CSKA Moskva – Třinec 7:1 (kon.) | Sparta – HC Slovan 3:0 (kon.) | K. Vary – Trenčín 6:4 (kon.)
HK Riga – Vítkovice 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – HK Riga 12:0 (kon.) | Trenčín – Sparta 1:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 7:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
7:3 (1:1, 2:0, 4:2)
HC Slovan Bratislava
Úterý 07.08.2018, 18:15 • Mini WERK ARENA, Třinec • President Cup • O umístění

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

President Cup – zápasy o 5. až 8. místo: V Mini WERK ARENĚ jsou druhý den turnaje odpoledne na programu první zápasy o páté až osmé místo. Hraje se stejným systémem jako ve velké hale zápasy o medaile. V prvních zápasech se dnes odpoledne střetnou třetí a čtvrté týmy jednotlivých skupin na kříž, tzn. třetí ze skupiny z WERK ARENY se čtvrtým ze skupiny z Mini WERK ARENY a naopak. Boje o umístění vyvrcholí zítra dopoledne, kdy se poražení z prvních zápasů střetnou o sedmé místo a vítězové o příčku pátou.

HC Energie Karlovy Vary: O nepostupu mladíků Karlových Varů do vyřazovacích bojů President Cupu rozhodl hned první zápas ve skupině. To se Energetici potkali s mladými Oceláři a prohráli až v samostatných nájezdech. Ve druhém kole totiž na Karlovarské čekali hoši z CSKA Moskva a ti nedali týmu ze západních Čech šanci a nasázeli jim 16 gólů! Vzhledem k tomu, že v druhém kole základní skupiny vyhráli i Oceláři nad Trenčínem 6:3, bylo jasné, že se Karlovy Vary již výše než na třetí místo nedostanou. V závěrečném utkání skupiny pak zdolali mladé vojáky z Trenčína v poměru 6:4, když v utkání vedli už 4:0 a 5:1. Západočeši tak skončili v tabulce skupiny z WERK ARENY na třetím místě o jediný bod za Třincem, což potvrdilo, že ztracený nájezdový rozstřel hned v prvním zápase byl zásadní pro další vývoj.

HC Slovan Bratislava: Belasí nevstoupili do President Cupu příznivě. V prvním utkání skupiny hrané v Mini WERK ARENĚ podlehli Rize 1:6. Jediný gól Slovanu zaznamenal ve druhé třetině Géci. Hokejisté z lotyšského hlavního města udělali hlavní krok k výhře před polovinou utkání, kdy zaznamenali druhý a třetí gól zápasu. Ve druhém utkání prvního hracího dne se Slovan střetl s Vítkovicemi. Ostravané svého soupeře srazili góly ve 4. a 6. minutě, následně přidali ještě další dva a už ve 23. minutě to bylo 4:0. Ve zbytku utkání Slovan inkasoval ještě dvakrát. Poslední zápas skupiny s pražskou Spartou tak byl o to neskončit na posledním místě. Vyrovnaný zápas naklonil na stranu Pražanů v prostřední třetině nejprve Červenka, pak Straka a čtyři a půl minuty před koncem výsledek pečetil Vitouch. Slovan tak se skóre 1:15 skončil ve skupině poslední.

HC Energie Karlovy Vary: Bajgar, Kubát – Vogel, Houdek, Prošek, Žďárský, Hohl, Zolnaj – Rymon, Remeš, Helecz, Šmajda, Blecha, Hrůša, Sapoušek, Czingel, Bubanec, Skuhravý, März, Šlechta

HC Slovan Bratislava: Bovan, Rusnák – Patzelt, Chekhov, Benedikt, Bertók, Borák, Krakovský, Morong, Rajzík – Géci, Ožvald, Bubica, Molnár, Trubač, Ružanský, Zelenay, Kukumberg, Lachkovič, Veber, Jendek, Ondriš.

Rozhodčí již jsou na ledě, hráči končí rozbruslení. Za chvíli vyslechneme českou a slovenskou hymnu a druhý zápas o páté až osmé místo může začít.

00:01

00:16
    Po buly se k puku dostali hosté, ale hned jej poslali na icing.

00:34
    Remeš si vybruslil zpoza branky a vyzkoušel pozornost bratislavského brankáře.

00:48
    Další icing vrací hru před Rusnáka.

01:09
    První střelou se na druhé straně prezentoval Ožvald. Pokus přes bránícího karlovarského hráče domácí brankář kryl.

