konec
Dopolední program (5. den)
Daniel Juráš
Průběžné pořadí sedmiboje po 6 disciplínách
1. Nafissatou Thiamová (GBR) 5984 b.
2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5792
3. Carolin Schäferová (GER) 5704
4. Anouk Vetterová (NED) 5629
5. Ivona Dadicová (AUT) 5615
6. Kateřina Cachová (CZE) 5506
7. Louisa Grauvogelová (GER) 5412
8. Verena Preinerová (AUT) 5391
9. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 5369
10. Xénia Krizsánová (HUN) 5367
...
15. Lucia Vadlejch (SVK) 5169
Konečné pořadí hodu oštěpem, sedmiboj žen
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 57,91 (CB)
2. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 56,31 m (NU23R)
3. Carolin Schäferová (GER) 53,73 (PB)
4. Anouk Vetterová (NED) 51,25
5. Alina Šuchová (UKR) 51,20
6. Verena Preinerová (AUT) 48,79 (SB)
7. Lucia Vadlejch (SVK) 48,71 (PB)
8. Grit Šadeiková (EST) 48,11 (SB)
9. Ivona Dadicová (AUT) 47,42
10. Esther Turpinová (FRA) 46,65 (PB)
...
15. Kateřina Cachová (CZE) 44,64 (SB)
Postupující do finále 4 x 400 m žen
1. Itálie 3:27,63 min (SB)
2. Velká Británie 3:28,12
3. Polsko 3:28,52
4. Francie 3:28,61
5. Belgie 3:30,62
6. Německo 3:31,77 (SB)
7. Rumunsko 3:31,95 (SB)
8. Slovensko 3:32,11 (SB)
Postupující do finále 4 x 400 m mužů
1. Velká Británie 3:01,62 min (EL)
2. Francie 3:01,67 (SB)
3. Česko 3:02,52 (NR)
4. Belgie 3:02,55
5. Polsko 3:02,75
6. Německo 3:03,37
7. Itálie 3:04,08
8. Španělsko 3:04,62 (SB)
Postupující do finále trojskoku mužů
1. Alexis Copello (AZE) 16,82 m
2. Pablo Torrijos (ESP) 16,79
3. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,77
4. Dimítrios Tsiámis (GRE) 16,69
5. Can Özüpek (TUR) 16,66
6. Nelson Évora (POR) 16,62
7. Marcos Ruiz (ESP) 16,59
8. Nathan Douglas (GBR) 16,56 (SB)
9. Nazim Babajev (AZE) 16,54
10. Simo Lipsanen (FIN) 16,51
11. Harold Correa (FRA) 16,43
12. Tomáš Veszelka (SVK) 16,41
Postupující do finále skoku o tyči mužů
1. Axel Chapelle (FRA) 561 cm
1. Sondre Guttormsen (NOR) 561 (PB)
1. Renaud Lavillenie (FRA) 561
1. Piotr Lisek (POL) 561
1. Pawel Wojciechowski (POL) 561
6. Konstadínos Filippídis (GRE) 561
6. Armand Duplantis (SWE) 561
6. Adam Hauge (GBR) 561
9. Arnaud Art (BEL) 561
10. Timur Morgunov (ANA) 561
11. Alioune Sene (FRA) 551
11. Claudio Michel Stecchi (ITA) 551
...
