IFK Helsinky – Bolzano 1:2 (1:2 po s.n.) | TPS – Mnichov 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Něman Grodno 6:2 (kon.)
Junosť Minsk – Malmö Redhawks 6:2 (kon.) | Frölunda – Zürich 4:2 (kon.) | Skellefteå – Tychy 6:2 (kon.)
Aalborg – Vienna Capitals 1:6 (kon.) | Salzburg – Cardiff 4:2 (kon.) | Bern – Växjö 4:3 (kon.)
Skellefteå AIK
6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
GKS Tychy
Čtvrtek 06.09.2018, 18:30 • Skellefteå Kraft Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera! (21:11:42)

Příští utkání obou mužstev

SKE: SO 08. 09. 2018, 15:00 – HC Bolzano (doma)

TYC: SO 08. 09. 2018, 18:00 – IFK Helsinky (venku)

Tomáš Sýkora (TYC) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:16

Michael Kolarz (TYC) a Peter Novajovský (TYC) do utkání nenastoupili.

Přesilová hra: 2/6 – 2/4

Hokejisté Skellefteå potvrdili v utkání proti polskému týmu roli favorita a zvítězili jasně, 6:2. Svého soupeře mimochodem přestříleli poměrem 54:14.
    Konečný výsledek: Skellefteå AIK - GKS Tychy 6:2

59:56
    Puk v ochranné síti za Lewartowského zády, proběhne tak ještě jedno vhazování.

59:45
    Holloway přihrál ihned po buly Granbergovi, jeho následná střela byla ale zblokována.

59:41
    Berggren vytvořil dobrou šanci pro Hollowaye, ten ale narazil na připraveného Lewartowského.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

58:27
    Pudas obětavě zblokoval střelecký pokus jednoho z hráčů soupeře, přičemž následně ihned odjel v předklonu na střídačku.

57:44
    Djuseho bekhendová přihrávka před bránu z levé strany nenašla adresáta, útočná akce domácích tak skončila.

56:01
    55:29 KOMORSKI - 6:2

55:29
    GKS Tychy právě vstřelil branku!
    Druhá využitá přesilovka v podání hostů! Autorem branky je FILIP KOMORSKI, který tečoval mezi kruhy střelecký pokus Pociechy od modré čáry. 2:6 z pohledu hokejistů Tychy! Asistence: Bartłomiej Pociecha, Alex Szczechura.

55:12
    Dobrá šance pro polské mužstvo. Komorski vystřelil bez přípravy z mezikruží, na Armalise si ovšem nepřišel.

54:40
    Domácím se ihned na úvod oslabení podařilo dostat puk do středního pásma. Následně přišel ofsajd hokejistů Tychy.

54:27
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Mathis Olimb – 2 min., hákování).

53:35
    Pociecha vyčkává s toušem za vlastní bránou, oba celky pomalu dostřídávají.

52:56
    Postavení mimo hru ze strany domácích hokejistů.

52:24
    7 minut a 36 vteřin do konce, po levici Kamila Lewartowského se na buly staví Wingerli a Cichy.

52:24
    Lewartowski vyrazil střelu Berglunda z pravé strany do ochranné sítě, na řadě je poslední powerbreak.

52:02
    Necelých osm minut do konce třetí třetiny a také utkání. Skellefteå potvrzuje roli favorita a vede jednoznačně, 6:1.

51:16
    Střely na bránu: 53 – 11

51:14
    Polský tým se dostává do postavení mimo hru.
    50:58 HOLLOWAY - 6:1

50:58
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Domácí opět využívají přesilovku a nyní už vedou 6:1! Střelu Djuseho sice Lewartowski dokázal vyrazit. Následnou dorážkou z předbrankového prostoru se ale prosadil BUD HOLLOWAY. Asistence: Emil Djuse, Joakim Lindström.

50:30
    Nyní to zkusil Pudas a puk byl zblokován do ochranné sítě.

