Žilina – Martin 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:3 (kon.) | Plzeň – Saryarka 5:2 (kon.)
Litvínov – K. Vary 5:4 (kon.) | Třebíč – Žďár n/S 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Opava 4:8 (2:3 po s.n.)
Jablonec n/N – Kolín 2:7 (kon.) | Kometa Brno – Znojmo 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Slovan 1:2 (1:2 po s.n.)
Poprad – Havířov 1:3 (kon.) | David Servis – Motor ČB junioři 6:1 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 2:4 (kon.)
Vsetín – Nitra 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 6:4 (kon.) | Nový Jičín – Riga 4:1 (kon.)
Prostějov – Katowice 4:5 (kon.)
MsHK Žilina
1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
HK VITAR Martin
sk Úterý 14.08.2018, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Přípravné zápasy

S konštatovaním, že v prípravnom zápase podľahla Žilina na domácom ľade Martinu 1:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (19:14:32)

59:40
    Vlkom sa nedarí dostať v presilovej hre do útočného pásma.

59:19
    Hostia získali puk a poslali ho až za bránku Žiliny.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:50
    Domáci okamžite v tlaku pred Lukášom Gavalierom.

58:31
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Zeliska – 2 min., hákovanie).

58:07
    Krásna akcia hostí, jeden z útočníkov HK v nájazde skúšal zakončenia a la Pavol Demitra, no Luboš Horčička sa nenechal prekabátiť.

57:56
    Šikovný teč jedného z útočníkov Vlkov pred Gavalierom, puk však tesne minul pravú tyč bránky Martina.

57:09
    Strela Hunu z otočky v ľavom kruhu, všetko opäť rieši brankár Martina.

56:29
    Prebudenie domácich prichádza príliš neskoro, pretože Vlci sa všemožne tlačia dopredu, no už im neostáva dostatok času.

56:00
    Aj po skončení presilovej hry domáci pokračujú v nápore, tri strely v rýchlom slede za sebou minuli bránku hostí, resp. ich vyriešil Lukáš Gavalier.

55:56
    Hostia v plnom počte.

55:22
    Snahu domácich znovu zastavil výborný Gavalier, ktorý skryl puk vo svojej lapačke.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako 5 minút, stav zápasu je stále 1:4.

54:30
    Žilinčania sú v útočnom pásme, no strela Ivana Jankoviča od modrej čiary si cestu za Gavalierov chrbát nenašla.

53:56
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Burzík – 2 min., podrazenie).

53:51
    Výborná akcia Žiliny, Lukáš Hvila na natlačil pred bránkou hostí, no puk po jeho blafáku tesne minul ľavú tyč Gavalierovej bránky!

53:19
    Znovu závar pre bránkou hostí, Lukáš Gavalier ale napokon všetko vyriešil, pretože skryl puk do svojej lapačky.

53:02
    Domáci hokejisti sú aktívni, na zvrat v dnešnom zápase to ale stačiť nebude.

52:25
    Parádny obranný zákrok v podaní Emila Bagina, ktorý zastavil útočníka hostí pri ľavom mantineli.

51:50
    Domáci v plnom počte.

51:09
    Hostia síce hrajú presilovú hru, ale zatiaľ sa nedokázali usadiť v útočnom pásme.

50:25
    Filip Ondruš sa v oslabení mohol dostať do úniku, v poslednom momente ho však výborným zákrokom zastavil jeden z obrancov hostí.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina prehráva doma s Martinom 1:4.

49:50
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Bagin – 2 min., napadnutie).

49:02
    Žilina dala gól!
    Tak predsa sa to domácim podarilo! David Hrazdíra našiel prihrávkou JOZEFA DANIELČÁKA, ktorý aspoň kozmeticky upravil skóre dnešného súboja. Asistencia: David Hrazdíra.

48:07
    Hostia sa už príliš dopredu netlačia, skôr sa sústredia na pozornú defenzívu.

47:22
    Žilinčania sa dokážu dostať do útočného pásma, lenže nedokážu prekonať brankára hostí, ktorý dnes podáva spoľahlivý výkon.