02:09
    Akci dva na dva zakončil střelou na Bajgara Molnár.

02:48
    Chybu v rozehrávce Energetiků nedokázal využít Zelenay. Hned zase o puk přišel.

03:14
    Pěkná akce Karlových Varů! Rymon hledal na druhé tyči Remeše, ale trochu jej zahnal z úhlu.

03:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nakonec přeci jen vidíme puk v brance Slovanu Bratislava! Branku vsítil SAMUEL ŠMAJDA a Karlovy Vary otevírají skóre – 1:0!

04:59
    Na druhé straně se s odpovědí snažil přispěchat Ožvald, byl ale na útočné modré odzbrojen. V útoku Karlovarských to zkoušel Remeš, bekhendovým pokusem si ale na Rusnáka nepřišel.

06:13
    Zolnaj se snažil dostat ke střele, než se mu to povedlo byl na hraně levého kruhu sražen jedním z belasých hráčů.

07:20
    Blechovu střelu rozklekem vytěsnil Rusnák.

07:26
    Prvním vyloučeným hráčem utkání je karlovarský obránce Prošek.

07:52
    Remeš ukořistil v obranném pásmu puk a projel až do pásma. Trefil Rusnáka do přilby a vynutil si dvě minuty pro hostujícího hráče.

07:52
    Podražením se provinil Antonio Ožvald. Ve čtyřech na obou stranách, pokud nedojde k dalšímu vyloučení, se bude hrát 94 sekund.

08:40
    Více prostoru na ledě vyhovuje zatím spíše Karlovarským. Ti se prezentovali několika střelami od modré a drží puk v útočném pásmu.

09:26
    Energie je v plném počtu a hraje krátkou přesilovku.

09:52
    Jenže kompletní jsou i Bratislavští a také to nemělo vliv na skóre utkání.

10:37
    Rychlou akci tří Karlovarských na dva zakončil střelou do tyče Šmajda.

11:05
    Z vrcholu kruhu pálil Prošek a Rusnák puk na hrudi raději přikryl.

11:31
    Dobrá střela z výborného střeleckého místa – z mezikruží Rusnáka vyzkoušel Skuhravý.

12:19
    Karlovarští teď drželi svého soka v pásmu, ale nenašli příležitost ke střelbě.

13:02
    Příhru zpoza Rusnákovy brány dostal před odkrytou klec Blecha, ale nezamířil přesně.

13:39
    Slovan právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš! Spíše ojedinělá akce slovanistů v posledních několika minutách končí gólem. ADAM ONDRIŠ okradl přímo před brankářem Bajgarem Karlovarské o puk a zakončil přesně. Skóre je vyrovnané – 1:1!

14:40
    Hohl nezachytil puk ve středním pásmu, dojel jej v útočném pásmu Jendek, vyměnil si jej ještě s kolegou, ale k zakončení se následně nedostal.

15:20
    Bekhendový pokus Märze byl před Rusnákem zblokován.

16:03
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale vyloženou šanci v těchto desítkách sekund nevidíme.

17:20
    Ožvald ukradl Varským puk při rozehrávce, pak se ale sám utopil ve svým kličkách.

17:40
    Dalším vyloučeným je střelec dosud jediného gólu Samuel Šmajda. Belasí mají přesilovku.

18:30
    Během prvních padesáti sekund přesilovky se hosté k ničemu nedostali a zakládají další akci od své branky.

18:58
    Zajímavá situace pro Slovan. Za podražení při forcheckingu v útočném pásmu byl vyloučen März a Bratislava má 42 sekund v pěti proti třem.

19:24
    Géci zavezl puk až za branku, ale z jeho přihrávky před brankoviště nedokázal těžit Ožvald.

19:40
    Slovanisti se k dalším střelám a tlaku dostali až po návratu prvního vyloučeného Energetika na led.

20:00

První třetina druhého utkání o páté až osmé místo skončila vyrovnaným výsledkem 1:1. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Šmajda. Následně měli domácí Energetici více ze hry, opticky častěji byli na puku, dostávali se i do kvalitnějších střeleckých pozic. Jejich střelba a využívání těchto náznaků ale tak kvalitní nebyly, a tak se Slovanu podařilo vyrovnat. Ve 14. minutě se před Bajgarem zjevil Ondriš, okradl karlovarského beka o puk a vyrovnal.

Prostřední hrací doba začne cca v 19:01.