50:12
    Další střelecký pokus Berglunda, tentokrát už musel Lewartowski zakročit.

49:50
    Až nyní se ke střele odhodlal Berglund a minul bránu.

49:35
    Domácí kombinují v útočném pásmu, avšak zatím bezvýsledně.

48:21
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Mateusz Gościński – 2+2 min, vražení na hrazení).
    48:21 J.LINDSTRÖM - 5:1

48:21
    Využitá početní výhoda a pátý gól švédského celku! Velmi pohlednou kombinaci zakončil po přihrávce Hollowaye do prázdné brány JOAKIM LINDSTRÖM. 5:1! Asistence: Bud Holloway, Emil Djuse.

47:55
    Hostům se daří ihned po buly vyhodit puk pryč z vlastní třetiny.

47:52
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Radosław Galant – 2 min., sekání).

47:02
    Prudká rána Hedberga od modré zblokována mimo Lewartowského bránu.

46:38
    Konec powerbreaku, vhazování po pravici Kamila Lewartowského.

46:38
    Lewartowski má kotouč ve své moci, proběhne první powerbreak třetí třetiny.

46:26
    Granbergova střela z levé strany míjí tři tyče.

45:49
    Do šance na druhé straně se snažil protlačit Mikhnov. Obrana Skellefteå ovšem pozorná.

44:56
    Střely na bránu: 42 – 11

44:22
    Nebezpečný bekhendový pokus Ericssona z mezikruží, Lewartowski stačil jen tak tak vyrazit.

43:57

43:28
    Domácí skórují při vlastním oslabení a jdou do tříbrankového vedení! ALBIN ERIKSSON obdržel dlouhou přihrávku od Wingerliho a dostal se do samostatného úniku. Ten zakončil blafákem mezi Lewartowského betony. 4:1! Asistence: Andreas Wingerli.

43:02
    Skellefteå nyní drží kotouč na svých holích.

42:58
    První polovina z Olimbova trestu je minulostí.

42:25
    Klimenko vystřelil z levého kruhu, Armalis ale zasáhl bez větších problémů.

41:57
    Polský celek má možnost třetí přesilovky. Jednou už dnes mimochodem dokázal skórovat při početní výhodě.

41:57
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Mathis Olimb – 2 min., hrubost).

41:39
    Szczechura to zkusil z mezikruží, avšak minul tři tyče.

41:24
    Postavení útočícího hráče v brankovišti v podání Skellefteå, hra vykázána do středního pásma.

40:28
    Další pokus švédského mužstva od modré minul svatyni polského brankáře.

40:12
    Joakim Lindström ihned provětral svou střelou pravý beton Lewartowského.

40:01

Hokejisté Skellefteå a Tychy zpět na ledě Skellefteå Kraft Areny. Závěrečná dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 38 – 8
    Zblokované střely: 2 – 16
    Vhazování: 28 – 10
    Trestné minuty: 6 – 8
    Přesilová hra: 0/3 – 1/2

Čtyřicet minut utkání je za námi. Domácí Skellefteå i nadále dominuje, přičemž už ale nyní vede 3:1. O góly se přitom zasloužili Edwin Hedberg a Jonathan Berggren.

40:00

39:58
    Joakim Lindström ještě napřáhl k prudké střele z levého kruhu pro vhazování, Lewartowski však dokázal kotouč vytěsnit ramenem.

39:26
    Granbergův pokus z levé strany zblokován na zadní mantinel, Lewartowski tak mohl zůstat v klidu.

39:02
    Touš opět mimo hrací plochu, je tu tak další přerušení.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu prostředního dějství.

38:56
    Puk si to namířil na střídačku domácích. Vhazovat by se mělo za malý moment po levici hostujícího brankáře.

37:46
    Tentokrát vyzkoušel Lewartowského pozornost Lindgren od modré čáry, polský gólman ale opět připraven.

