Bayern – Leverkusen 3:1 (kon.) | Düsseldorf – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Mohuč – Augsburg 2:1 (kon.)
RB Lipsko – Hannover 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 2:2 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 2:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:1 (1:0)
FC Schalke 04
Sobota 15.09.2018, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 3. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou. (20:28:49)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 5:12.

Je dobojováno! Domácí tým zvládnul velmi těžké utkání a bere si z něj všechny tři body za výhru 2:1 Za Gladbach se nejprve trefil obránce Ginter a poté ve druhém poločase střídající Herrmann. Za hosty se v závěru utkání trefil nevídaným způsobem Embolo. Zápas rozhodně nenudil, kdo sledoval, nelitoval.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Breel Embolo (FC Schalke 04).
    90+3. Breel EMBOLO - 2:1

90+3
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Tak přece jenom dokázali hosté vstřelit branku a musím říct, že to nebyla nějaká branka. BREEL EMBOLO se po přihrávce Utha opřel do míče a vymetl pavučiny v šibenici domácí branky – 2:1. Asistence: Mark Uth.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 54 022 diváků.

90+2
    Gladbach rozehrával rohový kop, ale centr Hazarda našel pouze rukavice hostujícího brankáře.

90+1
    Rozhodčí prodlouží tento zápas o čtyři minuty.

90
    Běží nám poslední minuta základní hrací doby. Za malý moment nám rozhodčí prozradí počet nastavených minut.

89
    Rohový kop málem skončil v brance, ale Naldo nedokázal natáhnout nohu. Míč proskotačil vápnem a skončil v zámezí.

88
    Uth kroutí hlavou, jelikož Sommer předvedl další jeho fantastický zákrok. Dnešní zápas je Sommerův zápas.

87
    Gladbach měl k dispozici autové vhazování, ale s jeho rozehrávkou rozhodně nikde nespěchá.

86
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Florian Neuhaus.

85
    Konec utkání máme skoro za dveřmi. Už to vypadá, že Gladbach pokračuje ve své spanilé jízdě. Naopak Schalke je blízko třetí porážce.

84
    Domácí hráči se úplně snadno dostávají pod zbytečný tlak. Tohle budou ještě zajímavé minuty.

83
    Thorgan Hazard ušetřil pár desítek sekund u rohového praporku. Parádní práce od tohoto hráče.

82
    Jonas Hofmann vypálil zpoza tří hráčů, ale jeho střela byla nakonec zablokována. Domácí slaví zisk rohového kopu.

81
    Sebastian Rudy potřeboval pomoc od kolegů, jelikož ho dostihnuly křeče. Hostující hráč míří za postranní čáru, kde se jich pokusí zbavit.

80
    Dostáváme se do posledních desíti minut základní hrací doby tohoto utkání. Gladbach je blízko vítězství, ale musí se bránit.
    76. Patrick HERRMANN - 2:0

76
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Domácí tým odskakuje zásluhou PATRICKA HERRMANNA do dvoubrankového vedení. Domácí hráč může poděkovat Pléovi, který si nedokázal zpracovat míč a právě od něj se balón odrazil k Herrmannovi – 2:0. Asistence: Alassane Pléa.

76
    Thorgan Hazard trefil z přímého kopu pouze dobře postavenou zeď. Domácí zůstávají u míče, budou vhazovat.

75
    Žlutou kartu dostává Matija Nastasić (FC Schalke 04).
    74. Jonas Hofmann trefil tyč.

74
    Jonas Hofmann orazítkoval tyč hostující branky. Kdyby se trefil, mohlo být rozhodnuto.

73
    Blížíme se do závěrečných minut tohoto utkání. Gladbach drží od třetí minuty vedení a snaží o jeho navýšení.

72
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Christoph Kramer.

71
    Patrick Herrmann se pral s přesilou protihráčů, ale neuspěl. Diváci mu ale za snahu tleskají.

70
    Alessandro Schöpf dostal od svého kolegy nabito, ale jeho střela ohrozila pouze diváky sedící za brankou.

69
    Nepřesnosti se začínají opět kupit na straně Schalke. Jak na to odpoví domácí Gladbach?

68
    Co můžeme s jistotou říct je to, že se zápas ve druhém poločase dost vyrovnal. Sledujeme vyrovnanou partii, která zatím lépe vychází pro domácí tým.