20:01

20:01
    Hostům zbývá ještě necelá minuta přesilové hry.

20:24
    Slovan se hned nastěhoval do pásma, ale Bajgar Benediktovu střelu od modré vyrazil.

21:07
    Slovanisti už hrajou proti pěti, ale stále drží pásmo.

21:16
    Další vyloučení – za vysokou hůl je dnes již podruhé u trestoměřičů Samuel Šmajda.

21:37
    Akci Varů tři na dva v oslabení zakončil střelou do Rusnákovy náruče März.

22:21
    Slovan se zatím k přesilovkovému zámku nedostal.

22:53
    Bubica poslal od modré lehké nahození, které před Bajgarem šikovně tečoval Rajzík, ale puk se od jeho patky odrazil pouze do tyče karlovarské svatyně a ven.

23:16
    Domácí jsou kompletní, ale stále jsou ve vlastním pásmu a čelí útoku Slovanu.

24:15
    Nebezpečná situace před Bajgarem! Nejprve mohl z první pálit Molnár, ale puk mu vůbec nesedl. Před ním byla volná dálnice. Odražený puk ještě zkoušel do branky poslat Trubač, Bajgar byl na svém místě.

24:49
    Dalším hráčem, který si půjde na nějaký čas odpočinout, je útočník Slovanu Samuel Ružanský. Svého soupeře zastavil nedovoleným háčkem.

25:30
    Remeš vystřelil a Bubanec zkoušel ztečovat puk za Rusnáka, trajektorie ale byla velmi nepřesná.

26:05
    Vary se drží v pásmu, přímo na Rusnáka šla ale jedna spíše náhodná střela na teč. Jinak se Energetici snažili hledat možnosti a lépe postavené spoluhráče.

26:49
    Přesně v okamžiku, kdy naskočil vyloučený Ružanský na led, se po puku, který právě přikrýval Rusnák, natahoval Hrůša. Trochu do bratislavského brankáře zajel, sudí je ale v klidu.

27:45
    Karlovarští si zase berou vedení na svou stranu. Druhý bod v zápase si připsal DOMINIK RYMON, který z předbrankového prostoru překonal Rusnáka a Energie tak vede 2:1!

28:47
    Slovan se dál snaží o aktivnější hru než v první třetině, ve hře je opětovné vyrovnání skóre.

29:16
    Současné vyloučení – za krosček byl vyloučen karlovarský David Prošek a za sekání bratislavský Václav Trubač. Oba kohouti dostali menší trest za nedovolenou hru holí. Na ledě bude víc místa, oba týmy hrají ve čtyřech.

29:46
    Tvrdá srážka před Rusnákem. Obránce Slovanu skončil na hostujícím brankáři a ten je mírně otřesen. Pomalu se zvedá z ledu, hra je tedy přerušena.

30:30
    Střelec druhé branky Energie zavezl puk do pásma a hledal do střelecké pozice najíždějícího Houdka. Tomu touš hůl přeskočil, útočná akce domácích končí.

31:16
    Oba týmy jsou kompletní. Poslední sekundy hry čtyř proti čtyřem kromě několika tvrdších střetů nic zajímavého nepřinesly.

32:29
    Dvě akce dva na jednoho – na každé straně jedna. Sapoušek v útoku Karlových Varů nezakončil, protože puk přejímal zády k brance. Podstatně blíž gólu byl Ondriš, ale po jeho doteku kotouč proklouzal kolem tyče mimo.

33:34
    Houdek nahazoval od modré, ale trefil jen svého spoluhráče.

34:41
    Bubica dobruslil jako první bezprizorní puk za brankou, ale nic kloudného s nim následně nevymyslel.

35:13
    Hra plyne bez přerušení, přelévá se ze strany na stranu, ale v posledních desítkách sekund šance nevidíme.

35:48
    Dloubáček z hole Zelenaye kryje Bajgar do lapačky jako vysoký míč v baseballu a zastavuje čas po dlouhé pasáži plynulé hry.

36:30
    Dvakrát teď získal puk v neutrálním pásmu Šlechta, ale nic z toho nebylo.

36:37
    Opět společné vyloučení. Za vysokou hůl usedl na trestnou David Prošek a za sekání Matvej Chekhov. Oba týmy budou hrát ve čtyřech.

36:57
    A právě při hře ve čtyřech na obou stranách Energie navyšuje vedení. Před Rusnákem se prosadil ALEXANDR REMEŠ a stejně jako střelec druhé branky si připisuje druhý bod v zápase. Karlovy Vary vedou již 3:1!

