Česko – Arménie 99:46 (kon.)
Česko
99:46 (33:5, 60:23, 80:37)
Arménie
Sobota 14.07.2018, 19:30 • Sofia, Bulharsko • ME do 20 let – muži (divize B) • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Vítám tu všechny basketbalové příznivce. Česká reprezentace do 20 let v těchto dnech bojuje na evropském šampionátu divize B, který se koná v Bulharské Sofii. V sobotu mladé Lvy čeká druhý duel na turnaji, který absolvují proti Arménii.

Česko:
    Český tým vstoupil do turnaje v pátek duelem s Maďarskem. Tento zápas zvládli mladí Češi výborně. Po celý jeho průběh dominovali, soupeře předčili
    zejména v přesnosti střelby a zvítězili 63:50. Dále pak svěřence Ladislava Sokolovského čekají ve skupině C postupně zápasy s Arménií, Lucemburskem, Ruskem a Nizozemím.

Česko: Hartig, Kotásek, Kozák, Tůma, Váňa, Bukovjan, Karlovský, Kolář, Nábělek, Slavík, Žikla, Štafl.

Arménie: Iskenderian, Kojumjan, Mikajeljan, Ajemian, Zohrabian, Podkolzin, Danieljan, Pečenjan, Arslanian, Chačatrjan, Davidjan.

Aktéři zápasu už jsou na palubovce. Zazní národní hymny.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:03
    Úvodní rozskok vyhráli Arméni. (0:0)

00:33
    Po akci Tůmy otevřel bodový účet zápasu Kozák. (2:0)

01:16
    Dvoubodová střela Podkolzina si cestu do koše nenašla. (2:0)

01:24
    Jakub Tůma navyšuje skóre trojkou! (5:0)

01:48
    Tůma tentokrát našel pod košem Michala Kozáka a český tým vede o sedm bodů! (7:0)

02:19
    Na trojku Podkolzina odpověděl dvěma body Kolář. (9:3)

02:45
    Druhou českou trojku zaznamenal Michal Kozák! (12:3)

02:59
    Eduard Kotásek ještě navyšuje české vedení! Svěřenci Ladislava Sokolovského zatím dominují. (14:3)

03:27
    Arménská lavička reaguje na českou smršť oddechovým časem. (14:3)

03:41
    Podkolzin sice prohodil míč na spoluhráče pod košem, ale toho česká obrana uhlídala. (14:3)

03:57
    Na druhé straně se pod košem prosadil Žikla, kterého našel Kotásek. (16:3)

04:23
    Arméni nedokázali zakončit útok ve 24 sekundovém limitu. (16:3)

04:35
    Výborně to udělal Jakub Tůma, který zaznamenal koš s faulem! (18:3)

04:35
    Ještě proměnil i následnou šestku. Česko vede už o 16 bodů. (19:3)

04:50
    Arméni jsou v útoku bezradní. Ajemian střílel z nepřipravené pozice. (19:3)

05:20
    Do samostatného úniku se dostal Martin Nábělek, který svůj nájezd na koš bezpečně proměnil. (21:3)

05:38
    Právě Nábělek to zkoušel za tři body, ale trefil jen obroučku. (21:3)

05:57
    Nábělek se pokoušel o exhibiční přihrávku o desku, ale balón získali Arméni. (21:3)

06:21
    Hezká sehrávka na Františka Váňu, který střelou z rohu zaznamenal trojku. Český náskok překročil 20 bodů! (24:3)

06:45
    Teprve druhý koš Arménie v utkání. Arslanian se uvolnil na střed hřiště a střelou za dva body snižuje. (24:5)

07:21
    Arméni už vyčerpali limit faulů a jeden z českých hráčů tak bude střílet trestné hody. (24:5)

07:21
    Lukáš Bukovjan proměnil jen ten druhý. (25:5)

07:35
    Arslanian to neúspěšně zkoušel za tři body. (25:5)

07:44
    Naopak přišel rychlý český kontr, který zakončil Jan Karlovský. (27:5)

08:11
    Arméni nedokázali zakončit akci v limitu. Přicházejí tedy o míč. (27:5)

08:49
    Nájezd Podkolzina úspěch nepřinesl, míč do koše nezapadl. (27:5)

08:54
    Další české body přidává Jan Karlovský. (29:5)

09:21
    Česká dominance pokračuje. Skóre navyšuje František Váňa. (31:5)

