Třinec – Trenčín 3:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Kladno – Litoměřice 1:2 (kon.)
Zlín – Znojmo 3:2 (kon.) | Chomutov – Saryarka 4:2 (kon.) | Uh.Brod – SHKM Hodonín 5:6 (1:2 po s.n.)
Třebíč – Prostějov 2:3 (kon.) | Slavia – Sparta 2:3 (po pr.) | Nový Jičín – Kopřivnice 1:5 (kon.)
Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 6:7 (0:2 po s.n.) | Kolín – Nymburk 3:4 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chabarovsk 1:5 (2:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Opava – Vítkovice U23 2:4 (kon.)
Šumperk – Přerov 2:1 (kon.) | Děčín – Bílina 5:4 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:4 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Čtvrtek 23.08.2018, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dne 23.8. se proti sobě postaví v přípravném utkání hráči Horácké Slávie a Jestřábi z Prostějova. Oba týmy se už znají z předchozích sezón. V minulé sezóně se dařilo spíše Prostějovu, který měl na účtě celkem tři vítězství, zatímco třebíčský tým pouze jedno. Kdo vyhraje tentokrát? Vše se dozvíme v čase 17.30, kdy padne úvodní vhazování.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Štůrala (Neužil) – Zdráhal, Kolář, Havlík,. Bažant, Mikliš, Foltýn, Chujas – Starý, Divíšek, Nouza, Dvořáček, Venkrbec, Račuk, Luňák, Karpov, Žálčík, Krejčiřík, Matys, Švarc, Zabloudil, Liška, Krejčí.

Sestava Třebíče z minulého utkání: Vejmelka (Jekel) – Bilčík, Nedbal, V. Čejka, Furch, Kučeřík, Čermák, Kowalczyk, Hort – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Horký – Malec, Král, Paták – Süss, Škvrně, Novák – J. Čejka.

Přeji příjemný hokejový podvečer. Již za pár minut začne utkání Jestřábů s hráči Třebíče. Jak dnešní zápas dopadne se dozvíte během následujících tří třetin.

00:01

00:02
    Raška vybojoval úvodní vhazování pro Třebíč.

00:25
    Raška rozjíždí útok s Čejkou, jejich snaha je zmařena za bránou hostů.

01:00
    Foltýn s Nouzou kombinují ve své obranné třetině, kotouč se dostává na hůl Starého ve středním pásmu, který nahazuje kotouč za bránu Jekela.

02:00
    Mikliš ztrácí na modré čáře před útočném pásmem kotouč a ve hře pokračují domácí ve středním pásmu.

02:57
    Šturala posouvá kotouč za svou bránou dál na své hráče k modré čáře, ti se zastavují ve středním pásmu a ve hře pokračuje Kusko.

03:49
    Foltýn ztratil kotouč na modré čáře a do útoku se dostal Ferda, který jel se svým spoluhráčem sám na brankaře, tato šance končí za Šturalovou bránou.

04:35
    Král projel celým středním pásmem až před Šturala bez problémů, dokázal i vystřelit, ale jeho střela byla sražena ramenem brankáře hostů.

05:16
    Nedbal se nyní dostal s Jurnečkou před bránu hostů, Jurnečka dostal kotouč před odkrytou bránu, ale kotouč nekončí ve svatyni, nýbrž za ní. Po ještě jedné akci se vhazuje před Šturalou.

05:46
    Vhazování ve středním pásmu vyhrávají hosté, za modrou čáru pod svá křídla si ho berou Jestřábi, kteří následně vyráží před Jekela.

06:35
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč do obranného pásma hostů, ti se ale rychle pouští do další akce, ale bez větších komplikací pro Jekela.

07:25
    Raška střílí do betonu Šturala, ten jeho kotouč vyráží, na druhé straně se sjíždí třebíčští hráči, ti ale už s pukem nic víc nedokázali udělat.

08:50
    Divíšek nahazuje kotouč pouze na modrou čáru, jeho pokus nahodit puk do útočného pásma a Jestřábi nyní vyhazují na zakázané uvolnění.

09:00
    Čejka nahazuje kotouč podél pravého mantinelu za bránu Šturala, tam si kotouč přebírají hráči Prostějova a následně vyhazují na zakázané uvolnění.

09:25
    Raška zkoušel zadovkou vypálit na Šturala, poté, co si objel celou bránu z levé strany, brankář hostů byl ale pozorný a vhazovat se bude před jeho bránou.

