Nové Zámky – Nitra 4:0 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:1 (kon.) | Poprad – MAC Budapešť 3:1 (kon.)
Detva – Košice 1:4 (kon.) | Miskolc – Žilina 6:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 16.09.2018, 16:00 • Zimný štadión v Banskej Bystrici • Tipos Extraliga (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vážení diváci, vítam Vás pri sledovaní druhého kola našej najvyššej hokejovej súťaže, konkrétne pri zápase medzi domácim tímom HC´05 iClinic Banská Bystrica, proti ktorému nastúpi Dukla Trenčín.

Banská Bystrica absolvovala v piatkovom prvom kole zápas s Liptovským Mikulášom. Hneď v úvode sa do vedenia dostali domáci Bystričania, následne však hostia stav vyrovnali. Prostredná časť sa vyvíjala veľmi podobne. V tretej tretine sa Bystričanom podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov, avšak hráči Liptovského Mikuláša stihli do konca riadneho hracieho času skóre vyrovnať. O víťazovi zápasu sa rozhodlo až po samostatných nájazdoch, v ktorých „barani“ ťahali za kratší koniec, a tak si zo zápasu odniesli len jeden bod.

Trenčania vstúpili do sezóny víťazným zápasom s Popradom. Hokejisti Dukly si počas prvej tretiny vytvorili dvojgólový náskok. V úvode druhej dvadsaťminútovky Popradčania využitím presilovej hry o dvoch hráčov stav znížili, následne však Trenčín odskočil opäť na rozdiel dvoch presných zásahov. V záverečnej časti ešte hostia z Popradu znížili, keď opäť využili hru v početnej výhode, avšak v záverečnej hre bez brankára opäť inkasovali, a tak si Trenčín pripísal po víťazstve 4:2 prvé tri body do tabuľky.

Dukla Trenčín – HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:5

Pod Urpínom budeme sledovať zápas, v ktorom proti sebe nastúpia tímy z minulosezónneho finále. Kto sa bude tešiť z víťazstva Vás pozývam sledovať prostredníctvom nášho online prenosu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka (Y), Sloboda, Biro, Košecký – Tamáši, Faille (A), Asselin – Zigo, Higgs, Belluš – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Kabáč

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta (A), Cebák, Frühauf (A), Bohunický, Holenda, Hudec, Bokroš – Radivojevič (C), Bližňák, Hlinka – Bartovič, Sádecký, Hecl – Smolka, Pardavý, Mikula – Hudec, Švec, Špankovič

Rozhodca: Daniel Konc st., Peter Jonák – Jozef Tvrdoň, Tomáš Gegáň – Martin Chudada.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:59
    Hneď prvé zakončenie mohlo byť gólové! Asselin sa po chybe Trenčína rútil sám na bránku, no Valent si pripísal veľmi dôležitý zákrok.

01:53
    Zakázanie uvoľnenie presúva hru pred bránku Banskej Bystrice.

02:11
    Identická situácia s rozdielom vhadzovania na opačnej strane. Trenčín mohol vystriedať, a tak má miernu výhodu.

03:01
    Gábor sa snažil presadiť 1 na 1, no skúsený Frühauf ho za svoj chrbát nepustil.

03:47
    Diváci v Banskej Bystrici môže zatiaľ sledovať hokej, ktorý sa odohráva najmä v strednej tretine s výnimkou úvodnej šance.

04:29
    Strela Mihalika bola tečovaná, následne puk opustil hraciu plochu. Vhadzovať sa teda bude po pravici Valenta.

05:10
    Bystričania sa teraz usadili v tretine súpera, kde si hráči v tmavých dresoch vymieňajú prihrávky.

05:18
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Martin Rýgl – 2 min., nedovolené bránenie).

06:14
    Domáci hokejisti teraz predviedli výbornú kombinačnú hru, ktorá takmer skončila gólom! Surový však napokon mieril len tesne do bočnej siete.

06:35
    Tlak Bystrice v druhej minúte presilovky narastá, keď musel Valent opäť zasahovať.

07:16
    Valent opäť zasahuje. Krátko pred koncom presilovky trenčiansky brankár zneškodňuje zakončenie Higgsa.

07:18
    Sily na ľade sú upäť vyrovnané.

08:01
    Nahodený puk Bokroša troskotá na prvom brániacom hráčovi, a tak sa k puku dostávajú domáci.

08:14
    Sľubne vyzerajúca príležitosť Banskej Bystrice troskotá na ofsajdovom verdikte.