37:26
    Na opačné straně kluziště zkoušel štěstí z ostrého úhlu Berglund, Lewartowski si ale svou levou tyč pohlídal.

36:33
    Mikhnov se dostal za obranu soupeře, samostatný únik však nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.

36:01
    Norén s pukem z vlastní bránou, obě mužstva střídají.

35:24
    Olimb nabil na modrou Pudasovi, jeho střela ale skončila na zadním mantinelu.

34:56
    Střely na bránu: 34 – 6

34:17
    Cichy to zkoušel z mezikruží, jeho střelecký pokus ovšem nebyl z nejpřesnějších.

33:23
    Pokračujeme. Pettersson a Galant na vhazování ve střední třetině u střídačky hostů.

33:23
    Čároví pískají postavení mimo hru polského týmu, na řadu přichází powerbreak.

32:53
    Konec oddechového času, buly po levici Kamila Lewartowského.

32:53
    Oddechový čas pro hosty.

32:53
    Hokejisté Tychy vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se tak za malou chvíli bude v jejich obranné zóně.

32:15
    Po delší době útok hostů. Pokus Klimenka ovšem minul Armalisovu svatyni.

31:12
    Stenvallova střela z první od modré čáry zblokována.

31:01
    Odehráno 31 minut utkání, Skellefteå vede nad Tychy 3:1.

30:31
    Střely na bránu: 33 – 6

30:26

30:22
    Holloway vystřelil bez přípravy, narazil však na pravý beton polského brankáře.

29:48
    Domácí se při přechodu do útočného pásma provinili ofsajdem.

29:40
    Witecki se snažil zaútočit při vlastním oslabení, Armalise ale nakonec ani neohrozil.

28:50
    Aaltonen trefuje po parádní přihrávce Olimba horní tyč!

28:26
    Třtí přesilovka pro Skellefteå a vhazování po levici Kamila Lewartowského.

28:26
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Tomáš Sýkora – 2 min., podrážení).
    27:44 BERGGREN - 3:1

27:44
    Švédský celek navyšuje svůj náskok! Krásnou individuální akci přitom předvedl JONATHAN BERGGREN. Pro mladičkého švédského útočníka druhá branka v letošním ročníku evropské klubové soutěže, 3:1! Asistence: Jonathan Pudas, Patrik Norén.

26:48
    Joakim Lindström vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Lewartowski vyrazil vyrážečkou do rohu.

26:10
    Powerbreak je u konce, vhazování po pravici polského brankáře.

26:10
    Kotouč skončil v ochranné síti za Lewartowského zády, hra je přerušena a proběhne powerbeak.

25:12
    Lewartowski se mezi třemi tyčemi rozhodně nenudí. Dosáhnout by dnes klidně mohl na nějakých 60 zákroků.

24:56
    Střely na bránu: 29 – 5

24:30
    Ofsajd Skellefteå byl vyhodnocen jako úmyslný, vhazovalo se tedy poblíž litevského gólmana ve službách Švédů.

24:28
    Další útočnou akci domácích přerušuje postavení mimo hru.

23:50
    Olimb se snažil projít po pravé straně do útočného pásma, narazil však na připravenou obranu soupeře.

23:32
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

22:56
    Tentokrát zkoušel štěstí Pudas, avšak ani on Lewartowského neohrozil.

21:51
    Střelecký pokus Berglunda zblokován, polský brankář tak bez práce.

21:28
    Domácí jdou do vedení! Aaltonen naservíroval krásně touš z pravé strany před bránu EDWINU HEDBERGOVI, na něho pak už čekal poměrně jednoduchý úkol. 2:1! Asistence: Juhamatti Aaltonen, Mathis Olimb.

20:57
    Oba týmy v plném počtu.

20:46
    Petterssonova střela z mezikruží zblokována, Lewartowski tak tentokrát zasahovat nemusel.

20:38
    Granberg vypálil prudce z první, polský brankář předvedl velmi dobrý zákrok lapačkou.

