32:23 (14:10)
UHC Müllner Bau Stockerau
Neděle 16.09.2018, 19:30European League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Slávistky budou v Edenu dohánět šestigólové manko, které zaznamenaly na půdě svých rakouských soupeřek. Tam prohrály vysoko 24:30 a cesta za postupem tak bude v domácím prostředí velmi obtížná.

Zatímco pro Stockerau jsou zápasy v poháru EHF vůbec prvními soutěžními duely v sezoně, Slavia už odehrála i dva ligové zápasy. Nejprve zvítězila v Plzni 34:230, následně ovšem poměrně jasně nestačila na Ostravu 17:22.

Probíhá rozcvička, utkání zhruba za deset minut odstartuje.

Sestavy byly představeny, jde se na věc.

2
    Rakušanky zatím také nepustily Pokornou k zakončení. (0:0)

2
    Při signalizované pasivitě skórovala Borges Limová. (1:0)

3
    Pokorná záhy v obraně zachytila míč, utekla s ním přes celé hřiště a překonala brankářku Flöckovou. (2:0)

3
    Novaková navíc dostala menší trest. (2:0)

3
    Slávistky jsou zatím v obraně velmi důrazné. Tak si teď počínala Franková. (2:0)

3
    Po faulu na Reissovou sedmička pro Stockerau, Fryčáková navíc dostává menší trest. (2:0)

4
    Serafimovská sice chytila sedmičku, odražený míč jde ale do rukou Rakušanek. (2:0)

4
    Po dlouhé době se Slávistky dostávají do útoku a jdou do šesti. (2:0)

5
    Chlupová si odvážným průnikem vynutila faul, začíná přesilovka Rakušanek. (2:0)

5
    Borges Limová ovšem výborně pošetřila čas. (2:0)

6
    Motejlová proti Flöckové neuspěla, na druhé straně ale přišla ztráta Stockerau a gól od T. Fryčákové! (2:0)

6
    Pražanky se i nadále drží velmi agresivní obrany brankoviště, žlutou kartu dostala Franková. (3:0)

7
    Slávistky útok ubránily a už hrají v útoku. (3:0)

7
    Z nulového úhlu to zkusila Motejlová, ale Flöcková zasáhla výborně. (3:0)

8
    Na druhé straně si pro faul došla Sofia Novaková, žlutou kartu dostala tentokrát Večeřová. (3:0)

8
    První gól Rakušanek trefuje z křídla Maulerová. (3:1)

8
    Sraženou střelu Pokorné likviduje Flöcková, Bau Stockerau jde dopředu. (3:1)

9
    Sedmičku tentokrát vybojovala Sophia Novaková, Felsbergerová jde zahrávat. (3:1)

9
    Byla úspěšná, Slavia už vede jen o gól. (3:2)

10
    Slávistky působí nyní vepředu extrémně křečovitě. Těžká střela Pokorné skončila opět u Flöckové. (3:2)

10
    Signalizovaná pasivita pro Bau Stockerau. (3:2)

10
    Serafimovská zasáhla úspěšně, Slavia může zkoušet navýšit náskok. (3:2)

11
    Vendula Fryčáková zase nezakončila přesně, ale hostující hráčky přišly o míč. (3:2)

12
    Po dlouhé době gól Slavie zaznamenala Tereza Fryčáková. Felsbergerová záhy pálila vedle. (4:2)

12
    Kroky ovšem předvedla Borgesová Limová a míč jde do rukou Bau Stockerau. (4:2)

13
    Při signalizované pasivitě si hráčky rakouského celku udělaly prostor a trefila se Maulerová. (4:3)

13
    Pokorná rychle odpověděla průnikem na brankoviště. (5:3)

14
    Po faulu na Felsbergerovou už třetí sedmička rakouského výběru. (5:3)

14
    Felsbergerová i tentokrát úspěšná. (5:4)

15
    Slávistky se v postupném území velmi trápí, opět předvedly špatnou rozehrávku. Nicméně soupeřky jim opět lacině vrátily míč. (5:4)

16
    Opět špatná přihrávka Slávistek, dopředu se žene tým Bau Stockerau. (5:4)

16
    Po nádherném uvolnění do pivota se prosadila Dorina Novaková. (5:5)

17
    Další bídný útok Pražanek nevyústil ani ve střelu, jednoznačně lepší Rakušanky mohou naklonit vedení na svou stranu. (5:5)

