RB Lipsko – Düsseldorf 1:1 (kon.) | Schalke – Hertha 0:2 (kon.)
FC Schalke 04
0:2 (0:1)
Hertha BSC
Neděle 02.09.2018, 18:00 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 2. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:15. (20:15:10)
    Hertha je po dvou kolech stoprocentní a je třetí, Schalke je naopak bez bodu.

Je dobojováno! Berlínská Hertha navázala na vítězství z prvního kola a z Gelsenkirchenu si po dvou brankách Ondreje Dudy odváží tři body za výhru 2:0. Toto vítězství je pro BSC velmi ceněné, jelikož tento tým na stadionu Schalke nevyhrál (až do dnešního dne) 14 let. Naopak domácí Schalke na plné čáře vyhořelo, domácí trenér rozhodně nebude s výkonem svých svěřenců spokojen. Přes reprezentační pauzu je čeká dost práce.

90+7
    90+6. Ondrej DUDA - 0:2

90+6
    Hertha právě vstřelila branku!
    K exekuci přímého kopu se postavil ONDREJ DUDA, který Fährmannovi nedal žádnou šanci. Slovenský hráč dnes zažívá velmi povedené utkání, protože právě vstřelil svou druhou branku v zápase – 0:2.
    90+5. Červená karta

90+5
    Jevhen Konopljanka neměl nic jiného na výběr, než pronikajícího Dennise Jastrzembského zastavit. Rozhodčí neváhal vytáhnout červenou kartu.

90+4
    Rohový kop sice opět nevyšel, ale Schalke zůstává na dostřel hostující branky. Tohle bude asi dlouhé vhazování přímo do vápna.

90+4
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Dennis Jastrzembski.

90+4
    Tak tohle je neskutečné. Rune Jarstein předvádí v posledních minutách neskutečné zákroky. Tentokrát se předvedl proti střela Utha. Schalke má rohový kop.

90+3
    Hra Schalke má podobu dlouhých nákopů na Nalda, který prodlužuje míče za sebe. Jenže pánem vápna je zatím Jarstein.

90+2
    Schalke rozehrávalo rohový kop, který nevyšel podle představ. Obrana Herthy si s tímto centrem dokázala poradit.

90+1
    Rozhodčí tohoto zápasu nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.

90
    Schalke už hraje vabank, celý tým Herthy je nastěhovaný ve svém pokutovém území. Čeká nás ještě zajímavý konec zápasu.

89
    Hertha cítí, že konec zápasu je blízko, proto drží míč na svých kopačkách a nikde nespěchá. Schalke začíná být odevzdané.

88
    Mohlo být rozhodnuto, ale Salomon Kalou nevyužil parádního pasu z pravé strany od Arneho Maiera.

87
    Jevhen Konopljanka odcentroval míč na Nalda, ten pouštěl na Burgstallera. Jenže ve hře domácích vázne kombinace, hosté se dokázali ubránit.

86
    Střela od Guida Burgstallera byla zablokovaná, střela od Amina Harita pozdravila fanoušky za brankou.

85
    Javairo Dilrosun neuspěl v souboji jeden na jednoho proti Uthovi, který soupeři čistě odebral míč.

84
    Dnešní utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Schalke je i nadále v ofenzivní části hry bezzubé a Hertha se čím dál víc blíží k zisku dalších třech bodů do tabulky.

83
    Mark Uth opět v akci a opět v neúspěšné akci. Domácí útočník byl nachytán v ofsajdu.

82
    Javairo Dilrosun si pohrál s míčem a kroucenou střelou na zadní tyč ohrozil domácího brankáře. Ralf Fährmann byl ovšem připraven.

81
    Žlutou kartu dostává Mark Uth (FC Schalke 04).

80
    Weston McKennie si sice předkopnul míč přes hostujícího obránce, ale tohle byl špatný nápad. Míč skončil v zámezí.

79
    Mark Uth si myslel, že na jeho osobu bude odpískán faul. Proto se míč stáhnul rukou ke svému tělu, aby rychle mohl rozehrát. Opak byl pravdou, standardka pro Herthu.