20:25
    O první střelu prostředního dějství se postaral Möller. Lewartowski byl ale připraven na správném místě.

20:02
    Druhou třetinu zahajuje ve čtyřech na obou stranách.

20:01

Oba týmy se vracejí zpět na ledovou plochu, prostřední část tak začne za několik málo okamžiků.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 24 – 4
    Zblokované střely: 2 – 8
    Vhazování: 15 – 6
    Trestné minuty: 6 – 6
    Přesilová hra: 0/2 – 1/2

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Skellefteå a Tychy je minulostí. Skóre je nerozhodné, 1:1. Jako první skórovali hosté, když ve druhé minutě využili přesilovku zásluhou Jakuba Witeckého. Vyrovnání pak zařídil v poslední minutě první třetiny Petter Granberg. Švédský tým zatím na ledě naprosto dominuje.

20:00

19:57
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

19:48
    Aaltonen se snažil dostat do střelecké pozice, polská obrana byla ale pozorná.

19:15
    Je srovnáno! Autorem branky je PETTER GRANBERG. Švédský bek zapisuje do statistik druhý gól v letošním ročníku hokejové Ligy mistrů, 1:1! Asistence: Joakim Lindström.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:57
    Sledovat budeme hru ve čtyřech na obou stranách. Vhazování ve střední třetině.

18:57
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Edwin Hedberg – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Michael Cichy – 2 min., hrubost).

18:57
    Stenvallovo nahození se ještě snažil dorážet Wingerli, Lewartowski ovšem stačil dostat kotouč do své moci. Po přerušení se ještě strhává potyčka.

18:35

18:30
    Nahození Pudase od modré zblokováno, polský tým následně vyhazuje.

17:57
    Skellefteå se zatím přesilová hra příliš nedaří.

17:35
    Holloway vystřelil bez přípravy, minul ale Lewartowského bránu.

16:36
    Také domácí mají možnost druhé početní výhody. Dočkáme se srovnání skóre?

16:36
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Radosław Galant – 2 min., hákování).

15:47
    Aaltonen s kotoučem u vlastní brány, trenéři obou mužstev nařizují střídání svých formací.

15:06
    Střely na bránu: 17 – 4

14:53

14:30
    Kotlorz to zkusil z pravé strany, Armalis však znovu zakročil bez problémů.

13:51
    Hosté se vlastní chybou připravilo o útočné pásmo, a budou tak muset začít znovu od vlastního brankáře.

13:37
    Střelecký pokus Pociechy od modré čáry lapil Armalis bez větších problémů do své lapačky.

12:53
    Druhá přesilovka pro hokejisty Tychy! Bude opět úspěšná?

12:53
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Juhamatti Aaltonen – 2 min., hákování).

12:42
    Můžeme pokračovat. Olimb a Cichy na vhazování po levici polského brankáře.

12:42
    Stenvall pálil od modré po přihrávce Joakima Lindströma, Lewartowski našel puk ve svém náručí. Proběhne druhý powerbreak.

12:14
    Möllerův pokus z mezikruží zblokován mimo dosah polského gólmana.

11:31
    Máme za sebou 11 minut a 30 vteřin první třetiny. Domácí jsou jasně lepším a aktivnějším týmem, avšak prohrávají 0:1.

11:23
    Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou hostů.

11:21
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.

10:57
    Wingerli přihrával zpoza brány mezi kruhy, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

10:11
    Střely na bránu: 15 – 2

09:58
    Norén nabil Pudasovi, jeho střelecký pokus byl ovšem nepřesný.

09:24
    Aaltonen vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, Lewartowski však stačil vyrazit.

09:07
    Górny s pukem za vlastní bránou, obě mužstva prostřídávají své formace.

08:16
    Po pasu od Joakima Lindströma střílel Berglund, Lewartowski vyrazil svou vyrážečkou.

