Europa – Priština 1:1 (kon.) | Birkirkara – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.) | B36 Tórshavn – St Joseph's 1:1 (kon.)
Cefn Druids – Riteriai 1:1 (kon.) | Engordany – Folgore 2:1 (kon.) | Tre Fiori – Bala Town 3:0 (kon.)
B36 Tórshavn
1:1 (1:1)
St Joseph's FC
Čtvrtek 28.06.2018, 20:00 • Gundadalur (Tórshavn) • Evropská liga (předkola) • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga nám nabízí kvalifikaci o předkola Evropské ligy, my budeme společně sledovat souboj mezi B36 Tórshavn a St Joseph's FC.

Fotbalisté Tórshavnu se v uplynulé sezóně umístili na třetí pozici své domácí soutěže, na vedoucí Vikingur ztráceli pouze čtyři body. Tento celek z Faerských ostrovů čeká na titul "už" dvě sezóny, letošní sezóna ale nabízí o poznání příjemnější pohled na tabulku. Tórshavn se totiž nachází na první pozici, na druhý Klaksvik má náskok pěti bodů. Domácí tým dnešního střetnutí prohrál pouze jediný zápas z odehraných patnácti. Tórshavn se pravidelně dostává do evropských pohárů, jinak tomu nebylo ani v minulé sezóně, ve které se dostal do prvního předkola Evropské ligy. Tam ale nestačil na estonský Nõmme Kalju, který v konečném součtu zvítězil 4:2.

Na opačné straně se nachází gibraltarský celek St Joseph's FC, který se v uplynulé sezóně ocitl na třetí pozici. Na vedoucí Lincoln ztrácel propastných jedenáct bodů, avšak zlepšená forma ke konci sezóny znamenala, že se St Joseph's FC dokázalo dostat přes Gibraltar United. Jedná se teprve o druhou evropskou účast v pohárech. Poprvé tomu bylo v minulé sezóně, ve které St Joseph's FC došlo do prvního předkola Evropské ligy. Tam ale čekal o poznání zkušenější soupeř, kterým byl AEL Limassol, jenž nakonec v konečném součtu postoupil ze skórem 6:0.

B36 Tórshavn: Hentze – Eriksen, Brockie, Faero (C), Mellemgaard – Nielsen, Magnusson – Heinesen, Cieslewicz, Olsen – Saag
    Náhradníci: Askham – Agnarsson, Jacobsen, Petersen, G. Samuelsen, H. Samuelsen, R. Samuelsen

St Joseph's FC: Robba – Lobato (C), Otero, Guererro, Torres – Fernández – Ferrer, Munoz, Cornejo, Martínez – Boro
    Náhradníci: Romero – Serra, Villalba, Panzavechia, Pomares, Power, Reyes

Rozhodčí: Järvinen – Nykänen, Kiistala (všichni Finsko).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

3
    Hned v úvodu se nedovoleným zákrokem prezentoval Faero, který poslal k zemi Bora.

4
    K rozehrávce standardní situace se postavil Lobato, který ale nevymyslel nic závratného.

5
    Také domácí celek se dostal k šestnáctce, nakonec z toho byl zisk rohového kopu.

6
    Cieślewicz to zkusil rozehrávkou nakrátko, avšak sám se nacházel v ofsajdovém postavení.

7
    Celek z Faerských ostrovů se dopustil dalšího nedovoleného zákroku, k rozehrávce se postavil Robba.

8
    Tórshavn se opět dostal k blízkosti pokutového území, kde vybojoval další rohový kop. Cieślewicz se zhostí rozehrávky.

9
    Hlavičkový pokus dokázal zablokovat Fernandez, posléze Saag fauloval Guerrera.

10
    Nyní to byli pro změnu hosté, kdo si pomohl faulem. Konkrétněji to byl Lobato, jenž poslal na zem Mellemgaarda.

11
    V úvodních minutách už třetí rohový kop pro domácí. Rozehrávky se opět ujme aktivní Cieślewicz.

12
    Tento kreativní záložník cpal míč přímo před brankáře, nejvýše do vzduchu se dostal jeden z protihráčů.

13
    Nakonec se do zakončení dostal právě Cieślewicz, nicméně míč narazil pouze do bránícího hráče.

14
    Tórshavn je v úvodu výrazně aktivnější. Nyní si díky větší aktivitě vybojoval další standardku.

15
    Žlutou kartu dostává Boro (St Joseph's FC).