46:45
    Znovu domáci hokejisti v útočnom pásme, chýba však finálna prihrávka.

45:51
    Jaroslav Janeba nahodil puk na bránku Martina, Gavalier ho bez väčších problémov kryl.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina prehráva na domácom ľade s Martinom už 0:4.

44:28
    Hrá sa síce hore – dole, ale zápas stratil ten povestný náboj súboja o Strečniansku úžinu.

43:45
    Žilinčania stiahli puk za vlastnú bránku a preskupujú svoje rady na ľade, nuž, dnes by to chcelo aspoň čestný gól Vlkov.

42:32
    Martin dal gól!
    Zdá sa, že je vymaľované, pretože Horčičku bez problémov prekonáva aj JAROSLAV MARKOVIČ! Asistencia: Jakub Langhammer.

42:08
    Bieloruský útočník Dmitrij Ambrožečik si po buly vypracoval dobrú pozíciu, no Gavaliera strelou zápästím neprekonal.

41:55
    Zakázané uvoľnenie v podaní hostí, vhadzovať sa bude po ľavej ruke gólmana HK.

41:42
    Zatiaľ sa im to však nedarí, pretože nahodený puk na bránku bez problémov kryje Lukáš Gavalier.

40:42
    Tretia tretina má od úvodu dobré tempo, domáci hokejisti sa snažia s výsledkom ešte niečo urobiť.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 0:3. Tretia časť hry začne približne o 18:42.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:19
    Platí nedáš – dostaneš. Žilina nedokázala svoju snahu pretaviť do gólu a prišiel trest. Tretí gól hostí v dnešnom zápase pridal FRANTIŠEK POLIAČEK. Asistencie: Andrej Jurášek, Ivan Brezniak.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:41
    Dominik Rehák z pravého kruhu strelou spoza obrancu prekvapil Lukáša Gavaliera, no puk ani napriek tomu neskončil v sieti hostí.

38:05
    Rýchly protiútok Žiliny končí už tesne za útočnou modrou čiarou.

37:22
    Martinčania sú v útočnom pásme, o puk sa ale vedú ťažké boje za žilinskou bránkou.

36:49
    Oba tímy striedajú svoje formácie na ľade a tvrdo bojujú o stredné pásmo.

36:15
    Stále sa hrá v obrannom pásme Martina, Žilina však nedokáže strelecky Gavaliera ohroziť.

35:32
    Domáci hokejisti sa snažia vsietiť kontaktný gól, no chýba im ten povestný kúsok šťastíčka.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina prehráva na domácom ľade s Martinom už 0:2.

34:30
    Tak v týchto momentoch Žilinčania zatvorili svojho súpera v obrannom pásme, no zatiaľ si s presnosťou streľby nepotykali.

33:59
    Domáci v nápore, Gavalier však všetky pokusy Vlkov bez problémov kryje.

33:05
    Hrá sa znovu dlhšie bez prerušenia hry, Žilina posiela na ľad prvú formáciu vedenú Filipom Surovkom.

32:34
    Aktivita hostí je po zásluhe odmenená, pretože JOZEF MARTANČÍK pridáva druhý gól Martina v dnešnom zápase! Asistencia: Lukáš Zeliska.

32:18
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme, následná delovka od modrej čiary však minula žilinskú bránku.

31:42
    Martinčania sú však znovu aktívnejší než domáci hokejisti a darí sa im udržať v útočnom pásme.

30:52
    Rozohrávku domácich za vlastnou bránkou zachytil kapitán hostí Jaroslav Markovič, no nedokázal puk pretlačiť pred Horčičkovu bránku na hokejku spoluhráča.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu a Žilina stále na domácom ľade prehráva s HK Martin 0:1.

29:15
    Barto sa dostal do dobrej pozície pred bránkou Žiliny, no jeho strela nemala potrebnú razanciu a Horčička si s ňou bez problémov poradil.

28:42
    Do hĺbky vlastného pásma sa po puk musel vrátiť David Hrazdíra, následne si však rozohrávku poriadne skomplikoval.

