Bulharsko – Norsko 1:0 (kon.) | Kypr – Slovinsko 2:1 (kon.)
Bulharsko
1:0 (0:0)
Norsko
Neděle 09.09.2018, 18:00 • Nacionalen Stadion Vasil Levski (Sofie) • Liga národů UEFA - Liga C • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Oba celky se spolu utkaly naposled v roce 2015 v rámci kvalifikace EURA a tehdy se z vítězství radovalo Norsko (1:0). Norsko taktéž zvítězilo v roce 2014 (2:1), taktéž v rámci kvalifikace na EURO. Ostatní výsledky již jsou z roku 2001 a následně až z 90. let! Jde tedy vidět, že oba celky se spolu často nesetkávají.

Oba celky zvládly své první kolo v rámci Ligy národů vítězně. Norsko porazilo 2:0 Kypr (branky: 21 a 42. minuta S. Johansen). Bulharsko následně zvítězilo ve Slovinsku 2:1 (branky: 3. a 59 minuta B. Kraev)

Bulharsko: Iliev – Bodurov, Chorbadzhiyski, S. Popov – Despodov, Raynov, Kostadinov, Ivanov, Bandalovski – Kraev, I. Popov (C).
    Náhradníci: Lukov, Makendzhiev – Goranov, Kovačev, Lyaskov, Malinov, Nedelev, Raynov, Tsonev, Tsvetkov, Vasilev

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Meling – Johansen (C), Berge, Henriksen, Elyounoussi, King, Johnsen
    Náhradníci: Nyland, Grytebust – T. Elyounoussi, Fossum, Linnes, Midtsjo, Odegaard, Rosted, Selnaes, Sorloth, Reginiussen, Svensson,

Rozhodčí: D. Stefanski.

1

1
    Bulharsko se dostalo do prvního útoku, ale míč na Kraeva byl dlouhý.

3
    Na začátku zápasu sledujeme nepřesnosti, hlavně ze strany Bulharska, které se snaží tvořit hru. Norsko zatím vyčkává.

4
    Meling se snažil na levé straně něco vymyslet, ale ztrácí míč, který končí v autu.

5
    Velká šance Norska! Meling centruje před branku z levé strany a Johnsen trestuhodně nedává branku, když nepřehodil brankáře Ilieva!
    5. Velká šance, Johnsen neuspěl!

6
    Z rohového kopu se již Norové nedostali k ničemu.

8
    Nyní útočný faul Norska, které se již dostává do tempa.

9
    Dlouhý aut Norů neřešil vůbec nic, nicméně hosté stále na polovině Bulharů.

10
    Z rohového kopu přišel centr na přední tyč, kde byl pouze obránce domácího celku.

11
    King ostře zajel do Bandalovskeho, který je nyní ošetřován.

13
    Norsko bude rozehrávat z poloviny hřiště po nedovoleném zákroku svého soupeře.

14
    Centr do pokutového území obrana domácích velmi rychle uklidila do bezpečí. Avšak Norsko stupňuje tlak na svého soka.

15
    Henriksen se dopustil faulu na polovině hřiště a to znamená míč pro Bulharsko.

15
    Další faul, nyní na straně Bulharska a vypadá to, že v dnešním utkání takových faulů ještě uvidíme hodně.

16
    Dobrý centr, jenže nabíhající hráč podběhl míč, který se mu odrazil od zad a obrana Bulharska posléze odkopává míč do bezpečí.

17
    Žlutou kartu dostává I.Popov (Bulharsko).

18
    Zatím jsem mohli vidět jednu velkou brankovou šanci a to Norska. Od té doby jsme nebyli svědky žádné šance.

19
    King se rozběhl a už to vypadalo na pěkné založení útoku, ale přihrávka na kapitána, Johansena, neměla dobré parametry.

20
    Johansen se dostal k odraženému míči a jeho střela nebyla vůbec špatná. Míč zamířil zhruba metr od levé tyčky!

22
    Norsko zahrávalo další rohový kop, ze kterého nevytěžili nic a stále pokračují ve svém tažení dát jako první tým branku v tomto zápase.

23
    V krátké době dva fauly Norska na polovině hřiště, Bulharsko se však stahuje s míčem zpět na svou vlastní půlku hřiště.

25
    Nyní jsme byli svědky několika vhazování na levé straně hřiště, poblíž střídaček obou celků.

27
    Hraje se hlavně na půlce či polovině Bulharska. Nyní má Bulharsko více míč, ale na polovinu soupeře se s ním vůbec nedostává.