07:55
    Domácí i nadále drží útočnou třetinu.

07:40
    Z pravé strany zkoušel štěstí Berggren, avšak minul tři tyče.

07:17
    Granbergův pokus od modré čáry, polský brankář vyráží pravým betonem.

06:58
    Dobrý forčekink hokejistů Skellefteå znamenal nepřesnou rozehrávku hostů a také jejich zakázané uvolnění.

06:31
    Eriksson dostal přihrávku mezi kruhy, ke střele se ovšem následně díky dobré práci obránců polského mužstva nedostal.

06:24
    Konec powerbreaku, vhazuje se mezi hole Wingerliho a Kalinowského po levici Kamila Lewartowského.

06:24
    Lewartowski má touš pod kontrolou, proběhnout bude moci první powerbreak.

06:01
    Střely na bránu: 7 – 2

05:53

05:41
    Joakim Lindström to zkusil znovu, minul však bránu.

05:11
    Střela Joakima Lindströma od modré tentokrát zblokována, hosté následně vyhazují do střední třetiny.

04:54
    Začíná druhá minuta z trestu Kalinowského.

04:25
    Hosté se osvobozují, a mohou tak prostřídat svou čtveřici.

04:01
    Od modré čáry vypálil Joakim Lindström. Kotouč ale skončil v rukavici Lewartowského.

03:53
    První přesilovou hru si nyní zahrají také domácí! Podaří se jim srovnat?

03:53
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Kamil Kalinowski – 2 min., držení).

03:26
    Obrovská šance pro Skellefteå! Po dobré šanci Joakima Lindströma ještě dorážel z těsné blízkosti Djuse. Polský brankář se však v obou případech vyznamenal.

02:24
    Střelecký pokus Gazdy od modré zblokován na zadní mantinel, Armalis tak bez práce.

01:51
    Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, čároví pískají postavení mimo hru.
    01:29 WITECKI - 0:1

01:29
    Hosté využívají početní převahu, a otevírají tak skóre dnešního utkání! Po bekhendové přihrávce Koguta se prosazuje z pravé strany střelou pod horní tyč JAKUB WITECKI. Pro osmadvacetiletého útočníka premiérova trefa v hokejové Lize mistrů! Asistence: Patryk Kogut, Tomáš Sýkora.

01:16
    Nahození Klimenka z levé strany končí v Armalisově lapačce. Hra je přerušena.

00:30
    Hokejisté Tychy si zahrají hned po půlminutce hry první přesilovku! Vhazuje se po pravici Mantase Armalise.

00:30
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Linus Lindström – 2 min., vysoká hůl).

00:17
    Möllerova střela z pravého kruhu zblokována, polský brankář tak zasahovat nemusel.

00:03
    Na buly byli úspěšnější domácí.

00:01

Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Linus Lindström a Radoslaw Galant, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, utkání začne co nevidět.

Hokejisté obou mužstev jsou už seřazeni na modrých čarách, zazní hymna hokejové Ligy mistrů, a poté také hymny Polska a Švédska.

Startující brankáři
    (Statistiky: Liga mistrů 2018/2019)

SKE: Mantas Armalis – 26 let, LTU
    Z:1 REC:0-1 OG:3 PR:2,77 %ÚS:84,21 SO:0

TYC: Kamil Lewartowski – 20 let, POL
    Z:1 REC:0-0 OG:1 PR:3,00 %ÚS:92,86 SO:0

Skellefteå AIK: Armalis (Lindvall) – Norén, Pudas, Djuse, Granberg, Lindgren, Berglund, Stenvall – Möller, L. Lindström, J. Lindström – Berggren, Pettersson, Holloway – Ericsson, Olimb, Aaltonen – Hedberg, Wingerli, Eriksson

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Ciura, Pociecha, Bryk, Górny, Gazda, Kotlorz, Horzelski – Witecki, Galant, Kogut – Mikhnov, Kalinowski, Klimenko – Szczechura, Cichy, Sýkora – Jeziorski, Komorski, Gościński – Rzeszutko

Rozhodčí: Geoffrey Barcelo (FRA), Linus Öhlund (SWE) – Johannes Käck (SWE), Emil Yletyienen (SWE).

