenia 2:0!

A-40
    Zidanšeková ukázala presný volej na sieti, takže získava tretí gembal.

40-40
    Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sme opäť na zhode 40:40.

A-40
    Výhoda a tak aj gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40
    Zidanšeková posiela svoj forhend len do pásky, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Napokon je tu gembal na potvrdenie brejku pre slovinskú tenistku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.

15-30
    Túto loptičku už naša tenistka umiestnila presne na čiaru, takže pri podaní svojej súperky vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Úder našej tenistky zastavila páska, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Zidanšeková sa na úvod podania prezentuje nepresným bekhendom.

1:0
    Aut z rakety našej tenistky, takže Anna Karolína Schmiedlová stráca hneď svoje úvodné podanie a tak jej dnešná súperka ide v prvom sete do vedenia 1:0!

40-15
    Po nevynútenej chybe našej tenistky získava Zidanšeková hneď v úvode dva brejkbaly!

30-15
    Nepresný úder slovenskej tenistky, takže Zidanšeková znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Anna Karolína získava úvodný fiftín tohto zápasu a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Úvod podania našej tenistke nevyšiel a tak fiftín putuje na konto jej súperky.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Prajem príjemné piatkové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obe aktérki tohto zápasu sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke, po ktorej môže toto štvrťfinálové stretnutie začať. Miernim favoritom tohto stretnutia je slovenská tenistka, ale určite ju nečaká ľahká úloha. Verme teda, že to zvládne a vybojuje si tak účasť v semifinále. Ako prvá začne na servise práve naša tenistka.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov tenistu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Tamara Zidanšeková a Anna Karolína Schmiedlová. Zápas je predbežne naplánovaný na 13:00.

Dnes pokračuje tenisový turnaj Challenger Bol v Chorvátsku, ktorý sa odohrá na antuke. Na programe sú štvrťfinálové zápasy, kam sa prebojovala aj naša slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá o postup do semifinále zabojuje s Tamarou Zidanšekovou zo Slovinska.

Anna Karolína Schmiedlová sa v rebríčku WTA nachádza na 77. mieste a celkovo je piatou nasadenou hráčkou tohto turnaja. Čo sa týka jej poslednej formy, tak tá je celkom kolísavá, ale v Chorvátsku sa jej zatiaľ darí a tak verme, že to dotiahne na tomto podujatí ďaleko.

Tamara Zidanšeková sa v rebríčku WTA nachádza na 122. mieste, ale momentálne disponuje veľmi dobrou formou, ktorú bude chcieť v Chorvátsku natiahnuť. V ceste jej však bude stáť naša vyššie postavená hráčka.

Favoritom tohto zápasu tak je Anna Karolína Schmiedlová. Verme teda, že sa jej podarí naplniť túto prognózu a postúpi tak do semifinále.

Stretnutie vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.