10:10
    Malec rozjel akci se svými spoluhráči, po nějaké době dokázal kotouč dostat pod svou ochranu Šturala, vhazování si převzali domácí, ale hosté o něj dlouhou dobu bojují, nakonec se před bránou ocitá úplně volný Nedvídek, jeho střelu dokázal Šturala zlikvidovat. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:05
    Vhazování před třebíčskou bránu po postavení mimo hru vyhrávají hosté, Foltýn z modré čáry střílí na Jekela, ten si jeho pokus pokryl svým betonem a třebíčští hráči můžou do útoku.

11:37
    Vhazování ve středním pásmu si berou na své hole hosté.

11:57
    Raška rozjíždí akci s Malcem, ke kotouči se opět dostává Raška, který si objíždí bránu, ale střelu Malce a následnou dorážku Rašky se podařilo Šturalovi pokrýt.

12:38
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Bilčík – 2 min., podrážení).

12:45
    Hosté mají svoji první přesilovku v tomto zápase, Zdráhal se pokoušel pálit od modré čáry, kotouč ale minul. Následně po chvíli střílel Račuk, jeho střelu si ale Jekel pohlídal.

13:30
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč a osvobodit se ze sevření Jestřábů.

13:56
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Žálčík – 2 min., hákování).

14:30
    Nouza naha zuje kotouč z modré čáry za bránu Jekela, nyní se do útoku dostali domácí.

14:38

14:45
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jurnečka – 2 min., příliš mnoho hráčů).

14:50
    Třebíč se dostává ihned po plném počtu opět do počtu srovnaného s Prostějovem, ale pouze něco přes minutu, dokud se jeden z Jestřábů nevrátí na kluziště. Nyní se vhazuje ve středním pásmu.

15:25
    Bažant nahazuje kotouč na Jekela, který si ale situaci hlídá, nyní na druhé straně pokračuje v náporu Horácká Slavie.

16:01

16:05
    Třebíč má před sebou oslabení, které potrvá 40 sekund, nyní se vhazuje ve středním pásmu. Vhazování vyhrávají domácí, kteří ihned vyhazují kotouč do středního pásma a následně do obranného pásma hostů.

16:40
    Kusko zkoušel rozjet útočnou akci, ale bez výsledku, nyní kombinují Jestřábi před Jekelem, ale jedna z jejich akcí už byla překombinována příliš a nedostali se ke střele.

16:45

17:52
    Škvrně se rozjíždí přes střední pásmo, na modré čáře nyní stojí Nedbal, který nahazuje kotuuč za bránu hostů.

18:18
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Krejčí – 2 min., hákování).

19:00
    Domácí mají přesilovku, první půlku se jim podařilo přečkat v útočném pásmu a trochu znepříjemnit chytání Šturalovi, který se ale nenechal zaskočit.

19:50
    Nedvídek, Čermák a Furch se pokoušeli najet na bránu hostů. Chvíli po tom, co zazněly sirény, se podařilo dostat kotouč za Šturala, tento gól ale nemohl být uznán. Stav tak zůstává 0:0.

20:00

První třetina byla vyvážená na obou stranách. Padly nám celkem čtyři vyloučení a to dvě na straně domácích a dvě na straně hostů. Ani jedna z těchto přesilovek nebyla využita. Na konci první třetiny jsme viděli gól, který vstřelili domácí do brány Šturala, který ale rozhodčí nemohli uznat, protože padl chvíli po odpískání konce první třetiny. Další třetina začne v 18.18.

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní vhazování a vyráží před Šturala.

20:18

20:50
    Kusko vyjížděl za kotoučem do středního pásma, tam ho ale zastavil jeden z Jestřábů a hra se přesouvá do obranného pásma Prostějova, kde hosté zakládají útok.

21:50
    Malec vybojoval kotouč na modré čáře, puk si přebírají hosté a vyráží před Jekela.

22:13
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Vodný – 2 min., sekání).

22:20
    Račuk kombinuje s Prokešem před Jekelem, ale bez úspěchu, puk se nyní dostává před Šturala.

23:02
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč se dokázala ve vlastním oslabení dostat do útoku a vstřelit branku. Před Šturalem se objevil ADAM RAŠKA, který dostal přihrávku od Jakuba Čejky a dokázal dostat kotouč za jeho záda. Asistence: Jakub Čejka.

23:22
    A máme zde opět vyrovnaný stav utkání. Gól se podařilo vstřelit LUKÁŠI ŽALČÍKOVI, který dostal přihrávku od Tomáše Divíška. Asistence: Divíšek, Nouza.