Jan Kudlička (CZE) 536 nepostoupil
Postupující do finále 3 000 m překážek žen
1. Fabienne Schlumpfová (SUI) 9:32,32 min (SB)
2. Luiza Gegaová (ALB) 9:33,11
3. Gesa-Felicitas Krauseová (GER) 9:33,51 (SB)
4. Rosie Clarkeová (GBR) 9:33,78
5. Isabel Mattuzziová (ITA) 9:34,02 (PB)
6. Karoline Bjerkeli Grøvdalová (NOR) 9:34,23
7. Maruša Mišmašová (SLO) 9:34,28 (NR)
8. Anna Emilie Møllerová (DEN) 9:34,46 (SB)
9. Ophélie Claudeová-Boxbergerová (FRA) 9:34,50
10. Elena Burkardová (GER) 9:34,63
11. Irene Sánchezová (ESP) 9:34,69 (PB)
12. Adva Cohenová (ISR) 9:36,13 (NR)
13. Emma Oudiouová (FRA) 9:36,15 (PB)
14. Natalija Strebkovová (UKR) 9:37,28 (PB)
15. Viktória Gyürkésová (HUN) 9:38,56
...
Lucie Sekanová (CZE) 9:50,38 (SB) nepostoupila
Postupující do finále 1 500 m žen
1. Sofia Ennaouiová (POL) 4:08,60 min
2. Laura Weightmanová (GBR) 4:08,74
3. Marta Pérezová (ESP) 4:08,85
4. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:08,98 (PB)
5. Simona Vrzalová (CZE) 4:09,11
6. Laura Muirová (GBR) 4:09,12
7. Darja Barysevičová (BLR) 4:09,32
8. Ciara Mageeanová (IRE) 4:09,35
9. Marta Penová (POR) 4:09,40
10. Diana Mezuliáníková (CZE) 4:09,98
11. Angelika Cichocká (POL) 4:10,04 (SB)
12. Esther Guerrerová (ESP) 4:10,14
...
Kristiina Mäki (CZE) 4:10,35 (SB) nepostoupila
Průběžné pořadí sedmiboje po 5 disciplínách
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5083 b.
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 4970
3. Ivona Dadicová (AUT) 4805
4. Carolin Schäferová (GER) 4772
5. Kateřina Cachová (CZE) 4749
6. Anouk Vetterová (NED) 4745
7. Louisa Grauvogelová (GER) 4681
8. Xénia Krizsánová (HUN) 4595
9. Verena Preinerová (AUT) 4554
10. Hanne Maudensová (BEL) 4537
...
20. Lucia Vadlejch (SVK) 4334
Konečné pořadí skoku dalekého, sedmiboj žen
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 668 cm
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 660
3. Hanne Maudensová (BEL) 642
4. Kateřina Cachová (CZE) 636 (=SB)
5. Ivona Dadicová (AUT) 635 (SB)
6. Anouk Vetterová (NED) 630 (SB)
7. Carolin Schäferová (GER) 624 (SB)
8. Xénia Krizsánová (HUN) 624 (SB)
9. Lucia Vadlejch (SVK) 620
10. Darina Slobodová (UKR) 617
Postupující do finále hodu kladivem žen
1. Anita Wlodarczyková (POL) 75,10 m
2. Hanna Skydanová (AZE) 74,02 (SB)
3. Alexandra Tavernierová (FRA) 72,88
4. Hanna Malyšiková (BLR) 72,39
5. Joanna Fiodorowová (POL) 71,46
6. Malwina Kopronová (POL) 71,14
7. Sofija Palkinová (ANA) 69,74
8. Réka Gyurátzová (HUN) 69,45
9. Irina Klimecová (UKR) 69,44
10. Zalina Petrivská (MDA) 69,17
11. Sophie Hitchonová (GBR) 68,69
12. Kathrin Klaasová (GER) 68,64
...
Martina Hrašnová (SVK) 66,37
Kateřina Šafránková (CZE) 64,85 nepostoupily
Postupující do semifinále 200 m žen
1. Laura Müllerová (GER) 23,06 s (SB)
2. Kriscina Cimanouská (BLR) 23,07 (NU23R)
3. Anna Kielbasinská (POL) 23,20
4. Gloria Hooperová (ITA) 23,28
5. Phil Healyová (IRE) 23,34
6. Sindija Bukšaová (LAT) 23,36
7. Rebekka Haaseová (GER) 23,44
8. Inna Eftimovová (BUL) 23,56
9. Manon Depuydtová (BEL) 23,59
10. Loréne Dorcas Bazolová (POR) 23,60
11. Irene Siragusaová (ITA) 23,60
12. Martyna Kotwilaová (POL) 23,62
...
