Kajrat – Olomouc 1:2 (kon.) | Niederkorn – Ufa 2:2 (kon.) | Larnaka – Sturm Graz 5:0 (kon.)
Helsinki – Olimpija Lublaň 1:4 (kon.) | Universitatea Craiova – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Kodaň – CSKA Sofia 2:1 (kon.)
Kukësi – Kutaisi 2:0 (kon.) | APOEL – Beer Ševa 3:1 (kon.) | Midtjylland – New Saints 3:1 (kon.)
FK Sūduva – Jūrmala 0:0 (kon.) | Kluž – Alaškert 5:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Sevilla 0:5 (kon.)
Molde – Hibernian 3:0 (kon.) | Zenit – Dinamo Minsk 8:1 (po pr.) | Luzern – Olympiakos 1:3 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Pjunik 2:1 (kon.) | Dinamo Brest – Apollon Limassol 1:0 (kon.) | Linz – Besiktas 2:1 (kon.)
Dudelange – Legia 2:2 (kon.) | Zrinjski Mostar – Ludogorec 1:1 (kon.) | Brøndby – Spartak Subotica 2:1 (kon.)
Basilej – Arnhem 1:0 (kon.) | Atalanta BC – H. Haifa 2:0 (kon.) | Maribor – Rangers 0:0 (kon.)
Lech Poznaň – Genk 1:2 (kon.) | Gent – Jagiellonia 3:1 (kon.) | Feyenoord – Trenčín 1:1 (kon.)
Rapid – Slovan Bratislava 4:0 (kon.) | FCSB – Hajduk Split 2:1 (kon.) | Partizan Bělehrad – Nordsjaelland 3:2 (kon.)
Rosenborg – Cork City 3:0 (kon.) | Bordeaux – Mariupol 2:1 (kon.) | Burnley – Başakşehir 1:0 (po pr.)
Rijeka – Sarpsborg 0:1 (kon.) | Valur – Šeriff Tiraspol 2:1 (kon.) | Braga – Zorja Luhansk 2:2 (kon.)
Valur Reykjavík
2:1 (1:0)
Šeriff Tiraspol
Čtvrtek 16.08.2018, 21:00 • Hlídarendi, Reykjavík • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V odvetě třetího předkola se proti sobě utkají týmy Valur Reykjavík a FC Šeriff Tiraspol. V prvním zápase na stadionu Sheriff před necelou pěti tisícovkou diváků byla k vidění jedna branka. Tu vstřelil domácí hráč Badibanga v 85. minutě a Tiraspol zvítězil 1:0. Nyní se bude hrát stadionu Hlídarendi v Reykjavíku. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Marco Fritz a jeho asistenti Eduard Beitinger a Dominik Schaal (vš. GER).

Valur Reykjavík:

Valur se v islandské Pepsideild lize nachází po patnácti kolech na prvním místě s třiceti dvěma body a skóre 28:12. Valur se v prvním předkole Ligy mistrů utkal s Rosenborgem. Nejprve na domácí půdě vyhrál těsně 1:0, ale v dramatické odvetě prohrál 1:3, když poslední branku soupeře vstřelil z pokutového kopu v 90+4. minutě Bendtner. V tomto zápase byly k vidění hned tři penalty a jedna červená karta. Ve druhém předkole se Valur utkal se Santa Coloma. První utkání prohrál 0:1, ale v odvetě v domácím prostředí zvítězil jasně 3:0.

FC Šeriff Tiraspol:

Tiraspol se po šestnácti kolech v moldavské Divizia Nationala nachází na prvním místě se třiceti šesti body a skóre 35:8. Šeriff rovněž jako jeho dnešní soupeř začal v prvním předkole Ligy mistrů. Tam narazil na Torpedo Kutaisi a v prvním zápase na jeho půdě prohrál 1:2. V odvetě si ale věděl rady a vyhrál 3:0. Ve druhém předkole narazil Šeriff na Shkendiji. Tam v prvním zápase vyhrála 1:0. V odvetě branka nepadla a Tiraspol tak spadl o úroveň níž do třetího předkola Evropské ligy.