67
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Breel Embolo.
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Franco Di Santo, přichází Cedric Teuchert.
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Fabian Johnson, přichází Patrick Herrmann.

66
    Na druhé straně se do podobné šance dostal Zakaria, ale ani ten netrefil prostor branky.

65
    Centr z pravé strany našel hlavičku Nalda, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče domácí branky.

64
    V následujících minutách můžeme očekávat i pár střídání. Domácí tým má k dispozi všechny tři, hostům zbývají dvě.

63
    Denis Zakaria oslovil svým nákopem rozběhnutého Alassana Pléu, který jeho přihrávku nestihnul.

62
    Nabil Bentaleb ukázal takovou netradiční malou domů, kterou si hostující brankář pohlídal.

61
    Domácí tým se začíná dostávat pod tlak ze strany jejich soupeře. Uvidíme, co přinese jejich rohový kop.

60
    Je za námi úvodních patnáct minut ve druhém poločase, které probíhaly v naprostém klidu. Týmy nenavázaly na výkon z prvního dějství.

59
    Už se zdálo, že Mark Uth bude potřebovat ošetření. Jenže po přerušení hry to nevypadá, tak zle.

58
    Tony Jantschke si centr z pravé strany pohlídal a hlavou ztlumil míč pro Sommera. Ten míč bez problémů chytnul do rukavic.

57
    Jonas Hofmann se postavil k rozehrávce standardní situace, která nakonec hostující branku neohrozila.

56
    Hosté mohli zaútočit do otevřené obrany, ale Daniel Caligiuri přihrál do země nikoho.

55
    Fabian Johnson už neměl potřebnou sílu, aby tento míč doběhnul. Schalke bude vhazovat.

54
    Naldo je v obraně Schalke perfektní, přes tohoto obránce jen tak snadno nikdo neprojde.

53
    Uth si připsal další střelecké zakončení, ale v tomto případě byla jeho koncovka zablokována.

52
    Hráči Gladbachu se na hrací ploše hledají, jejich přihrávka jsou stále nepřesné. Ať se jedné o krátké nebo i dlouhé přihrávky.
    51. Neuznaná branka Utha.

51
    Mark Uth sice rozvlnil síť domácí branky, ale ze své branky se nemůže radovat. Asistent odmával ofsajdové postavení.

50
    Úvod provází také mnoho nepřesností. Netýká se to jenom přihrávek Schalke, ale chybují i hráči Gladbachu.

49
    Na začátku poločasu je zatím tempo hry velmi chabé. Bude chvíli trvat, než se oba týmy zahřejí do provozní teploty.

48
    Mark Uth si nepohlídal své postavení a následně mu byl odpískán ofsajd. Míč se stěhuje na kopačky domácích.

47
    Druhý poločas před malou chvíli začal. Gladbach v následujících minutách bude bránit svůj hubený náskok.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
    Poločas dopadnul lépe pro domácí celek.

Je za námi velmi zajímavý první poločas, který rozhodně nenudil. Domácí hráči jdou na poločasovou přestávku rozhodně spokojenější, protože zásluhou Matthiase Gintera vedou 1:0. Schalke se postupem čase dokázalo zvednout a rozhodně nás čeká zajímavý druhý poločas.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    První poločas se pouze dohrává, ani jeden tým nechce udělat zbytečnou chybu, která by vedla k další brance.

45+1
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil v prvním poločase minutu navíc.