Marcela Pírková (CZE) 23,72 nepostoupila
ČASOVÝ POŘAD
10:00 - hod kladivem žen, kvalifikace
10:30 - skok o tyči mužů, kvalifikace
10:50 - sedmiboj žen, skok daleký
11:25 - 200m žen, kvalifikace
12:00 - 1500m žen, kvalifikace
12:25 - 3000m steeplechase žen, kvalifikace
12:40 - trojskok mužů, kvalifikace
12:50 - sedmiboj žen, hod oštěpem
13:05 - 4x400m mužů, kvalifikace
13:40 - 4x400m žen, kvalifikace
1. Nafissatou Thiamová (GBR) 5984 b.
2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5792
3. Carolin Schäferová (GER) 5704
4. Anouk Vetterová (NED) 5629
5. Ivona Dadicová (AUT) 5615
6. Kateřina Cachová (CZE) 5506
7. Louisa Grauvogelová (GER) 5412
8. Verena Preinerová (AUT) 5391
9. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 5369
10. Xénia Krizsánová (HUN) 5367
...
15. Lucia Vadlejch (SVK) 5169
Konečné pořadí hodu oštěpem, sedmiboj žen
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 57,91 (CB)
2. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 56,31 m (NU23R)
3. Carolin Schäferová (GER) 53,73 (PB)
4. Anouk Vetterová (NED) 51,25
5. Alina Šuchová (UKR) 51,20
6. Verena Preinerová (AUT) 48,79 (SB)
7. Lucia Vadlejch (SVK) 48,71 (PB)
8. Grit Šadeiková (EST) 48,11 (SB)
9. Ivona Dadicová (AUT) 47,42
10. Esther Turpinová (FRA) 46,65 (PB)
...
15. Kateřina Cachová (CZE) 44,64 (SB)
Postupující do finále 4 x 400 m žen
1. Itálie 3:27,63 min (SB)
2. Velká Británie 3:28,12
3. Polsko 3:28,52
4. Francie 3:28,61
5. Belgie 3:30,62
6. Německo 3:31,77 (SB)
7. Rumunsko 3:31,95 (SB)
8. Slovensko 3:32,11 (SB)
Postupující do finále 4 x 400 m mužů
1. Velká Británie 3:01,62 min (EL)
2. Francie 3:01,67 (SB)
3. Česko 3:02,52 (NR)
4. Belgie 3:02,55
5. Polsko 3:02,75
6. Německo 3:03,37
7. Itálie 3:04,08
8. Španělsko 3:04,62 (SB)
Postupující do finále trojskoku mužů
1. Alexis Copello (AZE) 16,82 m
2. Pablo Torrijos (ESP) 16,79
3. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,77
4. Dimítrios Tsiámis (GRE) 16,69
5. Can Özüpek (TUR) 16,66
6. Nelson Évora (POR) 16,62
7. Marcos Ruiz (ESP) 16,59
8. Nathan Douglas (GBR) 16,56 (SB)
9. Nazim Babajev (AZE) 16,54
10. Simo Lipsanen (FIN) 16,51
11. Harold Correa (FRA) 16,43
12. Tomáš Veszelka (SVK) 16,41
Postupující do finále skoku o tyči mužů
1. Axel Chapelle (FRA) 561 cm
1. Sondre Guttormsen (NOR) 561 (PB)
1. Renaud Lavillenie (FRA) 561
1. Piotr Lisek (POL) 561
1. Pawel Wojciechowski (POL) 561
6. Konstadínos Filippídis (GRE) 561
6. Armand Duplantis (SWE) 561
6. Adam Hauge (GBR) 561
9. Arnaud Art (BEL) 561
10. Timur Morgunov (ANA) 561
11. Alioune Sene (FRA) 551
11. Claudio Michel Stecchi (ITA) 551
...