37:47
    Dalším vyloučeným je Jakub Vogel z týmu Energie Karlovy Vary. Slovan bude hrát 50 sekund ve čtyřech proti třem.

38:37
    Slovanisti si ale žádnou gólovku nevypracovali. Tahali puk po mantinelech, zdaleka od prostoru, odkud by to pro Bajgara mohlo být nebezpečné. Společně vyloučení hráči jsou na ledě a pokračuje zkrácená přesilovka Bratislavských.

39:26
    Na ledě to ale poznat nebylo. Útočili spíše Energetici. Hru nyní přerušil ofsajd.

39:39
    Několik zákroků na hraně a rozhodčí si vybral poslední z nich. Za vysokou hůl je vyloučen hráč Slovanu Bratislava Filip Molnár.

39:47
    Krátká pasáž hry čtyř proti čtyřem je u konce. Energie je v plném počtu, ale času v přesilovce má málo.

40:00

Druhá třetina skončila a dvakrát se v ni prosadili hráči Karlových Varů. Nejprve remízový stav ukončil Rymon a následně skóre navýšil Remeš. Slovan tak prohrává třetinu, v níž se evidentně snažil o vyšší aktivitu než v první remízové třetině. Zápas je ale stále před třetí části otevřený.

Závěrečná třetina tohoto zápasu i dnešního programu v Mini WERK ARENĚ začne cca v 19:47.

40:01

40:01
    Začala třetí třetina a Energii zbývá ještě přes minutu a půl přesilové hry.

40:57
    Slovanisti se teď osvobodili vytečováním puku mimo hřiště.

41:12
    Hráči Slovanu se teď skláněli na Ondrišem, který se zúčastnil jednoho z těžších střetů v obranném pásmu.

41:29
    Houdkova střela končí v náručí Rusnákově.

41:39
    Hosté jsou kompletní a puk je v jejich útočném pásmu.

42:19
    Bubica poslal puk zpoza branky do mezikruží, odkud se snažil střílet Zelenay, ale jeho střela byla ztečovaná nad.

43:18
    Remeš zavezl puk do útočného pásma, ale následně jej za brankou ztratil. Následovala tvrdá srážka s Bertokem.

43:34
    Belasí jsou nadostřel jediné branky! Snižující branky docílil ROMAN KUKUMBERG po přihrávce Lachkoviče. Zápas slibuje drama – Karlovy Vary vedou už pouze 3:2!

44:22
    Do úniku se mohl dostat Robin Veber, který byl sám na celé útočné polovině hřiště, nepřišla mu ale přesná přihrávka.

45:19
    Akci tři na tři Karlových Varů skončil Bubica tím, že schoval puk do rukavice a jel s ním několik metrů. Pravděpodobně ošálil rozhodčí, neboť hlavní mu menší trest neudělí.

46:02
    Karlovy Vary po obdržené brance trochu zvýšili obrátky, chtějí si vzít zpět ztracený pohodlný náskok.

47:06
    Šlechta dojel za brankou Rusnáka puk, vzápětí jej ale zase ztratil.

47:38
    Remeš projel po levém křídle až do zakončení a přestože střela asi lehce lízla horní tyč, byla z velkého úhlu a tudíž ne tak nebezpečná.

48:06
    Hru přerušuje ofsajd Slovanu Bratislava.

48:16
    Karlovarský Petr Zolnaj sejmul loktem Robina Vebera a dává příležitost Slovanu vyrovnat. Hosté totiž mají přesilovku.

48:44
    Borák získal puk na modré, snažil se popojet do lepší pozice a střelu schovat za obránce, Bajgar byl však i tak na místě.

49:02
    Borák znovu pálí, tentokrát mu rána nesedla a odklouzala mimo.

49:43
    Karlovarští vyhodili přes celé hřiště a Slovan tak musí zakládat útok od Rusnáka.

50:22
    Domácí jsou kompletní. Zolnaj vypálil z trestné, ale žádný z kolegů, kteří se zrovna v obranném pásmu snažili získat puk, si jej nevšiml. Puk tak k němu nedoputoval.

50:53
    Po přežitém oslabení útočí Energie. Proškovo nebezpečné nahození od modré skončilo těsně nad.

51:10
    O chvíli později jsou však již hole Karlovarských z radosti ve vzduchu. Gól Energie, který jí dává opět dvoubrankový náskok, je připsán LUKÁŠI MÄRZOVI. Karlovy Vary jsou vepředu – 4:2!