78
    Konopljanka se tomu diví, ale podle opakovaných záběrů právě on fauloval bránícího Lazara.

77
    Hertha začíná bránit pouze na své polovině. Jediný, kdo napadá domácí rozehrávku je vysunutý Kalou.

76
    Držení míče: 57% – 43%
    Střely na branku: 2 – 1
    Střely mimo branku: 4 – 2

75
    Tentokrát Weston McKennie nepřihrál přesně a daroval svému soupeři autové vhazování na vlastní polovině.

74
    Oba týmy se momentálně soustředí na dlouhé nákopy, což rozhodně není cesta k dalším brankám. Obě obrany jsou na tyto míče připravené.

73
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Abdul Baba Rahman, přichází Amín Harít.

72
    Schalke hraje moc komplikovaně, naopak Hertha hraje ve druhém poločase jednoduše a to také stačí.

71
    Hráči Schalke se snaží o postupnou kombinaci, což se jim daří. Jenže poté přišla nepřesná přihrávka na Caligiuriho.

70
    Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby tohoto utkání. Hertha i nadále od 15. minuty drží hubené vedení 1:0.

69
    Když domácí trenér musí sázet na útok, tak ten hostující se bude snažit své vedení bránit. Jeho druhé střídání je dost pochopitelné.

68
    Tohle se může hostům vymstít. Hertha běžela v pěti hráčích na dva domácí obránce, ale svou šanci posléze neskutečně zazdila.

68
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Fabian Lustenberger.

67
    Levá strana domácího týmu dnes nehraje povedený zápas. Tentokrát Baba adresoval nepřesnou přihrávku na Konopljanku.

66
    Salomon Kalou se omlouval svému kolegovi z útoku. Vedad Ibišević si ovšem mohl o něco více naskočit na nádherný oblouček od Kaloua.

65
    Ondrej Duda zvládnul sprint na 50 metrů s Konopljankou a ještě mu poté čistě odebral míč. Tohle byla paráda.

64
    Maximilian Mittelstädt zahrál na levé straně rukou, což se nelíbilo domácím hráčům, kteří signalizovali nedovolený prohřešek.

63
    Naldo hledal svou hlavičkou Saného, ale i Jarstein prokázal rychlé reflexy a pro míč si rychle došel.

62
    Ondrej Duda skvěle rozehrál na Marka Grujiće, který se vyhnul Sanému a následně pelášil na domácí branku. Ralf Fährmann skvěle vyběhnul a u míče byl dřív.

61
    Vedad Ibišević se dostal do souboje se Saném, kterého nedovoleně poslal na trávník. Rozhodčí si toho všimnul a faul odpískal.

60
    Místo aby Konopljanka zvolil přímý centr, tak radši míč zaseknul. To se stalo osudným. Jarstein bude opět odkopávat od branky.

59
    Hraje byla opět přerušena, tentokrát se na trávníku ocitnul domácí Salif Sané. Po chvilce se ovšem domácí obránce zvednul a bude hrát.

58
    Hosté mají velké problémy s vysunutým napadáním svého soupeře, proto míč pouze posílají do zámezí.

57
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Guido Burgstaller.

57
    Mezizím Kalou odešel za postranní čáru a ještě na hrací plochu nevrátil. Navíc domácí tým rozehrál standardku, která byla opět skvěle ubráněná.

56
    Guido Burgstaller se na lavičce pomalu chystá na trávník. Domácí trenér na nic nečeká a za malý moment tam pošle dalšího útočníka.

55
    Salomon Kalou byl doslova sestřelen Suatem Serdarem. Hra byla přerušena, jelikož Kalou potřebuje ošetření.

54
    Javairo Dilrosun vystihnul přihrávku domácího hráče na pravou stranu. Schalke bude vhazovat míč zpět do hry.

53
    Míč se dokutálel do zámezí k trenéru domácích. Ten by snad chtěl hrát více než jeho svěřenci.

52
    Domácí kombinace vázne. Ať to jsou krátké přihrávky nebo dlouhé přihrávky. Nic prostě nejde.

51
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Suat Serdar.