Valur Reykjavík: Einarsson – Saevarsson, Hedlund, Sigurbjornsson, Eiriksson – Sigurdsson K., Sigurdsson H. (C), Ingvarsson – Acoff, Pedersen, Adolphsson
    Náhradníci: Johannesson – Finsen, Geirsson, Halldorsson, Jonsson, Larusson, Thomsen

FC Šeriff Tiraspol: Pascenco – Sušič (C), Posmac, Kulušič, Cristiano – Kendyš, Oancea, Anton – Rodrigues, Kamara, Badibanga
    Náhradníci: Cebotari – Balima, Boiciuc, Joalisson, Kapič, Kovačevič, Racu

Rozhodčí: Marco Fritz – Eduard Beitinger, Dominik Schaal (vš. GER).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Hosté sice získali autové vhazování, ale následně se dostali s míčem jen na svou polovinu.

3
    Valur se dostal dopředu středem hrací plochy, ale poté přišel jen faul Ingvarssona.

5
    Šeriff poslal nákop na pravou stranu, tam sice míč odvrátila obrana Valuru, ale následně musel zasahovat brankář Einarsson, jelikož centr mířil na jeho bránu.

6
    Poté získal míč pro domácí tým Dion Acoff, když se snažil projít dopředu po pravé straně a následuje volný kop pro Valur.

7
    Haukur Sigurdsson se sice dostal do zakončení hlavou, ale brankáře Pascenca nepřekonal a navíc se dopustil faulu.

8
    Poté to domácí tým z Reykjavíku opět zkoušel z levé strany, ale přihrávka skončila pouze u obrany Šeriffu.

10
    Ingvarsson se dopustil faulu a u míče tak bude opět hostující tým.

11
    Následně ale přišla nepřesná přihrávka, čehož chtěl využít Dion Acoff, ale jeho únik byl zastaven a následuje autové vhazování pro Valur.

12
    Poté domácí otočili hru na levou stranu, ale tam míč na hrací ploše nedostihl Adolphsson.

14
    Acoff se dopustil nedovoleného zákroku, když se snažil dostat k míči, ale protihráče poslal k zemi.

16
    Tentokrát Acoff na pravé straně přišel o míč a Tiraspol získal autové vhazování.

18
    Nyní Valur získal autové vhazování na pravé straně a jak je u islandských hráčů známé tak auty házejí hodně daleko a i tentokrát se očekává míč vhozený až před bránu Pascenca.

19
    Následně tomu taky tak bylo, ale hostující hráč vyhrál hlavičkový souboj a dostal míč do bezpečí.

20
    První šance Valuru a hned tutová, ovšem Patrick Pedersen po skvělé přihrávce do vápna z levé strany trestuhodně přestřeluje hostující svatyni!
    20. Pedersen selhal ve velké šanci.

21
    Následně se Šeriff sice dostal dopředu, ale nebylo z toho nic velkého a poslední minuty tak patří domácím.

22
    Tiraspol získal autové vhazování na polovině domácích a zůstane tak u míče i nadále.

24
    Centr se Oanceovi z pravé strany vůbec nepovedl a skončil jen na druhé straně hrací plochy.

26
    Domácí se sice snaží o vstřelení branky a tím vyrovnání tohoto dvojzápasu, ovšem žádná střela směřující mezi tři tyče Pascencovy brány zatím nepřišla.

27
    Nyní se mohl Patrick Pedersen dostat do další velké šance, ale ocitl se v ofsajdovém postavení.

29
    Útok Šeriffu nic vážnějšího nepřinesl a dopředu tak jde pro změnu Valur Reykjavík.

30
    Půl hodina hry je minulostí a branky jsme se zatím nedočkali. Do největší šance se prozatím dostal domácí Pedersen, ale ten přestřelil hostující svatyni. K vidění tak nebyla zatím ani žádná střela na branku.

