Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 3:4 (po pr.) | Kunlun – HC Slovan 4:3 (2:1 po s.n.)
Jokerit – Čeljabinsk 8:0 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 2:4 (kon.)
HK Soči
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 17.09.2018, 18:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, na počtenou. (20:56:05)

Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

HK Soči – 7 (26)
    Metallurg Magnitogorsk – 16 (37)

Je dobojováno, je konec! Metallurg Magnitogorsk poráží v dnešním zápase HK Soči svým typickým těsným výsledkem a vítězí 2:1! O výhře rozhodl ve třetí třetině, kdy otočil nepříznivý výsledek z 0:1 na 2:1, o což se postarali šťastnou brankou Dennis Rasmussen a pohotovou bekhendovou dorážkou Roman Ljubimov. Nejhezčí gól padl na opačné straně, ale Erica O´Della asi moc těšit nebude, jeho tým si tentokrát žádné body nepřipíše. V souboji českých trenérů tak Josef Jandač coby hlavní kouč Metallurgu poráží asistenty HK Soči Václava Sýkoru a Pavla Hynka.

59:44
    Hokejisté Metallurgu se osvobozují vyhozením do středu hrací plochy.

59:11
    Vorobjov byl v obrovské příležitosti! Osamocen pálil z předbrankového prostoru, jenže úplně minul bránu soupeře! Následně si oddechový čas bere i Josef Jandač.

59:04
    Domácí hokejisté museli vyklidit prostor před Zagidulinem, ale stále se drží na puku.

58:55
    Barulin zůstává na střídačce, Soči to zkusí se šesti bruslaři v poli.

58:55
    Pogorišnyj vyslal tvrdou ránu od modré čáry z osy hřiště, Zagidulin byl ale připraven a touš udržel ve výstroji. Soči si následně bere oddechový čas.

58:43
    Domácí celek chtěl začít se závěrečným náporem, ale po vlastní nepřesnosti musel třetinu protivníka opustit.

58:11
    Zbývají necelé dvě minuty. Vhazování ve středním pásmu vyšlo lépe Soči, které se nastěhovalo do třetiny protivníka.

57:56
    O touš se nyní bojovalo za svatyní Magnitogorsku, hostující hráči byli v souboji úspěšnější a posouvají hru do středu kluziště.

57:22
    Hokejisté z jihozápadního koutu Ruska teď nezvládli založit akci a je jim pískán icing. Hra se vrací před jejich gólmana.

56:50
    Čibisov se prohnal po levé straně jako vítr a z kruhu zakončoval, Barulin skvěle vyjel a jeho ránu vykopl. Útočník Magnitogorsku skončil po pádu v síti místo kotouče.

56:11
    Souboj u levého hrazeí v pásmu Metallurgu vyhráli hosté, Kuljomin se prohnal podél mantinelu a nasměroval puk jen do brankáře Barulina.

55:50
    Svěřenci Josefa Jandače si teď nevedli dobře při rozehrávce a je jim pískáno zakázané uvolnění.

55:14
    Hokejisté Soči nahodili touš na zadní mantinel, ale nedokázali za ním dostatečně rychle jít a obrana Magnitogorsku tak může rozehrát nerušeně.

54:50
    Čibisov se protáhl mezi beky a bekhendem poslal kotouč na bránu. Barulin měl však náruč pro puk připravenou. Následuje komerční pauza.

54:22
    Hraje se dlouho bez přerušení a také bez toho, aby se někdo dostal do větší šance.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 27. O'Dell – 44. Rasmussen (Mozjakin, N. Kuljomin), 51. Ljubimov (Jazkov)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Ščitov (C), Pogorišnyj, Jokipakka, K. Vorobjov, Budkin, Auvitu, D. Musin – O'Dell (A), Mosaljov (A), R. Rosén – Starkov, Collins, Polunin – Kapustin, Bočarov, Šmeljov – Archipov, Chlopotov, Točickij – Rachimullin.
    Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Košečkin) – Běreglazov, J. Birjukov (A), Rylov, Antipin, Vereščagin, Bobrjašov, Zajcev, Matuškin – Rasmussen, Wolski, Pakarinen – N. Kuljomin, Mozjakin, Ellison – Varfolomejev, Jazkov, Ljubimov – Platonov, Několenko, Čibisov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Fatějev – Viljugin, Parikov