16
    Ta se ale absolutně nepovedla, míč pak skončil až u brankář Robba, který bude rozehrávat od své svatyně.

17
    Mellemgaard se ujal další rozehrávky volného kopu. Zadáci gibraltarského celku ale odvrátili hrozící nebezpečí.

18
    Tórshavn chyboval v rozehrávce, soupeř se ale míče hodně rychle zbavil. Domácí tak rozjíždějí další akci.

19
    Také St Joseph's se dostalo k rozehrávce rohového kopu, který ale nepřinesl nic nebezpečného.

20
    Bleskový kontr v podání domácích hráčů nakonec nepřinesl ani zakončení.

21
    Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím je jednoznačně aktivnějším celkem ten domácí, St Joseph's čeká na protiútoky.

22
    Tórshavn se hnal do útoku, následně se dostal ke střele. Velmi dobrým zákrokem se prezentoval Robba.

23
    Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Andrias Eriksen, přichází Magnus Holm Jacobsen.

24
    Po delší době to směrem dopředu zkusili také hosté, o míč hodně rychle přišli.

25
    Autové vhazování se ujal hostující Torres, svojí nabídkou si ale nevybral nikoho ve stejném dresu.

26
    K výkopu od své svatyně se dostal Robba, který si s ním dával pořádně načas.

27
    Cieślewicz je v prvním poločase hodně aktivní. Nyní má k dispozici rozehrávku další standardky.

29
    Žlutou kartu dostává Samuel Fernandez (St Joseph's FC).

31
    Po delší době jsme se dočkali zakončení. Heinesen ale neohrozil branku, kterou střeží Robba.

32
    Nielsen to nyní přehnal se svým důrazem, neboť v pokutovém územím fauloval Bora. Hosté se tak dostanou k míči.

33
    Konkrétněji to byl středopolař Cornejo, který zvolil razantní odkop na druhou stranu hrací plochy.

33
    Je tu pokutový kop pro domácí!
    33.

33
    Tórshavn právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! K rozehrávce pokutového kopu se postavil LUKASZ CIESLEWICZ, který bezpečně zamířil do sítě.
    33. CIESLEWICZ - 1:0

34
    Na úvodní branku dnešního zápasu jsme čekali něco málo přes třetinu hry, v tuto chvíli by měl začít hrát soupeř.

35
    I po rozehrávce je o něco aktivnějším celkem Tórshavn, který se snaží uklidnit rozháranou hru.

36
    Nyní moc nescházelo. K dalšímu zakončení se dostal Saag, který ale těsně minul branku.

37
    O následnou dorážku se postaral střelec první branky, brankář Robba byl tentokráte úspěšnější.

38
    Po delší době se hra nastěhovala na domácí polovinu, kde se o autové vhazování postaral Martinez.

39
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

40
    To jsou věci! Je tu pokutový kop také pro hosty.
    40.

41
    St Joseph's právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají krok! K míči se postavil hostující forvard BORO, který rovněž pokutový kop proměnil.
    41. BORO - 1:1

42
    Celek z Gibraltaru toho směrem dopředu moc nepředvedl, i tak se dostal k vyrovnávací trefě, která může být v konečném součtu hodně důležitá.

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+2
    Žlutou kartu dostává Kaimar Saag (B36 Tórshavn).
    Žlutou kartu dostává Benjamin Heinesen (B36 Tórshavn).

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas, který nám hned dvě branky, obě z pokutového kopu. Nejdříve se do vedení dostali domácí, avšak krátce poté srovnal krok celek z Gibraltaru. Tórshavn sice má výraznou územní převahu, zatím se mu podařilo vstřelit pouze jednu branku.

46

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

48
    Oba týmy se poprvé seznámily s kulatým nesmyslem, v současné době s ním hraje Tórshavn.

49
    U středového kruhu si pomohl nedovoleným zákrokem Fernandez, domácí okamžitě rozehráli.

50
    Úvodní vteřiny nám nenabízejí nic moc zajímavého. Naopak sledujeme poklidný průběh hry.

51
    Najednou se do velké šance dostal Cieslewicz, kterého ale velmi dobře vychytal brankář Robba.

52
    Tórshavn se díky tlaku dostal k dalšímu rohovému kopu, avšak z něj nepramenila žádná velká šance.

53
    Domácí jsou v úvodu hodně aktivní. K dalšímu zakončení se dostal Olsen, jehož rána směřovala vedle.

54
    Tórshavn je s míčem daleko na své polovině. Hosté vzorně napadají rozehrávku, což jim plně stačí.

55
    Do palebné pozice se dostal křídelník Heinesen, který ale nevyzrál na Robbu. Hostující brankář je v úvodu druhého poločasu ve velkém zápřahu.