24:37
    Máme zde opět vyrovnané utkání. Za bránou Jekela nyní projížděl Kučera se snahou kotouč vyhodit do středního pásma, to se mu nepodařilo a v kombinaci pokračuje Nouza.

25:40
    Vhazování vyhráli před Jekelem hosté, Divíšek vypálil kotouč, jeho pokus si ale Jekel pokryl.

26:05
    Střelu Furcha pokryl Šturala.

26:15
    Václav Čejka rozjíždí akci s Malcem, nyní se ale musí vracet zpátky, protože hosté převzali nad kotoučem velení, dále se kotouč dostává do útočného pásma Třebíče, odkud je kotouč vyhozen na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Šturalou.

27:20
    Vodný nahrával Králi před bránu hostů, ten ale nedokázal zakončit a ve hře pokračují Jestřábi.

28:08
    Kusko kombinuje s Králem, a svými spoluhráči, nbedostávají se však ke střele a po chvíli se kotouč dostává na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Jekelem.

28:46
    Bažant střílel na Jekela, jeho pokus dorážel jeden ze spoluhráčů, ale Jekel si vše pohlídal.

28:55
    Račuk nahrál na modrou čáru svému spoluhráči, který vypálil na Jekela, ten si situaci pokryl.

29:15
    Hort se pokouší s Raškou dostat kotouč přes střední pásmo, to se jim daří a nakonec musí Šturala zasahovat.

29:36
    Vhazování před Šturalem si berou domácí, Nedvídek kombinuje za bránou hostů, nakonec se k puku dostává na modré čáře Dvořáček, který dostává kotouč pryč do středního pásma.

30:25
    Škvrně se pokoušel vystřelit na Šturala, ale bez úspěchu.

30:57
    Vhazování před bránou hostů si berou domácí, Vodný ztrácí kotouč u pravého mantinelu a Jestřábi rozehrávají. Ve středním pásmu si ale puk přebírá Jurnečka, který se dostává za modrou čáru, ale dál ne a nakonec hra končí před Šturalem, který zasahuje a kryje kotouč. Vhazuje se v kruzích hostů.

31:56
    Odpískáno postavení mimo hru hostů, vhazuje se na modré čáře.

32:10
    Račuk kombinuje se svým spoluhráčem na modré čáře, ten se pokouší střílet, ale jeho střelu zastavuje jeden z třebíčských obránců, nyní se hra přelévá do středního pásma a následně před Šturala, kde se pokouší zakončit Vodný k pravé tyči, Šturala je ale v pozoru.

33:15
    Kotouč se ocitá za bránou hostů, kteří rozjíždí akci, Žalčík se už chystal ke střele, ale domácí ho dokázali zastavit a pokračovat v akci sami, na druhé straně jsme viděli pár pěkných kombinací, které ale končí bez gólu.

34:09
    Jekel zasahuje při útoku hostů, prudkou střelu od modré čáry si dokázal pokrýt.

34:15
    Malec se pokoušel vyrazit na Šturala přes střední pásmo, hosté mu vypíchli na modré čáře kotouč a ve hře za bránou se nyní perou čtyři hráči o kotouč. Veškerá akce končí spadenou bránou, která přikryla Šturala a uzemnila k ledu.

34:43
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Havlík – 2 min., hákování).

34:43
    Nyní dochází k malým úpravám brány Šturala a následně se vhazuje v pravém kruhu obranného pásma Jestřábů. Ti se dokázali dostat rychle pryč z vlastní obranné třetiny a vyváží kotouč do středního pásma, odkud dále putuje před Jekela.

35:14
    Raška prohrává vhazování ve středním pásmu, kotouč si berou hosté, kteří ho ale posouvají pouze do pásma Třebíče, kde ho domácí přebírají a odjíždí před Šturala.

35:50
    Zdráhal vyhazuje kotouč pryč do středního pásma.

36:25
    Třebíč se po delší době opět dokázala dostat před Šturala, Nedvídek hledá své spoluhráče a posílá kotouč do pravého rohu kluziště, kde o něj aktuálně bojují dva hráči.

36:43

37:30
    Divíšek rozehrává kotouč ze středního pásma, kde dochází k faulu vysokou holí a Třebíč bude hrát přesilovku.

37:44
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Bažant – 2 min., vysoká hůl).

38:23
    Furch si najížděl před Šturala, nedokázal však včas zakončit a brankář hostů tak neměl problém s touto šancí.

39:21
    Vodný se pokusil o střelu bekendem, která mu však moc dobře nesedla.