17
    Franková se prosmýkla mezi obránkyněmi Bau Stockerau a je tu první sedmička Slavie. (5:5)

17
    Leitnerová navíc dostala dvojku. (5:5)
    17
    Pokorná vrací Slavii vedení. (6:5)

18
    Hostující hráčky se provinily útočným faulem, Pražanky jdou do útoku. (6:5)

18
    Před Jačkovou se otevíral prostor k zakončení na střední spojce, ale sudí si všimly přestupku a vrací míč Rakušankám. (6:5)

19
    Střela Reisenhuberové byla zablokovaná, na druhé straně úplně volná Vendula Fryčáková už asi počtvrté nedává jasný gól z křídla. Time-out pro Bau Stockerau. (6:5)

19
    Míč opět v moci Slávistek, hosté jsou v plném počtu. (6:5)

20
    Gól naděje dává z pravého křídla Tereza Fryčáková. (7:5)

20
    Reissová dává ale vzápětí velmi laciný gól ze spojky. (7:5)

21
    Pokorná se nebojí, vzala na sebe zodpovědnost a Slavia vede o dva góly. (8:6)

21
    Sophia Novaková si došla pro sedmičku, Serafimovskou střídá Hillebrandová. (8:6)
    21
    I tak se ale Felsbergerová dokázala prosadit. (8:7)

22
    Teď si došla pro sedmičku Motejlová na druhé straně. (8:7)

22
    Pokorná prostřelila ze sedmičky Öllerovou. (9:7)

23
    Bez obrany to ale nepůjde, pěkný gól ze spojky dala Sophia Novaková. (9:7)

23
    Pokorná zažívá skvělé momenty a zvyšuje na 10:8. (10:8)

24
    Hostující hráčky předvedly kroky a Borges Limová zakončuje rychlý brejk přesně. (11:8)

24
    Krásná střela Sophie Novakové ale nechala Serafimovskou opět bez šance. (11:9)

25
    Nejprve nepřesná rozehrávka Jačkové, pak totéž na druhé straně a skórovala Borges Limová ranou o břevno. (12:9)

26
    Teď sledujeme zlepšenou obranu v podání Pražanek. (12:9)

26
    Slávistky ukořistily míč v signalizované pasivitě soupeřek, Motejlová ale byla v brejku zastavena ještě daleko od brankoviště. (12:9)

27
    Zmatků v obraně Bau Stockerau využila Jačková a s trochou štěstí usměrnila míč k tyči. (13:9)

27
    V hostující brance je nyní nově Topičová. (13:9)

28
    Proti Felsbergerové uspěla Hillebrandová, ale míč se odrazil k Rakušankám. (13:9)

28
    Maulerová nejprve z ostrého úhlu trefila tyč, na druhé straně se nebála Borges Limová a zvyšuje! (14:9)

29
    Slavia si v obraně počíná hodně tvrdě, vyúsťuje to zatím jen v devítky. (14:9)

29
    Hillebrandová předvedla další dobrý zákrok, ale zase se odražený míč dostal k Rakušankám a je tu sedmička. (14:9)
    29
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým UHC Müllner Bau Stockerau (Felsbergerová).
    (14:10)

30
    Špatná přihrávka na pivota, Rakušanky ovšem v útoku neuspěly. (14:10)

30
    Poslední útok poločasu pro Slavii. (14:10)

30
    Pokorná ale z těžké pozice netrefila a poločas končí vítězstvím Pražanek o čtyři branky. (14:10)

30
    První poločas skončil. (14:10)

Po prvním poločase je pořád naděje Slavie Praha na postup živá. Ze šestigólového náskoku už totiž Pražanky ukrojily čtyři dílky. Nebýt špatné pasáže mezi 5. až 15. minutou, mohlo být skóre ještě o poznání veselejší.

Vše se chystá ke startu druhého poločasu, ve kterém budou Slávistky nahánět soupeřky i nadále. Ještě připomenu, že Bau Stockerau doma vyhrálo 30:24.

31
    Začal druhý poločas. (14:10)

31
    Slávistky zabojovaly o míč a Tereza Fryčáková zvyšuje na 15:10. (15:10)

32
    Velmi snadno ale odpovídá Maulerová z křídla. (15:10)

32
    Borges Limová zakončovala z otočky, ale nedala. (15:11)

32
    Svobodová navíc v další akci Rakušanek dostává dvouminutový trest. (15:11)

32
    Po snadném dohrání na pivota snadno skóruje i Dorina Novaková. (15:12)

33
    Vendula Fryčáková nedává jasný gól z pivota a Rakušanky pokračují v přesilovce. (15:12)

33
    Příšerný start do druhé půle pokračuje. Dorina Novaková se trefuje mezi nohy Hillebrandové. (15:13)

34
    Jačková upravuje proskokem na 16:13. (16:13)

34
    Pražanky kompletní, ale ve druhé půli dosud neubránily nic. (16:13)

34
    Až teď jim pomohla nepřesnost soupeřek v útoku. (16:13)

34
    Střela Pokorné letěla doprostřed branky, snadná práce pro Topičovou. (16:13)

35
    Teď Pražanky přitvrdily v obraně a získaly míč. Jačková pak nedala jasnou brankovou šanci, ale aspoň byla faulovaná, tudíž je tu sedmička. (16:13)