56
    Momentálně se nehraje, neboť jeden z hostujících hráčů má menší zdravotní problémy.

57
    Nehraje se více než minutu, na nic vážného to ale nevypadá. Domácí budou vracet míč svému soupeři.

57
    Žlutou kartu dostává Robert Brockie (B36 Tórshavn).

58
    Nakonec to byl Cornejo, kdo měl zdravotní problémy. Hostující zadák brzo bude pokračovat ve hře.

59
    St Joseph's se na malý moment ohřálo na polovině soupeře, nic kloudného ale nevymyslelo.

60
    O rozehrávku standardní situace se postaral hostující obránce Guerrero. Jeho vzdušná nabídka nepřinesla zakončení.

61
    Nakonec se do vzduchu dostal Fernandez, který svým pokusem ale minul branku.

62
    Máme za sebou hodinu hry. Tórshavn je směrem dopředu nebezpečnější, stále se ale nedaří přidat další branku.

63
    Tentokráte to s agresivitou přehnal hostující Otero, který nestíhal Cieslewicze. Jednoznačný faul.

64
    Polský kreativní záložník Cieslewicz se chopil rozehrávky další standardky, nakonec z toho bude ještě roh.

69
    Domácí celek to nyní zkoušel natolik rychle, že se ocitl v ofsajdu. Za pomyslnou hranou se nacházel Saag.

70
    Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Meinhard Olsen, přichází Hannes Agnarsson.

71
    A opět musela být hra přerušena. Zdravotní problémy má další člen posádky hostujícího celku.

72
    Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku.B36 Tórshavn stále usiluje o druhou branku, obrana soupeře je dnes velmi zodpovědná.

73
    Celek z Faerských ostrovů se nakonec dostal k dalšímu rohovému kopu, hosté se znovu ubránili.

73
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Ernesto Cornejo, přichází Jose Reyes.

74
    Tórshavn stupňuje svůj nápor. Další povedená akce nakonec vyústila v zakončení Saaga, který ale na brankáře nevyzrál.

75
    Akce domácího celku ještě pokračovala, avšak Nielsen se nacházel pouze v ofsajdu.

76
    A další ofsajdové postavení. Tentokráte náběh za obranu uspěchal Heinesen. Hosté s rozehrávkou nikam nespěchají.

77
    Cieślewicz je dnes hodně aktivní. Fernandez si na něj musel vyšlápnout, navíc jednu žlutou kartu už má.

78
    Do pokutového území přiletěl polovysoký centr, který se stal snadnou kořistí Robby. Navíc ho fauloval dotírající Agnarsson.

79
    Zdá se, že se závěrečné minuty odehrají na hostující polovině. St Joseph's se pouze brání...

80
    Jakoby to hráči St Joseph's FC chtěli uhrát přes zdržování. Na zelený pažit totiž ulehl další hráč gibraltarského celku.

80
    Střídání v týmu St Joseph's FC: ze hřiště odchází Boro, přichází Dexter Panzavechia.

81
    Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes deset minut. Hosté i nadále drží nadějný výsledek do odvetného zápasu.

85
    Tórshavn vrhá všechny zbytky sil do útoku, naopak soupeř do neúnavného bránění.

86
    Jeden z mála útoků v podání St Joseph's skončilo ofsajdovým postavení, ve kterém se nacházel Munoz.

87
    Panzavechia se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočení, nacházel se ale v ofsajdu.

88
    Domácí se okamžitě pokusili o rychlý protiútok, který skončil tak rychle, jak začal. St Joseph's odráží jeden útok za druhým.

89
    Nyní jsme se dočkali zakončení. Obstaral jej domácí forvard Saag, který ale nevyzrál na Robbu.

90
    Druhý poločas bude nastaven o sedm minut.

90+2
    Domácí zadák Faero se natlačil do zakončení, nakonec ale vůbec netrefil branku.

90+3
    Žlutou kartu dostává Ivan Lobato (St Joseph's FC).

90+4
    Další zákrok si připsal hostující brankář Robba, který opravdu drží svůj celek. Tórshavn má na případnou branku ještě několik minut.

90+4
    Žlutou kartu dostává Dexter Panzavechia (St Joseph's FC).

90+6
    Jenomže hosté odehrávají poslední vteřiny zkušeně, neboť jsou s míčem na útočné polovině.

90+8

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí remízovým výsledkem 1-1, což hraje do karet hostujícímu celku. Tórshavn sice měl výraznou územní převahu, avšak na velmi dobře chytajícího Robbu vyzrál pouze jedinkrát. Gibraltarský celek si tak do odvety odváží nadějný výsledek, bude mu totiž stačit i bezbranková remíza.

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:13. (21:56:27)