45
    Alessandro Schöpf vystřelil nebezpečnou střelu, která nakonec s velkým štěstím byla zablokována.

44
    Hazard se sice snažil, ale míč na hrací ploše už nestihnul. Tohle bude aut pro hostující tým.

43
    Mark Uth vypálil z otočky, ale Sommer opět fantastickým zákrokem pokryl tuto střelu.
    41. Chyba domácí obrany a zahozená šance Burgstallera

41
    Tony Jantschke vybídnul protihráče k nájezdu na domácího brankáře, ale nakonec Guido Burgstaller netrefil branku.

40
    Dostáváme se do posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. U míče jsou hráči Gladbachu.

39
    Alassane Pléa se snažil o přízemní centr někde na hranici pokutového kopu, ale jeho centr byl zablokován.

38
    Tony Jantschke hlavičkoval pouze do míst, kde byl připraven hostující brankář. Stav zůstává i nadále stejný.

37
    Žlutou kartu dostává Alessandro Schöpf (FC Schalke 04).

36
    Čím víc se blíží konec prvního poločasu, tím víc ožívají hráči hostů, kteří v posledních minutách hrají o poznání lepší fotbal.

35
    Závěr poločasu se blíží a od třetí minuty čekáme na další branky v tomto utkání. Gladbach zatím vede pouze 1:0.

34
    Druhý roh už tak podařený nebyl. Domácí obrana si pohlídala vysoké hráče a míč odkopla do bezpečí.
    33. Fantastický zákrok Sommera.

33
    Schalke rozehrálo skvělý rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal Salif Sané. Yann Sommer musel vytáhnout parádní zákrok, aby míč vykškrábnul mimo.

32
    Franco Di Santo neměl jinou možnost, než volit přihrávku zpět. Na útočné polovině nebyl nikde z jeho spoluhráčů.

31
    Domácí tým se opět snaží o kombinaci nakrátko, Schalke ale skvělým způsobem napadá a slaví zisk míče.

30
    Thorgan Hazard se zpoza šestnáctky odhodlal ke střele, kterou musel vyrazit hostující brankář na roh.

29
    Na stadionu panuje parádní atmosféra z obou fanouškovských táborů. Dnešní zápas jednoduše nenudí.

28
    Gladbach opět kopal rohový kop, ale s ním si hostující obrana poradila na výbornou.

27
    Alassane Pléa se už připravoval k zakončení po přízemním centru z pravé strany od Johnsona, ale k tomu nakonec nedošlo.

26
    Hostující trenér nebude nic riskovat a radši levého beka stáhne z hrací plochy. Schalke má tedy za sebou první střídání. Od Mendyla tohle nebyl povedený debut.

25
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Hamza Mendyl, přichází Alessandro Schöpf.

25
    Hamza Mendyl před malou chvíli dostal žlutou kartu a teď nebyl blízko druhé. Rozhodčí mu ještě dá jednu šanci. Divákům se to ovšem nelíbí.

24
    Opět to byl zahraný signál na střelu z první, která tentokrát mířila do branky. Jenže ve vápně ji ještě dokázal zblokovat někdo z hráčů Schalke.

23
    Rozehrávku standardní situace si také zkusí domácí tým. Jednu už dokázal dát. Uvidíme, co přinese tenhle přímý kop.

22
    Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (FC Schalke 04).

21
    Jenže centr z této standardky přečetl skvělý a hlavně pozorný Sommer, který si míč sebral ze vzduchu.

20
    Schalke bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci, která by mohla vést k ohrožení domácí branky.
    19. Zajímavá kombinace domácích.

19
    Nádherná kombinace domácího celku, která sice nakonec k brance nevedla. Jelikož byl nejdřív pískán ofsajd a navíc se Alassane Pléa ani netrefil.

18
    Jenže Zakaria svou aktivitou vybojoval pro svůj tým míč zpět. Teď je na řadě domácí Gladbach.

17
    Schalke se snaží převzít režii dnešního zápasu a v některých chvílích se zdá, že se jim to daří.

16
    Hostující trenér vybídnul své svěřence k většímu napadání, což následně vyústilo ve faul.

15
    Hazard si všimnul rozběhnutého spoluhráče, kterému se snažil adresovat příhrávku. Hostující obrana si s tím poradila.

14
    Franco Di Santo šel do vápna jako přes mrtvoly, ale jeho silová práce nikde nevedla. Hostující forvard pouze ztratil míč.

