Žilina – Martin 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:3 (kon.) | Plzeň – Saryarka 5:2 (kon.)
Litvínov – K. Vary 5:4 (kon.) | Třebíč – Žďár n/S 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:8 (2:3 po s.n.)
Jablonec n/N – Kolín 2:7 (kon.) | Kometa Brno – Znojmo 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.)
Poprad – Havířov 1:3 (kon.) | David Servis – Motor ČB junioři 6:1 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 2:4 (kon.)
Vsetín – Nitra 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Riga 4:1 (kon.)
Prostějov – Katowice 4:5 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC ISMM Kopřivnice
4:8 (1:2, 0:2, 2:3)
HK Opava
Úterý 14.08.2018, 18:00Přípravné zápasy • Přátelské utkání

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu přípravného utkání mezi týmy HC TATRA Kopřivnice a HK Opava. Zápas se odehraje na zimním stadionu v Kopřivnici.

HC TATRA Kopřivnice

Kopřivnici čeká druhé přípravné utkání před novou sezónou. To první odehrála proti Moravským Budějovicím a připsala si vítězství 5:2. Po vyrovnaném průběhu utkání se rozhodlo ve třetí třetině. V minulé sezóně se Kopřivnice umístila ve Druhé lize skupině Východ na předposledním šestém místě, ale i to jí stačilo na play-off. V něm pak Tatra příjemně překvapila, když sérii s favorizovaným Šumperkem dotáhla až do pátého utkání a prohrála tedy nakonec až 2:3 na zápasy.

HK Opava

Opava už odehrála před sezónou čtyři přípravná utkání a se svými výsledky zatím může být docela spokojena. Na úvod přípravy si ještě v červenci poradila s Přerovem 5:3, pak tohoto soupeře v dalším utkání zdolala ještě doma 4:3. Následně odehrála Opava také dvě utkání s Novým Jičínem, doma vyhrála 6:4 a venku prohrála 1:2. Opava v minulé sezóně ve druhé lize Východ obsadila poslední sedmé místo s dvacetibodovou ztrátou na play-off.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se utkaly Kopřivnice s Opavou hned sedmkrát v základní části druhé ligy. Úspěšnější byla Kopřivnice, která vyhrála pětkrát, z toho ale dvakrát až po prodloužení respektive nájezdech. Poslední čtyři vzájemná utkání na ledě Kopřivnice se nerozhodly po základní hrací době.

HC TATRA Kopřivnice: Fendrich (Hromada) – Stříž, Krutil, Imrich, Bail, Marek (A), M. Mach (C), Ficek, Fojtík – Poruba, Raška, Tomášek, Kofroň, Sluštík, J. Mach, Hrubý, Gola, Pěnčík, Pargač, Suchý, Červenka

HK Opava: Wanecki (Lamla) – Tichý, Slavík, Šindelář, Zouhar, Chalupa, Ševčík, Bijota, Burlykan – Vaněk, Černý, Seidler, Hartmann, Malina, Herman, Peterka, Štindl, Wolf, Maxner, Pělucha, Kadula.

Obě mužstva už jsou připraveny na úvodní vhazování utkání.

00:01

01:12
    Kopřivnice je v úvodu utkání aktivnějším mužstvem a už dvakrát donutila opavského brankáře Waneckého k zákroku.

02:09
    Vyloučení v týmu HK Opava (Ondřej Ševčík – 2 min., faul loktem).

02:46
    Opavě se povedlo vyhodit kotouč, domácí musí zakládat akci nanovo.

03:13
    Znovu obráncům Kopřivnice utekl kotouč do středního pásma.

03:18
    Na ledě zůstává ležet Jiří Pargač, který buďto spadl bez cizího zavinění a nebo schytal nějakou ránu mimo hlavní dění hry.

03:18
    Rozhodčí nyní debatují o tom, zda inkriminovaný moment někdo z nich viděl.

03:18
    Vylučovat se nebude, pokračuje klasická přesilovka Kopřivnice.

03:40
    Kotouč se v útočném pásmu Opavy odrazil příhodně pro Rostislava Vaněčka, ten ale toho využít nedokázal a zakončil vedle.

04:09

04:42
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Jan Poruba – 2 min., vysoká hůl).

05:10
    Martin Tomášek se vložil do kombinace hostů a díky něj se puk dostal do středního pásma.

06:26
    Od modré čáry vypálil opavský bek Daniel Slavík. Jeho ránu Fendrich odrazil betonem a poté si poradil i s dorážkou.