08:48
    Domáci hokejisti vytvárajú aj naďalej nepríjemný tlak, proti ktorému zatiaľ hostia výborne vzdorujú. Ak budú Bystričania takto pokračovať, tak gól visí na vlásku.

09:40
    Trenčanom sa podarilo vyslobodiť a dokonca nie na úkor zakázaného uvoľnenia, a preto môžu aj striedať.

10:29
    Po dlhšej dobe sa do tretiny súpera dostali aj Trenčania.

11:08
    Sloboda bol veľmi nepríjemne narazený o mantinel od hosťujúceho Hlinku. Domáci hráč zostal otrasený na ľade, no po chvíľke sa, našťastie, postavil na vlastné. Na opačnej strane rozhodcovia signalizujú vylúčenie.

11:08
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Michal Hlinka – 2 min., vrazenie na mantinel).

12:01
    Pri Trenčanoch teraz stáli všetci svätí. Banskobystričania ani tentokrát na niekoľkokrát gól nestrieľajú.

12:30
    Brenden Miller napriahol od modrej, no jeho strela končí bez problémov v lapačke Michala Valenta.

13:08
    Počet mužov na ľadovej ploche je opäť vyrovnané, a teda domácemu celku sa nepodarilo využiť ani druhú presilovú hru.

14:20
    Tečovaný puk Rýgla sa nevtesnal do priestoru troch žrdí.

14:36
    Na opačnej strane sa domáci rútili do brejku, no bekendové zakončenie Higgsa si nenašlo cestu za chrbát Valenta.

15:22
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

17:06
    Asselin prečkal najlepšiu šancu na zakončenie, a tak musel voliť len prihrávku. Následná strela od modrej bola bez problémov pokrytá.

18:08
    Biro sa dostal do výbornej šance, kde pálil na vzdialenejšiu žrď, no opäť tam bol výborne pripravený Valent.

19:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Karol Sloboda – 2 min., hákovanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je už minulosťou. Banská Bystrica bola jednoznačne lepším tímom, no gól sa im zatiaľ nepodarilo streliť aj napriek trom presilovým hrám. Trenčín má v bránke zatiaľ výborne chytajúceho Michala Valenta, ktorý svoj tím podržal nejedným výborným zákrokom. V každom prípade sme svedkami dobrého hokeja, ktorého rozuzlovanie bude opäť pokračovať po prestávke.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:25
    Trenčania si počas zbytku presilovej hry nedokázali vypracovať absolútne žiadnu šancu, a tak stav pretrváva bezgólový stav.

22:43
    Druhá tretina sa zatiaľ odohráva vo veľkom pokoji, keď sa hrá najmä v strednom pásme.

24:21
    V hre možno sledovať väčšie množstvo nepresností, a preto sa hrá doteraz bez nebezpečnejších šancí.

26:28
    Asselin sa snažil tečovať Marshallovu strelu, no puk v sieti nekončí.

26:46
    Bystričania sa opäť dostávajú do tlaku. Asselinova strela opäť troskotá na Valentovi.

27:53
    Obrovská trma vrma pred bránkou Banskej Bystrice! Gól z toho však napokon nie je. Trenčania nahodili puk na Williamsa, ktorému však vypadol a následne domáci brankár nevedel kde sa puk nachádza. Trenčania sa bohužiaľ pri snahe dotlačiť puk do bránky dopúšťajú faulu.

27:53
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., krosček).

29:09
    Asselin dostával výbornú prihrávku, ktorú sa snažil zakončiť do protismeru brankára Valenta, no hosťujúca obrana v hodine dvanástej puk vypichla.

29:55
    Prečíslenie 2 na 1 zahrali domáci výborne, no so zakončením sa príliš poponáhľali. Asselin si totižto mohol ešte puk zastaviť, no volil strelu z prvej, ktorá míňa trenčiansku bránku.

32:24
    Trenčínu sa podarilo vymaniť spopod tlaku, a tak sa opäť hra presúva mierne do stredného pásma.

33:26
    Puk sa nepríjemne odrazil od mantinelu pred bránku Valenta, ktorý puk na istotu chytá.

34:34
    Varga mal teraz výbornú šancu na otvorenie skóre. Gól však ani po jeho strele nepadá.

35:56
    Bartovič síce dokázal vystreliť cez Mihalika, avšak jeho zakončenie si cestu do priestoru troch žrdí nenašlo.