51
    Žlutou kartu dostává Rune Jarstein (Hertha BSC).

51
    Mark Uth dotíral na Starka, ten musel zvolit malou domů na připraveného Jarsteina. Ten se s míčem nemazlil a dalekonosným odkopem ho poslal od své branky.

50
    Jevhen Konopljanka si všimnul rozběhnutého Babu, ale ten míč nestihnul na hrací ploše. Tohle bude další odkop hostujícího brankáře.

49
    Maximilian Mittelstädt se dral na útočné polovině za míčem, ale neměl podporu svých spoluhráčů. Jeho snažení nemělo dlouhého trvání.

48
    Úvodní minuty druhého poločasu jsou dost nepřehlédné, ani jeden tým si míče moc dlouho neužije.

47
    Weston McKennie už centroval mimo hrací plochu, což znamená odkop od berlínské branky. Jarstein se na začátku poločasu protáhne odkopem.

46
    Domácí tým na nic nečeká a ihned po hvizdu se vrhá do útočení. Obrana Herthy si ovšem prozatím dokáže vždy poradit.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
    Po prvním poločase vedou hosté z hlavního města.

Je za námi velmi zajímavý první poločas, který dopadnul lépe pro hostující celek. Ten zatím v Gelsenkirchenu vede zásluhou Ondreje Dudy. Možná by všechno mohlo být jinak, kdyby o dvě minuty dřív Daniel Caligiuri proměnil pokutový kop. Právě situace před penaltou byla dost zajímavá, protože nedovolený prohřešek ukázal až systém VAR.

Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 54% – 46%
    Rohové kopy: 1 – 0
    Ofsajdy: 0 – 1
    Fauly: 9 – 7
    Přihrávky celkem: 204 – 182

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+3
    Berlínský celek nechce nic v závěru poločasu riskovat, proto drží míč u svých stoperů. Jak Schalke, tak i Hertha čeká na poločasový hvizd.

45+2
    Maximilian Mittelstädt si pohrál s Embolem, kterému nasadil jesličky. To bylo ovšem všechno, co tento hráč na polovině Schalke dokázal.

45+1
    Rozhodčí nastavil v prvním poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

45
    Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut v prvním poločase. Hertha i nadále je u míče.

44
    Ondrej Duda vybojoval na vlastní polovině míč a krásnou diagonálou rozehrál opět na pravou stranu, kde byl Lazaro.

42
    Tak nakonec se další penalta ve prospěch Schalke kopat nebude. Rozhodčí si celou situaci rozebral a zamítnul domácí protesty.

41
    Rozhodčí se opět jde podívat na video, tentokrát se bude řešit kontakt Embola a Maximiliana Mittelstädta v pokutovém území.

41
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Hertha i nadále drží jednobrankové vedení z patnácté minuty. Dočkáme se ještě nějaké branky v prvním poločase?

40
    Abdul Baba Rahman se napřáhnul k velké bombě zpoza šestnáctky, ale ta byla zablokována pozorným obráncem.

39
    Opět byl v akci ukrajinský reprezentant, který svou střelou vybojoval tentokrát opravdu rohový kop.

38
    Už se vše chystalo k rozehrávce rohového kopu, ale rozhodčí nakonec ukázal na malé vápno. Jarstein bude odkopávat od své branky.

37
    Jevhen Konopljanka tentokrát nevyzrál na svého strážce, ale dokázal aspoň vybojovat rohový kop pro svůj tým.

36
    Další chyba domácí obrany, kterou málem potrestal Salomon Kalou. Jenže hostující útočník zvolil střelu na zadní tyč, která se do branky nevešla.