31
    Nyní Valur získal volný kop z pravé strany, což je dobrá příležitost.

32
    Ovšem centr nebyl nijak nebezpečný a obrana Šeriffu ho odvrátila do bezpečí.

33
    Následně se k míči dostal domácí hráč Dion Acoff, ale jeho střela zpoza vápna letěla těsně nad bránu Tiraspolu!
    33. Acoff vypálil zpoza vápna jen nad svatyní Pascenca.

34
    Kristinn Sigurdsson chtěl poslat míč před bránu z pravé strany, což se mu taky povedlo, ale ten chytil do rukou Pascenco.

36
    Nyní se Rodrigues dopustil faulu a uviděl kartu žluté barvy.

39
    Rodrigues se provinil faulem na Pedersena.

40
    Valur právě vstřelil branku!
    Domácí dávají branku a srovnávají tento dvojzápas na 1:1! Standardní situaci Valur skvěle využil, když se po centru Sigurdssona prosadil hlavou HAUKUR SIGURDSSON. Asistence: Sigurdsson K.
    40. Haukur SIGURDSSON - 1:0
    40. Sigurdsson H. - 1:0

41
    Šeriff se sice dostal dopředu, ale následný centr z pravé strany letěl pouze nad bránu Valuru.

42
    A opět to byli hosté, konkrétně Cristiano, který poslal nákop pouze do rukou brankáře Einarssona.

44
    Valur nyní získal rohový kop z pravé strany a ten se bude opakovat.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45+1
    Následný rohový kop ovšem nic vážnějšího nepřinesl a míč skončil pouze vedle brány Tiraspolu.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a Valur srovnal stav tohoto dvojzápasu na 1:1. Nyní by se tak šlo do prodloužení, ovšem čeká nad ještě druhá půle. V 20. minutě mohl poslat do vedení domácí Pedersen, ale trestuhodně přestřelil. Nakonec se ale domácí dočkali, když se ve 40. minutě prosadil kapitán Haukur Sigurdsson.

Druhý poločas začne přibližně v 22:01.

46

46
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Oancea, přichází Joalisson.
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Rodrigues, přichází Kapić.

47
    Šeriff se sice dostal dopředu, ale následně přišel faul a přímý kop pro Tiraspol.

48
    Následný centr ovšem skončil pouze v moci brankáře Einarssona.

49
    Dion Acoff se dostal do velké šance, když si skvěle posunul míč kolem obránce, ale jeho následný lob skončil pouze v boční síti brány Tiraspolu!
    49. Acoffův lob skončil jen vedle brány.

51
    Nyní přišel faul z hostující strany a u míče tak bude Valur.

52
    Cristiano dostal skvělý míč do vápna, ale jeho následná přihrávka skončila v moci brankáře Einarssona.

53
    Střela domácího hráče skončila jen vedle hostující brány a Pascenco se tak postará o odkop od své svatyně.

54
    Einarssonovi se nepovedl výkop a následuje autové vhazování pro Tiraspol.

56
    Nyní skončil míč v zámezí, což znamená že Valur získal autové vhazování.

58
    Poté ale přišel faul Cristiana, který dostal žlutou kartu.

59
    Následně Tiraspol získal autové vhazování na své polovině hrací plochy.

60
    Kendyš zbrzdil útok Valuru nedovoleným zákrokem a rozhodčí opět vytáhl žlutou kartu.

61
    Ovšem po centru do vápna se faulem provinil Dion Acoff.

62
    Nyní se domácí dožadovali odpískání penalty, když Dion Acoff spadl ve vápně, ale rozhodčí nechal hru pokračovat.
    62. Acoff si šel pro penaltu, ale rozhodčí mu jí neodpískal.

63
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a nyní to tak byl Tiraspol, který se dostal do vápna, ale následná přihrávka byla zblokována.

64
    Následně přišel faul Saevarssona a Šeriff tak získal volný kop z levé strany.

65
    Následný centr hostů byl velmi dobře kopnutý a nakonec se otřel o břevno!

66
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Cristiano, přichází Balima.