39:44

39:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Bažant – 2 min., nesportovní chování).

40:00

Máme za sebou druhou třetinu dnešního utkání. Ta už působila mnohem "agresivnějším" dojmem než úvodní dvacetiminutovka. Padly nám opět čtyři vyloučení, tentokrát tři na straně Prostějova a jedno na straně Třebíče, které padlo jako první. V tomto oslabení Třebíče se jí samotné podařilo v čase 23:02 vstřelit branku, o kterou se zasloužil Raška. O pár chvil později, přesněji po dvaceti sekundách, v čase 23:22 dokázal Prostějov využít přesilovky a vyrovnat tak stav na 1:1. Jeden zajímavý moment přišel v čase 34:11, kdy spadla na Šturala brána a ten v ní skončil jako vězeň pro příštích pár vteřin, než ho hráči dostali pryč. Brána se uvedla zpět do provozu a pokračovalo se ve hře. Do konce druhé třetiny se ale už nic zvláštního nestalo. Jak dopadne třetí třetina? Podaří se jednomu z týmů otočit skóre? Další třetina začne v čase 19.10.

40:01

40:02
    Prostějov nám vstoupil do poslední třetiny v oslabení. Uvidíme, zda Třebíč využije této přesilovky.

40:46
    Po úvodním vhazování se ke kotouči dostali domácí a následně hosté, kteří se ale moc dlouho kontakt s pukem neudrželi a nakonec vše končí ofsajdem Třebíče.

41:20
    Hra přerušena za bránou Jekela.

41:22
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Kusko – 2 min., vysoká hůl).

41:35
    Račuk se pouští do útoku sám přes střední pásmo, dostává se k pravému mantinelu, tam si ale puk přebírají domácí.

41:56

42:09
    Třebíč nedokázala využít přesilovky, ba naopak, dostala se do oslabení, které nyní bude muset 1:13 hájit.

42:09
    Hosté právě vstřelili branku! Jestřábi nakonec dokázali využít přesilovou hru, kdy se rychlým výpadem dostal ke střele JAN STARÝ, kterému nahrál Marek Račuk. Asistence: Račuk.

42:42
    Jestřábi dokázali využít přesilovku a stav utkání se nyní vyvíjí lépe pro jestřáby, a to stavem 2:1. Jestřábi zůstávají u kotouče a stále se pokouší založit útočnou akci, nyní se ale k puku dostávají domácí, kteří si situaci pohlídali.

43:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Kelner – 2 min., zlomená hůl).

45:54
    Tuto třebíčskou přesilovku se daří Jestřábům pokrýt, nyní se už dostávají do plného počtu.

45:57

46:10
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A máme tu ještě navýšení stavu utkání, kdy si Prostějov dokázal najít místo před brankářem Jekelem, kde dostal zpoza brány nahrávku JAN STARÝ od hráče Tomáše Divíška a vstřelil tak svoji druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Divíšek.

47:00
    zabloudil rozjíždí útočnou akci, která končí za bránou Jekela, nyní byl hráč Radim Ferda ale podražen při samostatném nájezdu na Šturala a pojede trestné střílení!

47:18
    RADIM FERDA si v klidu najel před Šturala a nakonec mu těsně před bránou prostřelil kotouč mezi betony. Asistence: bez asistence.

47:54
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Venkrbec – 2 min., krosček).

47:59
    Třebíč má před sebou další přesilovou hru. Vodný nahrává na Nedbala, který předávána na modré čáře kotouč Bilčíkovi, jehož střela jde za bránu hostů.

49:05
    Jekel zastavuje vyhození hostů za svou bránou, Kusko se pouští do útoku s Ferdou, ale ten se dostává do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:25
    Vhazování vyhráli hosté, ale je odpískána následná hra vysokou holí a bude se vhazovat opět ve středním pásmu.

49:40
    Hosté vyhazují kotouč z levého rohu kluziště na Jekela, ten si puk hlídá a rozehrává do středního pásma. Nyní vyjíždí domácí do akce před Šturala, tam jsou ale obránci aktivní a zneškodňují útočící hráče Třebíče.

49:54

50:44
    Vhazování vyhráli domácí, po odrazu zpoza brány Šturala se kotouč dostal přímo před něj, kde třebíčští doráželi. Brankář hostů si tuto situaci pokryl.

51:10
    Vodný s Jurnečkem a Škvrněm rozehrávají kotouč do útočného pásma, který ale končí zakázaným uvolněním.