09:54
    Na závěr čtvrtiny se ještě jednou prosadil Jan Karlovský. (33:5)

10:00
    První čtvrtina skončila. (33:5)

První čtvrtina nabídla českou exhibici. O dominanci mladých Lvů svědčí skóre 33:5 a to, že se Arméni zmohli na pouhé dva koše.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (33:5)

10:16
    Ajemian přidává na arménskou stranu dva body. Prosadil se navíc s faulem. (33:7)

10:18
    Trestný hod už ale neproměnil, rozehrávají čeští basketbalisté. (33:7)

10:38
    Podkolzin střílel z tříbodové distance, míč se odráží od obroučky zpět do hry. (33:7)

10:55
    Nábělek se prezentoval krásným nájezdem a místo zakončení ještě nahrál Bukovjanovi. Ten zaznamenal trojku! (36:7)

11:18
    Tentokrát se prosadil Štafl, Nábělek má další asistenci. (38:7)

11:54
    Nábělek zaznamenal další trojku! (41:7)

12:22
    Arméni snížili, ale vzápětí se trefil opět za tři body Martin Nábělek. (44:9)

12:56
    Celek Arménie dnes již potřetí nezakončil útok ve 24 sekundovém limitu. (44:9)

13:01
    Oddechový čas Arménie, která nemá na českou hru žádnou protizbraň. (44:9)

13:19
    Protiútok 3 na 1 obránce snadno zakončil Jakub Slavík. (46:9)

13:37
    Po dalším kontru se prosadil Kotásek. (48:9)

14:07
    Skóre rychle narůstá. Kotásek našel pod košem Slavíka, který neměl problém vhodit míč do vymezeného území. (50:9)

14:54
    Kotáskův pas adresáta nenašel. Arménie rozehrává z podkoše. (50:9)

15:12
    Rozehrávající Kojumjan se pod tlakem dostal s míčem za půlící čáru, což znamená další ztrátu Arménie. (50:9)

15:41
    Čeští hráči si teď v útoku nerozuměli a také zapisují do statistik ztrátu. (50:9)

15:59
    Davidjan zaznamenal koš s faulem. Následně proměnil i šestku. Arménie se tak dostala na dvojcifernou hodnotu nastřílených bodů. (50:12)

16:10
    Kojumjan se trefil za tři body. (50:15)

16:30
    Žikla vyzval Tůmu, který se nemýlil. (52:15)

17:01
    Nyní si oba basketbalisté vyměnili role a Žikla zapisuje dva body. (54:15)

18:03
    Arméni si nahráli dozadu přes půl. Tohle je ve velkém basketbale málo vídaná chyba. (54:15)

18:24
    Z nájezdu na koš se prosadil Podkolzin. (54:17)

18:36
    Kozák bude střílet trestné hody. (54:17)

18:36
    Český basketbalista oba proměnil. (56:17)

18:53
    Arméni přeci jen začali bodovat. Prosadil se Zohrabian. (56:19)

19:08
    Po individuální akci trefil dva body Eduard Kotásek. (58:19)

19:28
    Arméni snižují trojkou Zohrabiana! (58:22)

19:47
    Zohrabian byl faulován a bude střílet šestky! (58:22)

19:48
    První proměnil, druhou už ne. (58:23)

20:00
    Poločasové skóre uzavřel zároveň s klaksonem dvoubodovým košem Kolář! (60:23)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (60:23)

Čeští basketbalisté do 20 let nezadržitelně míří ke druhému vítězství na šampionátu, když po poločase vedou nad Arménií 60:23. Ve druhé čtvrtině už přeci jen začali bodovat i Arméni, ale to nic nemění na to, že mezi oběma týmy je propastný výkonnostní rozdíl. Nejvíce bodů zaznamenal na české straně Martin Kozák, který jich má na kontě 9.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (60:23)

20:05
    Čeští basketbalisté okamžitě zaútočili. Jan Karlovský zaznamenal snadný koš. (62:23)

20:30
    Davidjan se trefuje z tříbodové vzdálenosti. (62:26)

21:01
    Dva trestné hody střílel Michael Hartig. Proměnil jen první. (63:26)

21:16
    Další trojka Arménů, kterou trefil opět Davidjan. (63:29)

21:36
    Pod košem se neprosadil Nábělek a po něm ani Štafl. (63:29)