Jan Kudlička (CZE) 536 nepostoupil
Postupující do finále 3 000 m překážek žen
1. Fabienne Schlumpfová (SUI) 9:32,32 min (SB)
2. Luiza Gegaová (ALB) 9:33,11
3. Gesa-Felicitas Krauseová (GER) 9:33,51 (SB)
4. Rosie Clarkeová (GBR) 9:33,78
5. Isabel Mattuzziová (ITA) 9:34,02 (PB)
6. Karoline Bjerkeli Grøvdalová (NOR) 9:34,23
7. Maruša Mišmašová (SLO) 9:34,28 (NR)
8. Anna Emilie Møllerová (DEN) 9:34,46 (SB)
9. Ophélie Claudeová-Boxbergerová (FRA) 9:34,50
10. Elena Burkardová (GER) 9:34,63
11. Irene Sánchezová (ESP) 9:34,69 (PB)
12. Adva Cohenová (ISR) 9:36,13 (NR)
13. Emma Oudiouová (FRA) 9:36,15 (PB)
14. Natalija Strebkovová (UKR) 9:37,28 (PB)
15. Viktória Gyürkésová (HUN) 9:38,56
...
Lucie Sekanová (CZE) 9:50,38 (SB) nepostoupila
Postupující do finále 1 500 m žen
1. Sofia Ennaouiová (POL) 4:08,60 min
2. Laura Weightmanová (GBR) 4:08,74
3. Marta Pérezová (ESP) 4:08,85
4. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:08,98 (PB)
5. Simona Vrzalová (CZE) 4:09,11
6. Laura Muirová (GBR) 4:09,12
7. Darja Barysevičová (BLR) 4:09,32
8. Ciara Mageeanová (IRE) 4:09,35
9. Marta Penová (POR) 4:09,40
10. Diana Mezuliáníková (CZE) 4:09,98
11. Angelika Cichocká (POL) 4:10,04 (SB)
12. Esther Guerrerová (ESP) 4:10,14
...
Kristiina Mäki (CZE) 4:10,35 (SB) nepostoupila
Průběžné pořadí sedmiboje po 5 disciplínách
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5083 b.
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 4970
3. Ivona Dadicová (AUT) 4805
4. Carolin Schäferová (GER) 4772
5. Kateřina Cachová (CZE) 4749
6. Anouk Vetterová (NED) 4745
7. Louisa Grauvogelová (GER) 4681
8. Xénia Krizsánová (HUN) 4595
9. Verena Preinerová (AUT) 4554
10. Hanne Maudensová (BEL) 4537
...
20. Lucia Vadlejch (SVK) 4334
Konečné pořadí skoku dalekého, sedmiboj žen
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 668 cm
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 660
3. Hanne Maudensová (BEL) 642
4. Kateřina Cachová (CZE) 636 (=SB)
5. Ivona Dadicová (AUT) 635 (SB)
6. Anouk Vetterová (NED) 630 (SB)
7. Carolin Schäferová (GER) 624 (SB)
8. Xénia Krizsánová (HUN) 624 (SB)
9. Lucia Vadlejch (SVK) 620
10. Darina Slobodová (UKR) 617
Postupující do finále hodu kladivem žen
1. Anita Wlodarczyková (POL) 75,10 m
2. Hanna Skydanová (AZE) 74,02 (SB)
3. Alexandra Tavernierová (FRA) 72,88
4. Hanna Malyšiková (BLR) 72,39
5. Joanna Fiodorowová (POL) 71,46
6. Malwina Kopronová (POL) 71,14
7. Sofija Palkinová (ANA) 69,74
8. Réka Gyurátzová (HUN) 69,45
9. Irina Klimecová (UKR) 69,44
10. Zalina Petrivská (MDA) 69,17
11. Sophie Hitchonová (GBR) 68,69
12. Kathrin Klaasová (GER) 68,64
...