36
    Tu proměnila Pokorná a Slavia vede o tyči góly. (17:13)

36
    Opět snadný gól pro Felsbergerovou, Hillebrandová zatím bohužel taky nepomáhá potřebným penzem úspěšných zákroků. (17:13)

37
    Pouští proto do brány Serafimovskou. (17:13)

37
    Pěkný průnik předvedla Pokorná a prostřelila Topičovou. Dvojku navíc vyfasovala Felsbergerová. (18:14)

38
    Rakušanky jsou stále v útoku. (18:14)

38
    Míšová postupovala sama na branku, ale provinila se kroky. To jsou chyby. (18:14)

39
    Většinu oslabení tak tráví na balonu Stockerau. (18:14)

39
    Do konce trestu Felsbergerové zbývá ještě 19 vteřin. (18:14)

39
    Sophia Novaková nejprve úspěšně ze spojky, pak odpověděla Jačková, postupový rozdíl je ale pořád na míle vzdálený. (19:15)

39
    Po faulu na Sophii Novakovou si zahrají přesilovou hru Rakušanky. Dvě minuty dostává Borges Limová. (19:15)

40
    Konečně úspěšný zákrok slávistické brankářky! Reissová měla z křídla výbornou pozici, ale nedala. (19:15)

40
    Při hře bez brankáře se trefila z křídla Tereza Fryčáková. (20:15)

41
    Teď Pražanky pracují výborně v obraně. (20:15)

41
    Výborně ubráněná byla Sophia Novaková a míč má Slavia. Tohle oslabení vychází skvěle. (20:15)

41
    Slavia kompletní. (20:15)

42
    Krásně se uvolnila na brankovišti Jačková a náskok soupeřek z prvního zápasu je pryč. (21:15)

42
    S dobrou obranou nyní měla opět problémy Sophia Novaková. (21:15)

43
    Stejná hráčka si vzápětí došla pro další faul. Opět velmi dlouhý útok Bau Stockerau. (21:15)

43
    Dorina Novaková navíc v jasné šanci trefila jen tyč. (21:15)

44
    Slávistky ale porušily pravidla přešlapem brankoviště a míč mají hráčky Stockerau. (21:15)

44
    Rána Sophie Novakové ze spojky šla nad branku, teď je šance jít do postupového náskoku. (21:15)

45
    Ze spojky se perfektně trefila Pokorná a Slavia vede už o sedm branek. (22:15)

45
    Vzápětí navíc neuspěla Felsbergerová, Serafimovská se rozchytala. (22:15)

45
    Při signalizované pasivitě vybojovala devítku Jačková. (22:15)

46
    Ke střele ale nedošlo po špatné přihrávce Borges Limové. (22:15)

46
    Velmi rychle odpověděla Dorina Novaková. (22:16)

46
    Na druhé straně uspěla Míšová po výborném uvolnění na pivotovi. (23:16)

47
    Time-out pro Bau Stockerau. (23:16)

47
    Ránu Sophie Novaková pokryla Serafimovská, Slavia útočí. (23:16)

47
    Jačková uvolnila na spojce Borges Limovou a ta dává na 24:16. (24:16)

48
    Vzápětí navíc Felsbergerová nedává. Slavia má šanci nyní utéci! (24:16)

48
    Faulovaná pronikající Jačková. Devítka pro Pražanky. (24:16)

48
    Veledůležitý gól dává z křídla Pokorná! (25:16)

49
    Rakušanky pochopitelně musí spěchat, oblouček Maulerové zapadlo pod břevno. Čeká nás velké drama. (25:17)

49
    Jačková vybojovala sedmičku! Zároveň i dvojku pro Reissovou. (25:17)

49
    Pokorná bezpečně proměnila a Slavia zase vede o devět branek! (26:17)

50
    Riesenhuberová při zakončení faulovaná, Bau Stockerau je pořád v útoku. (26:17)

50
    Signalizovaná pasivita pro Rakušanky. (26:17)

50
    Rána Sophie Novakové jde mimo! Pokud navíc Bau Stockerau nedá 24 branek, bude stačit Slavii výhra i o šest branek. Teď ale Pražanky hrají v útoku. (26:17)