68
    Šeriff Tiraspol právě vstřelil branku!
    Tak to je nádherný gól a prodloužení se dnes nedočkáme! ZIGUJ BADIBANGA dostal přihrávku na hranici vápna, kde si míč zpracoval a následně vyslal fantastickou střelu do pravé šibenice!
    68. Ziguj BADIBANGA - 1:1

69
    Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Adolphsson, přichází Halldorsson.

71
    Haukur Sigurdsson se provinil faulem, za který viděl žlutou kartu.

72
    Valur sice získal autové vhazování na své polovině hrací plochy, ale následně skončil míč jen v moci soupeře.

74
    Centr domácích skončil jen v moci brankáře Pascenca.

75
    Už zbývá pouze patnáct minut a Valur musí vstřelit dvě branky.

76
    Tak to je zahozená šance Šeriffu, jelikož se hosté dostali do přečíslení, ale ve finální fázi skvěle zasáhl skluzem domácí obránce.

77
    Hosté odkopli míč pouze do zámezí a Valu Reykjavík tak získal autové vhazování na polovině soupeře.

78
    Následný centr Valuru ovšem skončil jen v moci brankáře Pascenca.

79
    Šeriff se sice dostal dopředu po pravé straně, ale následný centr skončil v moci Einarssona.

81
    Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Ingvarsson, přichází Finsen.

81
    Kristinn Sigurdsson se provinil nedovoleným zákrokem a rozhodčí vytáhl žlutou kartu.

82
    Domácí brankář Einarsson poslal hodně nepřesný odkop, který skončil jen v zámezí.

83
    O následující autové vhazování se postaral Balima.

84
    Po dlouhé době se Valur dostal s míčem do vápna, ale tam byl úspěšnější hostující obránce, který odkopl balón.

85
    Opět dostal Reykjavík míč do vápna, ale následně přišel jen faul z domácí strany.

87
    Ve vápně stále vítězí obránci Šeriffu a centry Valuru jsou tak bez úspěchu.

88
    Joalisson skluzem poslal protihráče k zemi a uviděl žlutou kartu.

89
    Hosté se sice dostali s míčem až do vápna, ale tam přišel nepřesný centr.

90
    Poté se k míči dostali domácí hráči, ovšem po následném centru přišel faul ze strany Valuru.

90+1
    Dion Acoff vypálil z dobré pozice, ale zamířil jen vedle brány.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1
    Tohle ještě bude drama, jelikož domácí dávají branku na 2:1! Na centr do vápna si naskočil domácí hráč, který hlavou trefil jen protihráče, ale poté zakončil k pravé tyči KRISTINN HALLDORSSON!
    90+1. Kristinn HALLDORSSON - 2:1

90+2
    Kamara se provinil faulem, za který dostal žlutou kartu a následuje volný kop pro domácí.

90+3
    Naprosto malý kousíček byli od postupu domácí, ale následné zakončení Saevarssona skončilo jen na horní tyči a poté předvedl Pascenco famózní zákrok!
    90+3. Saevarsson mohl být hrdinou, ale nadvakrát nedostal míč za záda Pascenca, který předvedl světový zákrok!

90+4
    Poté se dopředu dostali hosté, ale zakončení nepřišlo a následně Valur získal autové vhazování na polovině soupeře.

90+4

Je konec. Valur Reykjavík sice v dnešním utkání vyhrál 2:1 a celkový dvojzápas skončil 2:2, ovšem dál postupuje Šeriff Tiraspol, který má lepší venkovní skóre.
    V 20. minutě mohl poslat do vedení domácí Pedersen, ale trestuhodně přestřelil. Nakonec se ale domácí dočkali, když se ve 40. minutě prosadil kapitán Haukur Sigurdsson.
    V 68. minutě se trefil hostující Badibanga, který vymetl pravou šibenici a zařídil, že se dnes prodlužovat nebude. V 90+1. minutě ovšem zdramatizoval konec utkání Halldorsson a o dvě minuty později málem Valur vstřelil další branku, ovšem zakončení Saevarssona skvěle vychytal Pascenco.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:18.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:59:47)