35
    Jevhen Konopljanka je na své straně velmi aktivní, ale jeho poslední přízemní centr opět nikoho nenašel.

34
    Mark Uth se snažil předskočit obránce, ale ještě si pomohl nedovoleným zákrokem na obránce Torunarighu.

33
    Držení míče: 49% – 51%
    Střely mimo branku: 4 – 1

32
    Daniel Caligiuri přenášel hru na druhou stranu, kde byl Konopljanka. Míč skončil už u Lazara, který toto přenesení skvěle přečetl.

31
    Abdul Baba Rahman pozdravil diváky za hostující brankou, když někde do dvacáté řady poslal svou střelu z voleje.

30
    Rune Jarstein se musel rychle přesunout ke své přední tyči, kde byl úplně osamocený Embolo. Hostující brankář tuto situaci nakonec zvládnul.

29
    Domácí tým se snaží o dlouhé nákopy, jenže ty končí u pozorným stoperů berlínského celku.

28
    Salomon Kalou si našel centrovaný míč, ale hostující forvard byl v postavení mimo hru. Míč míří opět na kopačky domácích.

27
    Ondrej Duda byl faulován, Hertha bude rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci.

26
    Valentino Lazaro se diví verdiktu rozhodčího, který odpískal jeho nedovolený zákrok. Lazaro ukazuje, že se soupeře ani nedotknul.

25
    V posledních minutách jsme svědky mnoha nepřesností na obou stranách. Hra je velmi přerušovaná.

24
    Duda si všimnul na pravé straně volného Lazara, ale tomu nedokázal adresovat přesnou přihrávku. Míč skončil v zámezí, aut pro Schalke.

23
    Domácí 04 se snažilo vysunout své napadání, ale hostující stopeři spolu s Jarsteinem tuhle nepříjemnost dokázali eliminovat.

22
    Rune Jarstein drží míč u sebe a s rozehrávkou nikde nespěchá. Navíc nemá komu přihrát, všichni hráči jsou skvěle pokrytí.

21
    Maximilian Mittelstädt zabojoval o míč a následně ho vybojoval. Mittelstädt je zatím nejlepším hráčem Herthy.

20
    Zdálo se, že Jevhen Konopljanka mohl být v ofsajdu, ale hra pokračovala. Poté ukrajinský reprezentant vyslal zajímavý centr, který skončil v rukavicích Jarsteina.

19
    Breel Embolo našel skvělou přihrávkou nabíhajícího Marka Utha, který se odhodlal ke střele. Jenže ta neměla potřebnou razanci.

18
    Ani tato standardka neslavila úspěch, domácí tým je zatím v ofenzivní části hry úplně bez šance.

17
    Schalke vysunulo své napadání a následně dokázalo získat míč pro sebe. Navíc domácí budou rozehrávat další standardní situaci.

16
    Hertha zatím hraje prim, drží míč a postupnou kombinací se dostává opět na domácí polovinu.
    15. Ondrej DUDA - 0:1

15
    Nedáš, dostaneš! Tohle pořekadlo si můžou říkat domácí hráči. Javairo Dilrosun našel skvělou přihrávkou ONDREJE DUDU, který s pomocí domácího obránce Saného poslal míč za záda Ralfa Fährmanna – 0:1. Asistence: Javairo Dilrosun.
    13. Penalta

13
    Daniel Caligiuri se postavil k exekuci pokutového kopu, ale ten nedal. Domácí hráč poslal míč vedle branky.

13
    VAR ukázalo, že hostující hráč zahrál v pokutovém území rukou. Schalke bude kopat pokutový kop.

13
    Hra pokračovala. jenže po chvíli se ozval hvizd rozhodčího. V akci bude systém VAR, který bude zkoumat situaci před malou chvíli, když domácí rozehrávali rohový kop.

13
    Schalke rozehrávalo rohový kop, ale nic závažného z toho nebylo. Navíc rozhodčí musel řešit konflikt mezi Naldem a Jordanem Torunarighou.

12
    Zdá se, že Javairo Dilrosun bude pro hru Herthy v dnešním zápase velmi důležitý. Tento mladý Holanďan je opravdu velmi šikovný.