29
    Norsko již tolik neútočí v posledních minutách a sledujeme nezáživnou hru uprostřed hrací plochy s častým autových vhazování.

30
    Standardní situace pro domácí celek a možná se dočkáme nějakého vzrušení před brankou Norů.

31
    Nakonec nedošlo k ničemu zvláštnímu, Bulharsko se dostalo následně do ofsajdového postavení a stahuje se zpět na svou polovinu.

31
    Rohový kop Norska, který se chystá zahrávat Johansen.

32
    Vysoký centr chytá do svých rukavic Iliev.

34
    Bulharsko se dostalo k centru a před brankou Norů bylo o něco více rušno, ale Jarstein mohl zůstat v klidu a nemusel nikterak zvlášť zasahovat.

36
    Žlutou kartu dostává Johnsen (Norsko).

38
    Kapitán hostí, Johansen, se dostal v pokutovém území k míči a z první zakončoval. Míč poslal svou přízemní střelou těsně vedle tyčky!
    38. Druhá velká šance Norska ke skórování. Nyní neuspěl Johansen.

39
    Z následného rohového kopu již Norové nic nevytěžili.

42
    Norsko i ke konci prvního poločasu je více aktivní a snaží se dát ještě branku do konce prvního poločasu.

43
    Nyní se však muselo bránit, protože po chybě hostujícího hráče se mohl dostat do zakončení I. Popov, ale míč byl nakonec dlouhý a následuje odkop od branky Norska.

44
    Johnsen vystřelil, ale jeho pokus chytá Iliev, další pěkná šance Norska. Avšak zatím jim chybí trochu štěstí.

45
    Ještě dvě minuty se budou nastavovat.

45+1
    V té první se museli hosté bránit rohovému kopu soupeře a ten nebyl vůbec špatný, hlavička Kostadinova zamířila mimo tři tyče!

45+2
    Žlutou kartu dostává Henriksen (Norsko).

45+2

První poločas byl ve znamení držení a diktování tempa hry ze strany Norska. To mělo dvě velké šance na otevření skóre, ale ani jednu nedokázali využít. Bulharsko hrozilo před Jarsteinem jen sporadicky a neměli žádnou vyloženou brankovou příležitost.

46

46
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Johnsen, přichází Sorloth.

46
    Žlutou kartu dostává Raynov (Bulharsko).

47
    Ze standardní situace hostí vyplynula pěkná střela na branku a Iliev musel skokem ke své pravé tyčce vyrazit míč.

48
    Další střela Norska, tentokrát sražená na rohový kop...

48
    ...a centr odhlavičkoval obránce mimo šestnáctku.

50
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Raynov, přichází Vasilev.

52
    Ofsajd Bulharů, kteří jsou o něco herně lepší než v prvním poločase.

53
    Utkání se nám začíná trochu vyhrocovat, mluví o tom hodně faulů v poslední době a taky evidujeme nepřesnosti na obou stranách.

55
    Iliev si připisuje zákrok proti lehké šanci z pohledu Norska. To o něco polevilo ve své hře na rozdíl prvního poločasu. Možná je to dáno tím, že Bulharsko začalo být více aktivní směrem dopředu.

57
    Dlouhý aut do šestnáctky a míč končí v zázemí. Hosté budou mít k dispozici další rohový kop...

57
    ...a dopadl obdobně jako předchozí, kdy centr na přední tyči odhlavičkoval obránce.

58
    Žlutou kartu dostává Berge (Norsko).

58
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost na straně Bulharska, které dává úvodní branku zápasu! RADOSLAV VASILEV v pokutovém území hlavičkuje centr z pravé strany a umístil míč přesně k levé tyčce!
    Radoslav VASILEV - 1:0

61
    Lepší hra Bulharska má tedy kýžené ovoce a nyní je na řadě Norsko, které má necelou půl hodinu k tomu, aby srovnalo stav zápasu.

62
    Nyní se nehraje, probíhá ošetřování hráče Bulharska.

62
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Johansen, přichází Fossum.

65
    Po delší době se pokračuje v zápasu a Norsko má míč na svých kopačkách.

65
    Ani další rohový kop nepřinesl ohrožení branky domácího celku, který je nyní evidentně na koni.

67
    Rohový kop ze strany Bulharska taktéž nebyl nebezpečný, nakonec míč má Jarstein, který ihned rozehrává.

68
    Standardní situace v podání hostů nebyla zahrána nejlépe a nakonec je z toho sice střela, ale Nordtveit přestřelil hodně vysoko branku.

