Astana – Dinamo Záhřeb 0:2 (kon.) | Karabach – BATE 0:1 (kon.) | Malmö – Fehérvár 1:1 (kon.)
Slavia – Dynamo Kyjev 1:1 (kon.) | Standard – Ajax 2:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Trnava 1:1 (kon.)
Benfica – Fenerbahce 1:0 (kon.)
Standard Lutych
2:2 (0:2)
Ajax Amsterdam
Úterý 07.08.2018, 20:00 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Liga mistrů (předkola) • 3. předkolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:04:43)

Dnešní utkání nabídlo krásnou fotbalovou podívanou, která dlouho vypadala na jednoznačnou záležitost. Ajax nebyl daleko od vedení 3:0, což by asi domácímu Standardu definitivně srazilo vaz. Nicméně nestalo se tak, Ajax třetí gól nepřidal a naopak, trochu laxním daroval soupeři vyrovnání! Snaživě hrající Standard totiž nabudila krásná akce Carcely, který se gólově prosadil v 67. minutě a nakonec domácí vybojovali ještě i penaltu, kterou ve čtvrté minutě nastaveného času proměnil Emond.
    Ajax má díky tomuto výsledku pochopitelně blíže k postupu a bude-li hrát doma podobně, jako dnes v první půli, postup by si neměl nechat ujít.

90+6
    90+4. Renaud EMOND - 2:2

90+4
    Standard právě vstřelil branku!
    Povedlo se, RENAUD EMOND posílá míč na opačnou stranu, než kam šel gólman a domácí se dočkali vyrovnání v nastaveném čase, z penalty, stejně, jako Slavia v již skončeném utkání s Dynamem Kyjev.
    90+3. Mazraoui (Ajax) fauluje Marina a sudí nařizuje penaltu pro domácí

90+3
    Mazraoui fauloval ve vápně Marina a je tu penalta pro domácí!

90+3
    Standard na polovině Ajaxu a pozor, domácí vybojovali penaltu!

90+2
    Matthijs de Ligt (Ajax) rozehrál volný kop, kterým to zkusil přímo na branku, tu ale netrefuje.

90+1
    Šest minut se bude hrát navíc, tak nějaká šance pro domácí na vyrovnání stále existuje.

90
    Trenér domácích a belgická brankářská legenda Michel Preud'homme se nyní rozčílil na sudího, který neodpískal penaltu ve prospěch Standardu, ovšem let Cavandy byl příliš okatý.

89
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Carel Eiting.

88
    Carcela (Standard) to nyní zkusil patičkou na Marina, který ale míč nezachytil a přišel o něj, hrají hosté.

87
    Odkopem od branky Standardu končí útočná akce Ajaxu, který si v poklidu hlídá těsné vedení, soupeře v posledních minutách nepustil do blízkosti vlastního vápna.

86
    Hostující Labyad to zkusil z dálky, branku Standardu ale přestřelil.

85
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Paul-José M'Poku, přichází Moussa Djenepo.

83
    Roh pro Ajax, hosté rozehráli z pravé strany, ale branku domácích neohrozili. Přesto se znovu dostali k míči a mohou zaútočit.
    82. Gólman Ochoa (Standard) parádně vychytal Huntelaara

82
    Hosté se nyní dostávají do blízkosti vápna, spolupráce Tadić – Huntelaar opět málem vedla ke gólu, blýskl se však gólman Ochoa, který vychytal druhého jmenovaného.

Martin Dvořák

Branky: 67. Carcela (Marin), 90+4. Emond (pen.) – 19. Huntelaar (Tadić), 34. Tadić (Neres)

Karty:   56. Fai (STA) – 58. Tagliafico (AJA), 61. Ziyech (AJA)

Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 14:4. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:10.
    Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Luyindama, Laifis, Fai – Marin, Agbo, Bastien (76. Cimirot) – M'Poku (C) (85. Djenepo), Orlando Sá (66. Emond), Carcela
    Náhradníci: Gillet – Vanheusden, Cimirot, Emond, Pocognoli, Djenepo, Miangue

Ajax Amsterdam: Onana – Mazraoui, De Ligt (C), De Jong (79. Van de Beek), Tagliafico – Schöne (89. Eiting), Ziyech (73. Labyad), Blind – Neres, Huntelaar, Tadić
    Náhradníci: Lambrou – Nissen, Wöber, Van de Beek, Eiting, Labyad, Sierhuis

Rozhodčí: Stieler – Achmüller, Gittelmann (vš. GER)