Martina Hrašnová (SVK) 66,37
Kateřina Šafránková (CZE) 64,85 nepostoupily
Postupující do semifinále 200 m žen
1. Laura Müllerová (GER) 23,06 s (SB)
2. Kriscina Cimanouská (BLR) 23,07 (NU23R)
3. Anna Kielbasinská (POL) 23,20
4. Gloria Hooperová (ITA) 23,28
5. Phil Healyová (IRE) 23,34
6. Sindija Bukšaová (LAT) 23,36
7. Rebekka Haaseová (GER) 23,44
8. Inna Eftimovová (BUL) 23,56
9. Manon Depuydtová (BEL) 23,59
10. Loréne Dorcas Bazolová (POR) 23,60
11. Irene Siragusaová (ITA) 23,60
12. Martyna Kotwilaová (POL) 23,62
...
Marcela Pírková (CZE) 23,72 nepostoupila
ČASOVÝ POŘAD
10:00 - hod kladivem žen, kvalifikace
10:30 - skok o tyči mužů, kvalifikace
10:50 - sedmiboj žen, skok daleký
11:25 - 200m žen, kvalifikace
12:00 - 1500m žen, kvalifikace
12:25 - 3000m steeplechase žen, kvalifikace
12:40 - trojskok mužů, kvalifikace
12:50 - sedmiboj žen, hod oštěpem
13:05 - 4x400m mužů, kvalifikace
13:40 - 4x400m žen, kvalifikace
Česká stálice tyčky se představí také ve své kvalifikaci, Jan Kudlička bude mít za úkol zdolat limit 566 cm.
Ve víceboji bude pokračovat Kateřina Cachová, která je po dobře rozjetém prvním dnu na šesté pozici.
Jedinou českou ženu najdeme na startu rozběhů na dvě stě metrů a Marcela Pírková bude reprezentoval Slovensko v tom samém běhu.
Trojjnásobné zastoupení bude bojovat o postup v běhu na jednu míli, Kristina Mäki poběží první rozběh, Simona Vrzalová a Diana Mezuliáníková rozběh druhý.
Naše barvy nebudou chybět ani v kvalifikaci stýpla žen, do finále se bude chtít dostat Lucie Sekanová.
V trojskokanském sektoru bude bojovat o elitní dvanáctku Tomáš Veszelka ze Slovenska, kvalifikační limit je nastaven na 16,75 m.
Závěr programu bude patřit rozběhům čtvrtkařských štafet, Česko postavilo mužskou, Slovensko naopak ženskou.
1. Laura Müllerová (GER) 23,06 s (SB)
2. Kriscina Cimanouská (BLR) 23,07 (NU23R)
3. Anna Kielbasinská (POL) 23,20
4. Gloria Hooperová (ITA) 23,28
5. Phil Healyová (IRE) 23,34
6. Sindija Bukšaová (LAT) 23,36
7. Rebekka Haaseová (GER) 23,44
8. Inna Eftimovová (BUL) 23,56
9. Manon Depuydtová (BEL) 23,59
10. Loréne Dorcas Bazolová (POR) 23,60
11. Irene Siragusaová (ITA) 23,60
12. Martyna Kotwilaová (POL) 23,62
...
Marcela Pírková (CZE) 23,72 nepostoupila
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 668 cm
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 660
3. Hanne Maudensová (BEL) 642
4. Kateřina Cachová (CZE) 636 (=SB)
5. Ivona Dadicová (AUT) 635 (SB)
6. Anouk Vetterová (NED) 630 (SB)
7. Carolin Schäferová (GER) 624 (SB)
8. Xénia Krizsánová (HUN) 624 (SB)
9. Lucia Vadlejch (SVK) 620
10. Darina Slobodová (UKR) 617
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5083 b.
