HC Plzeň – Kladno 3:5 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 2:1 (2:3 po s.n.)
HC Olomouc
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Berani Zlín
Úterý 14.08.2018, 16:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy juniorů

58:05
    Sebera našel před brankou Fajkuse, který se otočil a zkusil překvapit Hasalu bekhendem. Olomoucký brankář byl pozorný.

55:12
    Hefka mířil mezi betony Hasaly a ten měl hodně co dělat, aby si s jeho prudkou střelou poradil.

52:41
    Teď se však Berani blýskli skvělou akcí! Pavlas dostal puk na modrou čáru, poslal ho na kruhy Handlovi, který ještě naznačil střelu a poslal ho na druhou stranu Bednaříkovi. Hasala se ale stihl přemístit a zlínského útočníka vychytal.

50:56
    Zlín si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí si odpyká Ludvík Rutar (OLO).

50:52
    Pěcha se Štefkou teď připravili krásnou akci, na jejímž konci přihrávali před prázdnou branku Máchovi. Toho však pokryli hostující hráči a puk jen neškodně proklouzal brankovištěm.

41:50
    Weintritt nabídl puk Kozubíkovi, který se ještě pokusil mu ho vrátit před branku. Zlínský útočník však zpětnou přihrávku nečekal a puk mu proskákal mezi nohama.

37:16
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jen tři vteřiny před vypršením trestu se Hanákům podařilo využít přesilovou hru, když JAKUB HORKÝ prostřelil Kořénka. Asistence: Vítězslav Klesla, Jan Štědrý.

35:19
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za hákování si odpyká Matěj Sebera (ZLN).

33:24
    Do přečíslení teď šli pro změnu hosté. Hefka přihrál na volného Podešvu, ale Hasala se stihl přesunout a vykopl jeho střelu pravým betonem!

31:53
    Pěcha s Kalačem šli do přečíslení dvou proti jednomu. Po střele Pěchy se puk odrazil k jeho spoluhráči, ale ten nedokázal neposlušný kotouč poslat do zpola odkryté branky!

30:10
    Zlín teď navíc může vyrovnat v přesilové hře. Dvě minuty za hákování si odpyká Ludvík Rutar (OLO).

29:49
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté poprvé překonávají Hasalu. SEBASTIAN FAJKUS se dostal za obranu Olomouce, roztáhl si domácího brankáře a poslal puk za jeho záda. Asistence: Matěj Sebera.

25:41
    David Kalač prověřil Kořénka střelou, ale ten byl pozorný.

25:41
    Petr Pavlas (ZLN) fauloval unikajícího olomouckého hráče a ten proto pojede trestné střílení!

24:13
    Přesilovku si vyzkoušejí také hosté. Dvě minuty za podražení si odpyká Matúš Hlaváč (OLO).

21:16
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za podražení si odpyká Sebastian Fajkus (ZLN).

18:15
    Pěcha šikovně vytáhl brankáře Zlína z jeho branky, objel klec a snažil se přihrát najíždějícímu spoluhráči, ale jeho pokus zastavil vracející se obránce.

15:07
    Mora se ujímá dvoubrankového vedení, poté co z úhlu prostřelil Kořénka MATÚŠ HLAVÁČ! Asistence: Ludvík Rutar, Jan Štědrý.

11:56
    Domácí se ujímají vedení po krásné akci, na jejímž konci stál DAVID KALAČ, který se dostal k odraženému puku a a protlačil ho za ležícího Kořénka! Asistence: Lukáš Pírek, David Štefka.

11:50
    Štefka byl sám před brankou, ale Kořénka prostřelit nedokázal!

10:12
    V rohu kluziště se semlela krátká potyčka. Rozhodčí udělili dvouminutový trest Jakubu Horkému (OLO) a Sebastianu Fajkusovi (ZLN). Pokračovat se bude v pěti hráčích na obou stranách.

08:09
    Štědrý byl úplně sám před Kořénkem! Roztáhl si zlínského brankáře a pokusil se ho přehodit bekhendem, ale maskovaný muž vytáhl fantastický zákrok lapačkou!

03:26
    Bahounek nastřelil tyč Kořénkovy branky!

02:50
    Štědrý byl sám před zlínským gólmanem, ale ten srazil jeho střelu do rohu.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 12. Kalač (Pírek, Štefka), 16. Hlaváč (Rutar, Štědrý), 38. Horký (Klesla, Štědrý) – 30. Fajkus (Sebera)

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Rutar L., Hlaváč, Klesla, Bahounek, Vosátko, Rutar A., Pírek, Kořenek, Pěcha, Mácha, Kalač, Ministr, Štefka, Tomajko, Štědrý, Horký, Tichý, Dvořák.
    Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Prokeš, Pavlas, Bednařík, Uhříček, Riedl, Podešva, Luža, Hefka, Sebera, Fajkus, Handl, Kozubík, Weintritt, Leška, Dvořáček, Bachánek, Hrazdíra.