22:13
    Nájezd na koš zakončil střelou do obroučky Davidjan. (63:29)

22:31
    Davidjan se provinil nesportovním faulem proti Štaflovi. Ten bude střílet šestky. (63:29)

22:32
    Proměnil pouze první. (64:29)

22:51
    Danieljan nedokázal zakončit svůj nájezd pod český koš. (64:29)

23:30
    Do koše spadla střela Martina Nábělka z tříbodové vzdálenosti. (67:29)

23:40
    Českou ztrátu potrestal Davidjan, který míč zatloukl do koše hezkou smečí! (67:31)

23:56
    František Váňa střílí trojku! (70:31)

24:17
    Miroslav Šfafl bude střílet trestné hody po faulu Pečenjana. (70:31)

24:18
    Proměnil druhý z nich. (71:31)

24:46
    Po každém faulu Arménů už budou následovat trestné hody. Poloviční úspěšnost měl také Kotásek. (72:31)

25:23
    Oba trestné hody proměnil Karlovský. (74:31)

25:34
    S trochou štěstí dostal míč do koše Davidjan. (74:33)

26:27
    Arméni si nedokázali přesně přihrát, což jeden z nich kvitoval vzteklým úderem do konstrukce, která drží koš. (74:33)

26:59
    Ajemian to vzal na sebe, z těžké pozice trefil trojku. (74:36)

27:13
    František Váňa vrací rozdíl ve skóre na 40 bodů. (76:36)

27:48
    Další šestky pro český tým. Střílet je bude František Váňa. (76:36)

27:48
    Váňa ale ani jednu šestku neproměnil! (76:36)

28:33
    Za tři body to zkoušel Podkolzin, zastavila ho obroučka. (76:36)

28:48
    Z velké dálky netrefil Danieljan. (76:36)

29:25
    Martin Kolář se pod košem snadno uvolnil a zavěsil. (78:36)

29:40
    Podkolzin střílel trestné hody. První neproměnil, druhý naopak ano. (78:37)

29:53
    Ještě dva body, které jdou na konto Kotáska. (80:37)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (80:37)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (80:37)

30:26
    Arméni snižují po nájezdu Pečenjana. (80:39)

30:50
    Kozák přidal dva body po spolupráci se Slavíkem. (82:39)

31:30
    Další dva body trefil Lukáš Bokovjan. (84:39)

31:51
    Jakub Tůma zužitkoval svůj nájezd do podkošového prostoru. (86:39)

32:54
    Danieljan střílel z velké dálky jen do obroučky. (86:39)

33:02
    Davidjan už alespoň dva body pro Arménii získal. (86:41)

33:55
    Tentokrát Davidjan netrefil střelu za tři body. (86:41)

34:14
    Kolář byl faulován Kojumjanem a bude střílet šestky. (86:41)

34:14
    Proměnil jen první z nich. (87:41)

34:30
    Kojumjan snižuje tříbodovým košem. (87:44)

35:22
    Hráči Arménie nezakončili útok v předepsaném limitu. (87:44)

36:00
    Střela arménského hráče tentokrát vůbec netrefila zařízení. (87:44)

36:24
    Skóre navýšili svými koši Nábělek a Bukovjan. Český tým bude útočit na 100 bodů. (91:44)

37:22
    Karlovský trefil z dvoubodové vzdálenosti jen obroučku. (91:44)

38:00
    Bukovjanova střela za tři do koše nespadla. Hartig však balón doskočil a zapíchl ho na místo určení. (93:44)

38:24
    Jan Karlovský pod košem obehrál svého obránce a přidal na české konto další dva body. (95:46)

38:31
    Technická chyba byla odpískána hráčské lavici Arménie. Češi tedy budou mít k dispozici trestný hod a ještě budou rozehrávat. (95:46)

38:31
    David Žikla trestný hod proměnil. (96:46)

39:32
    Lukáš Bukovjan zaznamenal trojku a český tým je bod od stobodové hranice! (99:46)

Konec zápasu. (99:46)

Stovka nakonec nepadla, ale čeští hráči i tak mohou být spokojeni. Arménii porazili bez nejmenších problémů 99:46 a zvítězili také ve druhém utkání na turnaji. O úspěchu českého týmu nebylo od začátku pochyb, vždyť už po první čtvrtině vedl 33:5. Nejlepším českým střelcem byl se 13 body Martin Nábělek. (21:05:37)