69
    Domácí nyní kombinovali na polovině soupeře, ale neodkázali se nakonec dostat ke střele. Ano, Bulharsko se viditelně zlepšilo ve druhém poločase.

70
    King dostal míč v pokutovém území, ale nedokázal si udělat prostor ke střele.

71
    Bulharsko podniklo dobrý útočný výpad,nakonec bez střely, ale dokázaly zaměstnat na chvíli obranu Norů. Nyní sledujeme hru nahoru a dolů. Prozatím překvapivě bez faulu již delší dobu!

72
    Rohový kop Norové opět nevyužívají a zase byl centr ihned odhlavičkován mimo nebezpečnou zónu.

73
    V případě vítězství budou mít Bulhaři na svém kontě již šest bodů, neboť v prvním utkání porazili Slovinsko 2:1!

73
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Despodov, přichází Goranov.

74
    Jestli bude tento stav i v následujících minutách zápasu, čeká nás rozhodně zajímavý závěr zápasu. Norové viditelně přidali na rychlosti a snaží se o srovnání.

75
    Norsko totiž taktéž dokázalo v prvním zápase uspět, kdy porazili 2:0 Kypr a určitě nechtějí odejít s prázdnou i z tohoto zápasu.

78
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Bergen, přichází Selnaes.

79
    Žlutou kartu dostává Nordtveit (Norsko).

79
    Popov centroval do pokutového území, ale tu nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by se ujal centrované míče.

80
    Po rohovém kopu přišla hezká hlavička hráče Norska, ale přímo do středu branky, kde byl připravený Iliev.

81
    Další rohový kop již nebyl tak nebezpečný ze strany hostů, kteří více a více tlačí na Bulhary.

82
    Ti budou bezpodmínečně nyní se jen bránit a zažívat perný konec zápasu.

82
    Střelec Kraev, který dal v minulém zápase dvě branky se dnes netrefil a střídá. Nahrazuje jej Malinov.

83
    Norsko je stále u míče a kombinuje na polovině soupeře, dokáží v hektickém závěru vyrovnat?

84
    Ale nyní se budou muset hosté bránit standardní situaci soupeře.

85
    I.Popov odcentroval míč, na který si nebezpečně nabíhali dva jeho spoluhráči, nakonec je to rohový kop...

86
    Ale ten nebyl dobře zahraný a Norsko se osvobozuje.

88
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nordtveit (Norsko).

88
    Norsko tedy závěr zápasu dohrává v deseti hráčích, Nordtveit zahrál vysokou nohou a jelikož již měl jednu žlutou kartu, rozhodčí neměl příliš na výběr.

89
    Nyní je na hřišti hodně emocí a Norsku se nyní nedaří podržet míč.

90
    Hlavní arbitr nastavuje ještě pět minut, což je logické vzhledem k častým přerušením a ošetřování.

Zákroky brankáře Rune Jarstein: 1.

90
    Zákroky brankáře Plamen Iliev Ivanov: 4.

90+1
    Centr Norska byl v pokutovém území odražen a Bulhaři už by rádi za konec.

90+2
    Útočný faul hostí a brankář Iliev si dává načas s rozehrávkou míče.

90+2
    Henriksen se snažil, ale proti dvěma hráčům neměl šanci získat a hlavně doběhnout míč na levé straně hřiště.

90+3
    Centr v pokutovém území, ale opět obrana Bulharů si poradila.

90+3
    A další centr, ale míč končí v zázemí. Norové posílají vše před branku a spoléhají se na nějaký odraz.

90+4
    Předposlední minuta nastavení a uvidíme co ještě Norsko stihne...

90+5
    Asi už moc nic, neboť nyní faulují na vlastní polovině a to už si domácí nejspíše pohlídají.

90+5
    Je to tak Bulharsko v dnešním zápase vítězí!

90+5

Bulharsko zlepšilo svou hru ve druhém poločase a zaslouženě dali branku. Norsko následně opět zvýšilo své obrátky a ke konci doslova mačkali svého soupeře a posílali každý míč směrem na branku Ilieva, nicméně Bulhaři posledních dvacet minut takřka ubránili a zaslouženě se radují z druhého vítězství v rámci Ligy národů!

Norové taky hodně často faulovali, o tom svědčí statistika faulů, která je výrazně pro ně – 11:28!

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:28.

To je ode mě vše na shledanou! (20:00:55)