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 4970
3. Ivona Dadicová (AUT) 4805
4. Carolin Schäferová (GER) 4772
5. Kateřina Cachová (CZE) 4749
6. Anouk Vetterová (NED) 4745
7. Louisa Grauvogelová (GER) 4681
8. Xénia Krizsánová (HUN) 4595
9. Verena Preinerová (AUT) 4554
10. Hanne Maudensová (BEL) 4537
...
20. Lucia Vadlejch (SVK) 4334
1. Sofia Ennaouiová (POL) 4:08,60 min
2. Laura Weightmanová (GBR) 4:08,74
3. Marta Pérezová (ESP) 4:08,85
4. Hanna Hermanssonová (SWE) 4:08,98 (PB)
5. Simona Vrzalová (CZE) 4:09,11
6. Laura Muirová (GBR) 4:09,12
7. Darja Barysevičová (BLR) 4:09,32
8. Ciara Mageeanová (IRE) 4:09,35
9. Marta Penová (POR) 4:09,40
10. Diana Mezuliáníková (CZE) 4:09,98
11. Angelika Cichocká (POL) 4:10,04 (SB)
12. Esther Guerrerová (ESP) 4:10,14
...
Kristiina Mäki (CZE) 4:10,35 (SB) nepostoupila
1. Anita Wlodarczyková (POL) 75,10 m
2. Hanna Skydanová (AZE) 74,02 (SB)
3. Alexandra Tavernierová (FRA) 72,88
4. Hanna Malyšiková (BLR) 72,39
5. Joanna Fiodorowová (POL) 71,46
6. Malwina Kopronová (POL) 71,14
7. Sofija Palkinová (ANA) 69,74
8. Réka Gyurátzová (HUN) 69,45
9. Irina Klimecová (UKR) 69,44
10. Zalina Petrivská (MDA) 69,17
11. Sophie Hitchonová (GBR) 68,69
12. Kathrin Klaasová (GER) 68,64
...
Martina Hrašnová (SVK) 66,37
Kateřina Šafránková (CZE) 64,85 nepostoupily
1. Axel Chapelle (FRA) 561 cm
1. Sondre Guttormsen (NOR) 561 (PB)
1. Renaud Lavillenie (FRA) 561
1. Piotr Lisek (POL) 561
1. Pawel Wojciechowski (POL) 561
6. Konstadínos Filippídis (GRE) 561
6. Armand Duplantis (SWE) 561
6. Adam Hauge (GBR) 561
9. Arnaud Art (BEL) 561
10. Timur Morgunov (ANA) 561
11. Alioune Sene (FRA) 551
11. Claudio Michel Stecchi (ITA) 551
...
Jan Kudlička (CZE) 536 nepostoupil
1. Fabienne Schlumpfová (SUI) 9:32,32 min (SB)
2. Luiza Gegaová (ALB) 9:33,11
3. Gesa-Felicitas Krauseová (GER) 9:33,51 (SB)
4. Rosie Clarkeová (GBR) 9:33,78
5. Isabel Mattuzziová (ITA) 9:34,02 (PB)
6. Karoline Bjerkeli Grøvdalová (NOR) 9:34,23
7. Maruša Mišmašová (SLO) 9:34,28 (NR)
8. Anna Emilie Møllerová (DEN) 9:34,46 (SB)
9. Ophélie Claudeová-Boxbergerová (FRA) 9:34,50
10. Elena Burkardová (GER) 9:34,63
11. Irene Sánchezová (ESP) 9:34,69 (PB)
12. Adva Cohenová (ISR) 9:36,13 (NR)
13. Emma Oudiouová (FRA) 9:36,15 (PB)
14. Natalija Strebkovová (UKR) 9:37,28 (PB)
15. Viktória Gyürkésová (HUN) 9:38,56
...