13
    Hráčům Schalke nejde upřít snahu o klounou kombinaci, ale jejich soupeř prozatím bývá všude o pár setinek dřív než oni.

12
    Velmii zajímavý signál na hranici vápna, kde byl osamocený Jonas Hofmann. Ten se následně opřel do míče, který letěl vysoko nad branku.

11
    Salif Sané si splnil své obranné povinnosti, ale ještě jeho práce nekončí. Domácí tým má další rohový kop.

10
    Alassane Pléa měl dost času, aby si míč zpracoval, otočil se a vypálil. Jeho střele chyběly parametry.

9
    Schalke se snaží hru uklidnit kombinací mezi obránci, ale to nikde nevede, Následující nákop Nalda skončil v rukavicích brankáře.

8
    V úvodních minutách se rozhodně nenudíme. Tohle je fotbal nahoru, dolů. To se musí každému líbit.

7
    Tohle bude pro Sommera jednoduchá práce, míč se dokutálel až k němu do malého vápna. Domácí brankář poté nakrátko rozehrál.

6
    Gladbach se s ničím nemazlí a vysoko napadá rozehrávku svého soupeře, Schalke má velké problémy udržet míč na kopačkách.

5
    Naldo se s dalším centrem nepáral a míč odkopnul daleko do bezpečí. Nákop to byl velmi šťastný, jelikož tím založil rychlý protiútok, který di Santo ale nezakončil.

4
    Domácí tým hraje při velké chuti, naopak Schalke se zdaleka ještě nedostalo do zápasu a zatím hraje takzvané druhé housle.
    3. Matthias GINTER - 1:0

3
    Na úvodní branku tohoto utkání jsme tedy dlouho nečekali! Centr z rohového kopu si našel na zadní tyči volného MATTHIASE GINTERA, který si hlavou na vzdálenější tyč nemýlil – 1:0. Asistence: Jonas Hofmann.

3
    Denis Zakaria vybojoval pro svůj tým výhodu úvodního rohového kopu v zápase. Schalke se musí bránit už v úvodu utkání.

2
    Gladbach v úvodních minutách sází na postupnou kombinaci, ale musí si dávat pozor. Schalke je v napadání dost nepříjemné.

1
    Úvodního výkopu se ujali domácí hráči, kteří ihned nakopli míč na útočnou polovinu. Jenže míč skončil v zámezí.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Elvedi, Ginter, Jantschke, Wendt – Strobl, Zakaria – T. Hazard, J. Hofmann, Johnson – Pléa.
    Náhradníci: Sippel – Kramer, Herrmann, Beyer, Traoré, Cuisance, Neuhaus.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Sané, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Rudy, Bentaleb, Mendyl – Di Santo, Uth – Burgstaller.
    Náhradníci: Nübel – Serdar, Baba Rahman, Teuchert, Harít, Schöpf, Embolo.

FC SCHALKE 04

Naopak Schalke zažívá snad nejhorší vstup do sezóny jako už dlouho nemělo. Hráči z Gelsenkirchenu ještě nedokázali vyhrát a krčí se na průběžném patnáctém místě bez bodu. V prvním kole prohráli těsně s Wolfsburgem a v tom druhém zase Herthou. Schalke má tedy co napravovat.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Domácí tým vstoupil do nového ročníku Bundesligy velmi dobře a v úvodních kolech neprohrál. Nejprve na domácím hřišti vyhrál 2:0 nad Leverkusenem a před reprezentační pauzou remizoval 1:1 s Augsburgem. Gladbach je tedy před třetím kolem na pátém místě.

6. 9. 2018 • Mönchengladbach – Bochum 2:1
    1. 9. 2018 • Augsburg – Mönchengladbach 1:1
    25. 8. 2018 • Mönchengladbach – Leverkusen 2:0
    19. 8. 2018 • Hastedt – Mönchengladbach 1:11
    12. 8. 2018 • Mönchengladbach – Wegberg-Beeck 5:1

Hezký den, sobotní program třetího kola německé Bundesligy završí šlágr v Borussia-Parku, kde místní Gladbach přivítá výběr Schalke 04. Tímto on-line textovým přenosem Vás provede Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.