52:08
    Tvrdý zákrok, konkrétně krosček, teď vytkl hlavní rozhodčí Alexi Gécimu z týmu Slovanu Bratislava. Energie má přesilovku a možnost ještě posílit své vedení.

52:59
    Energie kombinuje, ale víc než málo nebezpečný bekhendový pokus Rymona zatím nevymyslela.

53:07
    Energii se nakonec podařilo své vedení skutečně v početní výhodě umocnit. Druhým gólem v zápase se prosadil DOMINIK RYMON a Karlovy Vary vedou 5:2!

54:08
    Vedení Karlových Varů se zdá být luxusní a to navíc v kontextu toho, že Slovan v posledních sekundách je málo na puku a ve střelbě, věstí těžké chvíle pro hosty.

54:38
    Nakonec přeci jen zajímavá situace před Bajgarem. Jendek ztečoval vysoké nahození od modré, ale Bajgar jej skryl ve výstroji.

54:54
    Nedáš dostaneš na Karlovarské straně! Rychlý protiútok zakončil dalším gólem v síti Rusnáka DOMINIK RYMON, který zakončil akci dva na jednoho. Šestý gól v síti Slovanu a zároveň Rymonův hattrick. 6:2!

55:06
    Vidíme další menší trest. Vyloučení karlovarského Blechy značí početní výhodu Slovanu a možnost korekce skóre.

56:28
    Slovan teď část přesilovky strávil ve vlastním obranném pásmu a ukrajuje si cenné sekundy.

56:43
    Přece jenom ještě snížení na straně Slovanu Bratislava a využitá přesilovka. V početní převaze skóruje ALEX GÉCI a koriguje na 3:6 z pohledu hostů.

57:46
    Do konce zbývá něco přes dvě minuty, Slovan prohrává o tři góly a hraje ve vlastním obranném pásmu. Zdá se být rozhodnuto.

57:56
    Teď už to můžeme říct asi se stoprocentní jistotou. 124 sekund před koncem utkání navyšuje na 7:3 z pohledu Energie ALEXANDR REMEŠ. Vyrovnání nebo otočení skóre ze strany Slovanu se zdá býti utopií.

59:00
    Běží poslední minuta zápasu. Slovan sice útočí, ale je to bezzubá snaha.

Po skončení zápasu jsou ještě vyhlášení nejlepší hráči. Ze strany domácích Karlových Varů se jedná o Jakuba Vogela a nejlepším hostem z týmu Slovanu Bratislava je Adam Ondriš.

Zápas končí nakonec jednoznačným vítězstvím Karlových Varů, ale většinu průběhu bylo utkání velmi vyrovnané. První třetina jako jediná skončila vyrovnaným skóre – to otevřel ve čtvrté minutě Šmajda a vyrovnal o deset minut později z náhodné akce z předbrankového prostoru Ondriš. Druhá třetina nabídla zvýšenou aktivitu Slovanu Bratislava, ale paradoxně dva góly v jejich síti – prosadil se Rymon s Remešem, dopředu jednoznačně nejaktivnější muži utkání.

Nejzajímavější podívanou nabídla závěrečná dvacetiminutovka. Nejprve snížil Kukumberg a poslední čtvrthodina slibovala slušné drama. Osm minut před koncem ale za stavu 3:2 odšpuntoval ofenzivní stavidla März, následně se dvakrát trefil Rymon, který tak docílil celkem tří gólů, a skóre uzavřel Remeš. Vzhledem k tomu, že se v téhle drtivé pasáži prosadil za Slovan pouze Géci, znamenalo to nakonec vítězství Karlových Varů o čtyři góly – 7:3!

Dnešní program v Mini WERK ARENĚ končí. Další utkání se zde odehrají zítra a půjde už pouze o dva duely. V utkání o páté místo se střetne Sparta Praha s Energií Karlovy Vary a o sedmé místo si to rozdají Dukla Trenčín a Slovan Bratislava. Zápasy o umístění tak nabídnou národní souboje. (20:25:50)

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 4. Šmajda (Rymon), 28. Rymon (Remeš), 37. Remeš, 52. März, 54. Rymon (Vogel), 55. Rymon (Remeš), 58. Remeš – 14. Ondriš, 44. Kukumberg (Lachkovič), 57. Géci (Ožvald, Chekhov)