36:34
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Juraj Cebák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

37:32
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól strelil ANDREJ ŠŤASTNÝ, ktorý aj s dávkou šťastia dokázal prepasírovať Michalovi Valentovi za chrbát. Gól ešte musel odobriť video rozhodca Martin Chudada. Asistencie: Alex Tamáši, Tomáš Surový.
    37:32 ŠŤASTNÝ - 1:0

39:32
    Starosta sa výborne presadil cez Slobodu, no k dobrému zakončeniu sa už nedostal.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Prostredná časť dnešného zápasu je úspešne za nami. Druhá tretina sa síce niesla v pomerne menšom tempe ako tá prvá, no pred malou chvíľkou sme mohli vidieť prvý presný zásah, o ktorý sa postarali domáci hokejisti. Do záverečnej časti zostáva však všetko otvorené, a tak sa môžeme rozhodne na čo tešiť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

42:14
    Bokroš pálil od modrej, no jeho zakončenie Williamsovi nenarobilo vrásky.

42:50
    Gábor mohol zvýšiť stav zápasu. Po výbornom preniknutí po pravom krídle sa dostal domáci útočník až pred bránku, kde však výborným zákrokom Valent zamedzuje zvýšeniu vedenia Bystrice.

43:41
    Šťastný sa snažil o zakončenie spoza bránky, ale kvôli málo času sa mu nepodarilo puk zdvihnúť na hokejku.

44:44
    Sľubne vyzerajúca šanca hosťujúceho tímu troskotá na ofsajdovom postavení.

45:13
    Bystrickí hráči nedokázali zachytiť dlhú prihrávku, a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

46:09
    Mihalik zrazil strelu na ochrannú sieť, a preto bude hra prerušená.

47:12
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Peter Frühauf – 2 min., hákovanie).

48:47
    Banskobystričania síce držia puk v tretine súpera, no k priamemu, respektíve nebezpečnejšiemu ohrozeniu sa nedopracovali.

49:52
    Gól strelil KAROL SLOBODA, ktorý dokázal dve sekundy pred koncom presilovky prestreliť všetko co mu stálo v ceste a pohodlne tak zvyšuje náskok svojho tímu. Asistencia: Tomáš Surový.
    49:52 SLOBODA - 2:0

51:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Martin Belluš – 2 min., napadnutie).

52:47
    Radivojevič sa síce dostal k zakončeniu, no jeho strela troskotá len na hrudi Williamsa.

53:17
    Banskobystričania sa dokázali ubrániť početnej nevýhode a už sú v plnej sile.

53:21
    V zapätí sa do obrovskej šance dostal Ján Pardavý, ale Williams jeho zakončenie pokryl a pripísal si tak veľmi dôležitý zákrok.

54:26
    Nahodený puk na Valentovu bránku napokon trenčiansky brankár chytá.

55:09
    Obrovská trma vrma pred bránkou Banskej Bystrice, no ani tentokrát sa Trenčania nebudú tešiť z presného zásahu.

57:29
    Trenčania sa snažia o vytvorenie záverečného tlaku, no domáci hokejisti ich výborne k tomu nepúšťajú.

58:45
    Trenčania hrajú už bez brankára Michala Valenta.

59:10
    Trenčín dal gól!
    Gól strelil BRANKO RADIVOJEVIČ, ktorý dokázal prepasírovať možno aj s dávkou šťastia puk za chrbát domáceho brankára. Asistencie: Tomáš Starosta, Mário Bližňák.
    59:10 RADIVOJEVIČ - 2:1

59:29
    Záverečné sekundy budú ešte poriadne zaujímavé, pretože vhadzovať sa bude pred bránkou Banskej Bystrice.

Banská Bystrica sa v záverečných sekundách ubránila a nepripustila stratu bodov. Podľa môjho názoru zostávajú doma zaslúžené tri body, pretože Banskobystričania boli dnes lepším celkom. (18:23:21)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 38. Šťastný (Tamáši, Surový), 50. Sloboda (Surový) – 60. Radivojevič (Starosta, Bližňák)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Marshall, Miller, Kubka, Ďatelinka (Y), Sloboda, Biro, Košecký – Tamáši, Faille (A), Asselin – Zigo, Higgs, Belluš – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Kabáč
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta (A), Cebák, Frühauf (A), Bohunický, Holenda, Hudec, Bokroš – Radivojevič (C), Bližňák, Hlinka – Bartovič, Sádecký, Hecl – Smolka, Pardavý, Mikula – Hudec, Švec, Špankovič

Rozhodčí: Daniel Konc st., Peter Jonák – Jozef Tvrdoň, Tomáš Gegáň – Martin Chudada