51:35
    Domácí se dostávají do ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

51:40
    Nyní se hraje ve středním pásmu, do útoku se daří dostat domácím, kteří ale o kotouč přichází, ve hře tak můžou pokračovat Jestřábi.

52:25
    Vodný rozjíždí akci, střílí na Šturala, který má ale situaci pod kontrolou.

52:35
    Nedbal vyhrává kotouč v pravém kruhu obranného pásma Prostějova, nedrží si ho ale moc dlouho, chvíli poté ho o něj za bránou Šturala připravili hosté, kteří se pokouší vymyslet, jak se dostat přes třebíčské obranné pásmo.

53:40
    Jekel zastavuje puk za svou bránou, Jestřábi i hráči Horácké Slavie střídají a hra pokračuje postupně ve středním pásmu.

54:15
    Divíšek se dostal za bránu domácích, odtud se mu ale nedaří dále rozehrát a kotouč tak končí ve středním pásmu, zde se k němu dostávají domácí, kteří míří před Šturala, před ním bojuje s kotoučem Kusko, ale nedaří se mu vystřelit. Nakonec ale střílí od pravého mantinelu i s dorážkou jednoho ze svých spoluhráčů, ale bez gólu. Šturala si situaci dokázal pokrýt.

55:43
    Jurnečka zachytil kotouč, který se pokoušel ve středním pásmu nahodit jeden z Jestřábů a po následném odpalu kotouče mimo kluziště se bude vhazovat ve středním pásmu u modré čáry domácích.

56:10
    Malec rozjíždí akci s Václavem Čejkou, ta ale končí vyhozením kotouče, kdy si ho přebírají hosté a nahozením až od Šturala dostávají kotouč před Jekela, který musí zasahovat svou lapačkou.

56:35
    Kusko rozjíždí akci přes střední pásmo, ke střele se nakonec dostává Kabelka, jeho pokus končí nad pravým ramenem a růžkem Šturalovy brány.

57:20
    Nouza s Krejčiříkem rozjíždí útočnou akci. Nouza se nakonec dostává ke střele od modré čáry, která se mu ale z otočky moc nepovedla, puk se dostává na hole Horácké Slavie a ta rozjíždí útok přes střední pásmo.

58:35
    Hort rozehrává kotouč zpoza Jekelovy brány, ke střele před Šturalou se nakonec dostal Bilčík, který vypálil z bekendu. Jeho pokus Šturala zneškodnil.

58:54
    Oddechový čas pro domácí.

58:55
    Vhazování před Šturalou si berou Nedbal s Raškou, těm se nedaří dostat před bránu a dokonce ztrácí kotouč, který ale dokázali hráči domácích ještě rychle zastavit, než se k němu dostali hosté, kteří by jeli na prázdnou bránu. Třebíčští zkouší hru v šesti.

59:47
    Posledních pár sekund před koncem utkání. Vhazování vyhráli před Šturalem domácí, na modré čáře si bere kotouč Čermák a následně ho předává svým spoluhráčům k pravé straně modré čáry.

A máme za sebou i třetí třetinu. Dvě minuty a devět sekund po začátku třetí třetiny v čase 42:09 dokázal vstřelit branku Jan Starý a poslat tak Prostějov do vedení 2:1. netrvalo dlouho a svůj náskok Prostějov navýšil v čase 46:10, kdy se ke střele dostal opět Jan Starý a opět vstřelil branku. Stav tak byl nyní 3:1 pro Prostějov. Zanedlouho v čase 47:18 se ozvala také Třebíč, která dokázala snížit stav utkání na 2:3 a od tohoto gólu se stav utkání nezměnil. Do konce utkání se nestalo nic závratného a Prostějov si tak odváží tři body. Z dnešního přenosu to bude vše. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště, na shledanou. (19:57:54)

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 24. Raška (Čejka), 48. Ferda – 24. Žalčík (Divíšek, Nouza), 43. Starý (Račuk), 47. Starý (Divíšek)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Svoboda) – Nedbal, Bilčík, Furch, Čermák, Čejka, Hort, Kučera, Kabelka – Vodný, Čejka, Raška – Kusko, Ferda, Nedvídek – Malec, Škvrně, Král – Jurnečka, Nejedlý.
    LHK Jestřábi Prostějov: Šturala (Křupka) – Zdráhal, Kolář, Havlík, Mikliš, Bažant – Divíšek, Dvořáček, Krejčiřík, Meidl, Nouza, Račuk, Starý, Švarc, Venkrbec, Žalčík.

Rozhodčí: Ondráček – Marek.