06:43
    Vyloučení v týmu HK Opava (Tomáš Fojtík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Petr Seidler – 2 min., sekání).

07:30
    Puk doklouzal až k brankáři Kopřivnice Renému Fendrichovi a ten ho přikryl svou lapačkou.

08:31
    Opava se do útočného pásma Kopřivnice nedostala, rozhodčí jí odpískali ofsajd.

09:00
    Domácí hokejisté jen protečovali kotouč do útočného pásma a vydali se střídat.

09:08
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Ondřej Imrich – 2 min., nedovolené bránění).

09:27
    Z mezikruží střílel pohotové z otočky Petr Seidler, Fendrich proti němu dokázal vytáhnout zákrok vyrážečkou.

11:02
    Kopřivnice jela do brejku dva na jednoho. Ten zakončoval střelou po ledě Patrik Gola, ale pod betonem Waneckého kotouč do sítě neprocpal.

11:58
    Bohuslav Herman tečoval nahození svého spoluhráče těsně před Fendrichem. Toho to ovšem z míry nevyvedlo a dokázal kotouč chytit.

12:49
    K volnému puku mezi kruhy se dostal Jiří Pargač, ale jeho střelu dokázal Michal Wanecki pokrýt.

13:28
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení! PATRIK GOLA využil chyby jednoho z obránců Opavy, kterému sebral puk a pak už byl sám před brankářem. Tomu udělal kličku a pohodlně kotouč zasunul do sítě. Bez asistence.

14:35
    Tentokrát byl před opavskou brankou chvíli volný Ondřej Sluštík, ale místo zakončení byl tvrdě sražen na led. Do tohoto konfliktu se nešťastně zapojil také brankář Wanecki, který skončil rovněž na zemi. Je ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.

15:13
    Jeden z domácích hokejistů zasáhl kotouč vysokou holí, vhazovat se bude před Fendrichem.

15:35
    Na vrcholku levého kruhu byl volný Miroslav Marek a také tam dostal přihrávku. Jeho střelu ale vyrazil Wanecki do ochranné sítě.

16:06
    Wanecki chytil také střelu Hrubého od modré a pak rychle kotouč vytřepal z lapačky, aby se nepřerušovalo.

16:09
    Zakázané uvolnění Opavy.

16:47
    Opava právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Také Kopřivnice si neodpustila chybu v obranném pásmu. Rozehrávku domácích vystihl JAN ŠTINDL a poté střelou k tyči překonal brankáře Fendricha. Bez asistence.

17:12
    Další nebezpečná střela mířila na Reného Fendricha. Z prostoru mezi kruhy ji vypustil Ondřej Ševčík a brankář Kopřivnice ji chytil do své lapačky.

18:11
    Kotouč byl zašlápnut u mantinelu v obranném pásmu domácích. Rozhodčí přerušil hru.

18:30
    Tentokrát rozhodčí hru přerušil pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

19:15
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jiří Šindelář – trestné střílení, hákování).

19:15
    Trestné střílení pojede domácí Dominik Raška.

19:15
    Raška chtěl rozhýbat Waneckého a zasunout mu puk mezi betony, to se mu ale nepovedlo.

19:25
    Nedáš, dostaneš. Jen pár sekund poté, co domácí Raška neproměnil trestné střílení se do šance dostal opavský ONDŘEJ ŠEVČÍK, a ten se nemýlil. Asistence: Lukáš Peterka.

20:00

První třetina skončila, domácí Kopřivnice prohrává s Opavou 1:2. Kopřivnice měla lepší nástup do utkání, ve 14. minutě po několika předchozích šancích otevřel skóre zápasu po individuální akci Patrik Gola. V 17. minutě ovšem srovnal střelou k tyči Jna Štindl. V poslední minutě nejprve Dominik Raška neproměnil nařízené trestné střílení a pak poslal hosty do vedení 25 sekund před koncem Ondřej Ševčík.

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

20:01

20:55
    Opava začíná druhou třetinu náporem v útočném pásmu. Kopřivnice se jen brání.

21:55
    Opava si dobrým pohybem vynutila faul domácích.

22:08
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Miroslav Marek – 2 min., hákování).

22:34
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení 3:1. Od modré čáry vystřelil Peterka, Fendrich kotouč jen vyrazil a LUKÁŠ PETERKA ho z blízka dorazil do brány. Asistence: Ondřej Ševčík.