28:05
    Na opačnej strane sú pred Horčičkom usadení hostia, český brankár však rovnako ako jeho náprotivok nemusel zasahovať.

27:39
    Prvý útok Vlkov vedený Filipom Surovkom udržal puk dlhší čas v útočnom pásme, no Gavalier nemusel zasahovať.

26:58
    Domáci hokejisti sa nadýchli k tlaku, Gavalier si však stále drží čisté konto.

26:16
    Ivan Jankovič napriahol ku strele od modrej čiary, tečovaný puk však končí na ochrannej sieti za bránkou Lukáša Gavaliera.

25:04
    Ďalší zákrok pre žilinského brankára, ktorý sa dnes rozhodne nenudí. Ide však o skúseného českého gólmana, ktorý by mal byť najmä mentorom mladého Maroša Mikoláša.

24:42
    Vzápätí rýchly útok hostí, puk poskakoval pred bránku Žiliny a Horčička ho napokon dokázal skryť do svojej lapačky.

24:29
    Dominik Rehák našiel prihrávkou na modrú čiaru Jakuba Mendreja, ktorý však švihom minul bránku hostí.

24:22
    Oba tímy sa snažia, no smerom dopredu je to teraz kostrbaté, taký typický prípravný zápas.

23:29

23:14
    Nuž a máme tu i prvú dnešnú šarvátku, vylučovať sa bude na oboch stranách. Sú to však tzv. tiché tresty, hráme teda ďalej 5 na 4.

22:08
    Ďalšia veľká šanca domáceho tímu, pretože Richard Jenčík sa rútil sám na bránku hostí, no strelou švihom ju tesne minul!

21:29
    Vylúčenie v tíme HK Martin (Rudzan – 2 min., podrazenie).

21:29
    Vhadzovanie po ľavej ruke Lukáša Gavaliera.

21:19
    Tak v týchto momentoch sa útočné akcie striedajú na oboch stranách, trošku opticky navrch však majú stále hokejisti Martina.

20:25
    Výborná prihrávka žilinského obrancu na útočnú modrú pre Filipa Ondruša, ktorý sa sám rútil na bránku Martina. Gavalier však jeho strelu s námahou vytlačil na ľavú tyč!

20:01
    Máme za sebou oficiálny čas prvej tretiny, Žilina teda zatiaľ prehráva na domácom ľade s Martinom 0:1.

18:36
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

17:59
    Po dlhšom čase sa do útoku pozreli aj Žilinčania, útok vedený Hrazdírom ale nedokázal strelecky ohroziť brankára hostí Gavaliera.

17:21
    Tlak hostí z Martina pokračuje, dve rýchle strely v krátkom slede za sebou však nenašli svoj cieľ.

16:35
    Domáci hokejisti pôsobia trošku ospalo, nedokážu sa momentálne dostať cez stredné pásmo.

15:56
    Chyba v obrane Žiliny, pretože JAKUB LUKÁŠ LAVIČKA získal v pravom kruhu puk, potiahol si ho pred bránku Žiliny a bez problémov prekonal Luboša Horčičku. Bez asistencií.

15:17
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina zápasu sa predčasne končí, nasleduje nutná úprava ľadovej plochy.

15:17
    Prvá tretina sa skončila.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, aktívnejší sú v týchto minútach hokejisti z Martina, ktorí si urobili z bránky Žiliny doslova strelnicu.

14:02
    Hostia z Martina zahrali síce presilovú hru výborne, ale rovnako výborne si počínal Luboš Horčička v bránke Žiliny. Stav je teda nezmenený 0:0.

13:30

12:00
    Úvodné zostavy:

HK Martin: Gavalier (Bernát) – Tabaček, Lavička, Pacalaj, Burzík, Rusina, Dvořák, Lednický, Junas – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Martančík – Paulíny, Barto, Brveník.

11:30
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., hákovanie).

10:01
    Oba tímy už majú na svojom konte po jednej nevyužitej presilovej hre.

09:00
    Príjemný dobrý deň zo Žiliny, konečne sa nám podarilo spojazdniť internetové pripojenie! Máme za sebou 9 minút prvej tretiny a pod Dubňom je stav stále 0:0!