11
    Ondrej Duda vyzkoušel střelu z otočky, Ralf Fährmann se po této střele pouze podíval a jenom kontroloval dráhu letu.

10
    Mark Uth se snažil vybojovat rohový kop, ale asistent rozhodčí je proti. Podle opakovaných záběru měl pravdu domácí hráč.

9
    Javairo Dilrosun se ihned po svém příchodu ukázal. Poradil si se svým strážcem a odcentroval, jenže do míst, kde byl Naldo.

8
    Vraťme se ještě k hostujícímu Rekikovi, který musel střídat. Podle některých informací si něco udělal s pravým stehenním svalem.

7
    Jevhen Konopljanka našel z levé strany hlavu Caligiuriho, ale ten také hlavičkoval mimo hostující branku.

6
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Javairo Dilrosun.

5
    Maximilian Mittelstädt je v úvodu utkání dost vytížený. Tentokrát ho na pravé straně hledal Ondrej Duda.

4
    Daniel Caligiuri s rozehrávkou nespěchal a to se vyplatilo. Caligiuri našel hlavu Nalda, který hlavičkoval vysoko nad branku.

3
    Schalke mělo k dispozici standardní situaci ke které se postavil pravý bek Daniel Caligiuri.

2
    Nákop Karima Rekika na rozběhnutého Maximiliana Mittelstädta byl příliš dlouhý, míč skončil v zámezí.

1
    Úvodní výkop tohoto zápasu obstarali hostující hráči, kterým bude patřit úvodní akce utkání.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – D. Caligiuri, Naldo, Sané, Baba Rahman – Rudy, McKennie, Bentaleb – Embolo, Uth, Konopljanka.
    Náhradníci: Nübel – Serdar, Burgstaller, Skrzybski, Teuchert, Harít, Schöpf.

Hertha BSC: Jarstein – Stark, Rekik, Torunarigha – Lazaro, Maier, Grujić, Mittelstädt – Duda, Ibišević (C), Kalou.
    Náhradníci: Kraft – Klünter, Köpke, Dilrosun, Dárdai, Lustenberger, Jastrzembski.

11. 03. 2016 • Hertha – Schalke 2:0
    Nominace berlínského celku na nedělní zápas.

HERTHA BSC

Na druhé straně barikáda stojí tým z německého hlavního města. Hertha vstoupila do nového ročníku úspěšně, když si na domácím trávníku připsali výhru 1:0 a na toto vítězství určitě budou chtít navázat v Gelsenkirchenu. Jenže proti Herthě hovoří jejich statistika na tomto trávníku, protože berlínský celek už tady 14 let nevyhrál.

Poslední zápasy
    25. 8. 2018 • Hertha – Norimberk 1:0
    20. 8. 2018 • Braunschweig – Hertha 1:2
    15. 8. 2018 • Hertha – Hallescher 4:1
    10. 8. 2018 • Hertha – Aiginiakos 7:0
    6. 8. 2018 • Liefering – Hertha 1:4
    Tým z Gelsenkirchenu čeká domácí premiéra v nové sezóně.

FC SCHALKE 04

Domácí tým si bude chtít napravit reputaci z prvního kola, kdy prohrál 1:2 ve Wolfsburgu. Na druhou stranu hráči Schalke nemusí zoufat, jelikož doma jsou opravdu silní. Tento tým doma neprohrál už pět zápasů z posledních šesti. Vlastně v loňské sezóně se pouze dvakrát radovali hráči hostujícího týmu (Brémy a Bayern).

25. 8. 2018 • Wolfsburg – Schalke 2:1
    17. 8. 2018 • Schweinfurt – Schalke 0:2
    11. 8. 2018 • Schalke – Fiorentina 3:0
    5. 8. 2018 • Schalke – Angers 1:0
    29. 7. 2018 • Aue – Schalke 1:0

Hezký den, německá liga má před sebou poslední utkání druhého kola, které přinese souboj mezi FC Schalke 04 a Hertha BSC. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.