23:43
    ve středním pásmu nabral dobrou rychlost Rostislav Vaněk. Podél pravého mantinelu projel do útočného pásma a jeho následnou střelu chytil Fendrich.

24:59
    Kopřivnice šla do situace dva na dva, ale nedokázala ani zakončit.

25:19
    Po zakázaném uvolnění se hra přesunuje zpět před branku Opavy.

25:53
    Další rychlý protiútok domácích zakončoval Ondřej Sluštík, ale snížit se mu střelou z levého kruhu nepodařilo.

26:30
    Z pravé strany střílel z úhlu David Stříž a branku Opavy netrefil.

26:50
    Puk skončil na střídačce hostů, bude se vhazovat znovu před Fendrichem.

27:12
    Zakázané uvolnění Kopřivnice.

27:43
    Puk dostal na levou stranu do jízdy Patrik Gola, ale jeho střelu po zemi vyrazil Wanecki betonem.

28:48
    Dominik Raška předložil kotouč do tandemu Janu Porubovi, ten ale tvrdou ranou Waneckého neprostřelil.

29:14
    Vyloučení v týmu HK Opava (Přemysl Bijota – 2 min., hákování).

29:22
    Ondřej Imrich dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, ale bohužel pro domácí kotouč při pokusu o střelu promáchl.

29:53
    Další střelu domácích pokryl Wanecki a přerušil hru. Oba týmy střídají.

30:25
    Na levé straně útočného pásma si našel prostor na střelu Jakub Mach, ale ani on Waneckého nepřekonal.

31:01
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Matěj Mach – 2 min., držení).

31:14

31:25
    Od modré čáry vystřelil hráč Opavy Jiří Šindelář, ale jeho projektil nedoletěl až na Fendricha.

32:35
    Také střela obránce Daniela Slavíka od modré byla zablokovaná kopřivnickou obranou.

33:01

33:56
    Fendrich se zorientoval ve zmatku před svou brankou a rychle zalehl puk.

34:35
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Pargač – 2 min., podražení).

34:43
    Hosté už dnes podruhé velmi rychle využívají přesilovou hru. Od modré čáry vypálil Tichý a jeho pumelici ještě tečoval za záda Fendricha ŠIMON PĚLUCHA. Asistence: Josef Tichý.

35:21
    Kopřivnice se pokusila o rychlou odpověď, ale kotouč skončil po její střele v náručí Waneckého.

35:59
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jan Štindl – 2 min., faul kolenem).

37:04
    Kopřivnici se zatím přesilovka vůbec nevadí, hosté znovu dokázali vyhodit.

37:59

38:09
    Hosté byli jen chvíli kompletní a hned podnikli nebezpečný nájezd na Fendricha. Ten ale situaci ustál a puk za svá záda nepustil.

38:42
    Zakázané uvolnění Opavy, hra se stěhuje před Waneckého.

39:04
    Z pravého kruhu vystřelil Jiří Pargač, ale těsně minul opavskou branku.

39:31
    Vyloučení v týmu HK Opava (Petr Chalupa – 2 min., nedovolené bránění).

39:35
    Krutilovi utekl kotouč do středního pásma, to je dobrý začátek oslabení pro Opavu.

40:00

Druhá třetina patřila Opavě, ta vede po čtyřiceti minutách hry nad domácí Kopřivnicí 4:1. Opavě vyšel už start do třetiny. Byla aktivnější, vymohla si přesilovou hru, a tu využil z dorážky Lukáš Peterka. Další branku přidali hosté pět minut před přestávkou taktéž z přesilovky, tentokrát se díky lehké teči prosadil Šimon Pělucha.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:14
    Kopřivnice zahajuje třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:39
    Michal Wanecki si dobře hlídal svou levou tyč a přikryl kotouč lapačkou.

40:49
    Hosté vyhodili puk až za brankou Kopřivnice.

42:00
    Daniel Hrubý se prosmýkl až před brankáře, ale v tísni už nedokázal zakončit.

42:00
    Vyloučení v týmu HK Opava (Ondřej Ševčík – 2 min., podražení).

42:46
    Kopřivnici se zatím v této přesilovce nedaří usadit se v útočném pásmu.

43:16
    Domácí ještě mírně dramatizují tohle utkání. Z přesilové hry se prosadil tečovanou střelou ONDŘEJ IMRICH. Asistence: Ondřej Ševčík, Jan Poruba.

43:48
    Tak už je to jen o gól, závěr utkání bude ještě hodně zajímavý! Tentokrát se prosadil přesně mířenou střelou po spolupráci s Tomáškem DOMINIK SUCHÝ. Asistence: Martin Tomášek.