Lucie Sekanová (CZE) 9:50,38 (SB) nepostoupila
1. Velká Británie 3:01,62 min (EL)
2. Francie 3:01,67 (SB)
3. Česko 3:02,52 (NR)
4. Belgie 3:02,55
5. Polsko 3:02,75
6. Německo 3:03,37
7. Itálie 3:04,08
8. Španělsko 3:04,62 (SB)
1. Alexis Copello (AZE) 16,82 m
2. Pablo Torrijos (ESP) 16,79
3. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,77
4. Dimítrios Tsiámis (GRE) 16,69
5. Can Özüpek (TUR) 16,66
6. Nelson Évora (POR) 16,62
7. Marcos Ruiz (ESP) 16,59
8. Nathan Douglas (GBR) 16,56 (SB)
9. Nazim Babajev (AZE) 16,54
10. Simo Lipsanen (FIN) 16,51
11. Harold Correa (FRA) 16,43
12. Tomáš Veszelka (SVK) 16,41
1. Itálie 3:27,63 min (SB)
2. Velká Británie 3:28,12
3. Polsko 3:28,52
4. Francie 3:28,61
5. Belgie 3:30,62
6. Německo 3:31,77 (SB)
7. Rumunsko 3:31,95 (SB)
8. Slovensko 3:32,11 (SB)
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 57,91 (CB)
2. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 56,31 m (NU23R)
3. Carolin Schäferová (GER) 53,73 (PB)
4. Anouk Vetterová (NED) 51,25
5. Alina Šuchová (UKR) 51,20
6. Verena Preinerová (AUT) 48,79 (SB)
7. Lucia Vadlejch (SVK) 48,71 (PB)
8. Grit Šadeiková (EST) 48,11 (SB)
9. Ivona Dadicová (AUT) 47,42
10. Esther Turpinová (FRA) 46,65 (PB)
...
15. Kateřina Cachová (CZE) 44,64 (SB)
1. Nafissatou Thiamová (GBR) 5984 b.
2. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 5792
3. Carolin Schäferová (GER) 5704
4. Anouk Vetterová (NED) 5629
5. Ivona Dadicová (AUT) 5615
6. Kateřina Cachová (CZE) 5506
7. Louisa Grauvogelová (GER) 5412
8. Verena Preinerová (AUT) 5391
9. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 5369
10. Xénia Krizsánová (HUN) 5367
...
15. Lucia Vadlejch (SVK) 5169
V kvalifikaci ženského kladiva bohužel neuspěla Martina Hrašnová ani Kateřina Šafránková.
Do finále tyčkařské soutěže se nepodařilo probojovat Janu Kudličkovi, který překonal 531 cm a na další výšku už mu síly nezbyly.
Vynikající víceboj má po šesti disciplínách rozjetý Kateřina Cachová, která si vytvořila sezónní rekordy i v dálce a oštěpu a s průběžným ziskem 5506 bodů bude útočit na velmi kvalitní umístění i bodový zisk. Zatím drží šestou příčku. Lucii Vadlejch nelezneme na patnácté pozici.
Rozběhy na 200 metrů vystavily stopku Marcele Pírkové a Alexandře Bezekové, které osadily 15., respektive 20. pozici.
Trojnásobné zastoupení měly naše barvy také v běhu na 1500 metrů, uspět dokázaly Simona Vrzalová a Diana Mezuliáníková. Kristiina Mäki bohužel končí.
Jediná zástupkně v běhu na 3000 metrů překážek, Lucie Sekanová, bojovala také neúspěšně.
Velmi kvalitní soutěž předvedl v trojskoku Tomáš Veszelka, který nakonec výkonem 16,41 metru postoupil z poslední pozice.
V závěru proběhly rozběhy dlouhých štafet, v mužích postoupila Česká republika do finále v novém národním rekodu 3:02,52, slovenské štafetě se stejný počin podařil také a do finále půjde s časem 3:32,11.