51
    Úspěšný výpad Jačkové na brankovišti znamená zvýšení náskoku už na deset branek. (27:17)

51
    Sophia Novaková to bere na sebe, ale byla opět ubráněna. (27:17)

51
    Naději dává hostujícím hráčkám Riesenhuberová. (27:18)

52
    Míšová se krásně o tyč trefuje z pivota, je to zase o deset. (28:18)

52
    Rána Sophie Novakové z těžké pozice šla mimo, Pražanky jsou velice blízko. Do konce 8 minut a 15 vteřin. (28:18)

53
    Pokorná sice mířila do tyče, ale Míšová následně na brankovišti vybojovala míč. (28:18)

53
    Ani napodruhé Pokorná ze spojky neuspěla. Velká škoda. (28:18)

53
    Přišla však technická chyba Rakušanek. Slávistky samozřejmě nyní nemusí dopředu spěchat. (28:18)

54
    Tereza Fryčáková zase nedává z výborné pozice poté, co se uvolnila na pivotu. (28:18)

54
    Kroky v podání hráček Bau Stockerau a hraje Slavia. Pro klid by to chtělo z následujícího útoku skórovat. (28:18)

55
    Borges Limová faulována, je z toho devítka. (28:18)

55
    Na sebe to nyní vzala v pasivitě Borges Limová a je nejspíš rozhodnuto. (29:18)

55
    Rychle dokázala z pivota snížit Dorina Novaková. Přesně pět minut zbývá do konce. (29:19)

56
    Míšová uvolněna na pivota a proměňuje. Flöcková neměla šanci. (30:19)

56
    Další chyba v podání Leitnerové, nicméně Svobodová neuspěla proti Flöckové. (30:19)

57
    V obraně skvěle zapracovala Borges Limová a Pražanky mají míč ve své moci. (30:19)

57
    Ránu Pokorné ze spojky zastavilo břevno. (30:19)

57
    Pewnyová okamžitě snižuje a už je to jen o deset branek. (30:20)

58
    Do konce tři minuty a na balonu zůstává Slavia. (30:20)

58
    Rakušankám pomohla tyč, ale v útoku jsou i nadále Pražanky. (30:20)

58
    Pokorná opět neuspěla, ale Slavia se zase vrací k míči. (30:20)

58
    Neskutečné, ale Flöcková neskutečně vychytala Míšovou. (30:20)

59
    Je hotovo! Serafimovská vychytala v samostatném nájezdu soupeřku a tenhle náskok už Bau Stockerau určitě nestáhne. (30:20)

59
    Time-out pro Bau Stockerau. Míč má však Slavia a do konce zbývá 1 minuta a 52 vteřin. (30:20)

59
    Domácí hráčky o něj ale rychle přišly. (30:20)

59
    Raffasederová okamžitě obloučkem koriguje. (30:21)

60
    Konečně gól Slavie. Vendula Fryčková prostřelila Flöckovou. (31:21)

60
    Raffasederová 50 vteřin před koncem snižuje, ale míč má v útoku Slavia. (31:22)

60
    Ještě jeden gól v podání Venduly Fryčákové. (32:22)

60
    Sedmička pro Bau Stockerau, dvojku dostává (32:22)

60
    Pewnyová dává poslední gól zápasu. (32:23)

Konec zápasu. (32:23)

Slávistky dokázaly otočit nepříznivé skóre z prvního zápasu a po výsledku 32:23 slaví postup do další fáze turnaje!

V dalším druhém kole se Slavia utká se soupeřem z Rumunska. Díky za pozornost a mějte se krásně. (20:55:37)

Radek Barkman

DHC Slavia Praha: Serafimovská, Hillebrandová – Franková, Motejlová, Míšová, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná, Fryčáková, V. Fryčáková, Svodobová, Chovancová, Vagaská, Chlupová, Borges Limová.
    UHC Müllner Bau Stockerau: Öllerová, Topicová, Flöcková – Pewnyová, Reissová, Klingerová, Buczolitsová, Raffasederová, Freimbacherová, Dimmyová, Felsbergerová, Reisenhuberová, Maulerová, Leitnerová, S. Novaková, D. Novaková

Rozhodčí: Rakytinová, Tkačuková (obě Ukr.)