44:47
    Výborný zákrok předvedl René Fendrich. Jiří Šindelář dostal přihrávku na pravý kruh a měl před sebou odkrytou branku. Ale Fendrich se dokázal bleskurychle přesunout a kotouč chytit do své lapačky.

45:25
    Před brankou Opavy chtěl zakončovat Hrubý, ale místo toho upadl. Rozhodčí žádný faul neviděli.

45:45
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Tomáš Fojtík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Petr Seidler – 2 min., hrubost).

46:00
    Z vrcholku pravého kruhu vypálil Ondřej Sluštík, ale trefil jen obránce před sebou.

46:27
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

46:40
    Hostující Rostislav Vaněk rychle projel celé kluziště, ale zakončení už mu pak nevyšlo. Mířil těsně vedle.

47:44
    Brankář Wanecki musel vyjet daleko ze své branky, aby nemohl jet útočník domácích sám na branku. A zvládl to, u puku byl jako první a odpálil ho do bezpečí.

48:26
    Znovu byl Michal Wanecki v akci, tentokrát chytal střelu z levého kruhu.

49:12
    Vyloučení v týmu HK Opava (Ondřej Ševčík – 2 min., napadení).

49:22
    Opava dokázala vyhrát v vhazování a okamžitě vyhodila puk.

49:46
    Hosté jeli dva na jednoho, ale Bohuslav Herman už střílel z docela nevýhodné pozice a branku nedal.

50:25
    Rozhodčí pískají zakázané uvolnění domácího mužstva.

50:48
    Kofroň si nabruslil na pravý kruh a vystřelil, ale jeho dobře mířenou ránu ukryl Wanecki do lapačky.

51:12

51:35
    Petr Wolf dostal dobrou přihrávku před branku, ale prudký kotouč nedokázal trefit podle svých představ.

52:32
    Vyloučení v týmu HK Opava (Kryštof Kadula – 2 min., sekání).

52:54
    Adam Červenka se chtěl natlačit pře branku a zakončit, to mu ale obrana Opavy neumožnila.

53:07
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Adam Červenka – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Lukáš Peterka – 2 min., hrubost).

53:07
    Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.

53:50
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jan Štindl – 2 min., držení).

54:18
    Kopřivnice uzamkla Opavu před její brankou, ale zatím je to z její strany bez střely.

54:34
    Opava už je ve čtyřech.

54:44
    Z levé strany vypálil Krutil, ale příliš vysoko.

55:00
    Z pravé strany pálil Patrik Gola, ale na Waneckého nevyzrál.

55:34
    Domácí přišli o útočné pásmo a pomalu končí jejich přesilovka.

55:47
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Poruba.

56:28
    Domácí vyhodili puk a stihnou vystřídat.

57:04
    Hosté znovu odskakují Kopřivnici na dvoubrankový rozdíl. ROSTISLAV VANĚK dokázal udělat před brankou kličku brankářovi a pak zasunul kotouč za jeho záda. Asistence: Jiří Šindelář, Ondřej Ševčík.

57:22
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Hrubý – 2+2 min, vysoká hůl).

58:17
    A teď už je nejspíš definitivně rozhodnuto. Z dorážky z předbrankového prostoru se prosadil JIŘÍ ŠINDELÁŘ a Opava vede už 6:3. Asistence: Vlastimil Malina.

59:09
    A ještě tu máme jeden gól v síti domácího mužstva. Tentokrát se prosadil dobře umístěnou střelou ROSTISLAV VANĚK. Asistence: Petr Seidler, Josef Tichý.

Zápas skončil, domácí Kopřivnice prohrála 3:7. Domácí se sice dostali v první třetině do vedení, ale pak ještě do přestávky svůj náskok ztratili. Ve druhé třetině pak Opava přidala další dvě branky. Ve třetí části utkání Kopřivnice dokázala snížit na rozdíl jediné branky, ale poté Opava v závěru třikrát skórovala a pojistila si tak své vítězství.

Oba kluby se dohodly na pětiminutovém prodloužení, které právě začalo.

61:25
    Prodloužení se hraje tři na tři. Hosté jeli do brejku dva na jednoho, ten ale nezakončili.

61:57
    Kopřivnice se v prodloužení raduje z branky, kterou střelil po spolupráci s Kofroněm DOMINIK FICEK. Asistence: Adam Kofroň.

Nyní ještě proběhnou po dohodě klubů samostatné nájezdy.