Ohlasy trenérů před zápasem

SKE: Tommy Samuelsson

,,S minulým zápasem v Polsku jsem byl samozřejmě velmi spokojený. Hráli jsme dost na puku a naše defenziva předvedla také kvalitní výkon."

TYC: Andrej Gusow

,,Dali nám pořádnou lekci. Byli jednoduše daleko lepším týmem, a to ve všech aspektech hry."

Příjemný čtvrteční podvečer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání mezi Skellefteå AIK (SWE) a GKS Tychy (POL).

NE 02. 09. 2018, 15:30 – Stadion Zimowy Tychy:
    GKS Tychy – Skellefteå AIK 1:8 (0:3, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Szczechura (Górny, Bryk) – 6. Ericsson (J. Lindström), 12. Norén (Olimb, Pudas), 14. Möller, 25. Berglund (Andersson, Holloway), 28. Hedberg (Granberg), 33. Granberg (Aaltonen, Olimb), 35. Olimb (Pudas, Ericsson), 50. Djuse (Aaltonen, Olimb)

Brankáři: Murray: 24 zákr., 7 OG (41. Lewartowski – 13 zákr., 1 OG) – Lindvall: 16 zákr., 1 OG

GKS TYCHY (POL)

Polský tým zahájil svou premiéru v evropské klubové soutěže dvěma zápasy na domácím ledě, avšak oba prohrál. V prvním utkání prohrál s finskými IFK Helsinky 3:5, následně obdržel debakl od dnešního soupeře, Skellefteå AIK, 1:8.

Nejproduktivnějším hráčem Tychy je útočník Alex Szczechura s bilancí jednoho gólu a třech asistencí. Osmadvacetiletý Kanaďan se vlastně mimochodem podílel zatím na všech gólech svého týmu.

Po utkání se Skellefteå odcestuje polské mužstvo do Finska, kde ho bude čekat v sobotu duel s IFK.

SKELLEFTEÅ AIK (SWE)

Hokejisté Skellefteå odehráli své první dva zápasy pátého ročníku hokejové Ligy mistrů na kluzištích soupeře, přičemž zaznamenali bilanci jedné výhry a jedné prohry po nastavení. Na úvod prohráli 3:4 po samostatných nájezdech s italským týmem HC Bolzano, poté porazili vysoko GKS Tychy, tedy dnešního soupeře, 8:1.

Velmi dobře si v dresu švédského týmu zatím počíná útočné duo Mathis Olimb, Juhamatti Aaltonen. Oba hokejisté totiž dohromady v úvodních dvou zápasech posbírali celkem osm kanadských bodů – Olimb gól a čtyři asistence, Aaltonen gól a dvě asistence.

Ještě před měsíční přestávkou pak Skellefteå přivítá v sobotu Bolzano.

4. GKS Tychy – 2 záp., 4:13, 0 B

Zde budete moci sledovat duel skupiny C mezi švédským týmem Skellefteå AIK a polským týmem GKS Tychy. Úvodní buly bude v Skellefteå Kraft Areně vhozeno v 18 hodin a 30 minut! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování hokejové Ligy mistrů! Na dnešním programu evropské klubové soutěže je celkem devět zápasů. Do akce tedy půjde osmnáct mužstev.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 20. Granberg (J.Lindström), 22. Hedberg (Aaltonen, Olimb), 28. Berggren (Pudas, Norén), 44. Eriksson (Wingerli), 49. J.Lindström (Holloway, Djuse), 51. Holloway (Djuse, J.Lindström) – 2. Witecki (Kogut, Sýkora), 56. Komorski (Pociecha, Szczechura)

Diváci: 2 131